czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Dlaczego tylko piłka nożna, a nie np. koszykówka?

Coraz bardziej zastanawiam się co dzieje się w tej naszej Łomży, jeżeli chodzi o sport? Wszyscy podniecaja się piłką nożną i miejscową drużyną ŁKS-u, a co z pozostałymi dyscyplinami? A chodzi mi konkretnie o koszykówkę. Prawdopodobnie co roku z budżetu miasta Łomży, na drużynę ŁKS-u przeznaczana jest kwota około 100 tyś zł, a ŁKS gra w IV lidze i rezultaty są mierne. Ostatni sezon choć udany i awans pewnie do III ligi, ale co dalej. Znowu po sezonie w wyższej lidze powrót na stare śmieci? Może w Łomży większa szansa osiągnięcia sukcesów w grach zespołowych rysuje się przed chłopcami grającymi w koszykówkę. Może co niektórym nie wiadomo, ale Łomża może się poszczycić licznymi sukcesami w tej dyscyplinie na arenie ogólnopolskiej. Mamy naprawdę zdolnych chłopców, a nikt się nimi nie zainteresuje. Władze miasta midzą tylko drużynę ŁKS-u. Choć koszykarze grają też pod sztandarem miasta Łomży. W tym roku "Łomża" grała w III lidze koszykówki, zajmując ostatecznie 3 miejsce. Może to nie jest rewelacyjny rezultat, ale chłopcy chca grać, trenują cztery razy w tygodniu i wykładają z własnej kieszeni miesięcznie po 30zł żeby wystartowac w lidze i nie biora za grę pensji, jak widzimy wręcz dokładają. Coś tu jest nie tak. Dla porównania żeby wystartować w III ldze koszykówki drużyna potrzebuje około od 5-10tyś złotych, nie 100tyś.. Może miasto znalazło by w swym budżecie te min 5tyś złotych i wspomogła koszykarzy z Łomży, którzy reprezentują nasze miasto. A ta dyscyplina sportu staje się coraz bardziej popularna. Nie wiem czy ten artykul zostanie zamieszczony w naszej Gazecie Bezcennej i czy o wszystkim wspomniałem, ale mam nadzieję że w końcu ktoś zainteresuje się naszymi III ligowymi koszykarzami. Może jakis sponsor, jak miasto nie jest w stanie?

kibic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dlaczego tylko piłka nożna, a nie np. koszykówka?

Dokładnie kibic masz rację - z całym szacunkiiem dla ŁKS ale łomzyński sport to nie tylko piłka nożna. Nawet na łomżyńskich stronkach internetowych jedynie na www.lomza.info zainteresowano się zespołem ONA Łomżyczka

Pozdrawiam

Tiger

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dlaczego tylko piłka nożna, a nie np. koszykówka?

Raczej ten post i tak pozostanie bez odezwu, ale zgadzam się z Twoją opinią kibic. Chodze regularnie na mecze Łomżyczki, i musze przyznać że poziom meczy jest nie zły, dużo popisowych akcji, ciekawe i wyrównane mecze. Pozatym to jest bardzo młoda drużyna i może w przyszłości ma szanse pograć o coś, jeśli będą fundusze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dlaczego tylko piłka nożna, a nie np. koszykówka?

