niedziela, 09 czerwca 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Byłem u sPOwiedzi

POstanowiłem sprawdzić reakcję księży /wybrałem starszego i młodszego wiekiem/ na spotkanie nietypowego, w jednostajnym szeregu wiernych, sPOwiadającego się. Nie wyłudzałem, broń boże!, sakramentu, zaczynając od wyznania, że choć byłem ochrzczony to dawno żyję jak ateista, ale teraz pytam, czy mogę się wysPOwiadać i zacząć żyć jak katolik.

ProPOnuję odgadnąć, który ksiądz, młody - ok 30 lat, czy starszy - PO 60-ce
postąpił następująco:

Pierwszy wypytał dokładnie, czy byłem u 1 komunii, bierzmowania, czy ślub kościelny itd. Słysząc POtwierdzenie drążył dalej: czy dzieci chrzczone, chodzą na religię itd.. Słysząc: nie, stwierdził, że sPOwiedź jest niemożliwa, zażądał wizyty u proboszcza w celu uregulowania zaległości wobec boga i kościoła. Na moje pytanie, czy mam założyć wór pokutny, niegrzecznie odegnał mnie od konfesjonału ku zdumieniu ludzi stojących w ogonku.

Drugi zapytał tylko o chrzest, 1 komunię i okres trwania ateizmu, następnie zagadnął o POwody takiej postawy. POwiedziałem, że nie mogłem uwierzyć w istnienie boga, a widząc jaki jest kościół tym bardziej utwierdziłem się w tym, grzesznym, stanie. Zapytałem, czy mogę się wysPOwiadać i otrzymać rozgrzeszenie. Kapłan orzekł, że moja sPOwiedź już trwa, zapytał czy mam oprócz tego jakieś grzechy. Odpowiedziałem, że tylko te, które POpełnia ateista i facet z jajami i spragnionym gardłem. Ksiądz udzielił mi rozgrzeszenia i zadał stosunkowo niewielką pokutę.

Który to ksiądz okazał się być także człowiekiem?
Nagrodą za prawidłową odpowiedż będzie podanie nazwy kościoła.

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Byłem u sPOwiedzi

Przeczytałem Nowy Testament. Z góry do dołu, z prawa na lewo. I co? No i nie wyczytałem NIC na temat spowiedzi dousznej. Biskupi katoliccy sami sobie wymyślili, żeby mieć KONTROLĘ nad wiernymi. I sami zaprzeczają sobie, że Bóg słyszy twoje modlitwy, ale spowiedzi już nie, do tego trzeba szamana.

***** ***

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Byłem u sPOwiedzi

...instrument do wyciągania kasy od plebsu, z tej samej serii co sprzedaż odpustów i relikwii...

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Byłem u sPOwiedzi

@paplik- ta baśń którą tu napisałeś to tylko baśń.
Lub taka współczesna forma hagady konucha.
Zapewne jako próba ośmieszenia Kościoła.

@ziomex- nie trudź się więcej w taki sposób.
Bez Znaku Krzyża i prośby do Boga nie znajdziesz Boga
...
21 A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». 22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane». - J 20, 21-23



Kto nie wierzy w Boga wierzy w byle co.
I dlatego niestety rządzą nami mandaryni NWO!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Byłem u sPOwiedzi

Sobór Laterański IV z 1215 r. ustalił, wiążący wszystkich chrześcijan, obowiązek spowiadania się i przystępowania do Komunii św. przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym.

...a to tysiąc lat z okładem zajęło kuriewnym przeczytanie rzeczonego fragmentu Bożego Słowa..? No i dlaczego ten obrzęd praktykuje tylko kościół Rzymski i prawosławny..? A POza tym:
Spowiedź powszechna pojawia się już na samym początku każdej mszy świętej – zarówno tej powszedniej jak i niedzielnej czy świątecznej. Kapłan rozpoczyna mszę znakiem krzyża, wita zgromadzonych, robi krótkie wprowadzenie do liturgii i wzywa do aktu pokuty. Czy to nie wypełnia woli Jezusa wyrażonej w Biblii..?

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Byłem u sPOwiedzi

@papilk- to nie wypełnia woli Jezusa.
I przestań już w końcu pajacować.


Kto nie wierzy w Boga wierzy w byle co.
I dlatego niestety rządzą nami mandaryni NWO!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Byłem u sPOwiedzi

...to ja idę do sPOwiedzi (na piechotę, bo delektowałem się Lechem zimnym)...

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Byłem u sPOwiedzi

Od sPOwiadania się księża uzależniają świadczenie swych sakralnych usług.
Dobry katolik sPOwiada się okresowo oraz okazjonalnie bez względu na saldo jego grzechów. A że sPOwiedź to wyznanie grzechów, logika POdPOwiada, by dla dobra sPOwiedzi jakoś się ich nabawić. W religii upatruje się zasługi już w samym fakcie dokonania sPOwiedzi. To wymusza czynienie zła, bez którego żadna sPOwiedź nie ma racji bytu. Czysta demoralizacja. Jeśli bowiem wiadomo, że małym wysiłkiem można POzbyć się grzechów to katolicy grzeszą na okrągło nie dążąc do POprawy.

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Byłem u sPOwiedzi

@paplik- przestań pajacować



Kto nie wierzy w Boga wierzy w byle co.
I dlatego niestety rządzą nami mandaryni NWO!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Byłem u sPOwiedzi

Jak obronić się przed zasadzkami szatana? Potrzebujemy Darów Ducha Świętego

https://www.youtube.com/watch?v=TKkKcvvEVtA



Kto nie wierzy w Boga wierzy w byle co.
I dlatego niestety rządzą nami mandaryni NWO!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Byłem u sPOwiedzi

...wystarczy nie chodzić do kościoła...

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Byłem u sPOwiedzi

@paplik- i dlatego jesteś zaDiablony



Kto nie wierzy w Boga wierzy w byle co.
Również dlatego niestety rządzą nami mandaryni NWO!



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org