wtorek, 22 czerwca 2021 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

Ile trzeba w sobie mieć fałszu i obłudy. Ile zwyczajnej podłości braku godności czy szacunku dla bliźniego aby wypowiedzieć takie słowa. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki wygłosił w niedzielę homilię na stadionie w Chojnie (województwo wielkopolskie). Mówił między innymi o agresji wobec proroków, w nawiązaniu do historii proroka Jeremiasza. Są dzisiaj w... czytaj dalej » - Dziś prorocy także są obrzucani błotem, gdy tylko ośmielą się powiedzieć prawdę zobowiązującą do nawrócenia i przemiany tak w życiu osobistym, jak i w życiu publicznym, trzeba więc ich oczernić, aby stracili autorytet i zamilkli - powiedział. Gądecki stwierdził, że \"tak postąpiono z błogosławionym Jerzym Popiełuszką, którego najpierw usiłowano zniesławić przy pomocy kłamstw i prowokacji, a gdy to się nie powiodło, związano go i wrzucono do Wisły\". Jego zdaniem, \"coś podobnego dzieje się teraz z arcybiskupem Jędraszewskim\". - Dlaczego prorok bywa prześladowany? Bo przekazuje ludziom to, co mu Bóg powiedział, a nie to, co ludzie pragną usłyszeć. Ludzie zazwyczaj nie wierzą w proroctwa, które nie potwierdzają ich własnej opinii, stąd tłumy nie lubią prawdy - mówił duchowny w homilii. NIE WSPOMNĘ O ZWYCZAJNYM BLUŻNIERSTWIE WOBEC PAMIĘCI SZACUNKU DLA OSOBY KSIĘDZA UZNANEJ ZA ŚWIĘTEGO. Jest to potwierdzenie ,ze katolicki kler w tym kraju jest do wszystkiego zdolny.

facmen
Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

Na to Jezus im odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą. Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści.
Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia. Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.

A prorocy fałszywi? Można chyba też odnieść do nich to, co święty Paweł pisał o uczynkach ciała. To ci, którzy kochają nierząd, nieczystość i wyuzdanie. Jasne i oczywiste. To też bałwochwalcy i uprawiający czary, co oczywistym jest już tylko pozornie. Wszak dziś często owymi bałwanami nie są jakieś bożki, ale zwyczajne, ludzkie ego. A czarami szukanie sposobu, by Boga zmusić do zadziałania wedle własnej woli. Fałszywi prorocy to też ci, których działalność prowadzi do nienawiści i sporów. Chyba nawet wtedy, jeśli mienią się obrońcami Bożego prawa. To też ci, którzy prowadzą ku zawiści i wzburzeniu. Obie łatwo przecież wypierają łagodność i opanowanie. Tak, fałszywym jest ten prorok, który niepohamowanie goni za zaszczytami, powoduje rozłamy czy wznieca zazdrość. I podobnie jest nim ten, kto lubuje się w pijaństwie i hulankach...

Strzeżcie się fałszywych proroków.... Tak, tacy zadowalają się rytuałami, a autentyczna przemiana świata, zwłaszcza siebie samych w duchu Ewangelii, wcale ich nie interesuje. I by niczego nie musieć zmieniać łatwo odwracają porządki. Z zasady, jaką jest nauczanie Jezusa – ot choćby w kwestii sądzenia bliźnich czy nadstawiania drugiego policzka – robią wyjątek. Za to z wyjątków – wiadomo, czasem chyba trzeba ostrzec przed złym bliźnim czy oddać pięknym za nadobne – robią zasadę.

