czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Poczta Polska- usługa priorytetowa

Co myślicie o obsłudze klientów przez Pocztę Polską .
Ja ostatnio kilka razy się zawiodłem np.
wysłałem list POLECONY PRIORYTETEM do Białegostoku i już 9 dni od nadania a on jeszcze nie dotarł . Według informacji uzyskanej w placówce mimo priorytetu mam siedzieć cicho na d..... i czekać aż upłynie 2 tygodnie , wtedy mogę złożyć reklamację . Ciekawe w jakim czasie rozpatrzą reklamację, może także priorytetowo .
Słyszałem także , że opłaty rachunków realizowane prze Pocztę niejednokrotnie są realizowane nawet do kilkunastu dni .

Z relacji z pracownikami tej firmy niejednokrotnie człowiek odczuwa jak by był intruzem , nie pozwalającym spokojnie "nie" pracować .



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

na rozpatrzenie reklamacji czeka sie 30 dni

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

Wysłałem dokumenty do Banku , czyli mogę się spodziewać kłopotów z BIK-iem . Ale cóż IM to . Cieszę się tylko ,że rat u nich nie opłacam .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

Skoro wysłałeś priorytetem to masz potwierdzenie nadania listu. Liczy się data nadania. Więc kłopotów z Bankiem obawiać się nie musisz. To, że list zaginął to sprawa Poczty nie Twoja.

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

Masz racje lecz Banki jeżeli nie uzyskają określonego dokumentu , czy wpłaty w określonym terminie , wtedy uruchamiają własne procedury m.in. wpis do BIK-u i życzę szczęścia w szybkim czasie zaktualizować dane tam zawarte .
Na dzień dzisiejszy dla Banku czy innej Firmy nie interesuje czy wysłałeś dokumenty Pocztą czy kurierem , czy sam niesiesz na piechotę . Masz dostarczyć w określonym terminie .
Mam nadzieję ,że wszystko będzie w porządku lecz wku...... mnie podejście pracowników banku ,że nie mogą ustalić co się dzieje z moją przesyłką . Otrzymałem dziś ponaglenie z Banku . Dzwoniłem powtórnie kazali mi przesłać zaświadczenie z US .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

"...... mnie podejście pracowników banku ,że nie mogą ...."
Nie BANKU lecz Poczty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

witam również miałem podobny problem, wysłałem dokumenty do Warszawy i dotarły po 14 dniach. a reklamy mówią o dostarczeniu następnego dnia roboczego. Pracownik Poczty w rozmowie telefonicznej w sprawie reklamacji stwierdził, iż poleca obsługę kurierską i przesyłanie dokumentów w ten sposób. Tylko że koszty są 10 razy większe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

Poczta to SYF jeden wielki komunistyczny moloch



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

"Skoro wysłałeś priorytetem to masz potwierdzenie nadania listu"

Potwierdzenie nadania jest przy liście poleconym a nie priorytetowym

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

Mowa jest o poleconym priorytetowym. Więc potwierdzenie też jest.

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

TAk nie może być aby na tę instytucję nie było bata. Jak można wprowadzać ludzi w błąd oferując usługi, reklamując je szeroko a niewywiązywać się z oferowanych usług?????



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

czy pracownicy to reklamują baranie?!MARKETING SWOJE A ŻYCIE SWOJE

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

Baranino po to są kierownicy aby egzekwować od pracowników takie zasady jakie reklamują, nie słyszałaś o nadzorze? Ale skoro z drzewa zeszłąś to pewnie i nie słyszałaś. bywa.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa


"Mowa jest o poleconym priorytetowym. Więc potwierdzenie też jest."

Przepraszam, reklama mi zasłoniła... :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

gta-tomek, firefox plus kaspersky plus adblock i nie masz zadnych reklam na 4lomza.pl :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

Wg. mnie poczta ma Ciebie, szara kamórko w du...Ja zamówiłem w Wwa maskę do paintballa, wybrałem naszą "wspaniałą" pocztę polską, paczka priorytet, oczywiście taniej niż kurier, ale myślę, poczekam se, na stronie sklepu notka "usługa realizowana od 2-5 dni roboczych", no to ok. Hmm czekam 2 tydzień, w poniedziałek wybije 3, nawet gdybym dostał całe niezbędne info do zlokalizowania paczki, gdybym poszedł na pocztę, to im się nie chce przedzwonić do sortowni, zapytać gdzie moja paka, bo po cholere? Warto ufać tylko kurierom.

