poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Co sie dzieje w Pepeesie??

Dlaczego akcje Pepeesu straciły ponad 110% > Co sie dzieje w firmie? Ktos cos wie?

Globetrotter .... raz na piechotę raz autostopem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co sie dzieje w Pepeesie??

110% to na pewno nie straciły :), gdzies ok 50%, od kilku dni duże wolumeny czyli trwają zmiany wśód akcjonariuszy co zreszta widac po komunikatach, wykup akcji zrobił swoje chociaż kurs zachowuje sie tak jakby spółka straciła wiekszośc aktywów, poza tym słabe wyniki, duże koszty, rezygnacja z inwestycji w suwalskiej SSE, nie wiadomo co z biopaliwami, z dotacją z UE i ogólnie z dalszym kierunkiem rozwoju, niedługo WZA to sie może coś wyjaśni, bo teraz to chyba kurs jest poniżej wartości księgowej. Jeśli pepees wejdzie w bio.. to się odkujesz, aha i jeszcze ci podejrzani akcjonariusze



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co sie dzieje w Pepeesie??

Na to że akcje spadły o tyle składa się wiele spraw, od szczytów to te akcje spadły znacznie więcej, nie chce się chwalić ale to przewidziałem jeszcze przed splitem... w szczegóły wchodził nie będę bo mi się nie chce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co sie dzieje w Pepeesie??

sprawa jest prosta byl wykup wlasnych akcji w celu umorzenia wiec kapital spolki zmniejszy sie o kwote ktora przeznaczyli na wykup za akcje placili jesli sie nie myle 2.7 zł! Prawda jest taka ,że Peepes wyprowadzi sie z giełdy . pozdr



hm... może ma ktoś inne zdanie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co sie dzieje w Pepeesie??

z giełdy to się wyprowadzi jak zostanie przejęty przez zachodniego inwestora. Prawda jest taka że balonik był napompowany, dużo obietnic z których nic nie wyszło, akcjonariat (szczególnie drobny) podniecił się wykupem akcji powyżej ceny notowań, tyle że mało kto z tego skorzystał i zaczęło się wywalanko.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co sie dzieje w Pepeesie??

z zachodnim inwestorem zgoda, z napompowanym balonem nie, znasz obecne i poprzednie wskaźniki pepees?, pepees nigdy nie był wyceniany za wysoko i na hossie tak bardzo nie skorzystał, co nie zmienia faktu że obecne wyniki ze skrobii sa kiepskie, co do niespełnionych obetnic to tak dużo ich nie było i bardziej mozna powiedzieć że to wszystko się przeciąga niż że nie zostały spełnione



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co sie dzieje w Pepeesie??

Prawda jest taka że jak cena akcji podchodziła pod 300 zeta to była kwestia sprzedaży browara (za niezłe pieniądze) wskaźniki były bardzo dobre, to fakt i jak było zapowiadane pieniądze te miały iść na inwestycje, szczególnie biopaliwa rozgrzewały w tamtym czasie inwestorów. Ale powiem szczerze że nie wierzyłem w żadne inwestycje i wiedziałem że pieniądze będą wyprowadzone z firmy, później okazało się jak, a mianowicie przez wykup własnych akcji, który objął nielicznych. Szczerze to teraz patykiem bym nie dotknął tych akcji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co sie dzieje w Pepeesie??

owszem można było zrobić coś innego z tymi pieniędzmi ale pepees nie miał niestety jednomyślnych akcjonariuszy i do tej pory nie wiadomo co z inwestycjami, co do skupu akcji objął on wszystkich a nie nielicznych, cena nigdy nie podeszła pod 300, a obecna jest na poziomie wartości księgowej akcji, więc perspektywy są ale jak wyprzedadza się wszyscy którzy mają to zrobić



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co sie dzieje w Pepeesie??

skup objął wszystkich? oj sprawdz lepiej... jak pisze że podchodziła po 300 zeta to jak pamiętam ze ponad 280 było ale dokładnie nie pamiętam, bo nigdy nie miałem zamiaru tego kupować. Teraz na giełdzie spółek o dobrych wskaźnikach to jest dość sporo, ale w przeciwieństwie do wielu ja w rozwój tego biznesu nie wierze, biopaliw też bankowo nie będzie. Wyprzedaż to trwa już od ponad pół roku i końca nie widać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co sie dzieje w Pepeesie??

dokładnie, skup objął wszystkich, taka jest idea wykupu w celu umorzenia, może myślisz o czymś innym, cena maks. to 249 zł a biznes bio może będzie, pepees ma do tego dobre warunki



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co sie dzieje w Pepeesie??

nowej lini produkcyjnej narazie nie bedzie bo nie ma na to szmalu.
byla slaba kampania wiec za malo zarobili. Zaczeli skup akcji, co bardzo zmniejszylo ich budzet na nowa linie produkcyjna.

biopaliwa beda jezeli dyrektor bedzie ciagle ten sam i pozyskaja na to fundusze.

Pozdro

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co sie dzieje w Pepeesie??

co do skupu, to oglądałem w tamtym czasie rdo w tvn24 i ktoś dzwonił aby naganiać na pepees właśnie pod wykup, ale Hirsz go zgasił mówiąc że pod wykup wszyscy się nie załapią, podał tam jakieś powody, ale słabo to pamiętam, tak czy inaczej wykup był ograniczony. Ok, może z tymi 280 złotymi coś mi się pomyliło, bo faktycznie jak była ogłoszona cena wykupu, to wszyscy myśleli że kurs się zbliży do tej kwoty, ale nic z tego... bio może będzie, ale to na razie mgliście wygląda, a wiadomo jak niespełnione obietnice wpływają na inwestorów na gpw i to jeszcze przy tym rynku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Co sie dzieje w Pepeesie??

Interesuje mnie temat inwestowania na giełdzie akcje , kontrakty, chciałabym nawiazac kontakt z ludźmi którzy sie tym zajmują nadmieniam ze nie jestem żółtodziobem ale ostatnio wszystko mi nie wychodzi. Janie.. encepence...dede...krilan ...przemek 20 dla Was i nie tylko zostawiam swój numer GG 6112513

kolonos

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org