Hej kibicu to ty chyba czegoś nie rozumiesz. Myślisz sobie, że to taka prosta sprawa opłacić druzynę piłkarską na poziomie IV ligi. Poza tym ty chyba nie wiesz ile pieniędzy dostał Łomżyński Klub sportowy z budżetu miasta. Ale już ci mówię dostał 31,5 tys. zł a nie żadne 100! Dodam tylko że ŁKS zgłosił zapotrzebowanie na 50 tys. A teraz sobie pomyśl czym jest te 30 000 zł? Wiesz ile rzeczy trzeba za to opłacic? Np.ochrona, przyjazd sędziów, przygotowanie boiska, wyjazdy na mecze, zawodnicy, opłaty w Podlaskim ZPN itp.Na szczęście jest Browar Łomża który finansuje w znacznej części naszą drużynę. Więc nie uważam że miasto aż tak nie wiadomo jak wspiera ŁKS. Czy w naszym regionie jest jakas drużyna piłkarska z krajowej czołówki? Nie ma. Dlaczego? Bo nie ma pieniędzy. I nie zanosi sie narazie na zmiany. Nie wiem ile kosztuje utrzymanie druzyny koszykarskiej np. w II lidze ale sądzę że pomysł na taka druzyne jest dobry. Ale niestety zainteresowanie społeczności sportem w naszym regionie jest małe. Widzę to na każdym meczu ŁKSu. Bo jak przyjdzie na stadion 1-1,5tys. widzów to jest świetnie. Ale chyba nigdy nie przyjdzie więcej i nie doczekamy się chwili aby stadion był pełny. Dlatego tez nie widzę większych szans na dofinansowanie drużyny koszykarskiej . Nawet w białym nie ma porządnej drużyny w kosza, dopiero teraz dostaną się do II ligi ale czasy kiedy Dojlidy(chyba?) grały w pierwszej lidze nie wrócą a w Łomży o stworzenie takiej drużyny będzie jeszcze trudniej ale warto mieć nadzieję...

tylko ŁKS



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dlaczego tylko piłka nożna, a nie np. koszykówka?

tak na marginesie na stadion miasto przenaczyło 500 000 zł ale to nie są wystarczające środki na jego modernizację dlatego potrzebne są nadal pieniądze (piłkarze muszą chyba gdzies grac a koszkarze mają juz halę sportową imienia Olimpijczyków Polskich), ponadto 6 tys. zł dostała sekcja lekkoatletyczna ŁKS Narew , ogólnie na sport przeznaczono 120 tys. zł



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dlaczego tylko piłka nożna, a nie np. koszykówka?

divaio, fajnie piszesz o tych opłatach, jakie ŁKS ponosi, ale moim zdaniem miasto powinno ewentualnie wspierać remont i ewentualną przebudowę lub rozbudowę stadionu, ale na pewno nie działalność Klubu. Ponado jak chcesz ściągnąć na stadion więcej ni 1 - 1,5 osób, skoro nie ma zapewnionych jakichkolwiek warunków godziwego obejrzenia meczu. Nie wymagam dużo - nie ma potrzeby budowania krytej trybuny, ale chociaż przydałoby się czasami posprzątać i odremontować to co jest. Poza tym jak na stadion mają przyjść rodziny z dziećmi - jak "kibice" ŁKS kibicując dość często używają niecenzuralnych słów.
Choć fajnie popatrzeć na oprawę graficzną i pirotechniczną meczy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dlaczego tylko piłka nożna, a nie np. koszykówka?

A ja zapraszam wszystkich na mecz koszykówki, dokładniej mówiąc Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Junirów. Odbędzie się on dnia 7.IV.2004. o godz. 17.00. na sali w SP 10 (PG 2). Łomżyniacy zagrają z POLONIĄ WARSZAWA. ZAPRASZAM !!!!!!!!!!!!!!

Grisza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dlaczego tylko piłka nożna, a nie np. koszykówka?