WoW ^^

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

tak to z wami jest . Wyskrobie taki 4 zeta na list i chce aby usługa miała taki standard obsługi jak przesyłka kurierska . Albo paczuszka za 7 zł i chce nie wiadomo czego . A daj dwa razy tyle za usługe która sie nazywa pocztex i bedziesz miała co chcesz i przesyłake dostaniesz w łapę na czas i będziesz se mógł śledzić jej przebieg i jeszcze kurier zadzwoni do ciebie . Problem jest w tym że nasze złotówy i dusigrosze nadaja najtaniej jak sie da a oczekują realizazacji jak kurierem .

żeby wszyscy zrozumieli : jak kupisz malucha to nie oczekuj że dojedziesz szybko jak mercedesem ( taniej na pewno).

Porównujecię usługę powszechna poczty ( którą poczta MUSI świadczyc chociaż do tego doplaca z zysku innych usług które są opłacalne ) do usług kurierskich innych firm które ja świadczą dlatego że im się to oplaca.

A może wiecie coś o sposobie załatwiania reklamacji przeez inne firmy? Poczytajcie sobie o tym to przestaniecie narzekać . A na drugi raz Poczteksik i spoko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

Autor: pabloz4 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 14-08-08 12:57

tak to z wami jest . Wyskrobie taki 4 zeta na list i chce aby usługa miała taki standard obsługi jak przesyłka kurierska . Albo paczuszka za 7 zł i chce nie wiadomo czego


Zaraz zaraz jeśli ten moloch państwowy pisze że przesyła idzie 3 dni robocze to ja wymagam za te marne moje 4 zł aby tyle szła i nie więcej. Bo tak poprostu. rozumiesz?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

Przesyłka priorytetowa
czyli usługa realizowana najszybszą drogą, w celu doręczenia przesyłki:

w następnym dniu roboczym po nadaniu na terenie Polski - jeśli zostanie nadana do godz. 15.00.
Przesyłki nadane jako priorytetowe po ww. godzinie traktowane są jako nadane w dniu następnym.

do 3 dni roboczych po dniu nadania w krajach Europy

do 5 dni roboczych po dniu nadania w pozostałych krajach świata


lub

Przesyłka ekonomiczna
czyli przesyłką doręczaną w ciągu 3 dni roboczych po nadaniu na terenie kraju.*

http://www.poczta-polska.pl/dc_list_pie.htm


i jeszcze
W Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 9 stycznia 2004r. w sprawie warunków wykonywania powszechnych usług pocztowych określono minimalne wskaźniki terminowości doręczeń przesyłek w obrocie krajowym

Ustawa z dnia 18 marca 2004r. Prawo pocztowe z późniejszymi zmianami mówi, że:
Art. 48a.1. Operator publiczny obowiązany jest doręczać przesyłki listowe przyjęte do przemieszczenia i doręczenia w ramach powszechnej usługi pocztowej:

nie później niż w 4 dniu po dniu nadania - w przypadku przesyłki listowej najszybszej kategorii
nie później niż w 6 dniu po dniu nadania - w przypadku przesyłki niebędącej przesyłką najszybszej kategorii



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

Czy coś takiego jak Polecony Priorytet na Poczcie Polskiej w ogóle istnieje (sarkazm). Ja z firmy wysyłam listy w ten sposób tylko po to, żeby mieć polecenie nadania, jak chce, żeby coś doszło szybko korzystam z firmy kurierskiej. Na polecony priorytet od brata czekałam dwa tygodnie, ale to w sumie żadna tragedia dobrze, że nie dwa lata.
Pozdrawiam.

iwona26

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

W żadnym kraju na świecie wskażnik terminowości nie dotyczy 100% wysyłanej korespondencji tzn wystarczy aby 98 % przesyłek wysyłanych jako priorytetowe dotarło w wyznaczonych ww terminach a uważa się że przesyłki docieraja na czas . Pewnie macie pecha znaleźć się w tych 2% albo wasze przesyłki były najnormalniej w świecie awizowane. Tak jest na całym świecie .