„Poznacie ich po owocach”. Trzeba nauczanie proroków koniecznie konfrontować z tym, co sami już o Ewangelii wiemy. I nie dać się ciągać do każdej sprawy, które ma w szyldzie „chrześcijański” albo „katolicki”...

facmen
Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

polski katolik nie zna pisma swietego ani swojego katechizmu wiec ten temat i tak trafi w proznie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

Tych cvrwow w czarnych kieckach i kolorowych tunikach, nalezy zdelegalizowac. A wszystkich, ktorzy maczali lapska w pedofilii i innych przestepczych czynach, po odpowiedniej spowiedzi, skazac na pokute w pierdlach, tam znajda namiastke swojego piekla. Prorocy.... PiSdzia ze ich mac....

urbi et orbi !
Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

no a Polonia Christiana nie ma nic do powiedzenia w tym temacie wszak tak dobrze we wszystkim zorientowana poza burdelem na własnym podwórku.

facmen
Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

Kiedy w 2002 r. część poznańskiego duchowieństwa wystąpiła przeciwko abp. Juliuszowi Paetzowi, któremu zarzucono molestowanie seksualne kleryków i księży, wszyscy biskupi pomocniczy - w tym Jędraszewski - przyjęli zachowawczą postawę. Bp Jędraszewski nie stanął wtedy w obronie kleryków, choć przychodziły do niego delegacje. Dopiero pod naciskiem Watykanu abp Paetz złożył rezygnację.

równanie go dzisiaj z pamięcią Ks Popiełuszki osoby świętej jest zwyczajnym blużnierstwem, no ale to polskiemu klerowi nie przeszkadza bo aktualnie tak mu pasuje.

facmen
Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

abepe Jędruś nie jest prorokiem, ani prawdziwym, ani fałszywym, on jest fałszerzem religii chrześcijańskiej, bo nie ma w niej miejsca na szerzenie nienawiści, POgardy i wzniecania ataku w stosunku do ludzi tylko ze względu na ich odmienne cechy osobiste...


]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

Bo nie ma w niej miejsca na szerzenie nienawiści, POgardy i wzniecania ataku w stosunku do ludzi tylko ze względu na ich wiarę,co czynią ci z tęczowymi barwami.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

szanowna damo idż ty w ...... tam twoje miejsce i wypyszczaj sie tam na tych twoich tematach ok. Widzę ,że w kwestii pogardy , szerzenia nienawiści podburzania do ataku na bliznich to ty chyba dziunia pomyłiła adresy bo winnaś podyskutowac o tym ze swoim proboszczem bo oni się dobrze na tym znają.

facmen
Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

De.wotko
...jeśli ktoś krzyżem wojuje od krzyża ginie..., przekształciliście kościół w faszystowska sektę, Ewangelię przerobiliście na Main Kampf..., zatem nie dziwcie, że ludzie się przed wami bronią...


]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

proboszcz to od tej idiotki moglby sie duzo nauczyc w tej dziedzinie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

Wiele źródeł mówi iż ta instytucja jest bardziej przeżarta złem,zbrodniami,korupcją niż urzędy...Ksiądz: chcę oczyścić Kościół z łapówek. Biskup: księdzu brak równowagi psychicznej
Były proboszcz Krysiak twierdzi, że padł ofiarą zemsty biskupa, któremu nie chciał dać po raz trzeci łapówki

Ks. Stanisław, były proboszcz parafii Krysiaki, gm. Myszyniec, oskarża ks. biskupa Stanisława Stefanka o wymuszanie i przyjmowanie łapówek.

– Za parafię z Bokinach zapłaciłem tysiąc dolarów, a za parafię w Krysiakach – 5 tys. zł – twierdzi. Sprawą zainteresował media, hierarchów kościelnych, a nawet samego papieża. Rewelacje księdza poważnie potraktowało Centralne Biuro Antykorupcyjne, które przekazało sprawę do prowadzenia Prokuraturze Okręgowej w Łomży. Ta jednak odmówiła wszczęcia postępowania.

Pierwszą łapówkę, za przydział na parafię w Bokinach, ks. Stanisław rzekomo wręczył ks. biskupowi Stanisławowi Stefankowi w 2000 roku. Drugą, za parafię w Krysiakach, w 2006 roku. Trzeciej nie wręczył, bo postanowił, jak twierdzi „oczyścić z korupcji polski Kościół”.

– Będą zeznawać też inni księża z parafii łomżyńskiej – zapowiada ks. Stanisław D.

