czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
stacja transformatorowa na działce

Mój problem polega na tym , iż na mojej działce znajduje się stacja transformatorowa i chciałbym wynegocjować z Rejonem Energetycznym korzystne dla mnie warunki finansowe za lokalizację. Chciałbym abyście poradzili ile można za takie coś oczekiwać bo przyznam się że nie mam pojęcia. Jednoćześnie na mojej działce przebiega także linia wysokiego napięcia.
Proszę o poważne uwagi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stacja transformatorowa na działce

Jeśli kopiłeś działkę już z transformatorem, to chyba niewiele wynegocjujesz, jeśli w ogóle to możliwe, a wątpię, że go wybudowali po kupnie działki przez Ciebie bez twojej zgody.

--
Samotność to emocjonalna trzeźwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stacja transformatorowa na działce

Notariusz!

4lomza.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stacja transformatorowa na działce

tej działki nie kupowałem teraz mieszkają tu 24 lata moi rodzice i po prostu do tej pory to było użyczenie ale teraz stwierdziłem iż można z tego coś wynegocjować. rejon przysłał mi pismo iż bedą robić wymianę słupową tejże stacji transformatorowej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stacja transformatorowa na działce

Znajdź umowę zawartą przez rodziców i uważnie ją przeczytaj. Jeżeli zachodzi potrzeba skonsultuj z prawnikiem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stacja transformatorowa na działce

okazuje się iż w akcie notarialnym zakupu działki nie jest nic zawarte na temat tej stacji transformatorowej. na prawnika niestety nie mam już czasu bowiem jutro mam spotkanie z przedstawicielem rejonu wiec proszę o rady

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stacja transformatorowa na działce

Wypowiedz umowę użyczenia. Jeśli mają wymieniać słupy, to mogą przestawić stację w inne miejsce. Nie działaj pochopnie i nie śpiesz się. Będą Ci mydlić oczy i ponaglać, ale NICZEGO NIE PODPISUJ BEZ DOKŁADNEGO PRZEANALIZOWANIA PAPIERÓW!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stacja transformatorowa na działce

według mnie jeśli chcą aby stacja pozostała na mojej działce to muszą zapłacić za to a jeśli nie to niech zabierają. tylko zastanawiam się ile mogę żądać za to pozostawienie jej bo tak naprawdę to ten "słup" w niczym mi nie przeszkadza a jakieś dodatkowe środki z tego tytułu przydałyby się

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stacja transformatorowa na działce

witam, mam podobny problem z trafo, mozesz napisac jaki byl final twojej sprawy, bo ja narazie nie wiem jak za to sie zabrac.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stacja transformatorowa na działce

nie łudź się :) nic nie dostaniesz ...

nawet jeżeli nie masz nic wpisane o niej w akcie notarialnym to Twoi rodzice mogli kupić działkę z już wybudowaną stacją transformatorową i w tym przypadku nic nie dostaniesz, możesz sie ciągać po sądach a nic nie wywalczysz :) stacja była postawiona za komuny i pewnie podlega obowiązującej wówczas ustawie o powszechnej elektryfikacji, a w związku z tym żadna rekompensata Ci się nie należy :)

jeżeli faktyczne będą modyfikować linię, a w tym także trafo to możesz jedynie uzgodnić warunki nowej zabudowy z przedsiębiorstwem wykonującym projekt nowej linii, który wygrał/wygra przetarg na to zlecenie w rejonie energetycznym i to jest najprostrza i najkrótsza metoda :) Panowie będą wówczas chodzić i uzgadniać z mieszkańcami którędy ma iść linia i czy mogą powiedzmy postawić słup w obrębie Twojej działki :) obecnie trafo nie stawia się na terenach prywatnych, wszystko robi się w pasie drogi ... no chyba, że nie ma innego wyjścia :P natomiast jeżeli nie będzie wymiany słupów, a wymienione zostaną same przewody to pozostaniesz w punkcie wyjścia ;) no chyba, że przeniesienie stacji nastąpi na Twój rachunek

natomiast co do linii WN ... to nie wiem na prawdę gdzie Ty WN widziałeś w okolicach Łomży xD jeżeli dajmy na to, że to na prawdę WN to jak rozbuchasz sprawę i zaczniesz walczyć o swoje to conajwyżej ... zostaniesz wywłaszczony po cenie rynkowej :P

ludzie na prawdę nie zdają sobie sprawy jakie koszta są związane z taką modernizacją :) spotkałem się nawet z przypadkiem, że właściciel zakładu przemysłowego nielegalnie zalał fundamenty pod rozbudowę zakładu pod linią SN i myślał, że ktoś mu SN przeniesie o kilka metrów na koszt podatnika ;P

pozdrawiam :)

PS. NIECH MOC BĘDZIE Z TOBĄ



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: stacja transformatorowa na działce

Maz jest deweloperem stawia bloki a stacje ma gotowa z firmy https://www.egsystem.pl/oferta/stacje-transformatorowe z tego co wiem jak stacja juz stanie to juz stac bedzie, nie przestawia sie jej

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org