piątek, 03 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
kamera cyfrowa-jaka lepsza?

Jak się ktoś zna na tym sprzęcie to niech się wypowie, lepsze są które nagrywają bezpośrednio na płytke czy na jakąś pamięć-kartę... Na akumulator czy baterię:)? i coś istotnego co powinno być w wyposażeniu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

i czy myslisz ze ktokolwiek zechce ci pomoc?;>



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

chcesz powiedzieć że nikt mnie tu nie lubi?:)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

Mi sie wydaje,że lepsza jest kamera,ktora nagrywa na karte pamieci np,pozniej zrzucasz nagrania na kompa robisz z nimi co chcesz,edytujesz itd..sam tak robie..a co do zasilania,to zwykle akumulatorki np firmy sony,dosyc dlygo "trzymaja" i mozesz je szybko naladowac...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

a ja jestem zwolennikiem baterii ... sa wszedzie ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

kup kamerę miniDV najlepsza jakość na płyty DVD tragedia i nie jest to jakość DVD na kartę nie warto mało miejsca.
I oczywiście że akumulator.
Polecam z przetwornikiem 3CCD panasonica np NV-GS250 GS230 GS500
zależy jakim funduszem dysponujesz.
Miałem różne kamery i panasa są za tą cenę dobre

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

a moze i sie mylilem;PP



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

karta pamieci np Micro SD 4GB jest stosunkowo tania i przy dobrej rozdzielczosci mozna nagrywac i nagrywac...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

Jasiu
Choć jesteś łajdak i świnia, to dam ci garść informacji.
W kamerze jest jakość obiektywu (głównie jasność i zoom) i format zapisu obrazu. Chodzi o rozdzielczość, choć najczęściej to PAL (704x568) i rodzaj kompresji. Zwykle na taśmach zapisywany jest obraz bez kompresji. Natomiast na płycie DVD i na kartach zapisywany jest obraz skompresowany do MPEG-4. Jeśli potrzebujemy obrazu dobrej jakośći, raczej powinniśmy decydować się na kamerę zapisującą obraz na taśmie (np w formacie MiniDV (Panasonic, JVC i inne) albo Digital8 (np Sony), bo lepiej jest zgrać do komputera obraz bez strat jakości, a skompresować dopiero po zmontowaniu filmu. Trzeba wiedzieć, że jakość obrazu kompresowanego w kamerze jest zazwyczaj marna.
Jeśli woli ktoś wygodę (głównie małe gabaryty i waga), a nie chce używać kamery do bardziej ambitnych celów, warto pomyśleć o kamerze na kartę, ale trzeba liczyć się z wysokimi kosztami nośników, wynikającym z małej ich pojemności. Jakość j.w.
Greg12 napisał, że z karty albo z płyty można zgrać filn do komputera. Tak, ale można to samo zrobić z każdej innej kamery, przez port USB.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

"W kamerze ... jest jakość obiektywu..."

Zabrakło słowa "ważna"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

najczęściej to PAL (704x568)
raczej 720x576 PAL od zawsze
jasność obiektywu jest bardzo ważna, ale w amatorskich kamerach nie spodziewaj się cudów i reklamy 1luks( tylko na podczerwień) ale na zewnątrz radzą sobie dobrze.
I żadne USB to nadaje się tylko do fotek___ z kamery miniDV tylko i wyłącznie kontroler fire-wire i jakość dobra cyfrowa w pełnej rozdzielczości, a później montaż itd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

"Chodzi o rozdzielczość, choć najczęściej to PAL (704x568) i rodzaj kompresji. Zwykle na taśmach zapisywany jest obraz bez kompresji. Natomiast na płycie DVD i na kartach zapisywany jest obraz skompresowany do MPEG-4"

do be_znika
PAL to 720*576 (format tV)
zapis minDV, DVCam, DVCPRO DVCPRO50 czy nawet HDV czy wyzsza rozdzielczosc to zapis kompresyjny. MPEG-4 jest bardzo dobrym formatem tylko nie produkcyjnym a bardziej emisyjmym (platforma n!).
Bezkomprsyjny zapis w warunkach amatorskich nie ma racji bytu (koszty, potworna ilosc danych, etc)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

Masz tyle super sklepów w Łomży, niech któryś przedawca ci doradzi.
Przecież uważasz, że rodzimy handel jest najlepszy. Więc personel też jest na 100% najlepszy.
Kitu ci nie wcisną.
Przecież to łomżyniacy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

adamos schyl się do miecza:))) ten personel to ludzie z Łomży tacy jak większość nas z tego forum, nie lubisz śmieciu łomżyniaków?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

Macie rację - 720 x 576 - nie zastanowiłem się.

