sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Pejsy chronią ...

Dla niedoinformowanych: Rafineria Gdańska wyczerpała zapas rzepaku, który zwykle jest dodawany do ON dlatego też teraz jest on bezbarwny. Dla niedowiarków świadectwo jakości wisi na drzwiach stacji PRYMA 1.
Pozdrawiam :D



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...

Policjanci zatrzymali 41-letnią kobietę podejrzewaną o dzieciobójstwo. Dziecko zostało zabite prawdopodobnie zaraz po urodzeniu. Podejrzana została doprowadzona dzisiaj do kolneńskiej prokuratury. Tam miała przyznać się do dzieciobójstwa.

– Kobieta urodziła dziecko i nie wykonała czynności, żeby ono przeżyło – powiedział prokurator Dariusz Dziemianko.

Kobieta tłumaczyła, że wstydziła się przyznać, że jest w ciąży. Po złożeniu zeznań została zwolniona.

Do zdarzenia doszło w czerwcu w gminie Stawiski w miejscowości Hipolitowo. Dziecko zostało zaraz po urodzeniu prawdopodobnie zakopane w pobliżu miejsca, gdzie przebywał wygłodzony pies rasy Husky. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, rankiem ciała noworodka już tam nie było.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...

Dr Gocłowska jest dobrym ortodontą, zaś jeśli wada jest dość skomplikowana i trudna to odsyła do Bstoku. Dr Cwalina może i jest bardzo dobrym specjalistą, ale ceny ma kosmiczne, zdecydowanie mogę polecić dr Szarmach z Bstoku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...

W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy. 28 października nad ranem cofniemy wskazówki zegarów z godz. 3.00 na godz. 2.00, dzięki czemu będziemy spali o godzinę dłużej. Czas letni zacznie znów obowiązywać 31 marca 2013 roku.

Zmiana czasu, odbywająca się dwa razy w roku, ma się przyczynić do efektywniejszego wykorzystania światła dziennego i oszczędności energii.

W całej Unii Europejskiej do czasu zimowego wraca się w ostatnią niedzielę października, a na czas letni przechodzi się w ostatnią niedzielę marca. Mówi o tym obowiązująca bezterminowo dyrektywa UE ze stycznia 2001 r.: "Począwszy od 2002 r. okres czasu letniego kończy się w każdym państwie członkowskim o godz. 1.00 czasu uniwersalnego (GMT), w ostatnią niedzielę października".


REKLAMA Czytaj dalej





W Polsce zmianę czasu reguluje rozporządzenie prezesa Rady Ministrów z 5 stycznia 2012 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2012-2016.

Obecnie rozróżnienie na czas zimowy i letni stosuje się w prawie 70 krajach na całym świecie.

Jak wynika z informacji dostępnych na portalu WorldTimeZone.com, rozróżnienie na czas letni i zimowy obowiązuje we wszystkich krajach europejskich z wyjątkiem Islandii. Czasu nie zmieniają również Białoruś, Naddniestrze (region autonomiczny Republiki Mołdawii) i Rosja.

W USA, Kanadzie i Meksyku, czas zimowy i letni stosuje się z wyjątkiem pewnych regionów. Z kolei w Ameryce Południowej zegarki przestawia się w Brazylii, Chile, Paragwaju i Urugwaju. Większość krajów na tym kontynencie zmieniała dawniej czas na letni, ale już z tego zrezygnowała. W Afryce czas letni stosują Maroko i Namibia.

W Azji zmiany czasu obowiązują tylko w niektórych krajach Bliskiego Wschodu, m.in. w Izraelu, Syrii i Iranie. W większości krajów azjatyckich, w tym w Japonii, Indiach i Chinach, czasu letniego nie stosuje się.

Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Łodzi im. Arego Sternfelda, pionierami we wdrożeniu zmiany czasu byli Niemcy.

"Podczas I wojny światowej, 30 kwietnia 1916 r., przesunęli wskazówki zegara o godzinę w przód, a 1 października 1916 r. o godzinę w tył. Wkrótce potem Anglicy zaadaptowali to w swoim kraju. 19 marca 1918 r. Kongres Stanów Zjednoczonych ustalił podział na strefy czasowe w USA i wprowadził na czas trwania wojny obowiązek stosowania czasu letniego w celu oszczędności paliwa służącego do produkcji energii elektrycznej" - czytamy na stronie Planetarium.

