czwartek, 06 czerwca 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Polski ksiądz - "męczennik " za postęp?

Hanka Bielicka ponoć mieszkała na ulicy Kierzkowej a to blisko nowych rond.

Tu kilka dowodów jak ważna była dla niej Łomża:

Hanka Bielicka urodziła się 9 listopada 1915 roku w miejscowości Konowka. Lata dzieciństwa i młodości spędziła w Łomży, skąd wyjechała na kilka dni przed wybuchem II wojny światowej. Jak teraz mówi udane dzieciństwo jest źródłem jej życiowego optymizmu. „Ja miałam bardzo szczęśliwe dzieciństwo. To azyl, do którego zawsze można się odwołać, kiedy jest człowiekowi ciężko” - uważa.
Zaczerpnięto http://www.wrotapodlasia.pl/pl/wiadomosci/ludzie/rocznica+urodzin+Hanki+Bielickiej.htm

Wywiad zaczerpnięty z http://www.opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZR/idealnemalzenstwo/najwiekszyskarb.html
Hanka Bielicka:- Uważam, że nie ma nic bardziej wartościowego od szczęśliwej rodziny i udanego dzieciństwa. To największy skarb człowieka. A moja młodość, moja Łomża i moi nauczyciele tę siłę mi dali. Im jestem starsza, widzę to dokładniej. Ze wzruszeniem wspominam Łomżę: miała wtedy trzydzieści tysięcy mieszkańców, Puszcza Kurpiowska podchodziła aż do samej grobli, półtora kilometra od miasta. W pobliżu były torfowiska, wiosną pokryte kwiatami, lasy, cudowne łąki. Nasz dom był wspaniały. Mieszkaliśmy wszyscy w jednej kamienicy. Jak wujek na drugim piętrze kichnął, wszyscy się wychylali i wołali „na zdrowie”. Pamiętam babcię, jedną i drugą ciocię, wujka. Babcia była właścicielką kamienicy.

i jeszcze to:
Po I wojnie Swiatowej – 1918r. - gimnazjum męskie przeniesiono na obecną ul. Bernatowicza (budynek I LO), a tutaj utworzono gimnazjum żeńskie, które istniało do II wojny Światowej. Nadano mu imię Marii Konopnickiej. Jego absolwentkami są m.in. Hanka Bielicka i Halina Miroszowa.
http://lolomza.risp.pl/index.php?action=historia&lang=pl

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polski ksiądz - "męczennik " za postęp?

Atlantic jest otwarty do ostatniego klienta z reguly



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polski ksiądz - "męczennik " za postęp?

Jestem zdecydowanie za secesją i z tego co się orientuję ogromna większość moich znajomych też. Może warto by było zorganozować referendum, chociażby po to, aby śledziom pokazać, że nie chcemy byż w podlaskim. A gdyby przypadkiem zaowocowało to oderwaniem sę od białegostoku, byłby to sukces. Na pewno taką akcję należałoby nagłośnić w ogólnopolskich gazetach (najlepiej w brukowcach typu "Fakt" - one lubią sensacje) oraz stacjach telewizyjnych i radiowych. To mogłoby przynieść efekt.
W każdym bąź razie do ewentualnej akcji przyłączę się w sposób czynny a nie bierny.

luz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polski ksiądz - "męczennik " za postęp?

też tak sądzę, że nie zna wszystkich dowcipów o sobie. A faset jest wspaniały - przynajmniej w filmach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polski ksiądz - \"męczennik \" za postęp?

Gangu nie znam,ale wiem ,że Martusia teraz ma klawo jak cholera.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org