Krzysiek - w jakim formacie jest nagrywana (kompresowana) płyta DVD?
Nie myl standardów zapisu z formatami kompresji.

z-2013 - Dziś byle kamera "kręci przy oświetleniu 1 lux. Rzecz tylko w tym, że im większe światło obiektywu (a wąże się to przede wszystkim z jego średnicą) tym lepsza jakość filmu. Kamery z maleńkimi obiektywami nadrabiają wyższą czułością matrycy. A im wyższa czułość matrycy jest wykorzystywana (w uproszczeniu) tym większe szumy w kadrze spowodowane tzw. ciemnymi prądami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

To już wszystko wiesz. I co wybrałeś? Napisz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

z-2013
Z czego wnosisz, że tylko Fire Wire, skoro ten standard to 400Mb/s a USB 2.0 to 480 Mb/s? Dla potrzeb kamery, w przypadku obrazu niekompresowanego, wystarczy 25 Mb/s, przy zgrywaniu w czasie rzeczywistym.
krzysiek - a co powiesz o standardzie Digital8, stosowanym w kamerach Sony? To standard bez kompresji, a jest stosowany w amatorskich kamerach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

Serce za twoje szowinistyczno-handlowe poglądy nie lubię cię, ale nie lubię jak kogoś rolują.
Musisz kupić kamerę redy HD lub HDm czyli conajmniej 1080i.
W ramach tej opcji masz wybór nośnika na którym kamera zapisuje, czyli:
- HDD dysk twardy
- SSD pamięć flash wymienna
- DVD nagrywanie na płycie DVD
- miniDV nagrywanie na kasetach miniDV (bez kompresji)

HDD ma ograniczoną, ale DUŻĄ pojemność, super jakość nagrania, błyskawiczne zgrywanie na komputer, kompresję (nie ma pojedyńczych klatek - to jest minus), trzeba wykasować dane żeby nagrać coś nowego, żeby archiwizować, trzeba zgrywać na dysk lub DVD, stosunkowo mała kamera

SSD nagrywa bezpośrednio na pamięć USB (można mieć kilka pamięci), kamery są bardzo małe uzależnione w 100% od optyki, a reszta to to co w HDD

DVD nagrywa jak nazwa wskazuje bezpośrednio na płycie, w pełnej kompresji i z wszyskimi minusami, których brak HDD, tani nośnik

miniDV to najstarsza (ale chyba jedna z najlepszych) metoda nagrywania klatka po klatce na kasetę, długi czas zgrywania na dysk ale materiał w b.dobrej jakości, kasety są najlepsze do przechowywania ale są wileorazowego użytku, tani nośnik dostępny prawie wszędzie

Musisz wiedzieć, co po nagraniu będziesz robił z filmem. Jak do pełnej obróbki i wykasowania, to HDD i SSD (każda z metod ma plusy i minusy), jak do obróbki i przechowania to DVD i miniDV z pełnym wskazaniem na miniDV (DVD po 3 latach się wyrzuca bo korodują)

Zawsze patrz czy kamera ma stabilizator i jaką ma optykę.

I kup sobie w sklepie w Łomży, dzięki temu, że przepłacisz z 20% to kupcy będą mieli za co protestować przeciw markietom (bo przecież nie doszkolą za to personelu).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

z-2013 - Dziś byle kamera "kręci przy oświetleniu 1 lux. dalej tak myśl
tylko przy jakim świetle... poczytaj dokładnie
z-2013
Z czego wnosisz, że tylko Fire Wire, skoro ten standard to 400Mb/s a USB 2.0 to 480 Mb/s? Dla potrzeb kamery, w przypadku obrazu niekompresowanego, wystarczy 25 Mb/s, przy zgrywaniu w czasie rzeczywistym.
krzysiek - a co powiesz o standardzie Digital8, stosowanym w kamerach Sony? To standard bez kompresji, a jest stosowany w amatorskich kamerach.
OK to se przechwyć obraz przez USB i fire - wire na kompa przez ten kontroler i zobaczysz różnice jak widzisz cokolwiek :)
parametry nic ci nie dadzą, jak nie znasz podstawowych zasad i nie masz doświdczenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

