poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Drinki - propozycje.

Witam.

Jak w temacie. Czy możecie mi polecić dobre drinki dla Kobiet ???? Najlepiej w 3 kategoriach:

1. Kolorowe(takie co kolorki się warstwami układają itd)
2. Mocne, ale żeby się fajnie je piło (żeby dobrze "wchodziły") ;-)
3. "Smakowite", które nie muszą być za mocne, ale żeby były pyszne.

Jak możecie... to przepisy.. linki...zdjęcia...przemyślenia....wpomnienia..lub braki wspomnień(co może oznaczać, że drinki były skutecznke ;-) )

Tylko proszę nie mówcie nic o googlu... Tam znalazłem 10 000 przepisów, a niechce wydać 500zł na wódki potrzebne do przepisu z google i żeby się później okazało, że drink smakuje jak spocone nogi....


Z góry dziękuję za przepisy.

Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

Wódka z colą

...::: Dobry chłopak był.... i mało pił.... :::...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

http://www.drinki.com.pl/index2.php



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

wódka + redbull ja tylko to pije polecam spróbować kto jeszcze nie próbował

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

prawdziwy barman nie poleca wódki z red bullem. to niszczy komórki mózgowe. obie rzeczy nie bardzo dają się mieszać i za zdrowe to nie jest. KABE nie pij tego więcej dla Twojego własnego dobra:) pozdro

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

Żubrówka z sokiem jabłkowym
Proporcje wedle uznania;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

heheh tzw "szarlotka" :P:P



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

Sex on the beach pyszny.
Orgazm pyszny.
Romeo i Julia pycha.

Przepisów szukaj na google.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

heheheh fajne nazwy ciekawe czy tak smakuja jak sie nazywaja romantyzm i porzadanie czego chciec wiecej :P:P:P



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

Vespos: piłem sex on the beach był naprawdę za****sty !!!! Robiłeś go ???? Na stronie czytałem jak się go robi, ale czy może są jakieś odpowiedniki, bo jednego trunku nie mogę do niego zdobyć....



Ja myślę, że najlpiej w takiej kolejności pić drinki: Romeo i Julia; Sex on the beach...a na końcu orgazm ;-) Myślę, że lepszej kombinacji nie ma :-D



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

drink nazywa się sputnik potrzebne ci będą sprite i wódka bierzesz szklaneczkę wlewasz pół sprite i dolewasz wódki do pełna. po wypiciu połowy dolewasz wódki i pijesz, po wypiciu połowy szklaneczki dolewasz wódki i tak do czasu gdy usłyszysz odgłosy z kosmosu. można przybrać plasterkiem cytryny lub według własnej inwencji twórczej. w miarę dobre dla kobiet (zazwyczaj kobiety to piją) do wysokiej szklanki wlewasz 50 ml wódki i do pełna (prawie) toniku i dodajesz cytrynę do dekoracji

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

Dobre :-) Muszę zapamiętać.... Lokkko616... Ciekawe ile mi będzie potrzeba do usłyszenia odgłosów z kosmosu :-)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

Pewnie nie mozesz grenadiny do zabarwienia zdobyś. Masz babcię? Jak masz to ona napewno robi taki mocno słodki sok malinowy, bardzo gęsty, albo porzeczkowy. Zamiast grenadiny możesz tego użyć. No a jak bardzo potrzebujesz soku z grenadiny to w monopolowym dobrym będzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

Tekst wyżej do KrzyżaK-a

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

vespos:


Na wstępie to taki przepis widziałem:

Składniki:
- 25ml Malibu (lub Cocoribe),
- 25ml Peach Brandy Liqueur (lub Peach Liqueur)
- 100ml soku pomarańczowego,
- 10ml soku żurawinowego (lub z czerwonej pożeczki),
- lód.


Malibu - Jest
Sok pomarańczowy - Jest
Sok żurawinowy - Będzie...
Peach Brandy Liqueur - Napewno gdzieś jest, ale czy to można czymś zastąpić wrazie czegoś???? To o tym mówiłem, że niemam...



Peach Brandy Liqueur - to jest gdzieś napewno..ale po całym Krakowie nie chce mi się biegać, żeby to znaleźć. Byłem w dwóch większych monopolowych(do których niemusiałem godzinę jechać...), ale tam nawet niewiedzieli czym to zastąpić... Nie mieli też Peach Liqueur....wrrrrrrr

Teraz mam dwa pytania:

1. Czy Peach Brandy Liqueur można czymś innym zastąpić ???? Ale tak, żeby walorów smakowych nie straciło...
2. Sok pomarańczowy.. to sok pomarańczowy. A sok żurawinowy(grenadina, pożeczkowy itd) ma być bardzo gęsty jak zrozumiałem tak ????

Pytam się tak wszystko, bo rozumiesz... chcę zaimponować umiejętnością zrobienia dobrego drinka ;-) Nie chcę czegoś spiepszyć....



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

Moja propozycja - którą właśnie wprowadzam w życie:) to Martini(białe) ze Spritem, lodem i cytryną. Pyyyyyyyyyyyyyyyyyszne, zakochałam się od pierwszego łyku;) i od tej pory raz na jakiś czas lubię sobie tym umilić wieczór. Lekkie i smaczne. Kobiecie powinno smakować. Ewentualnie Martini rose z sokiem pomarańczowym, lodem i plastrem pomarańczy. Mniam...:) .

broken_dreams_blvd

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

KrzyzaK-u:

Peach Brandy Liqueur to nic innego jak Bols brzoskwiniowy (Bols Peach - kosztuje jakieś 25 zł) którego powinno się używać do tego drinka, bo to nie ma być galaretka a napój orzeźwiająco - kołujący. Grenadina ma być gęsta. Zamiast grenady polecam malinowy gęsty babciny sok.

