wtorek, 30 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Wreszcie jakaś sprawiedliwość

a i ja widze wszystkie odpowiedzi uzasadnione...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wreszcie jakaś sprawiedliwość

nie ma za co;) reszta na maila.
kasiulex no widac ze nie trybisz. chodziło mi o to że źródła - np w pisaniu jakiejś pracy (bibliografia) to jedno, a udostepnianie danych to drugie, tylko przytoczony został wątek żeby pokazać przykład że tam pierwszy raz to udostępniono.


***** ***



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wreszcie jakaś sprawiedliwość


k4t , " prawniczko "


Zła interpretacja w tym KONKRETNYM PRZYPADKU ,


to co wyraziła zgodę domniemaną na całą Polskę z wyjątkiem Łomży ?
musiała się z tym liczyć , że jej wizerunek będzie ogólnie dostępny , SAMA to udostępniła ,

"www.facebook.pl" to samo masz w adresie strony !!!





raqlan, tak dostanę KS -a !



BZDURY piszecie oboje .

W tym KONKRETNYM przypadku wasze argumenty nie mają zastosowania .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wreszcie jakaś sprawiedliwość

kasia jak juz wygrasz sprawę w sądzie nie zapomnij o mnie i k4T :):):):)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wreszcie jakaś sprawiedliwość

regulamin facebook :
"Prywatność użytkowników jest dla nas bardzo ważna. Sformułowaliśmy Zasady korzystania z danych, aby przedstawić kluczowe informacje dotyczące sposobu, w jaki użytkownicy mogą korzystać z serwisu Facebook w celu udostępniania treści innym, a także sposobu, w jaki zbieramy i możemy wykorzystywać informacje dotyczące użytkowników. Zachęcamy do zapoznania się z Zasadami korzystania z danych, które stanowią pomoc w podejmowaniu świadomych decyzji.

W przypadku treści objętych prawem własności intelektualnej (IP, ang. intellectual property), takich jak zdjęcia i filmy, użytkownik przyznaje nam poniższe zezwolenie, zgodnie z wprowadzonymi przez siebie ustawieniami prywatności i ustawieniami aplikacji: użytkownik przyznaje nam niewyłączną, zbywalną, obejmującą prawo do udzielania sublicencji, bezpłatną, światową licencję zezwalającą na wykorzystanie wszelkich publikowanych przez siebie treści objętych prawem do własności intelektualnej w ramach serwisu Facebook lub w związku z korzystaniem z nim (Licencja IP). Licencja IP wygasa wraz z usunięciem przez użytkownika zawartości objętej prawami do własności intelektualnej lub swojego konta, o ile nie została ona udostępniona innym osobom, które jej nie usunęły.

Zabronione jest wykorzystywanie serwisu Facebook do celów niezgodnych z prawem, mylących, złośliwych lub dyskryminacyjnych.
Niedozwolone jest atakowanie, zastraszanie lub nękanie innych użytkowników.
W przypadku zbierania informacji od użytkowników, niezbędne jest: uzyskanie ich zgody, wyraźne przekazanie, że to użytkownik (a nie serwis Facebook) zbiera ich dane oraz opublikowanie zasad ochrony prywatności, zawierających omówienie zbieranych informacji oraz sposobu ich wykorzystania.

https://www.facebook.com/legal/terms

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wreszcie jakaś sprawiedliwość

mam nadzieje ze nie zapomni o nas;) hehe podzieli sie odszkodowaniem (zart)...
a powaznie to wspolczuje



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wreszcie jakaś sprawiedliwość

I jak już mogę jeszcze raz dopisać ponizej :



W przypadku zbierania informacji od użytkowników, niezbędne jest: uzyskanie ich zgody, wyraźne przekazanie, że to użytkownik (a nie serwis Facebook) zbiera ich dane oraz opublikowanie zasad ochrony prywatności, zawierających omówienie zbieranych informacji oraz sposobu ich wykorzystania.


Mamy cały dowód - zezowate szczęscie - sam sobie zrobiłeś teraz problemy i po co ? Módl się by ci kobieta za skórę teraz nie zalazła :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wreszcie jakaś sprawiedliwość



raqlan wróć do początku tematu , w pierwszym twoim poście pisałeś że nie ma takich portali bez logowania itp itd ....
teraz piszesz o facebook , człowieku popatrz kto ? - Autor: k4t pierwsza wyjechała z regulaminem facebooka , ja tylko odpisałem , co mnie to obchodzi !

ŻADNYCH usprawiedliwień nie szukam , nie mam się czego bać .