na pewno nie kupuj kamery HDD
HDD ma ograniczoną, ale DUŻĄ pojemność, super jakość nagrania, błyskawiczne zgrywanie na komputer, kompresję (nie ma pojedyńczych klatek - to jest minus), trzeba wykasować dane żeby nagrać coś nowego, żeby archiwizować, trzeba zgrywać na dysk lub DVD, stosunkowo mała kamera

to wszystko nie prawda__super jakość nagrania,
nie polecam i nie skuś się na to badziewie
niektórzy mylą HDD z HD a to jak Video8mm z miniDV

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

z-2013
Moje doświadczenia z kamerą cyfrową sięgają lat 90. I testowałem obydwa połączenia. To po pierwsze.
Po drugie - jak jakość sygnału cyfrowego może zależeć od rodzaju interfejsu stosowanego do jego transmisji?
To tak jakbyś powiedział, że ta sama woda nalewana przez lejek lepiej smakuje:)

Adamos.
Po co sprzedajesz mu najbardziej aktualne informacje?
Niech kupuje przestarzały sprzet po przestarzałych (łomżyńskich) cenach u swoich kolegów handlarzy.

Jasiu - tylko nie waż się wybrać po tę kamerę poza Łomżę, to wbrew zasadom, których jesteś tu głównym krzewicielem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

i co USB dla ciebie jest lepsze i wyższe jakościowo :)
żal mi twoje wiedzy
bzdura i nic więcej, nie wystarczy czytać i mało rozumieć
zanim się wypowiesz zdobądź informację prawdziwą, a nie bzdury



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

HDD - to znaczy dysk twardy
HD to wysoka rozdzielczość nadawania, nagrywania i odbioru, która w USA i Europie Zachodniej jest standardem w trakcie wdrażania, a w Poslce będzie standardem za 2 lata
Nie kupuj innej kamey niż HD, a poza tym wszystkie są cyfrowe, nie robi się już kamer analogowych.
Przy nośnikach HDD, flash i DVD kamera dokonuje kompresji obrazu, co powodujem, że nie ma pojedyńczych klatek, tylko klatka skompresowana zawierająca od 3 do ... klatek rzeczywistych.
Popatrz na czym nagrywaja profesjonaliści (nie kjest to HDD, flash ani DVD) mo chyba, że jest to Pan Franek filmujący wesela.

Podstawowe pytanie, czy będziesz obrabiał (montował) filmy. Ceny są podobne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

Ja tez sie miewam z zakupem kamery ale nie mam za duzo pojęcia o tym
i mam prosbe moglibyscie podawac jakies konkretne modele
cena to ok 1500 no niech nawet i do 2 tys ZŁ

Łomża leży na Mazowszu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

HD a w Polsce będzie standardem za 2 lata(to optymistyczne raczej )
Ja był dał 5 lat minimum, gdyż HD wymaga dużo więcej niżminiDV od mocnego komputera żeby to zgrać i zmontować do wypalenia na "niebieskim krążku" blue-ray HD następnie trzeba mieć odtwarzacz do tego i dobry TV HD żeby zobaczyć efekt nagrania HD
a to co teraz jest sprzedawane np: TV HD i amatorskie kamery HD to większość to "przejściówki" nie spełniające wymogów prawdziwego HD
także warto poczekać aż ceny spadną, a spadają i obserwować, żeby kupić kamerę HD
ale jak ktoś nie chce czekać i ma fundusze to proszę bardzo

http://www.swiatobrazu.pl/index.php?s=15024

http://www.mydigitallife.info/2007/07/31/panasonic-hdc-sd5-3ccd-full-hd-camcorder/pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

HokusPokus
Ja tez sie miewam z zakupem kamery ale nie mam za duzo pojęcia o tym
i mam prosbe moglibyscie podawac jakies konkretne modele
cena to ok 1500 no niech nawet i do 2 tys ZŁ


