piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Dzięki \"reformie\" szkolnictwa więcej rodziców i uczniów rezygnuje ze szkół publicznych.

Po tzw. reformie klasy w szkołach średnich, publicznych osiągnęły optymalną wersję ok. 40 osobową. A w szkole, w której uczyła żona marionetki Kaczyńskiego klasy mają nawet 43 uczniów, przy czym nie jest to rekordowa liczba. PiSdowate osiągnęły znaczny postęp. Zamiast dwóch nauczycieli uczących w klasach po 20 uczniów, wystarczy 1 nauczyciel uczący 43 uczniów. Budynki szkół średnich są optymalnie wykorzystywane, na dwie zmiany. Są szkoły, gdzie zajęcia kończą się po 19.oo. A mogłyby i po 21.
Tak jak za Gierka. Kontynuatorom PZPRu - PZPR-pis też z reform jedynie chvj wystaje. Pod warunkiem, że senator nudysta Jackowski reformy zdejmie.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kolejka-do-szkol-prywatnych/y8dfr8p

***** ***

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dzięki \\\"reformie\\\" szkolnictwa więcej rodziców i uczniów rezygnuje ze szkół publicznych.

Onet to wiesz gdzie sobie możesz wsadzić i zaczopować.
cytat:
\"Dzisiaj nauczyciele z wielu szkół rozpoczęli strajk bezterminowy. Protestują więc wtedy, kiedy proponuje się im podwyżki uposażeń. A nie strajkowali wtedy, gdy naprawdę były ku temu ważne powody. Przypomnijmy bowiem, że za rządów politycznych przyjaciół pana Broniarza ze Związku Nauczycielstwa Polskiego, masowo likwidowano szkoły (1146) i zwalniano nauczycieli (47 tysięcy).
W latach 2008 - 2011 z polskiego krajobraz szkolnego zniknęło więc 595 szkół (podstawowych, średnich i gimnazjów). W latach 2012 - 2014 przyspieszono tempo likwidowania placówek oświatowych zwiększyła się i zamknięto ich 551. Łącznie, w latach 2008 - 2014, ubyło aż 1146 szkół.
I nie było to skutkiem wprowadzania jakiejś reformy systemu oświaty. Po prostu, szkoły były likwidowane, gdyż rząd zmniejszał dofinansowanie dla oświaty i samorządy nie miały pieniędzy na ich utrzymanie. A \"przy okazji\" tych zmian, pracę straciło wówczas 47 tysięcy nauczycieli. 
I zauważmy: wtedy media mainstreamowe nie broniły nauczycieli, tak jak to robią teraz. Ci ostatni zaś nie protestowali. Zapytajmy się: dlaczego?
Powyższe pytanie wydaje się być  szczególnie ważne dziś, kiedy to dawni likwidatorzy szkół i sprawcy nieszczęść tysięcy nauczycieli, leją „krokodyle łzy” nad losem obecnych pedagogów. Tych, którzy nie tylko, ze nie są zagrożeni zwolnieniami, to jeszcze są obdarowywani kilkoma podwyżkami.\"

Faktycznie, dużo dobrego peło-kakało zrobiło dla uczniów i nauczycieli.
W rozpieprzaniu i likwidowaniu, - platfusy the best.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dzięki \\\"reformie\\\" szkolnictwa więcej rodziców i uczniów rezygnuje ze szkół publicznych.

tak tak towarzyszu KAŁlipso. Jedynym źródłem informacji dla takiego czopa jak ty jest wyłącznie odbyt Piotrowicza i TVPropaganda.

O danych z liczb uczniów w klasie i godzin pracy szkół za rządów PZPR-pis możesz się dowiedzieć na oficjalnej stronie ........ Ministerstwa Edukacji Narodowej? Ty zgadnij kto zarządza tym ministerstwem. No bo ja pojęcia nie mam.

Ale KAŁlipsem jedzie. Gvwno z Wisły Trzaskowskiego to perfumeria przy KAŁlipsach.

***** ***

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0