sobota, 17 sierpnia 2019 napisz DONOS@
Polityka

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
45 tys. wagonów. Zapamiętajcie: 45.000!

Postanowiłam podzielić się z Wami tym, co mnie ostatnio wstrząsnęło. Przeczytałam w Warszawskiej Gazecie artykół opisujący besialstwo Niemców pacyfikujących powstańczą Warszawę w r. 1944. Te masowe mordy, rzeź mieszkańców Woli, wyjątkowy cynizm. Granaty wrzucanie do piwnic, gdzie ukrywali się cywile.
To wszystko już dobrze znamy, ale tym, co mną poruszyło, to fakt grabieży mieszkań Warszawian. Zostało to przeprowadzone systematycznie - dom po domu, kwartał po kwartale.
I na to składa się fakt: mieszkańców stolicy Niemcy obrabowali na niespotykaną skalę, szacowaną na 45 tys. wagonów. Tak podaje dr Maria Warszyńska w książce Polacy wysiedleni i wyrugowani przez III Rzeszę.

Zuza

„Wystarczy bierność dobrych ludzi, aby zło zwyciężało” (E. Burke)

Odpowiedz na tę wiadomość

Re: 45 tys. wagonów. Zapamiętajcie: 45.000!

Na te 45.000 wagonów prywatnego majątku Warszawian składały się: meble, zastawy stołowe, dzieła sztuki, pościel, kable, różny osprzęt.

Zuza

„Wystarczy bierność dobrych ludzi, aby zło zwyciężało” (E. Burke)

...ale PO co ten artykół...

To nie żadna tajemnica – zjednoczyła się lewica!

Po to abyś potem za zniszczenia Niemców w czasie wojny,miliony ofiar, grabieże,zbombardowane miasta i wsie, które po wojnie Polacy odbudowali własnymi rękoma od tych samych Polaków ofiar tej strasznej pożogi zgodnie z ustawą 447 chciał wydoić kasę.

Kasia..

pragnę dodać ,zę po wojnie to komuna odbudowała Polskę a wy do tej pory czerpiecie z tego zyski sprzedająć majatek który Polska dorobiła sie na PRL

facmen

ze tez zadna tencza nie wuwoluwala z tego artykólu

...a De.wotka jak zwykle nie zajarała sensu mojej wyPOwiedzi, wszak grafomanią można oszpecić najświętszą nawet prawdę..., o czcigodnej Zuzannie, jako autorce, nawet nie wsPOmnę....

Autor: facmen (---.swiatlowod.avito.pl) Data: 14-08-19 00:06

pragnę dodać ,zę po wojnie to komuna odbudowała Polskę a wy do tej pory czerpiecie z tego zyski sprzedająć majatek który Polska dorobiła sie na PRL

facmen
===============================================
Tak!! Przyjechali z Moskwy i własnymi rękami to zrobili!!

Paplakowy oszołomie każdy widzi wytknięty błąd,który podkreśliłeś,a moja wpis był taki jaki miał być!

Kasia..

po wojnie komuchy odbudowali a teraz żyjemy \"szczęśliwych\" czasach mamy nadczłowieka Zbawiciela Jarosława on jednym westchnieniem i namaszczeniem postawi kraj na nogi tak ja to czyni dziś gdy Polska w ruinie i nie na darmo gawiedź ryczy w niebo głosy na wiecach \"..Wiesław, Wiesław\" i \"... Pomożemy, Pomożemy..\" oj coś mi się popie...liły epoki choć towarzysze Wiesław Edek i Jarosław mentalnie i ideologicznie tacy sami z hednej szkoły i gliny. Więc wszystko jest okey.

---
Szczęśliwi Ci co są wolni od klęczenia.

Dla niedowiarków materiał ze słowa bożego prezesa ...Gawiedź na pewno oglądała W PiSdowtej TVPiS kurskiej a dla reszty na poprawę humoru, kupa śmiechu ...że tak debilny naród, że trudno uwierzyć że to stąpa po tej ziemi.

https://www.facebook.com/oko.press/videos/2423778057899797/

---
Szczęśliwi Ci co są wolni od klęczenia.

jest termin medyczny ktory to okresla - psychoza

De.wotko
...twoja wPiS była taka jaka jest opublikowana...

Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:

Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.

Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne

Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0