poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

Jak zwykle u kleru gęba pełna frazesów. Oto przykład zakłamania i fałszywej moralności. Powinien się modlić i dziękczynić, że i dziecko żyje i rodzina będzie miała środki na jego leczenie i utrzymanie. Kiedy przychodzi realna sytuacja nagle okazuje się, że to Bóg ma pomóc, a najlepiej pomagaj sobie sam. Biskup Stefanek, jako zwierzchnik Kościoła łomżyńskiego, mógł przecież udzielić rodzinie finansowej, materialnej i moralnej pomocy. Ma do tego odpowiednie środki i służby. Nie zrobił nic!

nar

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

Idź i sam Biskupowi to powiedz a nie pisz na forum.Ciekawe czy Ty byś był skory do pomocy,a po 2 to przeczytaj dokładnie wypowiedź Bpa Stanisława

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

Ja jestem za Biskupem Stanisławem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

Tyle dzieci jest poważnie chorych w łomży i nikt nie robi takiego problemu ,nierozumiem dlaczego wogule sąd przyznał to takzwane odszkodowanie jestem za biskupem miał rację , że sumienie kogoś z czasem będzie gryzło

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

kolezanko,zgadzam się z Tobą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

uważam, że to WYROK SĄDU jest SPRAWIEDLIWY !!!!!! mówić można dużo na ten temat - tylko jak trzeba POMÓC ( np. finansowo takiej lub innej rodzinie ) to jakoś nie ma komu...

anna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

Najsmutniejsze w tym wszystkim, ze nie chodzi tu o selekcje, zabijanie tylko o niedopelnienie systemu prawnego i opiekunczego panstwa. pieniadze zasadzone przez sad nie powinne trafic do rak rodzicow. Powinne trafic na konto chociazby Jego Ekscelencji.

ściemka wszystkim

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

Ciekawe dlaczego Ta rodzina nie myslala wcześniej przed poczęciem tego dziecka, skoro wczesniejsze dziecko tez urodzilo sie z wadą genetyczną, raczej brak odpowiedzialności, wcześniej trzeba bylo badania robić a nie potem, potem to juz trzeba brac odpowiedzialnosc za swoje czyny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

Tarczyn dobrze mowisz skoro jedno dziecko urodziło się chore to powinni nad drugim dobrze się zastanowić a nie zrobić i potem biadowć i w każdym szukać winnego tylko nie w sobie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

Jak matka może mówić o pozbawieniu życia dziecka w jego obecności. Wiadomo przecie żeby wykonała badanie to dziecko by usunęła. A skoro jej tak ciężko to środek adopcyjny zwracał się z propozycją wzięcia tego dziecka i adoptowania dla innej rodziny a chętni do wzięcia dziecka byli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

Macie racje dlaczego ta mama nie zrobiła badań przed zajściem w ciąże.
Selekcja dzieci ze względu na stan zdrowia jest hańba dla człowieka.
Juz jeden selekcjonowal ludzi na lepszych i gorszych i co z tego wyszło.
Kazde dziecko jest DAREM BOŻYM .

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

mowisz o "darach bozych" ? to moze sprawdz co w tej chwili twoj ow " dar" robi?!

bagrmosen

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

"Dar Boży"zgadzam się w 100%, a to co robi,w dużej mierze zależy od rodziców,w tym jak go wychowa itp itd :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

pewnie ktoś im pare lat temu podpowiedział że można z tego kasę wyciągnać i dlatego te procesy to jasne..,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

Popatrzmy na sprawę z innej strony:

Tak naprawdę został zrealizowany pomysł biskupa Stefanka - urodziło się dziecko, koszty poniesiemy My wszyscy-odszkodowanie +koszty leczenia, a biskup jeszcze sobie przy okazji pogardłuje.
Dużo księża mówią o dzieciach szczególnie tych nienarodzonych, tylko jakos tak tym narodzonym nie pomogają.
Nie jestem za zabijaniem nienarodzonych dzieci, ale same paragrafy tego nie załatwią, ani kazanie z płomienną mową biskupa.
Chce sie rządzic , to nalezy brać odpowiedzialność - także finansową za swoje decyzje.
A nie tak po próżnicy gadać.
A może tak w pałacu biskupim sierociniec zrobić księże biskupie. Ogromny plac zabaw dla dzieci, przedszkole nieodpłatne dla najbiedniejszych.
Jest tyle miejsca w centrum miasta.
Jak się mówi "A" należy powiedzieć "B".

