piątek, 17 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

Witam wszystkich fanów motoryzacji.
Być może po napisaniu tego wątku zostanę wyśmiany przez tzw. "znawców" ale nie dbam o to. Proszę o opinię osoby siedzące w temacie i interesujące sie tym. Czy jest szansa aby w Łomży odbyły się w przyszłości legalne wyścigi na "ćwiartkę" ? Wiem, że cieszyłyby się ogromnym powodzeniem wśród Łomżyniaków (i nie tylko). Pojawiają się jednakże dwa problemy:
- kto to zorganizuje ?
- gdzie da się te wyścigi zorganizować ?

Myślę, że z organizatorami byłby mniejszy problem. Większy pojawiłby się z lokalizacją tego ewentualnego wyścigu ? Znacie w Łomży takie miejsce ?Niegdysiejsze miejscówka łomżyńskich "ścigaczy" - opuszczone miejsca przeładunkowe za torami odpadają z prozaicznej przyczyny - są za krótkie. A może jakaś lokalizacja pod Łomżą ? Jeśli znacie takie miejsce - wpiszcie się do tematu. Zapraszam do dyskusji, może uda się nam dojść do ciekawych wniosków.

PS Nie masz nic ciekawego do powiedzenia - nie wpisuj się w tym topiku.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

Pomysł dobry! Miejsca przydatne są do odnalezienia - w promieniu do ok. 15 km radzę poszukać. Organizatorzy też sie zapewne znajdą! A żeby coś podpowiedzieć, bez sprawdzenia, tak na gorąco - to do przyszłego roku Grobla Jednaczewska podobno jest nieprzejezdna dla pojazdów - remont mostka na Łomżyczce... Zawsze to jeszcze ze sto dni pustej jezdni!!!

H.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

sugerujesz Hek żeby zorganizować legalną,oficjalną "ćwiarę" na grobli jednaczewskiej?

Powiem krótko:
BUHAHAHAHAHAHAHA!

Albo nigdy nie byłeś na tego typu imprezie,albo za grosz nie masz wyobraźni.
Od siebie tylko dodam,że nie widzę w Łomży (ani w promieniu kilkunastu i więcej kilometrów) osiągalnego miejsca by to zorganizować.
Potrzebny jest parking dla zmotoryzowanych widzów,park maszyn dla zawodników,miejsce na widownie + zachowanie wszelkich bezpiecznych odległości etc,miejsce na punkty organizatorów,obsługi tech.,służb porządkowych i ratunkowych no i przede wszystkim kawał bardzo szerokiego pasa "jezdni" o długości nie mniejszej niż 2 ćwiary (potem jeszcze trzeba bezpiecznie wyhamować + pewna rezerwa rezerwa)
Ludzie,troche powagi a przede wszystkim realizmu!
No chyba,że macie na myśli jakieś wyścigi na dziko,gdzieś na podmiejskiej asfaltówce



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

Słusznie, co racja to racja.
Tego właśnie nie wiedziałem.. :-(

Ale dobrze sobie wykombinowałem i mam podpowiedź!
A podśmiechujki ze mnie przyjmuję z pokorą...

Rzeczywiście, ja miałem luźne skojarzenie na taka dziką odmianę tzw. dress-racing. Widziałem coś takiego w sierpniu na Pomorzu Zachodnim.
Fajne to, ale baaaaardzo niebezpieczne. Tam to było na jakichś podsuszonych łąkach czy nieużytkach. A że to trzeba całej logistyki do tego - to fakt.

No a tereny po poligonie Czerwony Bór to już całkiem są rozdysponowane?

H.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

Sory,nie miałem w zamierzeniu nikogo urazić,ale jak sobie wyobraziłem groblę i oficjalne wyścigi na niej,to po prostu parsknąłem śmiechem,no nic nie poradzę... :)
No a prawda jest niestety taka,że zorganizować taką legalną imprezę nie jest łatwo,a w Łomży to już w ogóle nie widzę szans... :/
Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

Ależ ja sie absolutnie nie poczułem...
Wiedziałem co robię i otrzymałem na co zasłużyłem!
:-)))

Czasem sporo przeglądam map i jeżdżę wokół Łomży, ale tak zbytnio rzeczywiście niczego nie kojarzę.

A ten Czerwony Bór to rzeczywiście już "po ptokach"?

H.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

Miejscówka to jedno, a przychylnośc naszych władz i służb mundurowych drugie. Na dzień dzisiejszy niedoprzeskoczenia!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

a ja napiszę tak :
- legalnie to niemozliwe
- nielegalnie mozliwe

Bardziej realny to juz tor do gokartów , który znajduje się dla Łomzy na Orbicie .

___POLAK___TO___JA___

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

Panowie!
Nie odbierajcie mi marzeń!
Myślę, że aż tak źle nie będzie.
Teraz władza przecież dąży do zbliżeń ze społeczeństwem...
Tylko to miejsce mnie dręczy - no gdzie, no gdzie...?
:-)

Mogę też współpracować przy nawiązywaniu kontaktów z władzami.