– Dlaczego z owym oczyszczeniem ksiądz czekał tak długo? – zapytaliśmy.

– Dojrzało to we mnie – wyjawił nam ks. Stanisław. I zaprzeczył, by oskarżenia o łapownictwo, kierowane pod adresem ordynariusza diecezji łomżyńskiej, miały jakikolwiek związek z ostatnimi wydarzeniami (ks. Stanisławowi odebrano probostwo, dostał nakaz opuszczenia plebanii i nałożono nań suspensę – przyp. red.).

Listy z okupowanej plebanii

Ks. Stanisław D. urodził się w 1952 roku, wyświęcony został w 1981 roku. Pochodzi z Augustowa, ale ma podwójne obywatelstwo: polskie i amerykańskie. W Stanach przebywał przez 15 lat, był tam kapelanem w szpitalach. Po powrocie do Polski objął parafię w Bokinach koło Białegostoku. W 2004 roku, po buncie parafian w Bokinach, ks. Stanisław przyszedł do Krysiak. Tu także parafianie byli z niego niezadowoleni i zażądali odwołania proboszcza. Kuria, po kilku głośnych protestach (o czym obszernie pisaliśmy w Tygodniku), żądania parafian spełniła. 3 marca 2007 roku administratorem parafii Krysiaki został mianowany proboszcz parafii Myszyniec, ks. kan. Zbigniew Jaroszewski. Tego samego dnia kuria ogłosiła bezterminowy urlop ks. Stanisława. Nowego proboszcza parafianie z Krysiak doczekali się w sierpniu – funkcję tę pełni ks. Mirosław Teofilak. Jednocześnie ks. Stanisław otrzymał nakaz wyprowadzki z dotąd zajmowanej plebanii. Nie usłuchał, co prawdopodobnie bezpośrednio skutkowało nałożoną na niego 28 września minionego roku suspensą. Tym samym ks. Stanisław został pozbawiony uprawnień i dochodów wynikających ze stanu duchownego. Były proboszcz Krysiak nadal jednak mieszka na plebanii… i pisze listy.

Biskup kontra CBA

Ks. Stanisław D. twierdzi, że wszystkie jego nieszczęścia mają jedną przyczynę.

– Bo w odpowiednim momencie nie wręczyłem ordynariuszowi diecezji łomżyńskiej łapówki – mówi. Zresztą nie tylko mówi. Również pisze. W listopadzie minionego roku były proboszcz parafii Krysiaki zawnioskował do Centralnego Biura Antykorupcyjnego „o zatrzymanie ks. Biskupa Stanisława Stefanka, ordynariusza diecezji łomżyńskiej, jako równego obywatela Rzeczpospolitej Polski, zobowiązanego do przestrzegania prawa”.

Ks. Stanisław oskarżył ks. biskupa o przyjmowanie i wymuszanie łapówek. Wyznał przy tym, że za parafię w Bokinach zapłacił biskupowi tysiąc dolarów, a za parafię Krysiaki – 5 tys. zł. „Kościół w Polsce jest bardziej skorumpowany niż instytucje świeckie, co jest przestępstwem i gorszeniem dla ludzi oraz hańbą dla biskupa, który łapówki bierze. Dlatego też należy zwalczać ten groźny proceder, więc chce w tej sprawie szczegółowo zeznawać i jestem przekonany, iż wielu innych księży (..) też zechce w tej bulwersującej sprawie zeznawać, aby oczyścić z łapownictwa Kościół Katolicki w Polsce” – napisał ks. Stanisław D.

CBA przekazało sprawę do Prokuratury Okręgowej w Łomży. Ale CBA nie było jedynym adresatem doniesień ks. Stanisława. Obszerne relacje dotyczące kościelnej korupcji skreślone ręką ks. Stanisława trafiły także do mediów i hierarchów Kościoła katolickiego w Polsce. Ks. Stanisław zapewnił nas przy tym, że wszystkie materiały do wiadomości otrzymał także ks. biskup Stanisław Stefanek.

