poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Polska \"prawica\" boki zrywać.

Ja posiadam taki silnik od aUDI A3 1998R

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polska \\\"prawica\\\" boki zrywać.

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polska \\\"prawica\\\" boki zrywać.

Ale w pierwszej kolejności strąć w otchłań piekielna swoje ,, prawdziwej "
wiary owieczki i swoje sługi w postaci pasterzy, którzy za nic mają twoje przykazania a dopiero później całe lewackie towarzystwo, żeby miał kto pod kotłami im dokładać coby za zimno im w czekuściach piekielnych nie było :):)

amen :)

***** ***

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polska \\\"prawica\\\" boki zrywać.

REMINGTON jest najlepszy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polska \\\"prawica\\\" boki zrywać.

Wielkie dzięki. pzdr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polska \\\"prawica\\\" boki zrywać.

Chyba ktoś że stanow wrócił z pomysłem na interes.
Jest pranie, jest czyszczenie, ale prawdziwego detailingu tutaj nie spotkałem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polska \\\"prawica\\\" boki zrywać.

Napiszcie czy jest może jakieś legalne chałupnictwo itp.bo narazie nie ma mowy o innej pracy dajcie jakieś pomysły na życie. dzięki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polska \\\"prawica\\\" boki zrywać.

Zagadka:
Kto rozpieprzył kilka firm w Łomży?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polska \\\"prawica\\\" boki zrywać.

Czym różni się wiara w boga od wiary w konia na wrotkach?

Wyobraź sobie, że zostałeś zaproszony na sobotnią imprezę do znajomych. Jesteś już na miejscu, jest dużo osób których nie znasz i zabawa się rozkręca. W pewnym momencie temat rozmowy zszedł na temat wiary – jeden z nieznajomych mężczyzn pyta Cię:

-”W co wierzysz?”

Odpowiadasz: - „W Jezusa Chrystusa, jestem katolikiem. A Ty w co wierzysz?” (tutaj zakładam taką wersję, gdyż większość polaków jest właśnie takiego wyznania, ale jeżeli wierzysz w innego boga to podłóż swojego w miejsce Chrystusa)

On odpowiada: „W Abudilina”

-”A kim jest Abudilin?” - pytasz z zaciekawieniem

On odpowiada: ” Ten bóg wywodzi się z dawnych plemion apaczy. Abudilin to gadający koń na wrotkach. Nikt go nigdy nie widział, bo mieszka w swoim wielkim królestwie pod ziemią. Abudilin ma wielką moc dawania życia i odbierania go, to on stworzył gatunek ludzki jak i wszystkie inne gatunki i ma tak szybkie wrotki że jest szybszy od śmierci – dlatego jest nieśmiertelny i nieskończony.

Byłoby bardzo dziwne, gdybyś nie buchnął śmiechem gdybyś coś takiego usłyszał , (jeżeli masz głęboką tolerancję do otaczającego świata to nie buchnąłbyś śmiechem, ale na pewno nie pomyślałbyś poważnie o wierze w konia na wrotkach prawda?) – i wiesz co ? Miałbyś rację śmiejąc się czy myśląc o takiej bzdurnej teorii jako o niedorzecznej.

Ale wiesz co jest jest bardziej ciekawe? Że wiara w boga jest tak samo śmieszna !

I w tym momencie np. katolikom pewnie zagotowała się krew – zobacz dlaczego twierdzę, że wiara w boga jest tak samo (użyj jakiegokolwiek przymiotnika) jak wiara w gadającego konia na wrotkach.

Czemu automatycznie śmiejesz się gdy ktoś Ci powie że wierzy w gadającego konia ? Bo zostaliśmy nauczeni i zapewnieni (przez świat, rodzinę, naukowców – inaczej mówiąc przez większość innych ludzi i „autorytety”) że coś takiego jak gadający koń nie istnieje. A jak bym Ci powiedział że to właśnie o to chodzi w tej wierze – że do „raju pod ziemią” pójdą tylko Ci co wierzą, że taki koń na wrotkach istnieje pomimo tego, że nikt go nigdy nie widział, że nie ma dowodów na jego istnienie i że wszyscy mówią że on nie istnieje. „Błogosławieni Ci co nie widzieli a uwierzyli” - skąd to znasz?

