poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Znowu kradna listy :(

Wrocilismy do czasow komuny ?
Znowu na poczcie kradna listy. W listopadzie i grudniu wyslalem zyczenia, ktore do tej pory nie dotarly. Przypuszczam, ze zyczenia swiateczne tez zostana przetrzebione.
To lomzynscy listonosze chca sobie dorobic? ( czyzby wierzyli, ze w srodku jest kasa ?? ) czy moze juz do Lomzy nie docieraja ?
Ciekaw jestem czy komus jeszcze tez to sie przytrafilo.
Wiec przekazuje swoim znajomym, ktorzy odwiedzaja te strone, serdeczne zyczenia. Do spotkania wkrotce.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znowu kradna listy :(

Mi sie cos takiego przydazylo ale bardzo dawno. Jakies 4 lata temu. Moja chrzestna wyslala mi pieniadze zwyklym listem i kiedy list do mnie dotarel pieniedzy nie bylo a na kopercie byly slady otwierania..

"Ten Klub te Barwy to dla nas całe ŻYCIE!!!"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znowu kradna listy :(

Dlatego proponuje wysylac swiateczne kartki mailem ;-)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znowu kradna listy :(

tez mialem podobna sytuacje jak GrubyŁKS tylko ze to bylo gdzies z 7 lat temu, ciotka mi kase wlozyla na komunie a te h*je zajebawszy i koperte skleili byle jak i poszlo, i teraz szukaj wiatru w polu:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znowu kradna listy :(

poleconym i juz -.-

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znowu kradna listy :(

ani listu, ani pieniązków na urodziny, ok. 3 lat temu :(
gdy wyszło w trakcie rozmowy po jakimś czasie, babcia bardzo sie zdenerwowała, jeszcze by Ci ...... z poczty mieli ją na sumieniu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znowu kradna listy :(

a wie ktoś czy taka faza że ludzie roznoszący ulotki mają klucze do otwierania skrzynek jest legalna?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znowu kradna listy :(

Wkładanie ulotek do skrzynek pocztowych przez osoby nieupoważnione jest nielegalne. Kiedyś TK Vectra wkładała ulotki, wezwania do skrzynek, ale poczta zrobiła aferę i ten proceder się skończył.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znowu kradna listy :(

To, że na Poczcie "ginie” zawartość listów, całe listy, paczki, to wiadomo do lat. Wystarczy, że jest gdzieś jeden złodziej i sprawdza, czy nie ma czegoś wartościowego w przesyłkach. Przez takiego złodzieja cała poczta ma potem złą opinię.

Sam z pół roku temu wysyłałem znajomej małego za ok. 3zł słonika ceramicznego, miałem twardy styropian z innego opakowania, wyciąłem wgłębienia, tak, że po złożeniu dwóch kawałków była kostka styropianu. Skleiłem taśmą, do koperty i wysłałem. Z miesiąc temu znajoma pisała, że nic nie doszło. Ubezpieczać, robić paczki wartościowe nie było sensu, a zwykła przesyłka skusiła złodzieja pocztowego.

Stąd jak zamawia się w sklepach internetowych, większość z nich korzysta wyłącznie z firm kurierskich. Ostatnio zamówiłem w jednym z nich, zrobiłem przelew, był wybór Poczta Polska i firma kurierska, zaznaczyłem pocztą, to sam sklep z Krakowa, zadzwonił do mnie, że zmieniają na firmę kurierską, bo pocztą może zginąć lub uszkodzą.

Co, do kluczyków do skrzynek pocztowych. Pierwsze jaki jest stan tych skrzynek. W blokach są po kilkanaście lat lub dłużej. Jeśli w klatce siedzą głąby, gówniarze, co cały rok nie mają z sobą co zrobić, to i skrzynki są poniszczone. Stan skrzynek powinien być sprawdzany co jakiś czas, robione wymiany zniszczonych, na koszt lokatorów lub gówniarzy, którzy niszczą. Klucze powinni mieć tylko listonosze, a nie nawet gospodarze, kiedy wkładają kwity ze spółdzielni. Nikt tego nie sprawdza, to co się dziwić, że kradną, a potem inni narzekają, że jest tak źle.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znowu kradna listy :(

Dajcie spokoj, PP, Podpierdzielacze Polskie. Albo maila, albo kurier. Miedzy miastami, gdzie PKS Lomza kursuje mozna dac pare groszy i paczka bedzie w ciagu 2-3 godzin. Tylko odebrac trzeba.

-.-.-.-.-.- (podpis na urlopie)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znowu kradna listy :(

do mnie zawsze ze stanow otwarte docieraja:) widocznie w skrzynce sie przecieraja:)

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znowu kradna listy :(

do mnie kartka(z anglii) z życzeniami urodzinowymi idzie od wrzesnia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znowu kradna listy :(

Moja siostra całkiem nie dawno jakieś pół roku temu, może ciut więcej dostała kartkę pocztową, w której miały być pieniądze. Oczywiście wszystko było w kopercie. Kartka doszła pusta 300 euro przepadło bez śladu.... Ktoś miał drugą pensję :/ a koperta była sprytnie otwierana od dołu... heh cwaniaki na tej poczcie :/

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znowu kradna listy :(

zlodzieje jak nic...ja pol roku czekalam na pocztowke i sie doczekalam :) w celu sprawdzenia wyslalam pocztowke sama do siebie.juz miesiac jak niedotarla.skladalismy z kolega w skarbowce podanie o NIP,do niego NIP doszedl poleconym po 6 dniach,ja nadal czekam. 3 tydzien...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znowu kradna listy :(

Mnie nie doszedl list na Bialorus, ale tu akurat podejrzewam naszych sasiadow, zwlaszcza, ze kartki dochodzily.
Ale to jak funkcjonuje PP wola o pomste do nieba. 7 lipca 2006 wyslalam z Leby kartke do znajomej do Gdanska. Kartka doszla w drugiej polowie sierpnia (znajoma twierdzi, ze by po nia na piechote predzej doszla). Kolejna sytuacja tej samej znajomej: torunski uniwerek pod koniec pierwszego tygodnia listopada wysylal zaproszenia na rozdanie dyplomow. Moje doszlo 20 listopada, a do kolezanki do Gdanska - po 10 grudnia. A dyplomy rozdawali 1 grudnia...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znowu kradna listy :(

proponuję usługę kurierską Poczty Polskiej -Pocztex .Dojdzie na pewno , szybciej niż u konkurencji pod samiućkie drzwi , a jak nie to masz odszkodowanie i to cąłkiem niezłe. Nie porównuj listu poleconego za 4 zł z usługą kurierska o której piszecie za 16 złotych. Jak się chce oszczędzać to sa tego skutki . Pieniądze radzę wsadzić w list wartościowy . A jak trafił list bez pieniędzy to na 100% nie jest złodziejem twój listonosz .Gdyby wiedział że niesie list który okradziono wcześniej to wyrzuciłby go do kosza bo wie że to i tak idzie na jego konto.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org