piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
atopowe zapalenie skory

mam dziecka z ta chorobo czy ktos w lomzy zetknal sie z tym gdzie to najlepiej leczyc jak to sie objawia czy ktos mi moze pomoc?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: atopowe zapalenie skory

w lomzy ci nie pomoga to partacze - bialystok i klinika dermatologii -zalezy dziecko w jakim wieku jak chcesz wygoic na start jest masc elocolm ale pamietaj ze to stery znika wszystko blyskawicznie ale trzeba koniecznie skonsultowac to z jakims lekarzem (tzn czy to napewno atopowe zapalenia skory i dobrac leki oraz diete)

pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: atopowe zapalenie skory

ja to mialam normalnie koszmar skora jest tak wrazliwa na wszystko ja uzywam kosmetykow z serii AA oceanic zele balsamy itp do skory wrazliwej kiedys w aptece tez kupowalam specjalne zele mydla itp. A co do masci to przeszlam katorge skora szybko sie na nie uodparnia, to zalezy takze od organizmu, mi przepisali diete ale oczywiscie nie bylam w stanie wyeliminowac potraw ostrych slodkich itp bo poprostu bez nich zyc nie umiem :P:P



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: atopowe zapalenie skory

Polecam bardzo dobrą stronę internetową gdzie mozna poznać wszystkie szczegóły:

http://www.atopowe-zapalenie.pl/

Mój synek to miał ale na szczęście lekką postać, wystarczyła dieta i odpowiednie kosmetyki (seria la roche posay do atopowej skory) i póki co jest spokój.
A kto to zdiagnozował, ze pytasz o objawy? To na podstawie objawów przecież stwierdza sie azs.

pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: atopowe zapalenie skory

zespol AZS objawia sie suchoscia i zaczerwieniem skory, ludzie myla ta chorobe z luszczyca, a to zupelnie co innego. AZS wlasciwie jest nieuleczalne, ale nie przejmuj sie. Suchosc i zaczerwienienie wywolywane jest przez alergeny, czyli srodki ktore uczulaja.. Jestem teraz w pracy i nie mam tu listy wszytskich alergenow ale jesli wyrazisz chec to Ci wysle pozniej. Trzeba bedzie tego unikac i oczywiscie specjalnie dbac o cere z AZS. Zadnych mydel i tym podobnych niestety..Nie mam tej przypadlosci ale znam kogos kto ja ma no i duzo sie o tym uczylam na studiach. Takze gdyby byly jakies pytania polecam sie na przyszlosc.
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: atopowe zapalenie skory

pragne nawiazac jeszcze do jednego z postow...AA oceanic to najgorszy chlam do cery z AZS..kosmetyki z tej firmy najbardziej uczuluja pomimo tego ze jest napisane na opakowaniu "antyalergiczne" - totalna bzdura :) natomiast la roche posay jest ok ale mimo wszytsko nalezy to skonsultowac z dermatologiem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: atopowe zapalenie skory

la roche posay to bardzo dobra marka ale droga a jak napisalam co komu pasuje mnie kosmetyki AA nie uczulaly



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: atopowe zapalenie skory

A dziecko w jakim jst wieku?
Jesli to noworodek/niemowlak do 3 mca to moga wystepowac i wystepują często krostki ropne i inne ( coś jak trądzik niemowlęcy -sam mija), lekarze niestety nie postawia dokładnej diagnozy bo ilu lekarzy tyle uslyszysz roznych zdan na ten temat. Na takie wykwity skórne dobrze przemywać twarz rumiankiem - o ile nie ma uczuelnia na rumianek, a kapać lepiej w emulsji OILATUM a nie zadnych zapachowych jonsona i innych. Tak jak radzili wyzej - w bstoku trzebaby wybrac się do dziecinnego dermatologa


Diament - mozna prosić te listę alergenow?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: atopowe zapalenie skory

on mial robione na to badania dziecko ma 2 lata i ma to od 3 miesiaca zycia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: atopowe zapalenie skory

