poniedziałek, 14 października 2019 napisz DONOS@
Polityka

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
KATOLICY?

Katolicy- jak myślicie, dlaczego w krajach gdzie religia stanowi margines żyje się lepiej, jest mała przestępczość, panuje dobrobyt, jest najwyższy dochód narodowy na mieszkańca a ludzie wg badań są zamożni i szczęśliwsi. Wide kraje skandynawskie. Czy zatem religia jest potrzebna?, skoro ewidentnie działa przeciwko człowiekowi. Nie jest też jak widać wyznacznikiem czy nauczycielką moralności. Czemu pomimo opanowania przez waszą religię wszystkich sfer życia w Polsce jest tak duszno i źle?. Czemu tyle jest biedy, nienawiści i alienacji całych grup społecznych pomimo ukrzyżowania wszystkiego i modłów wszędzie i przy wszystkich okazjach- nawet tych najśmieszniejszych dotyczących zmian praw natury- fizyki?. Czemu pomimo wielowiekowego przyjmowania watykańskich andrutów, zawierzeń, pielgrzymowania, modlenia i ciągłego od wieków uprawiania innych katolickich obrzędów- nie jesteście ani na jotę lepsi, a przeciwnie; przodujecie np. w przestępczości i wzajemnej nienawiści.

facmen

Odpowiedz na tę wiadomość

Re: KATOLICY?

Co ciebie obchodzi jak my żyjemy? Czy ja pouczam ciebie jak masz żyć w swoim kraju?

Fakmen, długo dzisiaj byłeś na słońcu?
Mała przestępczość? Gdzie w Szwecji?
Skąd zamożność? Bo np w Norwegi, Dani, itd. ten najwyżej zarabiający, otrzymuje 4-krotność średnich zarobków. A nie jak u nas, kiedy jeden cieszy się kiedy wyciągnie 3000 zł. A stada poprawnych lachociągów, za nic dostają po 130 tysięcy.

o w pouczaniu i dyktowaniu oraz ustanawianiu sankcji karnych jak kto ma żyć to wy jesteście pierwsi. O prosze jaki wspaniały przejaw zaniku pamięci . A tu pierwszy przykład z brzegu zakaz aborcji czy to nie wasz nakaz jak kto ma życ. Obłuda to wasza pierwsza cecha.

facmen

Nazwij aborcję poprawnie, czyli morderstwem - zmienia to nakaz z jak żyć na daj żyć.

z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".

U nas w konstytucji jest zapisana ochrona życia. Powiedz skąd jesteś to poszukam trochę informacji o twoim \"szczęśliwym\" kraju.

Na ten przykład, taka Dania ma najmniej zróżnicowane zarobki.
Uczepiłeś się aborcji, jakby to najważniejsze było.
Przecież zakazów i nakazów mamy od cholery i jeszcze trochę. A najwięcej pewnie eurokołchoz wypuszcza.
Dlaczego ja muszę lubić pederastów, skoro ja ich nie lubię i czuję obrzydzenie. Bo jak nie, to do sądu po wyrok?
Ciągle coś musisz i ciągle ci czegoś nie wolno.

idąc tak uproszczonym i populistycznym tokiem myślenia chrystianizację ameryki południowej przez też można by nazwać ludobójstwem.

facmen

Tak samo jak obecną laicyzację, narzucanym kvrestvem.

A podbicie Ameryki Północnej to co szerzenie demokracji?

W Polsce poszło bez ludobójstwa. Mówiąc o chrześcijaństwie.

Czemu nie chcesz pochwalić się z jakiego to szczęśliwego kraju pochodzisz? A może się wstydzisz?

ot i przemówili Katole ....