– Ale żadnego odzewu od biskupa do tej pory nie miałem, nawet telefonicznego – mówi były proboszcz parafii Krysiaki.

Ukarany dla przykładu

W trzech kolejnych pismach, z października, listopada i grudnia ubiegłego roku ks. Stanisław D. pisze, że ordynariusz diecezji łomżyńskiej od wielu lat wymusza łapówki za parafie i za tytuły kościelne. Twierdzi też, że wymuszeń było wiele, ale, jak dotychczas, księża milczeli ze strachu przez represjami ze strony władz kościelnych. Ks. Stanisław ową zmowę milczenia postanowił przerwać. I od razu, jak twierdzi, spotkało się to z reakcją.

– Kiedy zacząłem o tym głośno mówić, ks. biskup wydał polecenie wymiany zamków w kościele w Krysiakach, abym nie miał do niego wstępu. Od tamtej pory, tj. od 5 kwietnia 2007 roku, jestem zmuszony Msze św. odprawiać w plebanii na stoliku – twierdzi.

Wśród represji, jakie go spotkały za ujawnienie rzekomego łapówkarstwa, ks. Stanisław wymienia także suspensę i pozbawienie wszelkich dochodów. Nie oddane mu zostały także prywatne pieniądze, które, jak twierdzi, zainwestował w parafię w Krysiakach (nieco ponad 65 tys. zł). „Błagam o pomoc w zmobilizowaniu Jego Ekscelencji ks. Biskupa o przeniesienie mnie na inną parafię i zaprzestanie znęcania się nade mną i innymi księżmi w diecezji oraz moją schorowaną 82-letnią mamą i gospodynią, które od kilku lat zamieszkują razem ze mną, ponieważ nic złego nie zrobiliśmy. Z przerażeniem stwierdzam, że Jego Ekscelencja w sposób ewidentny zmusza mnie od miesięcy do rezygnacji z kapłaństwa jako 55-letniego człowieka po przebytym zawale z 26-letnim kapłaństwem lub oczekuje na większą łapówkę” – te błagania pochodzą z listu wysłanego do hierarchów Kościoła Polskiego.

Los kierowany łapówkami

Ks. Stanisław uważa, że wszystkie jego nieszczęścia to wynik sprzeciwu przed daniem trzeciej z kolei łapówki. „Jestem pewien, że gdybym zawiózł biskupowi kopertę z co najmniej 20 tys. zł, to byłoby dawno przeniesienie i nie byłoby suspensy, ale sumienie mi nie pozwala” – pisze w liście do Episkopatu.

I stanowczo oświadcza, że nie wyprowadzi się z Krysiak, dopóki nie zostanie cofnięta „złośliwie nałożona suspensa”, nie zostaną mu przez kurię zwrócone zaległe pieniądze i nie otrzyma przeniesienia na inną parafię w Polsce lub zagranicą.

– Łapówka nie może decydować o moim kapłaństwie i dalszym życiu – podkreśla ks. Stanisław. I dodaje, że pisma dotyczące jego losu są właśnie tłumaczone na język niemiecki i zostaną wkrótce dostarczone do Ojca Świętego Benedykta XVI. W ostatnim, grudniowym piśmie do Episkopatu Polski, ks. Stanisław żali się już tylko na obojętność. „Najbardziej jednak bolesnym zjawiskiem w Kościele Polskim jest obojętność wobec jednostki, czyli niechęć pomocy drugiemu księdzu, który jest w potrzebie, a wręcz zmierzanie do zepchnięcia go w przepaść, pozostawiając samemu sobie. A jeśli ten, pomimo wszystko, mając jeszcze siły dochodzi swoich racji i prawdy, to mówi się, że brak mu równowagi psychicznej, czyli jest wariatem. To jak mamy głosić Ewangelię Chrystusową i dawać dobry przykład ludziom” – pisze. – Nie jestem wariatem – zapewnia ks. Stanisław D. i pokazuje orzeczenie lekarskie, które ma świadczyć o dobrym stanie jego psychiki. Badania psychologiczne ksiądz musiał przejść, by otrzymać pozwolenie na broń, o którą się starał. Pozwolenie takie zostało mu wydane.

