czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
To nie polityka, ale w jakich my czasach zyjemy?

Wybaczcie mi ludzie chwile zadumy nad zalosnym bytem dzisiejszego polskiego narzekacza. Wszedzie dookola slychac, jakiu to swiat na zachodzie fajny a Polska zad... Europy, zacofanie i kraj bez perspektyw...

Tylko rozwazmy okolicznosci:

1) Spoleczenstwo jest podzielone miedzy nienawidzace sie miedzy soba frakcje polityczne, religijne, kibicowskie.

2) Ludzie widzac sytuacje, jak osoba A krzywdzi/okrada osobe B nie reaguja. Jedni ze strachu a inni usprawiedliwiaja zlodzieja/bandyte twierdzac, ze ofiara sama sobie winna bo miala pieniadze, albo zbyt ladnie wyglada.

3) Swiadomosc spoleczna przesiaknieta jest przeswiadczeniem o tym, ze aby cos załatwic gdzies -trzeba dac "W łapę".

4) Kazdy kazdermu zaglada do kieszeni, do domu i do lozka.

5) Na osiedlach swietnie prosperuje blokersko-dresiarski klimat. Nikt nie probuje tego zmienic.

6) Ogolnie przyjeta zasada, jest stwierdzenie, ze zawsze wszyscy sa winni tylko nigdy "ja".

7) Ogolnie znanym jest w spoleczenstwie polskim -wyjatkowe -jak na Europe i swiat -poszanowanie prawa panstwowego, jak i praw innych ludzi. Jak cos jest uchwalone przez sejm, to znaczy ze Polak ma okazje do wykazania sie w lamaniu tego przepisu. Kazda nowa uchwalona ustawa oznacza, ze wystartowal kolejny konkurs na najbardziej artystyczna forme obejscia przepisu :)

8) Co by sie nie dzialo w zyciu przecietnego Kowalskiego winny jest rzad, prywaciarze, kosciol, bin-laden, Zydzi, geje, Rydzyki, Kwasniewski, Miller. Regula ta obowiazuje rowniez, gdy Kowalski wdepnie w G... na trawie, bo winne wtedy psiarze i wlasciciele. To nic ze buduje sie chodniki, one istnieja tak dla picu, zeby ludzie mieli wyznaczone trawniki do deptania.

9) Ograniczenie predkosci do 50 km/h oznacza, ze wygrywa kierowca ktory jako pierwszy zlamie 50 przepisow drogowych.

10) Jak zlapia kierowce jadacego 160 km/h to on sie spieszyl a w ogole to kto im pozwolil sprawdzac mu predkosc i czy aby na pewno maja uprawnienia.

11) Gdy przestepca na wezwanie policjanta aby sie zatrzymal -nie reaguje -oznacza to, ze policjant musi poprosic go na kolanach albo zlozyc w tej sprawie podanie z kompletem zdjec. Podanie zostanie rozpatrzone w przeciagu 14 dni.

12) W calym narodzie panuje moralnosc Kalego: Jak kali ukrasc krowe to dobrze, ale jak Kalemu ukrasc krowe to zle.

13) Na kazdej budowie krzewiona jest tradycja:
- czy sie stoi czy sie lezy, 100 zl dniowki sie nalezy.
- kto wiecej wypije temu lepiej sie zyje, kto za mocno pracuje ten garba hoduje -w efekcie na 10 osob na budowie 2 cos robia, 5 pije a 3 lezy na trawce i obmysla plan realizacji inwestycji w kolejna zgrzewke

Liste tych naszych narodowych patologii mozna w nieskonczonosc uzupelniac.

I teraz w sposob wulgarny wszystkim dziwiacym sie Polaczkom odpowiem na pytanie "dlaczego w Polsce nie ma perspektyw, wszystko jest zj... i do d... ? Dlaczego mamy ch... drogi ? Gdzie te stadiony ? Co z ta Polska?

A to k... co z kazdym z was. W glownej mierze w Polsce ludzie maja to na co zapracowali.

Z dedykacja dla wszystkich niezadowolonych narzekaczy.

-.-.-.-.-.- (podpis na urlopie)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: To nie polityka, ale w jakich my czasach zyjemy?