Ja znam np. ten cytat z wiary katolickiej. Teraz zobacz jak wielu ludzi ma wyprany mózg. Wychowują nas w przekonaniu że istnieje Bóg (ja też jestem wychowanym „katolikiem”) na którego nie ma żadnego dowodu że istnieje (to że była taka postać historyczna jak Jezus Chrystus nie oznacza że bóg istnieje), a gdy zapytasz o taki dowód, gdy zapytasz czemu nie ma takich dowodów to co Ci odpowiedzą ? Odpowiedzą: „Błogosławieni Ci co nie widzieli a uwierzyli” Czyli inaczej mówiąc, mówią Ci że masz wierzyć w coś bez żadnego oparcia - i zobacz jak wiele ludzi w to wierzy – natomiast gdy powiesz im że mają uwierzyć że istnieje gadający koń na wrotkach (co też nie ma żadnego poparcia) to już będą się śmiali i pukali po głowie.

Jak widzisz, jeżeli szukasz przykładu na profesjonalne pranie mózgu, to daleko szukać nie musisz.

Dlaczego ludzie wierzą w boga a nie wierzą w konia?

Tutaj odpowiedź jest prosta. Jest tak dlatego, bo na wczesnych etapach naszego rozwoju kiedy jako dziecko jesteśmy bardzo podatni na wpajane nam wartości powiedzieli nam, że bóg istnieje - natomiast coś takiego jak gadający koń nie. „Dorosły” człowiek przez większość czasu nie myśli i nie analizuje – jedzie na autopilocie z wgranymi wartościami, poglądami i opiniami z czasów dzieciństwa, jak i przyswaja już gotowe i nowe wartości również na autopilocie od innych.

To oczywiście ma zalety takie, że człowiek oszczędza czas poprzez nie analizowanie wszystkiego dookoła, rozwija się i używa „mądrości przodków”, natomiast powoduje to też to, że „dorosły człowiek” np. automatycznie akceptuje że bóg istnieje i nawet nie myśli o tym czy rzeczywiście tak jest – on po prostu już to wie. A gdy zacznie analizować, tak jak Ty teraz, to okazuje się że nie ma podstaw że coś takiego jak bóg istnieje, tak samo jak nie ma gadających koni.

Zauważ, że gdyby rodzice wychowali Cię w przekonaniu że prawdziwym bogiem jest rżący koń na wrotkach, gdybyś chodził co niedziele wielbić kupę końską do stajni i gdyby większość innych ludzi w to wierzyła, to dzisiaj wierzyłbyś w konia na turbo wrotkach a śmiałbyś się z katolików. Właśnie dlatego jest tak wiele różnych religii na świecie – bo w każdym rejonie globu ludzie przekazują dzieciom inne wierzenia i podglądy.

I tak było przez całą historię ludzkości – kiedyś ludzie wierzyli że ziemia jest płaska i że leży w centrum układu słonecznego – i co się działo ? Ludzie tak mocno w to wierzyli, że zabijali tych co twierdzili inaczej!

Dzisiaj będziesz śmiał się z osoby która powie że wierzy, że ziemia jest płaska ? Ale dlaczego masz podstawy żeby stwierdzić że ta osoba się myli ? BO MASZ DOWODY.

Wyznawca boga też śmieje się że ktoś wierzy w konia, tyle że tutaj ani jeden ani drugi nie ma dowodów.

Powiem szczerze – religia służy i zawsze służyła do kontrolowania i manipulowania ludźmi prostymi. Ludzie wierzący chodzą do kościoła, twierdzą że ich życie jest zależne od bóstwa i oddają ciężko zarobione pieniądze na coś czego nie widzą ale wierzą że to jest (niby ofiary nie są obowiązkowe, ale doświadczyłeś kiedyś uczucia,że ciężko jest nie dać ofiary jeżeli wszyscy dają – będziesz gorszy i wytykany – sprytne prawda?), I tutaj nie mówię bynajmniej tylko o kościele katolickim.
„Mówisz że bóg nie istnieje, ale ja go widziałem, czułem, przemawiał do mnie, miałem stygmaty itp.”

Ok, powiedzmy sobie jasno. Dowodem nie jest jest sytuacja kiedy pojedyncza jednostka może „coś zobaczyć” albo doznać – dopiero to że każda jednostka ludzka może doświadczyć tego samego, albo zobaczyć to samo w tych samych okolicznościach jest dowodem.