Brak znamion przestępstwa

– 31 grudnia Prokuratura Rejonowa w Łomży postanowiła odmówić wszczęcia postępowania w tej sprawie – poinformowała nas Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży.

Tym samym prokuratura uznała, że zebrany w tej sprawie materiał nie daje podstaw do uznania oskarżeń ks. Stanisława D. za wiarygodne. Na postanowienie prokuratury, ks. Stanisławowi D. przysługuje zażalenie do Sądu Rejonowego w Łomży. Ma na to siedem dni roboczych od daty doręczenia mu decyzji prokuratury.

– Żadnego pisma z prokuratury jak dotąd nie otrzymałem. Ale jeśli taka jest decyzja prokuratury, na pewno skorzystam z możliwości odwołania – powiedział nam 9 stycznia były proboszcz Krysiak, Stanisław D.

Tego samego dnia poinformował Prokuraturę Rejonową w Łomży, że pod koniec stycznia do złożenia zeznań o korupcji w kurii gotowy będzie kolejny ksiądz. My z kolei, również 9 stycznia, weszliśmy w posiadanie kopii listu ks. Stanisława, wysłanego 7 stycznia do Ojca Świętego Benedykta XVI oraz kopii pisma wysłanego 12 lipca 2007 roku przez ks. biskupa do Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. W liście do Ojca Świętego ks. Stanisław szczegółowo relacjonuje niedole swojego życia i błaga o pomoc w przywróceniu do czynnego kapłaństwa. Z kolei w prośbie skierowanej do KWP w Radomiu o cofnięcie pozwolenia na posiadanie broni przez ks. Stanisława, ks. biskup Stanisław Stefanek zwraca uwagę na pogłębiający się u ks. Stanisława D. brak równowagi psychicznej.

[2008] TO.com.pl

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

j\"eśli ktoś krzyżem wojuje od krzyża ginie\"...Tylko gnida i to mega gnida nie widzi co wyprawiają ci którzy najgłośniej w ostatnich czasach krzyczą o tolerancji i szacunku do ich odmienności. Z siekierą w kościele,ataki na księży,\"Cipkomaryjki\" nawoływanie do strzelania do księży i ludzi wierzących co miało miejsce na tym forum i nie tylko bo i ksiądz Isakowicz-Zaleski dostawał pogróżki itp,itd to tylko część \" szacunku \"do ludzi wierzących.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

Cipkomaryjki..... a czy aby chociaz niepokalane?

urbi et orbi !
Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

Spytaj czy już sprzedaje, kupisz i się przekonasz...

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

Facmen ..co ty mówisz Damo ? uśmiałem się ale do tematu ten cały śmieszny Arcydiabeł o wszystkim wiedział tak samo jak niby święty którty tak do końca święty nie był J>P2 pozdr:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

De.pedofilka totalnie się POgubiła, albowiem w steku bzdur zamieściła perełkę..., oto bowiem ks. Isakowicz dostawał POgróżki od innego księdza...


]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

W szczególności te były od innego księdza!

\"Szanowny Pederasto
Twoja poj****a religia to najgorsza choroba Polski. Jesteście ideologicznymi spadkobiercami najgorszych morderców w historii, w imię swojego wymyślonego bożka pomordowaliście setki tysięcy niewinnych ludzi. I wy śmiecie mówić o moralności? Wszystkich was należy pozabijać i spalić wasze świątynie. Przeklęci faszyści co nawet swojej „świętej książeczki” nie czytali.
Księża na księżyc,
Spier*****j i obyś zdechł!\" – napisał ktoś do duchownego\"

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

Na to Jezus im odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą.