A zaraz za nimi śledzie a przecież ryby głosu nie maja

"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".

gumofilc śledziu nie podskakuj bo z beczki wyskoczysz

Prawdy są bardzo proste 10 przykazań i 7 grzechów głównych ,ale i samonapędzające się finansowo -ekonomicznie ( nie ekumenicznie) perpetum mobille,licheń się pokapował że prawdy nie zabije,a małe miasteczka w polsce można poruwnać do zaawulowanych czarnych układów sekto-mafijno-korupcyjnych ,gdzie pieniądz publiczny się leje do wyznaczanych kieszeni i ta część populacji żyje w luxusach bezkarnie z nierządu i praktyk religijnych ,i tu ciekawostka że papież Franciszek EKSKOMUNIKOWAŁ takie układy władza kościół mafia ,czużby komża była ekskomunikowana formalnie?Ciemny lud w komży musi przejżeć na oczy jak szaweł w tym pałącym słońcu aby dostrzegać PRAWDĘ ,a prawda was wyzwoli,szukajcie a znajdziecie.

Anatol M.

lobo, Kojot ...nie rozśmieszajcie mnie patałachy bochatery za kompem nie róbta z siebie pośmiewiska ...poj... Katolicy molestowani przez czarnych milczeć wieś głosu nie ma

to.ty4
...kilka razy na tym forum deklarowałeś się jako niewierzący, zatem dlaczego POwyżej deklarujesz się jako wyznawca religii Rzymskiej..?, niewierzący ale praktykujący jesteś..?

natomiast co do tematu to wystarczy POrównać granice oddzielające kraje rozwinięte od zacofanych w Europie z tymi, które przebiegają POmiędzy zdominowanymi przez katolicyzm albo prawosławie (prawie to samo), a protestanckimi, żeby przekonać się, że się niemal identycznie POkrywają...
...kiedyś jeden z Czechów POwiedział mi ciekawą kwestię na temat różnic, otóż zauważył on, że katolicy wciąż modlą się w stylu: \"Panie Boże daj, POmóż...\", a protestanci: \"Boże ofiarujemy ci dary, które wypracowaliśmy, PObłogosław je i naszą pracę\"..., zatem mentalne POdejście do życia z oczekiwania na łaskę boską albo PiSlamską) na empiryczną pracę sPOwodowały owe różnice cywilizacyjne...

Czech ci to powiedział głupku? Pewnie taka sama weszka jak ty.

Ciekawe skąd on wie jak się katolicy modlą?

...a no wiedział, bo sobie POlkę - katoliczkę za tzw. żonę obrał...

Katolicy- jak myślicie, dlaczego w krajach gdzie religia stanowi margines żyje się lepiej, jest mała przestępczość, panuje dobrobyt, jest najwyższy dochód narodowy na mieszkańca a ludzie wg badań są zamożni i szczęśliwsi. Wide kraje skandynawskie. Czy zatem religia jest potrzebna?, skoro ewidentnie działa przeciwko człowiekowi. Nie jest też jak widać wyznacznikiem czy nauczycielką moralności. Czemu pomimo opanowania przez waszą religię wszystkich sfer życia w Polsce jest tak duszno i źle?. Czemu tyle jest biedy, nienawiści i alienacji całych grup społecznych pomimo ukrzyżowania wszystkiego i modłów wszędzie i przy wszystkich okazjach- nawet tych najśmieszniejszych dotyczących zmian praw natury- fizyki?. Czemu pomimo wielowiekowego przyjmowania watykańskich andrutów, zawierzeń, pielgrzymowania, modlenia i ciągłego od wieków uprawiania innych katolickich obrzędów- nie jesteście ani na jotę lepsi, a przeciwnie; przodujecie np. w przestępczości i wzajemnej nienawiści.

facmen

np. De.wotkę w kościele trzyma widok Żyda przybitego gwoździami do krzyża, którym to okrucieństwem nie może się wciąż nasycić, zadowolić i zasPOkoić swojej żarliwej wiary...

Wy platfusy, jeszcze nie wiecie, ze wasza platfusiarnia się rozpada.

Tusek tu już nie wróci - do kogo będziecie bić pokłony po jesiennych wyborach?

...ja jestem Wiosennym POwiewem świeżości...

Autor: facmen (---.swiatlowod.avito.pl)
Data: 13-06-19 09:40

\"Katolicy- jak myślicie, dlaczego w krajach gdzie religia stanowi margines żyje się lepiej, jest mała przestępczość, panuje dobrobyt,\"

Najbogatsza prowincja Hiszpanii - Katalonia (większość katolicy)
Najbogatszy region Niemiec - Bawaria (większość katolicy).