Przeczytałem listę "dylematów" i tak sie zastanawiam: czy chcesz uczesać, czy rozczochrać głowę, w której kłębią się takie niewesołe myśli.
Ja myślę, że powinieneś starać się je uporządkować. Zatem potrzeba spokoju i gruntownego rozeznania istoty dylematów (herbata nie staje się słodsza od mieszania). A doskonale przysłużyć Ci się może cykl artykułów, wykładów, kilka książek napisanych przystępnie przez O. prof. Mieczysława Krąpca. Wybitnego filozowa, wychowawcy, b. Rektora KUL. Był na tyle dobry, że w publicznym obiegu marksmediów o nim cisza (za to jest Wałęsa, Palikot, Blida, itd.).
Nawet w internecie znajdziesz ciekawe pozycje. Warto. I nie zrozum mnie, że się wymądrzam. Ja sam wyciągam ze swojej biblioteczki i internetu co ciekawsze artykuły, wywiady, opracowania. Może dokonam odkładanego dotychczs zakupu "Powszechnej Encyklopedii Filozofii", która powstała w międzynarodowym zespole, pod kierownictwem O. prof. Krąpca.
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: To nie polityka, ale w jakich my czasach zyjemy?

No widzisz loosac, Kamil nie ma dylematów moralnych. Kupi sobie encyklopedię i świat stanie sie piękny...

Pozdrawiam.

A tak w ogóle to masz rację, niestety.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: To nie polityka, ale w jakich my czasach zyjemy?

loosac - podsumuwując - wstydzisz się polskości ?

Przecież to chyba jasne jak słońce: gdy złapie Cię policja za prędkość, będziesz próbował się bronić , oraz dlaczego np. MNIE OBRAŻASZ pisząc każdy ??

Znasz mnie ?

Znasz każdego polaka, że zarzucasz to każdemu ?

Jesli zostajesz przy swoim stanowisku, co zrobiłeś, żeby tę sytuację zmienić ??

Poprostu masz zły dzień, ochłoń, a może Ci się polepszy.

Pozdro

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: To nie polityka, ale w jakich my czasach zyjemy?

Jak się ma guru, to nie ma się wątpliwości... i świat jest piękny!
Ja wolę jednak tych, kórzy mają te wątpliwości bo to dobra droga do własnego rozwoju i własnego rozumienia świata. Człowiek nie istnieje po to, żeby być komukolwiek ślepo posłuszny. Każdy ma prawo do własnej ścieżki.

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: To nie polityka, ale w jakich my czasach zyjemy?

he. dobre. W większości się zgadzam, ale...nie będzie dobrze i nie dlatego, że wstając rano tak myśle. Wstając większość z nas zastanawia się jak dociągne do pierwszego, czy nie dostane idąc po ulicy, czy nie potrąci nas jakiś wariat, czy jakiś urządas nie doczepi się nas jak rzep...., czy "uprzejmy donosiciel" znów czegoś nie wymyśli...itd.

Jesteśmy dla siebie wredni, mściwi, pyszni i tylko patrzymy jak dokopać słabszemu, a "silniejszemu" zawsze się podlizujemy. Zazdrościmy sąsiadowi droższego samochodu, natomiast gdy kupimy sobie lepszy patrzymy się na niego jak na śmiecia.
Powinniśmy się cieszyć, że bliżniemu naszemu lepiej się wiedzie jednocześnie nie unosić się i nie "patrzeć z góry" gdy sami mamy więcej.

Przyrównujemy się do zwierząt łamiąc podstawowe zasady. Jesteśmy zafascynowani łatwym życiem na wzór zachodni, bez problemów jakimi dla niektórych są nawet dzieci, przez co dopuszczamy się największych zbrodni usprawiedliwiając je tzw."wolnością". Jest to typowo egoistyczne i tchórzliwe podejście. Pamiętajmy, żyjemy nie tylko dla samych siebie.

Jesteśmy sterowani przez środki masowego przekazu. Wierzymy ślepo w każde słowo wypływające z ekranu a także i radia. Mam czasami wrażenie, że media próbują z nas zrobić "bezwładne masy" im podległe. Nie ważne czy są dowody czy ich brak, w telewizji mówili że ten to ..... i tak jest. I słysząc pożniej dialogi na dany "kontrowersyjny" temat, dostrzegam, iż jesteśmy już nastawieni do danej sprawy bardzo subiektywnie.

Pragniemy wolności i tolerancji. Jeżeli jednak ktoś zabroni nam zabić (aborcja), sięgnąć po narkotyki, zrobić obrzydliwą i sięgającą dna paradę traktujemy to jako ograniczenie wolności.
Wolność i tolerancja, ale nie dla oczywistego zła. I są tacy, którzy zaraz bądą owijać g.. w bawełnę i ze znaną sraczką atakować Kościół. tych dotyczy mój podpis.

http://yarrok.blogspot.com/2008_04_24_archive.html
http://moto.money.pl/ceny-paliw/



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: To nie polityka, ale w jakich my czasach zyjemy?

Posty loosaca i ramba777 są w 1000000% prawdą i zgadzam się ze wszystkim co jest tam napisane... good job panowie.