Tacy fałszywi sk....syny którzy tu ubierają się w ornaty i ogonami na msze dzwonią zwodząc prostych ludzi to m. in. facio, blondwymoczek czy taki dajmy na to goniec ubogi, którego jedynym źródłem rewelacji są „fakty i mity” z tym, że żadnych faktów w tych mitach nie ma, a jedynie wyssane z brudnego palca lewej nogi kocopaly....

z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

Dla Polaka wiara, przywiązanie do tradycji, cześć dla własnej historii jest jak oddychanie. My to mamy zapisane w DNA. Żeby w nas to zniszczyć, trzeba by wypruć nam z komórek DNA. Nie zdołacie tego zrobić, towarzysze.
Postawmy sprawę jasno – miejsce każdego pedofila jest na suchej gałęzi. Względnie w więzieniu z tatuażem „pedofil” na czole, żeby koledzy pod celą wiedzieli, z kim mają do czynienia. Tu nie powinno być żadnych wyjątków. Nieważne, czy pedofil jest księdzem, lekarzem, nauczycielem, politykiem z Brukseli, gejowskim aktywistą, światowej sławy reżyserem, mężczyzną, kobietą czy nie potrafi sam powiedzieć kim – dla gwałcicieli dzieci nie ma przebaczenia. Nie, i koniec! Pedofilów należy szukać i łapać wszędzie tam, gdzie się pojawiają.

Lewackie odwrócenie pojęć

Tymczasem ostatnie miesiące tych poszukiwań to nieustanny atak wyłącznie na Kościół katolicki, podejmowany z zajadłością, która każe zadać pytanie, czy atakującym chodzi o samą zbrodnię, czy o zaatakowanie instytucji, której nienawidzą? Oczywiście każdy ma prawo wybrać środowisko, w którym szuka pedofilii, ale można odnieść wrażenie, że poszukiwania idą tylko w jednym kierunku. Jeśli za atakiem stoi nie poszukiwanie zbrodni, a nienawiść i chęć zniszczenia Kościoła, to dla atakujących (dziwnym trafem to zwykle zajadli lewicowcy) jest zła wiadomość: przegracie. Dlaczego?

Po pierwsze z powodu niewłaściwej retoryki. Głoszenie, że księża to pedofile jest nie tylko kłamstwem uderzającym w tysiące mądrych, oddanych służbie Bogu i ludzi kapłanów, lecz także odwróceniem pojęć. Problem Kościoła nie polega na tym, że księża to pedofile, ale na tym, że pedofile zostają kapłanami. Najprościej mówiąc, najpierw się jest pedofilem, a potem wstępuje się do seminarium. Chyba że chcecie powiedzieć, że preferencje seksualne nie są wrodzone, tylko nabyte (ale w takim razie gejów można wyleczyć z ich preferencji). Problemem Kościoła jest, że nie ma sposobu na sprawdzenie, czy wstępując do seminarium/zakonu ktoś jest czy nie jest gejem/pedofilem, czy ma inne preferencje. Ktoś, kto jest pedofilem, popełnia nie tylko zbrodnię. Popełnia świętokradztwo. Nigdy nie będzie prawdziwym księdzem. Sam stawia
siebie w sytuacji ekskomuniki. Oczywiście, Kościół powinien ten problem zwalczać. Jeśli przypadek pedofilii jest potwierdzony, wyrzucać ze stanu kapłańskiego. I tu jest właśnie drugi argument za przegraną ataków na Kościół.

Paradoksalnie zarzuty dotyczące pedofilii mogą się okazać bardzo pomocne, jeśli przy okazji walki z pedofilią z szeregów kapłańskich zostanie usunięte lobby gejowskie. O tym, że ono istnieje i usadowiło się całkiem mocno w Watykanie, mówią sami zainteresowani........ Ciąg dalszy tu.

https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/18823-bezprecedensowy-atak-na-kosciol-zeby-w-nas-to-zniszczyc-trzeba-by-wypruc-nam-z-komorek-dna-nie-zdolacie-tego-zrobic-towarzysze