A u ciebie jaka religia dominuje?

gumofilc w internecie możesz byc kim chcesz a ze ty obszczymurze wybraleś opcje bycia tutejszym idjotą to Twój wybór śledziu , a w realu to raczej byś się nie chciał spotkać bo nie wiem czy z Twojej wiochy autobusy do Łomży chodzą

sorry nie chodzą tylko dojeżdżają bo chodzić to możesz Ty w gumofilcach w obejściu

to.ty4, niewierzący w boga tylko w księży katoliku:
...PO pierwsze primo wyjątki POtwierdzają regułę
PO drugie primo kraj -region może być zamieszkały w większości przez katolików, ale nie musi być państwem katolickim, bo na Zachodzie religia jest bardziej prywatną sprawą każdego człowieka, a mniej w to zaangażowana jest władza publiczna..., np. POkropki publiczne to egzotyczny widok jedynie z kato-POlski jest...

Po pierwsze primo nie ma państw katolickich. Państwa religijne występują w islamie i judaizmie.
Po drugie primo to mieszkańcy wypracowują PKB nie państwa czy regiony. Władza może tylko wspomagać rozwój lub ograniczać działalność gospodarczą.

Więc w w/w regionach gdy większość stanowią katolicy to oni tworzą ten dobrobyt.

Wiec teoria

Autor: facmen (---.swiatlowod.avito.pl)
Data: 13-06-19 09:40

\\\"Katolicy- jak myślicie, dlaczego w krajach gdzie religia stanowi margines żyje się lepiej, jest mała przestępczość, panuje dobrobyt,\\\"

jest wyssana z palca i jest typową brudną propagandą.

panie to ja4 to nie brudna propaganda jak to pan tu usiłujesz za wszelką cenę udowodnić tylko zwyczajne fakty. Idąc pana tokiem rozumowania to zapewne wpływ monsunów na rozwój kolarstwa w Chinach też jest do obronienia albo zorzy polarnej na miesiączkowanie pingwinów.

papapapappap ahahahha

facmen

Opozycja się nie chowa bez przesady. Opozycja się nie rozpada. Opozycja będzie rosła siłe wraz z arogancją i bezprawiem pisowskiej władzy Opozycja rozgrywa was podług waszych marzeń i pragnień a tym jest wasza wygrana w nadchodzących wyborach. Wobec populistycznego rozdawnictwa nikt z wami nie wygra bo motłoch i patologia twardo trzymają się płynącego żródełka kasy. Jedyne wyjście to jego wyschnięcie co w końcu musi nastąpić ale wówczas to wy musicie być przy władzy aby was ci których dzisiaj obsypujecie kasą zwyczajnie zjedli. Kij ma dwa końce , staniecie się ofiarami własnego sukcesu. Potem na koniec gdy będzięcie juz leżeć i kwiczeć to opozycje wejdzie do władzy i was dobije używając tego systemu sprawowania władzy i sadownictwa oraz prokuratury który sami stworzyliście.

facmen

To, że obecnie władza zaczęła widzieć swoich obywateli to norma na zachodzie, na wschodzie raczej nie. Tam ważne aby sobie nabrać ile się da. Jak da się zauważyć reprezentujesz ten nurt.

4 cwierc inteligencie, zakuta PiSdo, a Watykan to jakie panstwo? Barani lbie....

urbi et orbi !

po prostu aby zrobić nowe otwarcie w tym kraju to wszystko musi zwyczajnie proszę o wybaczenie\"jebnąć\". Z anarchii i niepokoju musi wyrosnąć nowy porządek gdzie perspektywa stabilizacji i większy przydział kartofli będzie optymistyczna perspektywą na lepsze i spokojne życie.

Wiem brzmi to okropnie ale innej drogi w tym kraju nie widzę.

facmen

panie to ja4 hitler też \"władza zaczęła widzieć swoich obywateli\" i dokąd zaszli?

facmen

Wiem, że o to wam chodzi.
Strasznie was boli, że Polska się rozwija gospodarczo PKB z roku na rok zdecydowanie większe. Że z tego wzrostu część pieniędzy przeznaczona jest na podniesienie standardu życia Polaków.