W Polsce zmiana czasu została wprowadzona w okresie międzywojennym, następnie w latach 1946-1949 i 1957-1964; obecnie obowiązuje ona nieprzerwanie od 1977 roku.
(msz)

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...

Kawosz co do pomyłki to są lepsze tematy. Jak znajdę to wrzucę bo gdzieś miałam.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...

orenżąda

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...

o KURCZACZEK PIECZONY !!!!!!!!!!!!!!!!!! IDE ZARA NA KEBAP i sfartke vutki : )



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...

a kysz......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...

Wynajmę pokój na osiedlu Jantar.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...

xxxANGELxxx, co możesz powiedzieć o dr Szarmach z Bstoku? Robiłaś u niej aparat czy słyszałaś coś od znajomych?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...

Witam forumowiczow!

Podpisuje sie pod wszystkimi pozytwnymi opiniami
Moj syn do 4 miesiaca zycia przechodzil przez koszmar-mieszkalam w Warszawie,gdzie zdawloby sie mam wieksze szanse trafic na kompetentnych lekarzy,ale nic bardziej mylnego...
Moj syn mial silne AZS,alergie i ulewalo mu sie bez przerwy-jedyne co dostal to masc glicerynowa na skore i rady ,ze wyrosnie z tgo,ale bylo coraz gorze,pojawila sie krew w stolcu,dziecko dostalo dusznosi a rany na ciele sie potwieraly i krwawily ...
Wyla z bezsilnosci do momoentu gdy zmowilam sie z kuzynka z Lomzy i polecila mi dr Maksimowica,ktory z powodzeniem leczyl jej synka.
Moge powiedziec,ze moj synek narodzil sie na nowo.Lekarz go zdiagnowal ,przepisal lekarstwa,zalecil odstawienie od piersi,poniewaz juz prawie nic nie jadlam =mialam tak okrojona diete a i tak nic nie pomagalo.Przepisal nam mleko bepilon pepti.Juz nastepnego dnia byla poprawa,a potem bylo juz lepiej.Jak cos sie dzialo zawsze z Warszawy jechalismy do Lomzy do doktora.Raz zdarzylo sie ze po probie wprowadzenia do diety synka jablka wyladowal w szpitalu w Dziekanowie Lesnym z silna alergia ,dusznoscia i obturacyjnym zapaleniem oskrzeli.Lekarze po zrobieniu mu badan powiedzieli,ze wystaila u iego alergia krzyzowa na jablko i pylaca wowczas brzoze,potwierdzili wszystkie diagnozy dr Maksymowicza po zrobieniu badan i zalecili kontynuowanie zaelconych lekow przez doktora.
U naszego synka sutuacja jest bardziej skomplikowana poniewaz okazalo sie ,ze ma rowniez celiaklie,ale tego lekarz nie zdazyl zdiagnoaowac,poniewaz wyjechalismy do UK jak mial 18 miesiecy.
Pomogl rowniez naszej corce ,zdiagnozowano u niej rowniez refluks.
Corka chodzila wowczas do jednego z warszawskich przedszkoli i byla leczona juz na refluks,ale w pazdzierniku pojawil sie u niej uporczywy kaszel-mimo lekow na refluks ,nie przechodzil-pomyslala,ze moze sie przeziebila,odwiedzilismy roznych lekarzy w Warszawie az pod koniec grudnia wybralismy sie do doktora-zbadal ja i zdiaknozowal KRZTUCIEC
,tak Krztusiec.Przepisal antybiotyk i kazal zrobic badania z krwi na potwierdzeni swojej diagnozy,a w miedzy czasie kazal u lekarza rodzinnego przedluzyc antybiotyk jak sie skonczy.Na wynik czeka sie 2 tygodnie.W miedzy czasie poszlismy do rodzinnego ktory nas wysmial,bo na krztusiec sie teraz nie choruje a ona przeciez szczepiona byla,ale w koncu po negocjacjach i obietnicy przedstawenia wyniku( robionego prywatnie oczywisci za 200zl) ,przepisal nam antybiotyk.
Wynik potwierdzil diagnoze dr Maksymowicza,jakiez bylo zdziwienie naszego lekarza.A moja wscieklosc siegala zenitu ,bo moje dziecko meczylo sie z tym kaszlem przez tyle misiecy,ludzie patrzyli na nia jak na tredowata,kiedy dostawala ataku kaszlu,tyle wizyt i u konowalow,a tak naprawde wystarczyla jedna wizyta u normalnego lekarza z powolaniem.