Pamiętam jak narzekano na TP sa że drogo i wogóle teraz macie TP prywatną i co ? Jeszcze drożej a ponarzekac se możecie do słuchawki.

Proponuję Pocztex - najtańszy 10 zł i mucha nie siada . Przywiozą na czas

W DHL ceny zaczynają się od 40

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

Ciekawe dlaczego pabloz4 tak broni poczty, czyżby jeden z pracowników?
Nie dziwić się, w końcu niezłe podwyżki teraz dostali. A usługi jak były nieprofesjonalne, tak dalej są. Cóż zrobić, takie życie. Na szczęście nie muszę zbyt często korzystać z tej placówki:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

Po co narzekać ???? Jeżeli nie podoba sie PP to trzeba udać sie do konkurencji. Wszyscy chcieli by na czas i za marne grosze. Zapłać jeden z drugim 20 -30 zł za kuriera to ci przyniosą do domu o konkretnej godzinie !!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

ups:) czyżby plaga pracowników poczty na 4lomza?
Teraz rozumiem dlaczego PP ma takie nieterminowe usługi - zamiast zabrac się do roboty siedzą na tyłkach i patrzą w komputer.
SYF jak to ujął Hanes!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

Jeżeli rzadko korzystasz z tych uslug to pewnie mało o nich wiesz .więc się nie wypowiadaj i nie lansuj na znawcę tematu.

Niech zamilkną usta kiedy głowa pusta

Problemem nie sa pracownicy poczty ale klienci którzy dając za list 1,35(cena lizaka) chcą aby ten list szedł 1 dzień z Łomży do szczecina i jeszce żeby listonosz im go przeczytał następnego dnia. Zapraszam do firm konkurencyjnych .Klientów indywidualnych mają w głebokim poważaniu. Ostatnio listy jednej z nic widziałem walające się po ulicy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

alezbankami to tezjest netak coś
jatez wysyl listdo B-stoku polecony priorytet i tam wbanku odebrali go po 12 dniach jednak to bylotak
poczta dostarczyla list do ich skrytki tak jak powinna
byl dokladnie na drugi dzien odebrany tylko oni sie urlopuja i nie bylo komu otworzyc a odsetki od kredytu rosly
a po 10 dniach to narosło samych odsetek karnych 150 zl i co dochody niezle od osoby
a pomyslcie ile takich osob jest co wysylac musza dokumenty o przedluzenie okresu kredytowania czy tez o karencje
im tylko bije na liczniku a biedny Polak placi
to tez nie fer wiec nie jest tu wina poczty
trzeba troche wyobraźni ludzie
przecież każdy z was ma pracę i nie wszystko zawsze idzie jak z płatka

Tweety

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

a ty co mozesz wiedziec o pracy na poczcie moze sam tak pracujesz i siedzisz i gapisz sie w kompa co
internet ogolnodostepny laski na golasa i t p a zona w domu sprzata gotuje i pierze dla ciebie ty....

Tweety

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

buahahahahahahahahaha, ale się uśmiałem...
niektórzy to mają wyobraźnię, a może to nie wyobraźnia:)
a z Panem przewodniczącym widzę, że nie ma o czym dyskutować:(
to że kilka razy miałem nie swój list w skrzynce, to tez tak się trafia czasami, prawda?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

to jeszcze raz potwierdza teze że od usługi za 1,35 zł nie można wymagać standardów usługi ekspresowej . Macie moi drodzy dwa wyjścia albo usługa za 1,35 albo ekspresowa na Poczcie za 10 zł lub konkurencji od 40 zł . I nie ma co biadolic .Po prostu dobrego mercedesa nie da sie kupić tanio. a jak jeździsz maluchem to nie wymagaj cudów.Dobra skrzynka na drzwi tez kosztuje

