poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
przyczyna inflacji !!!!

Nie będziesz żałowała :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyczyna inflacji !!!!

3-4tysie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyczyna inflacji !!!!

Pytanie do zorientowanych Sprzedających na allegro.
Sprzedałam jako osoba prywatna NOWY towar, z gwarancją firmy, z której pochodzi. Kupujący wylicytował go za ok. 3000 tys. zł. (jest to 1/2 ceny, także okazja ;)).
Kupujący nie zażądał przed zakupem oryginalnych zdjęć - na aukcji były umieszczone zdjęcia typowo reklamowe.
Pytanie: Czy Kupujący ma prawo żądać zwrotu pieniędzy i przyjęcia towaru z powrotem, bo np., towar go nie satysfakcjonuje, doszukał się w nim czegokolwiek.., itp. itd. (bywa różnie) - ????
Wiem, że ma na zgłoszenie 10 dni i na odesłanie 14. Natomiast wyczytałam także, że jako osoba prywatna nie mam obowiązku przyjęcia zwrotu i uwzględniania jakiejkolwiek reklamacji.
Tym bardziej, że sprzedaje nowy towar po okazyjnej cenie a wszelkie jego dysfunkcje i uszczerbki objęte są gwarancją producenta.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyczyna inflacji !!!!

Mozliwosc odesłania towaru dotyczy tylko sytuacji, kiedy osoba prywatna nabywa towar od firmy. Ani przy transakcjach firma-firma, ani dwoch osob fizycznych, ten przepis nie obowiazuje.
Zwrotu moglby sie kupujacy domagac tylko wtedy, gdyby towar byl wadliwy, a Ty o tych wadach nie informowalas. Wtedy kupujacy moze dochodzic swoich praw na drodze cywilnej.
Wiec tu kwestia, czy sprzedalas sprawny towar, czy swiadomie sprzedalas towar uszkodzony i nie poinformowalas, na zasadzie "przeciez ma gwarancje". Jak to drugie to kupujacy moze sie z Toba sadzic.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyczyna inflacji !!!!

Towar pod żadnym względem nie był uszkodzony, ale ludzie niestety bywają różni. Z racji tego, że to moja pierwsza sprzedaż - potrzebowałam potwierdzenia informacji ;).
Dziękuję serdecznie Dran.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyczyna inflacji !!!!

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyczyna inflacji !!!!

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyczyna inflacji !!!!

"zakupiłam go przez e-maila" - a to ciekawostka, musisz mieć dużą skrzynkę!

Kiedyś pewien milicjant wysłał banknoty do ekspertyzy przekazem pocztowym...



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org