niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
zmiana ip

mam taki problem
chcę rozdzielić internet na dwa komputery ale nie przez router lecz przez karty sieciowe.w jednym kompie mam 2 karty sieciowe do jednej podłączyłem kabel z gniazda od internetu a do drugiej kabel który łączy owy komputer z drugim.prawie wszystko już skonfigurowałem.zostało mi tylko zmienić ip 2 kompa.może ktoś wie jak je zmienić??



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zmiana ip

napisz w wierszu poleceh "change -w IP -i [if $ip==*.*.*.1 {route 0.0.0.1}] -n NEW -i IP=TU WPISZ NOWE IP" potem zatwierdź enterem. sposób pewny. jeśli chcesz zapisać zmiany napisz "save -w ALL -w1 CHANGES IP ROUTE" jeśli na jednym kompie masz tylko kartę sieciową a na drugim nie to na tym co nie ma musisz zainicjować maskę sieciową "INI -w IP new"



Latam, Skaczę i jeżdżę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zmiana ip

najlepiej skorzystać z konfuiguratora windowsowskiego , który sam stworzy CI ustawienia itp itd ... aa i ważne jest czy to kabel skrosowany...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zmiana ip

żadnego ip tu chyba zmieniać nie trzeba tylko musisz wprowadzić adres MAC z jednego kompa do drugiego ale z ist od razu to wykryją

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org