Acha, zapomniałeś o wódce. Ja dolewam 25 ml wódki (bo nie lubię), powinno się 50 ml na 200 ml reszty składników.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

Acha, lepiej jak wszystko będzie mocno zimne. Nie dodawaj lodu. Tego nie wypija się bardzo szybko, a lód się rozpuszcza i składniki tracą swoją wartość zapachowo - smakową. Wszystko mocno zimne - tak lepiej. Bez lodu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

me: Martini ze Spritem i lodem.... Nie uwierzysz z czym siędzę teraz przed monitorem:-) Z Martini ze Spritem i lodem :-) Chociaż w upalne dni takie jak ten lepsze jest coś mniej słodkiego niż Sprite....

Masz rację.. smakuje jak cholera :-) Od jakiegoś czasu raczymy się tym z koleżanką.... Tylko już troche się znudziło..

Spróbujemy może Martini Rose z sokiem pomarańczowym....

Swoją drogą "Me"... polecam Ci Sex on the Beach.... Jak Vespos nas tu dobrze uświadomi jak to dobrze wykonać.... to waaaaarto spróbować.... naprawde....



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

Tak długo posta pisałem, że zdąrzyłeś odpowiedzieć ???? ;-) To chyba od tego drinka taki refleks ;>


Czyli tak:

1. Bierzemy szklankę
2. Nalewamy 25ml zimnego Malibu...
3. Nalewamy 25ml zimnego Peach Liqueur
4. Nalewamy 50ml zimnej czystej....
5. Nalewamy 100ml zimnego soku pomarańczowego
6. Na koniec energicznym ruchem(takie historie gdzieś czytałem na temat tego drinka) wlewamy ok 10ml zimnego..gęstego soku malinowego..
7. Ewentualna kostka/dwie/trzy lodu jak składniki nie są zbyt zimne....

Dobrze ???? Nadaję się na barmana ????



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

KrzyzaK-u:

W innej kolejności ja to robię.
Nalewamy na dno gęstego malinowego soku (10-15ml).
Na to nalewamy 50 ml soku orange.
Na to Malibu (tyle ile napisałeś).
Na to ponownie 50 ml orange juice.
Na sok wlewamy bolsa peach.
A na bolsa wódkę 50 ml.

Jeśli wszystko się utrzyma i się nie wymiesza to można tak to podać. Bardzo fajnie wygląda. Kolorowe warstwy. Nabierzesz wprawy i się mieszać nie będzie. Wiesz jeszcze jakaś parasoleczka, limonka etc. :). Ale jeśli jakiś składnik się z innym zmiesza to mocno wstrząśnij. Pycha.

:))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

No fakt, z tym Spritem to czasem troche za słodko :), co do sex on the beach to już się nasłuchałam o tym drinku od koleżanki, która raczyła się nim namiętnie w USA :), podobno też PRZEPYSZNY. Chyba grzech nie spróbować ;).

broken_dreams_blvd

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

slodki i super drink dla kobiet nieczuc alkocholem a laska spije sie po 2-3 drinkach i bedziesz mogl z nia robic stary co tylko zechcesz
25-50 ml malibu
25-50 ml curacao blue
25-50ml bacardi
25-50ml soku z cytryny
reszte zalewasz sokiem prawdziwym sokiem z ananasa i to wszystko
pozdrawiam i powodzenia



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

nawias napisał:

>po 2-3 drinkach i bedziesz mogl z nia robic stary co tylko zechcesz<



Przekonałeś mnie ;-) Gorzej jak ja po 2-3 drinkach nie będę mógł zrobić nic ze sobą... a Laska twardo będzie stała na nogach.... Ale drinka zapisuję do ulubionych :-)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

ostatnio moja laska po 3 drinkach niemogla usiedziec tak sie smiala bez powodu :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

Śmietana Sołtysa

3 cl Bols Vodka
2 cl Pisang Ambon
12 cl mleka

Piłam na Krupówkach :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

Na Krupówkach wogóle fajne...."góralskie"(czyt. spirytus + jakiś mały dodatek) trunki robią...

Cały Kraków objechałem... nigdzie nie ma brzoskwiniowego likieru:/ Czy wszyscy sex on the beach piją ???? Wrrrrr



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

Te są całkiem niezłe http://artelis.pl/artykuly/64614/Orzezwienie-latem---pomysly-na-drinki-z-kruszonym-lodem- Myślę, że i facet i kobieta mogliby je pić. Dobrze, bez zbędnego udziwniania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

Fajne połączenie z porządną pieprzówka, takie które robi dużą różnicę, ale to oczywiście w każdym przypadku kwestia gustu i smaków jakie wam odpowiadają ;-)

40 ml Gutt Vodka Pepper
50 ml pulpy z arbuza
liście mięty
mineralna woda gazowana do uzupełnienia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drinki - propozycje.

Martini fiero+energetyk+pomarańcza (energetyka można zastąpić wodą gazowaną lub tonikiem) ;)

Największe znaczenie w drinku ma sama podstawa, czyli to jaki alkohol damy:
https://amarone.pl/

Dobrze jest zorientować się w tej hurtowni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org