Chciałbym zwrócić jeszcze uwagę na częstą postawę polaków:

"Głupia duma narodowa i kompleksy od stuleci"

- myślę, ze kumaci wiedzą o co chodzi haha

pzdr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: To nie polityka, ale w jakich my czasach zyjemy?

Masz ŚWIĘTĄ RACJE!!! Ale mówiąc KAŻDY źle oceniasz tą część która jest prawdziwym dobrymi luźmi dlatego na przyszłość używaj słowa większość. I pozdro Dla Ciebie za ten post wole czytać coś takiego niż wypociny znanego nam z poratalu 4.lomza pana cz

"Ten Klub te Barwy to dla nas całe ŻYCIE!!!"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: To nie polityka, ale w jakich my czasach zyjemy?

Oczywiscie, nie wypieram sie, iz uzylem uogolnienia w mojej wypowiedzi. Urazonych stwierdzeniem "kazdy" przepraszam.

Do wypowiedzi sklonil mnie kolejny chory post (a moze nawet 2), sugerujacy, ze stosowanie fotoradarow (bez wzgledu na to przez kogo) jest zle a nie powod ich stosowania.

Proponuje jednak przyjrzec sie temu fajnemu postowi na temat fotoradarow. Dokladnie widac tam ludzi ktorzy maja za nic prawo, ograniczenia i zycie innych ludzi.

Kamil:
"Przeczytałem listę "dylematów" i tak sie zastanawiam: czy chcesz uczesać, czy rozczochrać głowę, w której kłębią się takie niewesołe myśli."

TO powinien byc spoleczny rachunek sumienia. Przyjrzyj sie ludziom, wsrod ktorych zyjemy:

Nie daj Bog, ktos odniesie sukces, np. ma wiecej pieniedzy -automatycznie wsrod znajomych odpala sie ladunek zawisci, zazdrosci, nienawisci. Podlizuja sie w kontaktach z tym czlowiekiem, a za plecami beda go obgadywac, szerzyc klamstwa i oszczerstwa i wymyslac niestworzone historie -po prostu niszczyc.

sasiad A: "Boze, prosze, spraw by moja krowa miala duzo cielat, a moje gospodarstwo dawalo duze plony" -i Bog spelnil jego prosbe...
Sasiadowi B zdechly krowy, wiec modlitwa jego wyglada tak: "Boze, spraw, by mojemu sasiadowi rowniez zdechly krowy"

Oczywiscie -problemy wymienione przeze mnie dotycza tylko czesci spoleczenstwa, jednak, nawet jesli czesc ta jest mniejsza -mniejszą jest niewiele i ma ogromny wplyw na zycie ludzi w naszym Panstwie.

Narzekamy na politkykow... tylko: Kim sa politycy? Ludzmi wybranymi przez nas z naszego grona obywateli. Tacy jacy jestesmy -takich mamy politykow


I na koniec, przypatrzmy sie np. forom intertnetowym: Zawsze znajdziecie tam wypowiedzi statystycznego "Kowalskiego", ktorzy uwazaja, ze ktos zarabia za duzo, bo sam "Kowalski" zarabia mniej.

Znajdziecie tez ludzi ktorzy szerza nienawisc do innych.

Znajdziecie rowniez ludzi ktorzy lecza kompleksy obrazajac innych, wypowiedzi typu: Emigrant (podobno), piszac zza granicy nasmiewa sie z Polakow ktorzy zyja w Polsce.

Znajdziecie wiele wypowiedzi ludzi ktorzy usprawiedliwiaja lamanie prawa i przepisow na codzien, "Bo sie nie da jechac wolniej!".

Ludzie typu "CHWDP", "Jebac policje" itp.

I na koniec wyjasnie troszke odnosnie mojej postawy: Jestem dumny z bycia Polakiem, ale Polakami nie nazwe ludzi reprezentujacych wady jakie tutaj poruszylem.

Nie jestem idealem, ale uwazam, ze reprezentuje postawe prawdziwego Polaka -patrioty nie tylko z pustych hasel, patrioty ktory placi podatki, przestrzega prawa, a SILE PANSTWA buduje wlasnym wkladem, zarabiajac pieniadze (z ktorych pozniej wlasnie utrzymuje sie Polska), zdobywajac wiedze i kwalifikacje zawodowe. Nie siedze i nie marnuje czasu na nieustanne gnebienie ludzi ktyorzy maja lepiej ode mnie. Nie marnuje czasu na narzekania -nasz sport narodowy.

Nie chwalcie mnie -po prostu wezcie sobie do serca moja propozycje na zycie -zwalczanie spolecznych patologii wlasnym przykladem.

-.-.-.-.-.- (podpis na urlopie)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org