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

Zaraz zaraz kto tej pani kazał drugi raz w ciąże zachodzić?Jest coś takiego jak antykoncepcja!Ja jestem jak najbardziej za szpitalem i postawą biskupa.Czy jak w Etiopi kobiety rodzą dzieci podają do sądu lekarzy czy szpitale bo dziecko ma być skazane na głód jaki jest znany w tym kraju?To jest sprawa etyki i moim zdaniem wyrok jest absurdalny!Jak mowiłem na początku jest antykoncepcja i to wszystko w tym temacie.Po co szukać winnych?

Bubero

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

Wg mnie aborcja powinna być dozwolona w niektórych przypadkach. Wyobraźmy sobie rodzinę - rodzice i dziecko z chorobą, która uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie. Dopóki żyją rodziece, ok ale co potem? Często jest, że takie człowiek zostaje sam po śmierci rodziców, nie ma nikogo bliskiego kto by się nim zaopiekował. I co wtedy? Umrze z głodu?
Gdybym wiedziała, że będę chora i nie będę mogła żyć normalnie to bym naprawdę wolała się nie rodzić. Czasami usunięciem ciąży można zaoszczędzić dziecku wiele cierpienia w życiu.
I zaraz posypią się w moim kierunku gromy....

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

Powtórze są środki antykoncepcyjne kobieta musiała zajść w ciąże świadomie wie skąd się dzieci biorą!Wyrok jest niesprawiedliwy Biskup ma rację!

Bubero

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

Znalazla sie firma ktora pomoze dzieciom, to b.dobre zakonczenie tej calej historii,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

Ta pani z zawodu jest nauczycielką, czyli osobą świadomą swoich czynów, a zachowuje się jak kobieta nie wykształcona!!!!!!!!!!!!!!! Zastanawia mnie fakt czy nie pobiera z Miasta zasiłku ze względu na wychowywanie dzieci niepełnosprawnych!!!!!!!!!!! Przysługuje on rodzicowi, który ze względu na stałą opiekę nad dzieckiem nie moż podjąć pracy, jest to ponad 400zł!!!!
Ciekawe ile wyciągnie od tych pokrzywdzonych przez los ludzi pani adwokat, a może reprezentuje ich za darmo!!!!!!!!!!!!!!
Dzieci powinny być oddane do kochajacej ich rodziny, a biologicznych rodziców powinno się skierować na leczeni!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

Skoro jest firma która pomoże dzieciom to niech państwo W swoje odszkodowanie przeznacza na inne osoby niepełnosprawne takie jak ich dzieci albo jakieś z inną wadą.

Bubero

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

Zastanowcie sie chwile co Wy wypisujecie... Wyrok przyznaje odszkodowanie za odmowe wykonania badan, a nie za odmowe aborcji.
Biskup wspolczuje chorym, to slusznie wspolczuje, bo moze komus odmowia np. badan stwierdzajacych czy jest chory na raka, bo taki beda mieli kaprys. Tu chodzi o prawo do badan, a nie o to, do czego komus byly potrzebne wyniki tak na prawde. Jak Wam cos nie odpowiada, to zmiencie prawo, zamiast miec pretensje do sadu, ze orzeka zgodnie z przepisami.