ALERGENY KOSMETYKÓW:
konserwanty (parabeny)
substancje zapachowe
sztuczne barwiniki
niektore tłuszcze np. lanolina
barwiniki i amoniak w farbach do włosów
kosmetyki kolorowe ze wzgledu na dodatki:
-zageszczajace
-nablyszczajace
-konserwanty
ZIOŁA WPŁYWAJCE na FOTOAKERGIE:
aloes
rumianek
arnika
nagietek
dziurawiec
perfumy
tabletki antykoncepcyjne
KOSMETYKI KOJĄCE:
naturalne oleje roslinne posiadajace czynniki biologiczne aktywne ( olej ze slodkich migdalow, olej jojoba, z kielkow przenicy, awokado)
ekstraty roslin bogatych w bialka i lipidy
wlasciwosci pielegnacyjne( nawilzanie, zmiekczanie, regeneracja)- akacja, ziarna soi( dzialaja ochronnie na naskorek i lagodza podraznienia)
- toniki bezalkoholowe
hamamelis
D-panthenol
alantoina
bisabolol
ceramidy ( olej z ogorecznika lub wiesiolka)
shea butter
skwalan - olej z oliwek
kwas hialuronowy, gliceryna, lecytyna, sorbitol
woda termalna ( i tu zaznacze ze na bazie wody termalnej robione sa kosmetyki firmy la roche posay, dlatego sa tak drogie i tak dobre)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: atopowe zapalenie skory

AZS czesto towarzyszy astma oskrzelowa albo katar sienny. U dzieci objawy sa mniej nasilone, ale w okresie dojrzewania na ogol zaostrza sie :( Trzeba pilnowac zeby dziecko nie drapalo sie, bo to nasila swiad i jest jeszcze gorzej. Nalezy zapobiegac przegrzaniu, bo to tez zaostrza stan, najlepiej kapac w letniej wodzie i ubierac w przewiewna odziez.
A i nie pamietam kto wyzej napisal ze AZS poglebialo sie od jedzenia ostrych potraw..bzdura! Ludziom z AZS mozna jesc wszystko, jesli nie wspolistnieje z owym zapaleniem alergia na jakis pokarm, ale na to polecam testy :RAST, doustny test prowokacji, testy skorne).
W zasadzie to chyba wszytsko co wiem na temat AZS.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: atopowe zapalenie skory

AHA...i jeszcze jedno mi sie przypomnialo..nie mozna napisac, ze sie to mialo..bo atopowa cera pojawia sie ok 3 miesiaca zycia i jest juz na zawsze..tylko trzeba o taka skore dbac..
I od razu pisze ze ja sie nie wymadrzam, ja to po prostu wiem. bo sie o tym uczylam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: atopowe zapalenie skory

Ja mam dziecko z AZS i był to bardzo ciężki przypadek. Nie było chyba miejsca na jego ciele gdzie by się nie drapał. Zaczęło się tak gdzieś od 1 m-ca. Lekarze z łomżyńskich przychodni przepisywali kolejne maści i specyfiki. Wydałam majątek na leczenie mojego synka. Jeździliśmy z nim parę razy do homeopatyka- nic nie pomogło. Aż zaufałam lekarzowi z Łomży. Jeżeli ktoś chce poznać szczegóły niech pisze na e-mail: ula42@wp.pl . Dodam, że moje dziecko ma w tej chwili dwa latka i można powiedzieć - nie mam problemów z AZS.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: atopowe zapalenie skory

no mi tak lekarz powiedzial :(



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: atopowe zapalenie skory

mozeszs mi podac swoje gg bo poczta cos mi fiksuje jestem zainteresowana tym co napisalas pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: atopowe zapalenie skory

ula 42

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: atopowe zapalenie skory

a moze podasz mi nr swój i ja odpiszę bo dość rzadko zaglądam do kompa, ale postaram się jakoś Ciebie złapać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: atopowe zapalenie skory

1273834oki odezwij sie jak bedziesz mogla tylko napisz ze to od razu ty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: atopowe zapalenie skory

Gdzie szukać pomocy dla niemowlaka, sama już nie wiem, dermatolog, alergolog.... ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: atopowe zapalenie skory

Sama właśnie mam problem z AZS, ale stosuję od niedawna bardzo dobry Żel do ciała na AZS, który znalazłam w https://hermzlabs.pl/collections/frontpage/products/healpsorin-body-wash-500ml . Świetnie wpłynął na kondycję mojej skóry. Ogólnie pozbyłam się podrażnień jak i uczucia swędzenia także spisał się na medal

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org