piątek, 19 sierpnia 2022 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Dymisja Banasia nie rozwiąże problemu.

Kandydat PiS na szefa NIK nie został przed mianowaniem wystarczająco prześwietlony przez służby. Szefowie służb powinni złożyć rezygnację. PiS żąda dymisji szefa NIK ze stanowiska, na które rządzący sami go powołali. „Szeregowy poseł” Jarosław Kaczyński w towarzystwie konstytucyjnego ministra nadzorującego służby – Mariusza Kamińskiego, spotkał się na Nowogrodzkiej z nieodwoływalnym i niezależnym politycznie szefem NIK. Jakim cudem na stanowisku pozostaje Mariusz Kamiński, któremu podlegają służby? Dlaczego milczy ABW, które miało kontrolować Banasia? Służby pozwoliły Banasiowi nie tylko zasiąść w fotelu prezesa NIK, ale wcześniej na funkcji wiceministra finansów, szefa KAS i ministra finansów? Na jakiej podstawie ABW wydała Banasiowi poświadczenie bezpieczeństwa z dostępem do informacji ściśle tajnych? To na ABW i podległych Kamińskiemu służbach leżał obowiązek prześwietlenia Banasia, zanim Sejm i Senat większością PiS powierzył mu jedno z najważniejszych stanowisk w państwie - szefa NIK.

Albo Kamiński nie dopełnił obowiązków i naraził państwo albo decydenci polityczni zignorowali ostrzeżenia służb? Oba rozwiązania dyskredytują Mariusza Kamińskiego, na barkach którego leży zabezpieczenie państwa przed takimi osobami jak Banaś, dlatego oprócz głowy szefa NIK powinna polecieć też głowa Mariusza Kamińskiego. Kamiński wielokrotnie powoływał się na honor i odpowiedzialność za państwo. Koordynator służb specjalnych i minister spraw wewnętrznych i administracji powinien oddać się do dyspozycji premiera, a Mateusz Morawiecki powinien przyjąć jego dymisję. Stanowisko w sprawie powinien zająć również szef ABW, który powinien zostać rozliczony. Mechanizmy państwa zawiodły i ktoś musi za to ponieść odpowiedzialność, chyba że mamy rzeczywiście „państwo teoretyczne”. Sprawa szefa NIK nie jest tylko problemem Mariana Banasia. Pytania o odpowiedzialność szefa ABW i koordynatora służb będą powracały.
https://www.rp.pl/Analizy/191129192-Nizinkiewicz-Pancerny-Mariusz-Kaminski-i-milczacy-szef-ABW.html

...zatem ci, którzy sami POwinni być zdymisjonowani, żądają bezprawnie dymisji od Banasia...Wierzysz w Boga? Nie głosujesz na PiS, to proste.

Nie bóg tylko człowiek jest dobrem najwyższym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dymisja Banasia nie rozwiąże problemu.

siekiera motyka łysa pała żuć kamieniem traf pedała

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dymisja Banasia nie rozwiąże problemu.

Znów prawdziwy katolik zabrał głos... Miluj bliźniego...nie obowiązuje już?

Idioci

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dymisja Banasia nie rozwiąże problemu.

towarzysz rei obowiązuje jedynie ssanie hemoroidow Piotrowiczom. Czego ty wymagasz od czerwonej komunistycznej szmaty. Podstawy wiary chrześcijańskiej taki czop PiSdowski ma tam, gdzie wkłada swój jęzor.

***** ***

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dymisja Banasia nie rozwiąże problemu.

A od kiedy ty czerwona kvrvo, tak się wybieliłeś?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dymisja Banasia nie rozwiąże problemu.

Następny inteligent szpagatowy zabrał głos :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dymisja Banasia nie rozwiąże problemu.

Spółka syna Mariana Banasia, Open Qualis od 2009 roku specjalizuje się w działalności szkoleniowo-doradczej oraz pozyskiwaniu różnych form dotacji i finansowania. Mają również w swojej ofercie optymalizację podatkową.
A przecież podobno obecny rząd tak walczy z podatkowymi optymalizacjami.

\"Audyt w obszarze fiskalnym i ZUS przeprowadzamy przy wsparciu specjalistów z MISP, koncentrując się na wyszukaniu możliwych do wdrożenia optymalizacji podatkowych. Badamy również, czy możliwe są zmiany w formalnej strukturze prawnej generujące oszczędności. Celem audytu jest obrona Klienta przed pazernością fiskusa i rozmaitych agend TZW. PAŃSTWA\".
http://openqualis.pl/zarzadzanie-finansami/
Jak widać nie mamy już nawet państwa teoretycznego. Mamy tzw. państwo.Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dymisja Banasia nie rozwiąże problemu.

rei- Masz racje te bydło rozpowszechniają propagandę , opluwają nasz rząd wybrany przez Polski naród . Tym świniom nie jest dobro naszego kraju - to są płatni folksdojcze opłacani przez ten forum polityczny, którzy robią wszystko aby jak najwięcej swoją propagandą ludzi odstraszać o tego rządu PiS . Już dano powinna zająć się tymi wypisami i obelgami prokuratura. Wyzywają nasz od komuchów a sami nimi są ,bronią całą elitę rządów oszustów i komuchów z PO,PSL ,SLD oni tylko za wszelką cenę chcą odbić władzę . Dwoją się i troją - przegrupowują się się aby rozjebać nasz rząd . Ale to tym wrednym i bez honoru świniom się nie uda , nawet ulica im nie pomoże .

Borys-50

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dymisja Banasia nie rozwiąże problemu.

Hahaha, chcielibyście żeby było jak za komuny, zamykanie za wolność słowa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dymisja Banasia nie rozwiąże problemu.

szamac.
...do tych kreatur PiSzących POwyżej nie dotrzesz w żaden, a już z pewnością w normalny sPOsób, są to bowiem prymitywy, których ks. Tischner określił mianem homo sovieticus z dzisiejszą odmianą homo PiSlamus...Wierzysz w Boga? Nie głosujesz na PiS, to proste.

Nie bóg tylko człowiek jest dobrem najwyższym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0