Panasonic NV-GS230 3CCD
http://www.allegro.pl/item292375858_panasonic_nv_gs230_3xccd_sd_zoom_x500_menupl_torba.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

do be_znika
płyta DVD to MPEG-2 tak jest zapisane w standarcie.
a z tym łączem i przesyłaniu niekompresowanego obrazu to chyba coś mylisz: format DV PAL to frmat 720*576 i data_rate=3,6 MB/s (12 GB/h)
iLink (Fire Wire) to transfer danych, do przesyłania w czasie rzeczywistym sygnalu broadcastowego TV to łącze SDI (270 Mb/s) i taką przepustowosc musi miec łacze do przesyłania takiego sygnalu a USB2 w praktyce jest wolniejszym łączem niz iLink

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

bez jaj, ale teraz wybór kamery wydaje mi się trudniejszy:)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

Idź do kolegi , który ma sklep w Łomży , on Ci doradzi co masz kupić z tego co ma w sklepie. Przecież Ty popierasz lokalny handel. Jak kupisz już miniDV to powiedz jak to zrzucisz na kompa?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

miniDV zrzuca się prosto. Kamery mają odpowiednie łącza i oprogramowanie. Tak samo jest z zrzutem z HDD czy z flasha. Jedyny "mankament" przy miniDV to czas 1:1 zaś w przypadku innych opcji jest szybciej. Wada - nie wada zależnie jak się na to patrzy.

HD będzie w Polsce standardem czy to się komuś podoba czy nie. Szkoda tylko że sprzedawcy w sklepach nie mówią, że nowe TV w Polsce muszą mieść obsługę mpeg4 bo tak jest w rozporządzeniu odnośnie standardu budowy nowych nadajników. A w W-wie nawet nadajniki już zmieniają.

Kupuj tylko HD lub HD ready. Jak masz dobry nowy telewizor jakośc będzie na 100% widoczna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

autochton, ty po zakupy jeździsz do białego? nie znam właściciela avansu ani mediaeksperta wiec ich nie zapytam. A i jeszcze jedno schyl się do miecza:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

Chcesz kupić kamerę , a do tej pory nic nie poczytałeś o typach kamer , opiniach o sprzęcie i cenach. To nie jaja na rynku , że patrzysz , że duże i świeże. Jeżeli chcesz wiedzieć , to sprzęt agd i rtv kupuję w dużych sklepach internetowych. Korzystam z wyszukiwarek typu ceneo , skąpiec , tam widzę najkorzystniejsze ceny i opinie użytkowników o interesujących mnie produktach. Wcześniej informacje uzyskuję czytając specjalistyczne fora i szukam niezależnych testów.







„Nierozsądnie jest zapłacić zbyt wiele, ale dużo gorzej jest zapłacić zbyt mało. Kiedy płacisz zbyt dużo, tracisz trochę pieniędzy – i to wszystko. Kiedy płacisz za mało, czasami tracisz wszystko, ponieważ rzecz, którą kupiłeś, nie nadaje się do celu, w którym została kupiona”.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

autochton, twierdzisz że łomżyniacy nie znają się na kamerach cyfrowych i nie mogą się wypowiedzieć na ten temat? Mi chodziło czy bułki i mleko kupujesz w białym baranie:) ja też wolę czasami kupić elektronikę w necie niż w tych sieciówkach ogólnopolskich które opanowały Łomżę:) Łomżyńscy kupcy chcą żebyś schylił się do miecza:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

Czy to forum czyta czasem jakiś prokurator , proszę Jana S. za dupę. Machorkę na skręty , konserwy i cebulę Ci podrzucę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

schyl się do miecza, łajzo:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

Panasonic G 500, albo Sony 2100(trochę duża, ale jakość *********).
Janie licz kasę.
Z Soniakiem , to i wesele obskoczysz.
Chociaz widziałem też z tym Panasoniciem kręcacych zawodowo wesele.:)))))

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

Praktycznie i poza tą szczegółową techniką, bo pewnie chcesz krecić porządnie i amatorsko więc radzę: Panasonic 3CCD (lub Sony) tylko na kasety miniDV. Jest to wygodne w obróbce i zgrywaniu do kompa, poza tym kasety pozwalają na wymianę i dogrwanie w trakcie kręcenia różnych tematów, dają się kasować i duubbingować nawet na oryginale, sa tanie i pojemne (60, 90 minut). A sama kamera też niedroga. W zupełnosci Ci to wystarczy. Pozdrawiam.