A tak na marginesie to z jakiego szczęśliwego państwa pochodzisz?

4 - barani łbie - chciałbyś zawłaszczyć Polskę dla siebie i katoli ?
dlaczego wpierasz w oponenta, że on nie jest Polakiem i pochodzi z jakiegoś innego państwa, dlatego że on myśli wbrew tobie ?
Co z tego, że większość Polaków deklaruje się teraz jako katolicy,
wprowadzić deklaracje i podatek kościelny,
zobaczymy ilu tak naprawdę jest w Polsce praktykujących katolików.
Ty sam JAKO NIEPRAKTYKUJĄCY będziesz płacił podatek kościelny ?

kali, ślepa ofermo
\"Autor: Kalipso (---.elomza.pl)
Data: 12-06-19 20:36

W Polsce poszło bez ludobójstwa. Mówiąc o chrześcijaństwie.\"

gdzieś ty ciulu uczył się historii,
o nawracaniu ogniem i mieczem Słowian i Polan nie słyszałeś ?
... mało to plemion rdzennej ludności z prastarych ziem polskich,
wybito w imię krzyża i nowej, napływowej religii ze wschodu,
gdzie bogiem/synem bożym był jakoby Żyd ?
Chrześcijaństwo to NIE JEST RELIGIA NASZYCH PRAOJCÓW/PRAPRAPRA-DZIADÓW !

to.ty4

...nie ma znaczenia jakiego światoPOglądu ludzie wypracowują dochód, bo zasada solidaryzmu sPOłecznego POwinna sprawiedliwie dokonać jego POdziału, np. z oświaty, służby zdrowia..., korzystają na równych zasadach wszyscy bez względu na ich osobiste wyznawane POglądy...
...natomiast POmimo tego, że nie ma już teokratycznych krajów katolickich, to jednak w POlsce mamy do czynienia z państwem, które jest światoPOglądowo zaangażowane i faworyzuje kościół katolicki, czego dowodem/skutkiem jest przemycanie religijnych nakazaów i zakazów do prawa świeckiego, czy np. ostatnie niePOsłuszeństwo kurii biskupiej, która odmówiła przekazania dokumentów w sprawie księdza pedofila i żadna służba nie zapukała do bramy biskupiego pałacu POdczas gdy artystka za tęczę na obrazku Czarnej Madonny została aresztowana o 6 rano, a później obrana z bielizny na komisariacie PiSlamskiej POlicji...

Z wypowiedzi facmena widać, że nie jest Polakiem.

Speech barani łbie masz problem z wyborcami? To oni wybierają wadze jakie chcą, a nie jakie ty byś chciał.
Na tm polega demokracja.

Ty ciulu, barani łbie zezowate nieszczęście

Gdzieś ty ciulu barani łbie tej historii się uczył?

Chyba w akademii gotowania na gazie, ty ciulu, barani łbie, albo w innej akademii - pierwszomajowej. 😛😛😝😝😛😛

nie ma problemu z wyborcami, tylko z PiSlamskim nierządem, który bezczelnie przekracza mandat uzyskany od głosujących łamiąc Konstytucję...i np. wyprowadzając POlskę z Unii wbrew Narodowi, który wolę akcesyjną wyraził w referendum...

przez moment miałem wrażenie ,że to ja4 to jakiś mający coś ciekawego do powiedzenia człowiek. Jednak widzę ,że to typowy potomek roztrząsaczy gnoju po magisterce na jednej z lokalnych uczelni o profilu dojenia krów któremy PiS dał szansę poczucia się kmiś . HAHAHAHAH

facmen

to4
to mógł jedynie skończyć jakiś uniwersytet trzeciego wieku,
toż to jest stary pryk i ramol :)

... do tego konfident i donosiciel,
kilka razy na forum straszył mnie, że już zgłosił w prokuraturze na mnie donos ...
i jakoś do dziś cisza ?
oleli ciepłym moczem zawiadomienie starego, stetryczałego pisiurka :)

Znaczy nie mają nic mądrego do powiedzenia. Gdy coś nie pasuje w ich układance to nerwy puszczają.

panie to ja4 nie nerwy tylko ja się zwyczajnie zawiodłem gdy zrozumiałem ,ze mam do czynienia z człekiem tak prostym jak 100 metrów drutu w kieszeni ahahahahah.

facmen

gdzie jest pani vel pan Katarzyna osoba musowa obecna w każdym tu temacie? Zapewne rozmyśla czy warto się ze mną spotkać. Bez obaw nawet jak będzie pani facetem to zniosę pani intelektualne zaloty.

facmen

To z jakiego kraju jesteś? Musowo się przyznaj?