Dziekuje panie Doktorze!!!!

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...

Czytając powyższe posty zastanawiam
Śmierć człowiek jest tragedia dla jego bliskich, bycie sprawcą wypadku w którym ktoś ginie jest również tragedią. Dużo osób się mądrzy a niech spojrzy na swoja kulturę jazdy i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Jak każdy z nas by zaczął ostrożniej jeździć i do tego przepisowo ilość wypadków i ich ofiar by spadła. Nie zrzucajmy tutaj winy na jakość jezdni widoczność. My ludzie jesteśmy sprawcami wypadków.
Jeśli chodzi o pierwsza pomoc lepiej jest udzielić jej mniej fachowo niż nie udzielić wcale. Z informacji przytaczanych na portalu 4lomza oraz forumowiczów wiemy że resutytacja osoby rozpoczęta została bardzo szybko. Nie powinniśmy się chyba mądrzyć czy była dobra czy zła nie będąc na miejscu.
Nie rozsiewajmy plotek czy osoba miała problemy z oddychaniem lub jakie miała urazy.


[*]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...

Drążek,końcówki, geometria

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...

zapraszam wszystkich poszukujących i oferujących stancje na mój portal, a także osoby chętne do współpracy nad jego prowadzeniem www.student.lomza.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...

Propranololu WZF lepiej nie brać, chyba, że w ostateczności, ale ja osobiście nie polecam tego rozwiązania. Ma tu też znaczenie stopień zaawansowania ciąży. Poczytaj ulotkę tego leku-są dostępne w internecie. I pamiętaj, że to forum nie jest miejscem do takich pytań. Skonsultuj to ze swoim lekarzem rodzinnym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...

Ja brałam Dopegyt...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...

Gdybym miał fundusze to już dawno bym coś fajnego otworzył i rozkręcił bo głowę mam nie od parady i umysł czysty, a w głowie mam niezliczone pomysły, może by tak spiep**yć za granicę? Spiep**yłbym gdyby nie moja kobieta, ona mnie tu trzyma, w tym kraju jest coraz gorzej. Ludzie, a może ktoś z was potrzebuje pracownika? Naprawdę byłbym wdzięczny za każdą ofertę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...

wróciła ja.
but się znalaz.
zmoknieta troche jestem, ale teraz już nie pada.
budze starego, bo zegarów dużo i przestawiać trzeba zaraz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...

Latino Fitness lub Zumba w Bkstep polecam!




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...

Napisał, że już to wszystko powymieniał. Może maglownica? Jest jeszcze jedna możliwość, że krzywo zespawali dwie połówki jak go składali u blacharza ;) i przód się z tyłem rozjeżdża. Pozostaje tylko wymiana samochodu!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...

Mam takie pytanko czy jest w naszym mieście jakaś miejsce gdzie mozna pofragować na lanie czy pozostaje własna sieć. Miło jest od czasu do czasu wybrać sie z Ziomkami i pogarć w CSa albo w Lefta. Jesli ktos wie cos o takim miejscu prosze o namiary.

***** ***

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...

itp xd

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...

Najgorszy szpital rodziłam 6 lat temu i nie polecam.

...jeszcze będziesz Ojca błagał , by Cię zabił z rozsądku ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...

Dzieki serdeczne za info o tej kafejce
Moim zdaniem to inna gra jest na takim lanie bo mozna pograć z żywym ziomkiem . W miłej atmosferze pofragować nie w czterech ścianach domu. To zupełnie inne doznanie. włanie chciałem stare czasy sobie powspominac. Kiedy chodziło sie na nocki. ateraz tego brakuje. Nawet pożądnego lana w naszym miescie nie było nic sie nie dzieje wszyscy w domach zamulają. Oblukam to miejsce jesli bedzie spoko to czesciej tam bede zapadał z brygadą
Jeszcze raz dzieki za info.
Pogranie sobie w Lefta brygada to dobry odjazd niezłego kopa daje


***** ***



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pejsy chronią ...

Miałabym obawę do jakich warunków trafiają psy.Jeśli ktoś bierze psa tylko dla "becikowego" wątpię czy prawidłowo o niego zadba i da mu miłość.
Za takie pieniądze to można by stworzyć świetne schronisko,pod warunkiem,że prowadzili by je odpowiedni ludzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org