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

Święta prawda

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

W areszcie takich rzeczy posiadać nie pozwalają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

Cytat:

do z_2013

krzysiek - a co powiesz o standardzie Digital8, stosowanym w kamerach Sony? To standard bez kompresji, a jest stosowany w amatorskich kamerach.



digital8 - wykorzystuje codec DV (taki sam jak w DVCam), tylko zapis jest na kasetach HI8 z ulepszoną warstwo magnetyczną. (większe, cięzsze)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

A czy 800tys pixeli w przetworniku CCD np. w kamerze sony wystarczy do domowego uzytku? bo zastanawiam sie nad kupnem kamery do typowego uzytku domowego, filmowanie dzieci itp i nie wiem czy na duzym telewizorze np.42 cale nie bedzie kiepskiej jakosci obrazu.
mozecie cos wyjasnic
dzieki i pozdrowienia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

A ja chciałem zapytać czy może ktoś z forumowiczów miał przyjemność testować kamery cyfrowe Sony z projektorem? Czy to się sprawdza? Czy to raczej zbędny bajer?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

Zakup kamery to jak każdy inny zakup trzeba określic do czego będziemy jej używać, jaki sprzęt i programy potrzebne będą do edycji i montażu materiału.
dzisiaj jest to b. wazne jakość HD wymaga mocnego naprawdę mocnego sprzętu co nie jest bez znaczenia bo to są koszty.

Ja dzisiaj kupiłbym kamerę MiniDV b.dobra jakość nagrań, tanie i długotrwałe przechowywanie, nie wielka cena zakupu tak kamery jak i nośników.

Wazne :

Jasność obiektywu
Zom optyczny,
Stabilizacja
Nastawy manualne
- balans bieli, czas, przysłona itd. automatyka nie zawsze dobrze sobie radzi , filmowanie pod światło np: okna
Wielkość kamery, spacery wycieczki itp.
Czas pracy na akumulatorze


Ja polecałbym w kolejności firmy Panasonic, Sony Canon, i reszta badziewia he he

Kiedyś kupiłem Panasonic GS 400 MiniDV ale jest od dawna nie osiągalna na rynku, GS 230 czy GS 500 to juz nie to.


Wyższość nośnika MiniDV nad nośnikami cyfrowymi typu SD, DVD itp polega na tym że kaseta poleży kilkanaście lat i zawsze do tych nagrań możesz wrócić Karty i płyty często nie dają się odtworzyć z różnych przyczyn ja mam do nich ograniczone zaufanie. Zmontowany materiał archiwizuje na kasetkach miniDV, z której zawsze mogę nagrać płytke DVD czy Blu

Dzisiaj podać konkretny model jest b. ciężko.







Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

Najprostsza metoda znajdujesz modele kamery hd róznych marek i szukasz ich nagrań na you tube wpisując model kamery, porównujesz jasność obrazu, szczegółowość kolorystykę, z reguły każdy model ma już swoje nagrania te najlepsze to twoja kamera...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

Harnaś

metoda nie zbyt dobra, bo na You Tube wstawiane sa filmiki skompresowane, a jakość kompresji zależy w dużej mierze od użytego programu i i ustawionych parametrów obrazu i dźwieku, czasami chodzi o wielkość pliku kosztem jego jakości.







Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

ale kompresja jest ta sama dla wszystkich jak nie powiększysz obrazu różnicę widać w ujęciach nocnych, kolorach itp jak tak sobie wybrałem wertowałem wszystkie firmy i wybrałem canona hv 40 kamerka ta bardzo pochlebne zebrała opinie w literaturze ale teraz są lepsze...filmiki z reguły z zagranicy ludzie chwalą się sprzetem..można spojrzeć zawsze to jakieś info...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

xfy102

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kamera cyfrowa-jaka lepsza?

Dobra, podpinam się pod temat, ktoś z was miał okazję do używania kamery z projektorem? Warto w to to inwestować? Potrzebuję sprzętu do filmików sportowych – akrobatyka, sztuki walki, czasem tricking. Nie zależy mi na tym, żeby miało to jakość HD, ale żeby było znośne dla oka i dało się z tego montować klipy. Ktoś, coś? Z góry dziękuję



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org