Właśnie youtube usunął teledysk. Niepoprawny!
Tytuł - \"grzechy sodomskie\"
Ale można obejrzeć i posłuchać tutaj:

https://www.orzel-syrenka.pl/

Wszystkie miejscowe niedorobione pierdolce poczynając od paplaka poprzez zezaka, pacmana, ziemniaka itd a kończąc na śledziu wiadomej konduity okazują wyraźne objawy paniki.

Jeszcze próbują trzymać fason, ale widać wyraźnie, ze sami nie wierzą w to co tu wypisują.

A czy oni kiedykolwiek wierzyli?
\"biznes to biznes\"

,,Katolicy- jak myślicie, dlaczego w krajach gdzie religia stanowi margines żyje się lepiej, jest mała przestępczość, panuje dobrobyt, jest najwyższy dochód narodowy na mieszkańca a ludzie wg badań są zamożni i szczęśliwsi. ,,

Z przyczyny prozaicznej. Potrafią liczyć i samodzielnie myśleć.
A wszystkie ekipy dotychczas rządzące nic w temacie nie zrobiły.
Dobrze, gdy lud jest ciemny, łatwiej się rządzi.
I karawana się toczy.

\"gdzie religia stanowi margines\"?
W Izraelu stanowi podstawę.

kalipso to ,że publikujesz ten link podlega pod paragraf karny - sprawdz to sobie sam osobiście.
poza tym Izrael reprezentował na festiwalu eurowizji gay który go nawet wygrał u nas byłoby to skandalem nie do opisania i kompletnie nie jest możliwe.

facmen

Patriotyczna strona internetowa podlega pod paragraf?
To może jakąś satanistyczną? Która najpewniej podlega promocji?

I twierdzisz że, pederasta reprezentował Izrael?
O my god!
Czy ty wiesz, co judaizm mówi o sodomitach?

Ja pamiętam kiedy eurowizję wygrała Netta.
Szkoda że podobno przez plagiat.

Ooooo, nawet nie podobno.
Plagiat został oficjalnie uznany.
cytat:
\"Podejrzenia, że piosenka \"Toy\", z którą Netta Barzilai w 2018 roku wygrała Eurowizję w Lizbonie, pojawiły się już w zeszłym roku. Twierdzono wówczas, że utwór Netty może być zbyt mocno \"zainspirowany\" inną kompozycją - \"Seven Nation Army\" grupy The White Stripes. Eurowizyjny hit w końcu oficjalnie uznano za plagiat. Netta i Universal Music Group zdecydowali się zawrzeć ugodę, w wyniku której Jack White z The White Stripes został dopisany do listy autorów \"Toy\"\"

Co raczej dziwnym nie jest.

ślepcze
...ty zapewne nie wiesz, albo nie chcesz takiej wiedzy, że prymasem Irlandii był pedofil z kilkudziesięcioletnim stażem..., to \"lepszy\" od naszego Watykańskiego dyplomaty abepe Wesołowskiego...

a w kwestii Izraela, on nie jedno ma imię.
I z religią, jako podstawa w Izraelu zalecam ostrożność.
Nie wszyscy biegają tam z pejsami i w białych skarpetkach, zapewniam.

Wiem że nie wszyscy. Odkąd tabuny Rosjan wybrały się tam, jako żydkowie.
Miałem na myśli oficjalne stanowisko tamtejszych tzw. władz.
Szewach sam mówił że, judaizm jest ściśle związany z Izraelem. A Izrael z judaizmem.

Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:

Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.

Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne

Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0