wtorek, 30 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Nowa jakość (podległość) w stosunkach polsko-żydowskich

zezowate szczęscie co ty pleciesz - twoj art81 jest nieprawdziwy

podaję Ci linka :

http://serwistlumacza.com/pdf/Ochrona%20wizerunku,%20adresata%20korespondencji%20i%20tajemnicy%20zrodel%20informacji.pdf

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowa jakość (podległość) w stosunkach polsko-żydowskich

zezulcu teraz ty zlamales prawo, chodzi o ochrone praw osobowych. o to ze wystawianiem jej tozsamosci narazasz ja na potencjalne niebiezpieczenstwo - tam gdzie ona go nie szukała, nekanie ze strony internautów itd itp. czy zebys zrozumiał sam musisz lamac prawo? dziewczyna niezle sie wkurzy.

PYTANIE - "Czy jeżeli ktoś opublikuje swoje dane osobowe w mediach , a ja je przytoczę , zgodnie z treścią podaną przez autora , to CZY ŁAMIĘ PRAWO ?"
- nie w takim wypadku nie lamiesz prawa cytujac i podpisujac autora, ale co do "prawa własnosci" sa oddzielne przepisy, słowa to jedno a tozsamosc to drugie!

zezowate... :"NIKT , nigdzie nie kopiował danej strony , nie ingerował i nie przetwarzał danych , PUBLICZNIE został TYLKO podany link - odnośnik do tej strony ! " - nieprawda. gdyby został podany publicznie link tej strony to wyglądałby on tak : "www.facebook.pl" . Niestety został podany odnośnik do jej własności na portalu na co ona (Dziewczyna) zgody pisemnej nie wyraziła.

zezowate...: "NIKT tu w konkretnym przypadku NIE rozpowszechniał danych , nie kopiował zdjęć , nie przetwarzał , " - rozpowszechnienie danych i przetwarzanie nastąpiło automatycznie, gdy link został wklejony i gdy ktoś wszedł na jej profil.

raqulan napisał - "jezeli skopiujesz link osoby na danym portalu albo zdjęcie i podasz go w innym portalu bądz forum - jest przestępstwem " - dokładnie tak.

"podajesz link- podajesz źródło a nie dane, które ktoś ewentualnie udostępnił" - nieprawda. dane osobowe to jedno, źródło w pisaniu jakiejś pracy np to drugie (wracając do wątku "DZIEWCZYNA" - konkretne złamanie prawa) , tu nie trzeba się logować, jednak przekazując PUBLICZNIE na innym PORTALU puszczone zostało to na całą Łomżę na co dziewczyna nie wyraziła zgody

"czy TERAZ łamię prawo ? podając TO : (link)" owszem złamałeś prawo. - nie widac nic poza imieniem nazwiskiem i zdjeciem dziewczyny ale o danych osobowych mowa byla, nastepnie -Zgodnie z art. 81 pr. autorskiego rozpowszechnianie wizerunku wymaga zgody osoby na nim przedstawionej. zdjecie widnieje - dziewczyna wyrazila zgode na udostepnianie go kazdemu kto wejdzie na profil (Czyli przesyłanie linku itd) - nie. nie ma tego nawet w regulaminie. robic to moze jedynie administrator. jest wiele rzeczy do których mozna sie przyczepic.

rada jako "niedouczonego prawnika" - zadzwonic do administracji 4lomza i poprosic o usuniecie tych dwoch watkow w ktorych wystepuje link do portalu tej nic nie winnej dziewczyny. O ile się nie powiedzie zostaje droga sądowa.

Jesli ta dziewczyna czyta ten post - wysyłam kontakt na maila, w razie gdyby chciała zasięgnąć porady.

Ani mnie to grzeje ani mnie to ziębi szczerze tylko po prostu nie wtykaj wszystkim swojej niesłusznej racji zezulcu :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org