Skecz nie rozsmieszaj czlowieku... ponad 400zl dla kogos kto nie moze pracowac i jeszcze ma chore dziecko na utrzymaniu... W jakim Ty swiecie zyjesz? Moze sam sie skieruj na leczenie. Albo dopisz jeszcze pare wykrzyknikow, bo to faktycznie sensacja... Sensacja, ze komus sie wydaje, ze takie pieniadze pozwola zyc rodzicom i dziecku... Rozumiem, ze bedac w takiej sytuacji, Ty nie walczylbys o pieniadze, zeby tym dzieciom zapewnic jakies normalne zycie, tylko bys je wychowal za te ponad 400zl...




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

Z pensji jednego rodzica i takiego zasiłku to normalna rodzina wyżyje i też czasami może jej zabrakować. A z dziećmi chorymi na tę chorobę? Ta firma będzie im sponsorować tylko leczenie chormonem wzrostu, ale oczywiście nikt nie bierze pod uwagę, że przecież te dzieci muszą brać również inne leki, a do tego dochodzą ciągłe operacje, do których państwo pewnie nie dokłada.
Każdy rodzic chce żeby dziecku żyło się jak najlepiej, a te 200 tysięcy to wcale nie taka wielka kwota.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

Narzekacie tak, że skoro pierwsze dziecko było chore to nie trzeba było się decydować na drugie. Skąd wiecie czy się zdecydowali? Może był to zupełny przypadek? Antykoncepcja też czasem zawodzi. Niektórzy z Was widzą na tym świecie same problemy, pomyślcie czasem bo może sami takim problemem jesteście.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

Dran- to ty się obudź człowieku ta pani nie wykazała żadnych dokumentów, jakie koszty ponosi związane z leczeniem dzieci!!!!!!!!!!!!!!!!!
Co mają powiedzieć rodzice którzy wychowują dzieci z cukrzycą, którzy dostali pompy od Owsiaka, ale nikt nie pomyślał, że do tych pomp są potrzebne strzykawki, które trzeba wymienić co 3 miesiące a koszt jest około 2000zł. Ludzie obudźcie się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Takich problemów mamy setki i co rodzice powinni przed urodzeniem dzieci chorych, z wadami je zamordować!!!!!!!!!!!!!!!!! Taką czystkę prowadzili faszyści!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

No to jak jestes takim milosnikiem zycia poczetego, to moze Ty im zafunduj... Przepraszam, ale zawsze mnie to wk....ia jak obroncy dbaja o zycie poczete przed narodzeniem, a po to juz niespecjalnie.
Odszkodowanie to nie zwrot podatku, ze masz wykazac ile Ci sie nalezy. Mysle, ze wydadza tych pieniedzy jeszcze wiecej niz dostali. Kobieta zostala pozbawiona przez lekarzy swoich praw, dostala za to odszkodowanie, co w tym dziwnego? Czytales ile kosztuje leczenie? A ile pieniedzy dostala? Faktycznie, powinni wziac pod uwage koszty i dac jej wiecej kasy.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

Witam tych którzy starają się mnie zrozumieć i tych którzy krytykują. Co do paru informacji:

- jestem osobą świadomą więc badania 1-go dziecka były juz dawno w trakcie a że polska slużba zdrowia jest jaka jest - wyniki były juz po urodzeniu córki;

- środki antykoncepcyjne są nam znane i były stosowane ale jak widać mimo zabezpieczeń wszystko może się zdażyć

- co do informacji - nikt mnie nie popychał do uzyskania zadośćuczynienia i renty dla dziecka, adwokaci z mojej strony byli za darmo z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka

- jeżeli komuś się wydaje że z jednej pensji mozna wyżyc z 2 chorrych dzieci to podam tylko jeden koszt - lek dla 1-go dziecka na 5-7 dni kosztuje ponad 50 zł - reszte policzcie sami