Płaci przegrany !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wreszcie jakaś sprawiedliwość

raqlan - to studentka :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wreszcie jakaś sprawiedliwość

hehehe.. dowody jak wół są na tej stronie :). w trakcie trwania rozprawy administratorzy zobowiązani są do tego, aby tych "dowodów" nie usuwać. na razie taka rozprawa ani zadne działania ku niej idace nie zostały rozpoczete, ale to jest moje domniemanie ;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wreszcie jakaś sprawiedliwość

W tym wypadku nie doszło do złamania prawa. Nikt tu nie narusza ustawy o ochronie danych osobowych. Nie doszło też do złamania prawa z kodeksu karnego, ponieważ profil z portalu nie był połączony z oszczerczym komentarzem, a tylko na tej płaszczyźnie w tym wypadku mogło dojść do złamania prawa. Wszystkie dane w profilu tej osoby zostały podane świadomie, a sam profil można znaleźć w wyszukiwarce, więc nie umożliwiliśmy ludziom danych których sami by nie zdobyli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wreszcie jakaś sprawiedliwość

a ty co? prokurator ,sędzia i kat?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wreszcie jakaś sprawiedliwość

a ja co? ja kto- człowiek. a sędzia... może kiedyś :)





urbi et orbi !




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wreszcie jakaś sprawiedliwość

domniemania niewinnosci ? No dla mnie to ciekawe , człowiek poczytalny madry kopiuje wizerunek i widzi go cała Łomża Ostrołęka i inne miasta i ty tu mowisz o niewinnosci - zobaczymy co będzie jak ci ta dziewczyna pozew złozy ale dla mnie i tak jesteś przegrany prawo jasno mowi - bez zgody autora nie mozesz nic zrobić koniec, kropka .


zezowate szczęscie .

ja ci podałem przykłady portali na których byłem i na których zeby ujrzeć profil musiałem się zarejestrować co do facebook - nie mam tam konta i nie wiedziałem jak funkcjonuje , tak jak i pozostałych ,jednak w facebook regulamin i prawo jest jasne wizerunek osoby nie moze być rozpowszechniany i zapewnie tak jest tez na starych portalach ogólnodostępnych jak i tych na których wymagana jest rejestracja tych nowych bo prawo cały czas się zmienia , na przykład - sympatia.pl wie ,ze prawo się zmieniło stad wyszła rejestracja, nasza klasa też to ma , a te z którymi się ty styknąłeś o tym nie wiedzieli bo na pewno nie ma tak wykwalifikowanej i szerokiej kadry osób zajmujących się portalem jak ludzie z sympatii, naszej klasy , jednak jak spojrzysz na regulaminy tych portali - w kazdym jest jasno napisane ze nie wolno wizerunku osób publikować bez jej zgody - ty jednak to zrobiłeś.


k4T - mi wystarczyło jej zdjęcie i imie i nazwisko by wiedzieć ze juz zadarł z prawem

kasiulex - ja nie będę tu bawił się w sąd ale kodeks prawa jak i te dowody przedstawione jasno mowią ze zadarł z prawem - w moim widzeniu to teraz moze się tej zasady trzymać , ale jezeli ta osoba której upublicznił wizerunek doniesie do prokuratury i będzie proces w którym zezowate szczęscie zostanie winnym wtedy jego juz to nie obowiązuje .

Forum jest wolnością wypowiedzi i wlasnego słowa oraz głosowania ja wyraziłem tylko swoje zdanie i przedstawiłem wersję widzianą ze swojego poglądu kodeks jest prawo jest upublicznil wizerunek bez podania przyczyny ani zgody autora co na pewno wiąze się z konsekwencjami


Art. 42 ust. 3 Konstytucji RP stanowi, że każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu. Podobnie stanowi Kodeksu postępowania karnego: Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem (art. 5 § 1 kpk). Założeniem tej zasady jest domniemanie uczciwości każdego obywatela, chyba że dowiedziona zostanie jego nieuczciwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wreszcie jakaś sprawiedliwość



Blue ZGODA , patrząc od strony moralnej to jest dyskusyjne , lecz link ten został podany po raz pierwszy przez inną osobę i w innym temacie .
Dyskusja rozgorzała na temat zasadności czy można czy nie i czy jest to karalne , a NIE tej osoby .
Nie znam tej osoby i osobiście nic do niej nie mam .
Nikt tam tej osoby nie oczerniał , ani nie dyskredytował , po prostu chyba nie podobało się jej to w jakiej sytuacji się znalazła .


Żeby nie powodować dyskomfortowej sytuacji założyłem specjalnie nowy temat , gdzie zadałem ogólne pytanie .
Podanie przeze mnie ADRESU STRONY , jakoś tak wyszło samo z siebie w póżniejszym czasie , bez ŻADNYCH złośliwiści z mojej strony pod adresem tej osoby.

jeszcze raz , czytajcie ze zrozumieniem !


SAMO PODANIE ADRESU STRONY INTERNETOWEJ , NIE JEST ROZPOWSZECHNIANIEM DANYCH OSOBOWYCH !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wreszcie jakaś sprawiedliwość


LUDZIE nie ośmieszajcie się !


Ja tam NIC nie umieszczałem , żadnego zdjęcia żadnych danych osobowych .


Podałem tylko adres strony , na której to użytkownik portalu umieścił sam swój profil .



Czekam teraz na pozew !


Dobrej nocy !


Czekam teraz na pozew !

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org