H.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

... hmm mysle ze najblizsze i najlepsze miejsce to teren wojskowy kolo Ostrowi Mazowieckiej w Grądach .. tam gdzie odbywal sie zlot VAG TRAFFEN 2007 ... z 60km od Lomzy mamy lotnisko z zaj**** asfalcikiem i miejsce na parkingi itp itd......

... To jest Moj podpis ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?



nounejm na racje.

czekamy na wypowiedz najwiekszego rajdowcy w Lomzy :) a jest nim Ja :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

Pas startowy w Grądach jest oki. Bardzo często odwiedzana miejscówka :D
Tylko pytanie w pierszym poście brzmiało: GDZIE W ŁOMZY...?? - a odpowiedz jest - NIGDZIE.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

w Łomży nie ma gdzie i nie ma dla kogo, przymierzalem sie do zorganizowania takiej imprezy i koszty niestety sa zbyt wysokie. Piszesz ze chetnychest sporo a nawet na tych bezplatnych nie ma ich do scigania, kazdy woli popatrzec!! Prawda jest taka ze jak trzeba placic to w Łomży ze 100 osob zostaje 10!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

http://www.youtube.com/watch?v=MxDOBLpMvAw

Da rade takie auta zalatwic na 1/4 mili w Lomzy? :> Chcialem sie z nim scigac ale zostalem w tyle ;/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

jak bys mial pojecie o czym piszesz to bys wiedzial ze da rade zalatwic duzo syzbsze auta niz te ktore pokazales, jezlei stworzymy do tego warunki a w to jak juz napisalem nie wierze!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

Niektórzy z was wiedzą jak 1/4 jest rozgrywana w Łodzi.
Takie imprezy leżą w gestii Miasta, jeśli była by akceptacja ze strony "rządzących" nie widzę problemu.
Inna sprawa, że nie wierzę w sporą ilość chętnych - startujących :/
i tu nie chodzi o szybkie auta, których w Łomży nie ma, stock'owymi nawet by nie latali, ba nawet nie było by wielu kibicujących.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

TAkPtysiu jutro będą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

no dokładnie... możnaby było zrobić jak w Łodzi... tylko na jakiej ulicy? :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

bo wlasnie na jakiej?? nie ma w Łomży takiej ulicy!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

w Łomży na ulicy?? Pokaż mi taką, bez dziur i wyrw.
W czerwcu planowanowaliśmy zorganizować pokaz stuntu motocyklowego. Potrzebowaliśmy około 200m. jednopasmowej, zamkniętej drogi. Tylko 200m w porównaniu z waszymi powiedzmy 700-800m. I co?? i lipa, klapa. Panowie zejdzmy na ziemie. W Łomży to nie wyda!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

juz nawet nie o dziury chodzi tylko o to ze kazda ktora by sie w miare nadawala jest jakas wazna droga dojazdowa i niestety nikt jej nie zamknie!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

Nowy Most :D

---------------------------------------------------------------------------------------------------


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

zart?? :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

jasne, przecież tam jest z górki i niebezpiecznie :D

---------------------------------------------------------------------------------------------------


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

Tak sobie teraz patrzę na mapę Łomży leżącą na biurku: a Szosa Zambrowska ? Od ronda Lutosławskich do wylotu na Zambrów ???

Na pewnym odcinku jest tam z 4 lub 5 pasów ruchu...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

Nowy odcinek szosy zambrowskiej by się nadawał. można go spokojnie wyłączyć z ruchu bo obok są dwa pasy na których nomalnie mógłby się odbywać normalny ruch. Miejsce zawsze się znajdzie.. gorzej z przychylnością władz miasta.. i brakiem osób które by startowały :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

Na motory władze zezwalają, a nie jest to w Polsce standard. Może na 1/4 też pozwolą? Tylko kto to zorganizuje?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

Wczoraj miało być 1/4 mili w Suwałkach. Ciekawe jak to im wyszło organizacyjnie ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

Co do wyscigow to mozna zrobic w lomzy i as miejsca.Przy strazy jst 950m prostej i jest mozliwosc puszczenia ruchu druga strona.zostaje jeszcze mosr w nowogrodzie gdzie jest ladna prosta z miejscami parkingowymi.pilsudzkiego przy szpitalu od kazanskiej w gore.nowa nitka szosy sambrowskiej.te drog moga sie nadawac i na nich od biedy mozna polatac

BACA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

troche lipa by była pałować furę i przy okazji robić slalom między studzienkami i koleinami, takie 1/4 KJS hehe te ulice są za wąskie i mają beznadziejną nawierzchnię



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

nie sa za waskie a studzianki to inna sprawa, Baca nie pisz ze od biedy moze byc bo od biedy to mozna sobie ewentualnie poogladac w necie no chyba ze sie konczy 1/4 przy 100km/h :/ Ulice ktore podales w ogole nie wchodza w gre, te sluzby musza miec dojazd non stop z kazdej strony!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 1/4 mili w Łomży. Czy będzie to kiedykolwiek możliwe ?

tu sa foty z Suwalk:

http://78.46.82.69/~gr235l3k/page/forum/viewtopic.php?t=1747&postdays=0&postorder=asc&start=60

z tego co pisza impreza udana



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org