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

dla POstronnych i nieco kumatych POwtarzam raz jeszcze:

abepe Jędruś nie ma żadnego prawa wyrażać POgardy dla homosi, bo sam ignorował skargi alumnów na Paetza, którego był zastępcą..., dlaczego wówczas nic nie zrobił by zwalczać zarazę we własnym kościele i w najbliższym otoczeniu..?!, dopiero przyjaciółka papieża-POlaka osobiście POinformowała go o skandalu (za namową niektórych POlityków) bo żadne PiSma w tej sprawie do niego nie docierały...
...natomiast agresywna POstawa części biskupów wobec LGBT, POgarda, POniżanie, nawoływanie do agresji stanowi proste nawiązanie do faszystowskich praktyk i nie ma nic wspólnego z Ewangelią i chrześcijaństwem..., zgnoiliście kościół do reszty, dobijacie leżącego PO skandalu pedofilskim, z czego ja osobiście mam satysfakcję...


]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

Lud gardzi Kościołem tak samo, jak elitami. Dzieci się prowadzi na komunię, bo ludzie potrzebują rytuałów. Kościół żyje jeszcze dzięki hipokryzji jego wyznawców. I dzięki temu, że się włączył w główny nurt polskiej polityki: szowinistycznej, nacjonalistycznej, antyeuropejskiej. Dzięki PiS-owi ma jeszcze udział we władzy, ale rząd dusz stracił dawno temu. Ludzie wychodzą z kościoła i idą na szkolne boisko chlać, ćpać, prać się po mordach i pieprzyć w krzakach.Nie ma żadnego przebudzenia. Jest eksplozja nihilizmu. Nikt w nic nie wierzy. Kościół może być tylko uczestnikiem gry w dobre samopoczucie. Lud jest w tej sprawie dosyć bezpośredni. Kościół dobrze wie, że jest w sytuacji bez wyjścia. Nie ma żadnego wpływu na ludzi. To jest kontrakt o wzajemnym wspieraniu interesów. Jeszcze można trochę zarobić, jeszcze można pożyć, ale nie ma wyboru, trzeba suwerenowi powtarzać: „jesteście cudowni, jesteście najlepsi, jesteście nadzieją Europy” , walczcie z LGBT , CHROŃCIE SWOJE DZIECI.. Politycy też muszą to mówić, wszyscy są ofiarami własnego populizmu. W zamian za to lud pozwala im się cieszyć władzą. A sam leci na dno. Zamiast przebudzenia, jest nihilizm i cynizm. Poczucie upodlenia, które trzeba zakrzyczeć, zagłuszyć, albo zapić. I pielęgnowana latami nienawiść do elit.

facmen
Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

Stara wklejka Łotra, zachowałeś ją sobie aby wkleić po zmianie nicku?!

\"Lud gardzi Kościołem\".... Człowiek wierzący gardzi jedynie tym księdzem który poszedł do kościoła w jednym celu czyli założył sutannę aby molestować czy gwałcić. Nie gardzi całym kościołem ani resztą porządnych księży i lewaki nijak tego nie zmienicie. Wasza walka z wiarą Polaków pójdzie na śmietnik historii razem z wami.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

szanowna pani to co pani pisze to tylko pani wybujałe fantazje i życzenia. Świat i idąca z nim laicyzacja życia społecznego pokazuje ,że na śmietnik historii idą religie w tym ta ulubiona pani katolicka . Jeszcze nie tak dawno Irlandia była bastionem tej wiary , dzisiaj klechów w tym kraju popędzono razem z ich religią. W Polsce będzie dokładnie to samo to tylko kwestia czasu. Tak więc spokojna pani rozczochrana.

facmen
Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

Ja jestem bardzo spokojna,z tego co widzę to lewaki dwoją się i troją aby obrzydzić Polakom ich wiarę. Śmietnik historii was czeka. Polacy to nie inni, zęby sobie połamiecie łącznie z każdym jednym prowodyrem, który za wami stoi niż obrzydzicie Polakom wiarę w Boga.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

czytam to i proszę wybaczyć ale śmieję się przez łzy ,że po pierwsze jakie to absurdalne po drugie czy pani naprawdę w to wierzy co pisze?

facmen
Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a czy arcybiskup słyszał o fałszywych prorokach?

uwierzy we wszystko co wyczyta na ktoryms z portali klamczynskiego

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0