Zgadzam się z Toba z twoimi tezami , ale nie w zupełności. Zainteresowanie obecnie koszykówką jest może wieksze niz piłką nożną. W szkołach coraz więcej osób trenuje koszykówkę. A jezeli chodzi o rezultaty i sukcesy to uwierz mi że są większe. Tak np. dzisiaj chłopcy grają w ćwierćfinale Mistrzost Polski. Mi nie chodzi tutaj o krytykowanie ŁKS-u, ale naszych władz , które nawet nie udostępniły hali sportowej do trenowania, a chłopaki trenują w "dziesiątce". Tu chodzi o sam fakt zainteresowania i możliwości rozwoju dla młodzieży, która mogłaby sie wyrwać z tej dziury. trzech naszych chłopaków z Łomży grało w Polonii Warszawa i niektórzy są do tej pory wypozyczani. Z szacunkiem dla piłki nożnej , która tez kocham. Chodzi mi przede wszystkim o wydatkowanie pieniędzy przez miasto, gdzie to wszystko idzie? I czy to byłoby wielkie obciążenie dla budżetu miasta , te wspomniane przeze mnie 10tyś zł. Byłem w niedzielę na turnieju koszykówki w Białym o wejście do 16-tki najlepszych drużyn w Polsce. Z Łomży zakwalifikowała się drużyna II LO, ale w finale przekręty ze strony organizatorów z Białego i nasi przegrali. Do czego zmierzam ,z Łomży było około 40-tu kibiców , a doping był taki jakby było 1000. Pani z Ery GSM, bo to oni byli organizatorami i Pan który komentował turniej(prezenter VIVY polskiej) stwierdził że Łomżyńscy kibice są najlepsi w Polsce. Więc o co chodzi? Moim zdaniem o rozpowszechnianie tego wszystkiego i zainteresowanie władz miejskich . to wszystko. Pozdrwiam serdecznie. Niech żyje ŁKS

kibic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dlaczego tylko piłka nożna, a nie np. koszykówka?

Racja sukcesy są ale niestety brak pieniędzy jest główną przyczyna braku przełozenia wyników druzyn juniorskich.W naszym regionie trudno o sponsora dlatego ciężko jest jakąkolwiek sekcję w Łomży utrzymać.
Druzyn piłkarskich jest w Polsce więcej niz koszykarskich, inny jest system rozgrywek i dlatego trudniej osiągnąc sukces.Poza tym w Polsce nie ma właściwie systemu szkolenia młodzieży, na to powinne być przeznaczane pieniądze, bo sytuacja wygląda tak że pierwszym trenerem w wieku juniora jest zazwyczaj jakis hobbysta który pracuje pół darmo a sam niewiele potrafi takiego piłkarza nauczyc(zdarzają się wyjątki). Moim zdaniem w Łomży lepiej wygląda sytuacja ze szkoleniem młodych koszykarzy i dlatego w naszym regionie przekłada sie to na wyniki juniorów .Swoją drogą to dziwne, że hala sportowa nie została udostepniona
Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dlaczego tylko piłka nożna, a nie np. koszykówka?

Łomżyczka Łomża - Polonia Warszawa 89-87 !!! W ćwierćfinale mistrzostw Polski. Publiczności było sporo, dobry doping, tylko dziwi mnie to że nie udostępniowo hali sportowej, a szkoda bo wtedy doping byłby jeszcze lepszy. Pozatym mecz stał na wysokim poziomie, wynik był ciągle na styku, ale naszczęście wygrała Łomża. Może jakieś lepsze wyniki zmienią sytuacje finasową tej drużyny, oby tak było !!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dlaczego tylko piłka nożna, a nie np. koszykówka?

Jeśli są chętni do prowadzenia serwisu koszykówki na 4lomza.pl proszę o maila.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dlaczego tylko piłka nożna, a nie np. koszykówka?

Do "markim" ja bardzo chętnie porowadze serwis koszykowki na 4lomza, tylko nie mam do Ciebie adresu.

Grisza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dlaczego tylko piłka nożna, a nie np. koszykówka?

ta wiedomosc jest do "markm" sorry za błąd w nazwie.

Grisza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dlaczego tylko piłka nożna, a nie np. koszykówka?

Do "markm' to moj adres: 3grisza@wp.pl napisz do mnie bo ja nie mam twojego adresu, a ja chcetnie poprowadze serwis koszykowki.

Grisza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dlaczego tylko piłka nożna, a nie np. koszykówka?

Grisza... wystarczy kliknąć no login w poście. :)
Tam zobaczysz jaki mail został podany podczas rejestracji konta :)

Pozdrawiam!

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org