- co da tego 400 zł - nie wiem czy wiesz, że to przysługuje i pobierałam przez pewien czas ten zasiłek ale.......... po pierwsze należy się on tylko za względu na 1 dziecko - jak masz drugie to już drugie 400 ci sie nie nalezy a obeznie zabrano mi wszystkie zasiłki.............bo polskie prawo mówi tylko o 1 dziecku niepełnosprawnym w rodzinie drugie ich już nie interesuje

- co do adopcji - nie mam zamiaru komentować gdyby nam nie zależalo na szczęsciu i leczeniu dziecka to dawno pewnie by do tego doszło
pozdrazwiam

Barbara

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

Na szczęście Jego Fluorescencja może sobie tylko poszczekać. Chyba zapomniał, że żyjemy w kraju świeckim ( zapis w Konstytucji). boli tylko fakt, że media nagłaśniają opinię osoby, która w tej sprawie ma taką samą wagę jak opinia każdej innej prywatnej osoby. Wystarczy, że Purpurata jest pełno w pewnym Radiu.

Życzę sobie i Wam wszystkim, żeby na przyszłość takie wyroki dosięgały także tych, którzy personalnie stali za decyzją ( w tym przypadku za odmowę badań). Jak na razie zapłacimy za tą prywatę łomżyńskich pseudo lekarzy z własnej kieszeni.

Gdyby jeszcze ten lekarz dopłacał z własnej kieszeni za te badania - można zrozumieć, że nie chciał ich zlecić. Jednak tak się składa, że ten rakarz jest od tego jak **** od srania, żeby na takie badania skierować. Gówno mnie obchodzą jego i wszystkich innych przekonania religijne i moralne - bo bierze za to kasę, żeby przed wejściem do pracy chować je sobie do kieszeni. Zatrudnia ich świecki szpital i świeckie państwo. Niestety jakoś nie czuje tego, żeby wziął się za tych bydlaków, którzy zmarnowali rodzinie życie jakiś lekarski Sąd Dyscyplinarny.

smutno pozdrawiam,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

"Zdaniem bp Stefanka, wyrok pokazuje, że jest jeszcze jedna krzywda, za którą należy się odszkodowanie. - Przecież lekarz nie dopełnił swoich obowiązków, bo nie zabił – stwierdził hierarcha"
Co on za bzdury plecie? Niby człowiek inteligentny, na poziomie a nie wie co mówi. Jak się o czymś nie wie, to się nie wypowiada.
Odszkodowanie dostali za to, że nie pozwolono im skorzystać ze swoich praw. Pani Wojnarowska miała prawo do badania prenatalnego i nie mogła go wykonać, bo komuś się nie chciało.
Niech się lepiej Biskup weźmie za swoich podwładnych. Może niech im prezerwatywy pokupuje, żeby więcej dzieci nie porobili. Świętojebliwy się znalazł...

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

Kiedyś pewna rodzina w Łomży zbierała na kombinezon kosmiczny dla dziecka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Może to by pomogło!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy biskup Stefanek weżmie na wychowanie i utrzymanie niepwłnosprawnych?

Ja patrzę, że w tym temacie wypowiadają się praktycznie sami świętojebliwi ograniczeni ludzie.... Co do antykoncepcji- żadna nie daje 100% zabezpieczenia przed ciążą, poza tym może liczyli, że dziecko urodzi się zdrowe? Odszkodowanie dostali, tak jak wspomniał MiYu, za to, że odmówiono im wykonania badań prenatalnych. Osobiście podziwiam Panią Wojnarowska za upór i, jakby nie patrzył, walkę o przyszłość swoich dzieci. Bo tak naprawdę jaką one mają przyszłość? Napewno nie łatwo będzie im znaleźć pracę, utrzymać się samodzielnie.... A Państwa Wojnarowkich, któregoś dnia zabraknie. Jestem pewna, że tych pieniędzy nie roztrwonią a zainwestują w przyszłość dzieci. Cieszę się, że wywalczyli w końcu to odszkodowanie.
Pozdrawiam.... Tych normalnych....

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org