Widzę ze niektorym brakuje argumentów - strasznie płaskie komentarze postaram sie zniżyc do tego poziomu ale na cuda nie licz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

pracownik poczty, który nie wie, że nie ma już znaczków za 1,35 zł?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

och bo sie bardzo przejmę
alonso
taki mądry i wspaniały że wszystkie rozumy w jednej główce
normalnie supermen

żebyś trochę niższy był i grubszy to na prezydenta byś się nadawał

hahaha

Tweety

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

normalnie jak lwy bronią tej poczty, hehehe!
tweety widocznie się przejmujesz, skoro odpisujesz:)

mój błąd znaczki za 1,35 zł oczywiście są, ale opłata wzrosła i za list zwykły wydusimy już 1,45 zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

ja pier...... co za barany na tym forum siedzą! delfin, chyba mój błąd, ale w sumie masz rację i widzę że podobne poglądy jak ja!
zresztą szkoda już patrzeć co ci pocztowcy wypisują, każdy broni swego koryta!
pozdrawiam PP, oby tak dalej:-/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

dziwne że poczcie się n ie opłaca, a konkurencji już jak najbardziej tak i to za niższą cenę.

skoro PP nie wyrabia niech wyp*ala z rynku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

pabloz4 co Ty tak pijesz do tych cen? Kto je ustala? Klient? Jest cennik usług i warunki świadczenia takiej usługi, i macie zas..ny obowiązek się tego trzymać. Po prostu burdel w firmie macie i tyle. Toć chyba nie świadczycie usług za "co łaska"? To tak jakby kupić w sklepie zepsute mięso i sprzedawca by tłumaczył, że jest zepsute, bo jest tanie. Paranoja. Nie opłaca się? To podnieść ceny albo zrezygnować ze świadczenia takiej usługi.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

ja tez wyslalam list priorytetowy do anglii juz 2tygodnie i jeszcze nie doszedl. Polska poczta to jeden wielki szwindel!!! Jak tak bedzie to przez firmy przewozowe bedzie sie wysylac, a poczta pojdzie z torbami!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

No może nie burdel ale troche zamieszania jest .Kto jest winien? PO części i wy drodzy forumowicze głosujac na takich czy innych polityków którzy ciepłe posadki w Dyrekcjach takich firm traktują jak łupy wojenne i obsadzają tam rodzinki ,znajomą Halinki, Pana Edzia co ma zasługi itp.

Nie wińcie za to pracowników którzy znają bolączki klientów bo ich uwagi słyszą x razy dziennie.Problem w tym

że Dyrekcja Poczty ma uwagi pracowników gdzieś ( przecież za cztery lata następne wybory) i czas reakcji szachisty

problem nieterminowości leży w sortowniach dużych miast ( Warszawa) bo ludzie tam za stawki pocztowe nie bardzo garną się do pracy. Brakuje chętnych do pracy za psie pieniądze

Winny cenom i niektórym zasadom świadczenia usług nie jest Dyrektor Poczty a Minister rządu który je ustala .Dyrektor może tylko go o to prosić . Jak nie jest gdzieś na ważnym spotkaniu to może się nad problemem pochyli.

Niedługo skończa sie wasze męki . W sejmie leży ustawa o komercjializacji Poczty tzn będzie dziąłać jak normalna firma. Oznacza to że Poczta nie będzie musiała tak jak to jest teraz dplacać do neiktórych usług tylko jak Państwo chce żeby je świadczyc to musi za to zapłacić . Na razie do usług które musimy świadczyć Poczta dopłaca . Z krwawicy pracowników. O Państwa nie dostaje ani centa. Monopol który niby Poczta posiada to fikcja

Prawdopodobnie Poczta będzie świadczyła usługi tak jak inni operatorzy . Kleinci masowi moga liczyć na wiele a indywidualni moga sobie co najwyżej zadzwonić na infolinię ze skargą bo firmy te maja ich w nosie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Poczta Polska- usługa priorytetowa

hej alonso

posłuchaj tobie najwyraźniej nie chodzi o usługi poczty i jak dostarczane są przesyłki tylko o cenę usługi
jak ci się nie podoba to pakuj kopertę w kieszonkę kup se bilet za 1,45 i jedź do np Białego dostarczyć
a za resztę wróć

Tweety

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org