poniedziałek, 27 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
polskie władze samorządowe

Nie jest to post o Łomży, ale z racji z tego że DaSto duchem Łomżyniak, a z urodzenia mazur przebywał na tej imprezie z udziałem polskich władz samorządowych napisze wam prawdę:
pod adresem http://www.sejmikgospodarczy.org.pl/cogdziekiedy.htm czytamy:
Sejmik Gospodarczy za oceanem...

W dniach 18-26 lutego br. grupa przedstawicieli z Warmii i Mazur pod przewodnictwem marszałka Stefana Duka uczestniczyła w misji gospodarczej do Stanów Zjednoczonych.
Przedsiębiorcy z powiatu szczycieńskiego i mrągowskiego pojechali do Chicago na zaproszenie Radcy Wydziały Ekonomiczno-Handlowego – Mariusza Jakubowskiego i Izby Handlowej.
Najcenniejszymi spośród spotkań były wizyty w Polsko-Amerykańskiej Izbie Handlowej, która zrzesza ponad 130 przedsiębiorców, przeważnie polskiego pochodzenia. Głównym jej celem, podobnie jak naszego sejmiku jest nawiązywanie zagranicznych kontaktów biznesowych. ... Reprezentująca Mrągowo grupa: Wiesław Mierzejewski - radny Mrągowa i właściciel firmy Inter Widex, Adam i Henryk Pędzichowie; rodzinna firma ;Adams; zaprezentowali mrągowski program w realizacji ;Miasteczko westernowe;, jako pomost do współpracy partnerskiej miast. Pomysł został przyjęty z aplauzem... itp.
Jako przedstawiciel jednego z wpływowych magazynów chicagowskich miałem okazję 2 krotnie uczestniczyć w spotkaniach z w/w grupą. I prawda jest taka że żałość aż biła od "naszych" władz. Pletli nieziemskie farmazony z cyklu co oni jako władze robią, starają się jak mogą a rezultaty są oszołamiające. Tylko trzeba im pieniędzy, pieniędzy, pieniędzy... Każdy z nich oczywiście serwował prywatę pod ogólnopolskimi hasłami, jeden z nich pół godziny opowiadał o hodowli swoich krów, a firma okienna z Mrągowa chciała sprzedawać okna w Ameryce nie znając zupełnie tutejszych standardów. Podlizywali się ja mogli tutejszym władzom polonijnym, które w rzeczywistości nic nie mogą im pomóc, a w swoim zadufaniu oleli i poniżyli ludzi którzy naprawdę mają wpływ na tutejszy rynek. Firma okienna z góry i z pogardą patrzyła na ludzi którzy nie byli odpowiednio ubrani tak jak oni (znaczy w garnitur i złotą spinkę do krawata) nie zdając sobie sprawy że olewają kompletnie ludzi którzy sprzedają okna na tutejszym rynku. Przy mnie spławili pana Andzreja R. który ma kilka fabryk okien i dochody w wysokości kilku milionów dolarów rocznie, z pogardą odpowiadając na jego pytania. Pan Andrzej wygląda dość egzotycznie, ale taki jego styl. Był zainteresowany ich okuciami, chciał je kupować, ale tak potraktowany nie chciał już o niczym słyszeć.
Wieś od nich biła okrutna i zadufanie okrutne. Radny Mrągowa przy mnie wygłosił mowę jak on dba o wyborców, zapominając że jako człowiek zameldowany w powiecie mrągowskim znam go osobiście i jak mnie kiedyś potraktował w rozmowie.
Po ich wizycie pozostał tylko niesmak. Niestety takich reprezentantów wysyłamy świat, tacy ludzie reprezentują Polskę. Szkoda słów... Żałość, żałość i prywata.
Opamiętajmy sie młodzi wyborcy... Niedugo ju będzie za póżno.
Zbulwersowany Dasto który naprawdę wstydził się ze jego okolice wysłały w świat takich przedstawicieli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: polskie władze samorządowe

Cóż tu DaSto mozna napisać. Wstyd. Przypadek pewnie nieodosobniony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org