To że mogę objechać ziemię dookoła i to że każdy inny człowiek może to jest dowodem że ziemia jest okrągła. To że mogę zobaczyć że jakiś człowiek skacze siłą swoich nóg 2 metry nad ziemię i mogą to zobaczyć inni to jest dowodem że ten człowiek tyle potrafi – natomiast nie jest to dowodem (jak wielu mylnie interpretuje) że każdy człowiek może tak wysoko skoczyć.

Tak samo np. ”boskie stygmaty”- to że wiele osób mogło je zobaczyć u innej osoby to oznacza tylko to, że tamta osoba miała jakieś niegojące się rany na ciele (być może wywołane chorobą której jeszcze nie zbadaliśmy) a nie to że bóg istnieje.

Na koniec jeszcze takie coś do głowy mi wpadło – podobno np. bóg katolicki dał człowiekowi wolną wolę – w takim razie sami jesteśmy odpowiedzialni za to co robimy w życiu tak ? Dopiero po śmierci zostaniemy rozliczeni z grzechów.

To skoro katolicy w to wierzą, to jakim cudem wierzą też, że bóg nagle kogoś obdarzył stygmatami, albo pomógł komuś wyjść z problemu? To się kłóci samo ze sobą – po co bóg miałby stygmować (nowe słowo) kogoś ? Żeby udowodnić innym ludziom że istnieje ? Przecież to właśnie leży u podstaw weryfikacji tego czy jesteśmy tymi „błogosławionymi co uwierzyli a nie widzieli” czy nie. Jak bóg mógłby Ci pomóc w życiu, skoro masz wolna wolę?

Wiesz co słyszę kiedy zadaję takie pytania katolikom ? „Bo człowiek nie potrafi pojąć boga”. Czyli reasumując – mam wierzyć w coś na co nie ma dowodu i nie ma sensu zadawanie pytań bo i tak nie pojmę odpowiedzi … tutaj nawet mojej tolerancji poglądowej czasem ciężko powstrzymać się od śmiechu.

Odpowiadając na pytanie z tematu – Czym się różni wiara w Abudilina konia na turbo wrotkach od wiary w boga ? Niczym.

PS. Każdy ma prawo wierzyć w co chce – tutaj wyznaję tą zasadę i dlatego nie zmuszam nikogo ani nie atakuję. Natomiast czy jest w sens wierzyć w coś czego nie ma ? Wielu widzi w tym sens – tak samo jak jest wiele osób które siedzą w oddziałach zamkniętych, bo twierdzą że mają cztery ręce i trzy nogi. Nie nakłaniam nikogo do niczego (no oprócz nakłaniania do myślenia).

***** ***

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polska \\\"prawica\\\" boki zrywać.

Możesz jeszcze spytać się na rynku takich dwóch starszych gości co sprzedają narzędzia wchodząc od strony postoju TAXI.
Mi naprawili i jest ok.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polska \\\"prawica\\\" boki zrywać.

dziekuje :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polska \\\"prawica\\\" boki zrywać.

a jak :D:D



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polska \\\"prawica\\\" boki zrywać.

jeszcze nie umarłem !

http://www.youtube.com/watch?v=A95T08-jLCU

najlepsza koncowka :)

***** ***

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polska \\\"prawica\\\" boki zrywać.

hejjjj zapewne śpicie ?????


ajjj co tam ciekawego kope lat,,,
dawno mnie tu nie było ....
:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polska \\\"prawica\\\" boki zrywać.

Wydaje mi sie ze w Łomży taki interes nieprzejdzie....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polska \\\"prawica\\\" boki zrywać.

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polska \\\"prawica\\\" boki zrywać.

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polska \\\"prawica\\\" boki zrywać.

Witam!
Czy może ktoś mi poradzić jaki zespół na wesele wybrac? Zespół Brawo, Aplauz, Awans??? Jak oni grają?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polska \\\"prawica\\\" boki zrywać.

Ale wpierw była informacja o przyjęciu a potem dokumenty? Czyli idzie się do lekarza medycyny pracy i bierze zaświadczenie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polska \\\"prawica\\\" boki zrywać.

Witam, oferuję najtańsze w mieście ksero (8gr) przy dużej ilości kopii, napisz na maila ile stron Ciebie interesuje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polska \\\"prawica\\\" boki zrywać.

gdzie w Lomży znajdę takie obrotowe krzesło biurowe?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polska \\\"prawica\\\" boki zrywać.

Witaj kalesony ;))



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polska \\\"prawica\\\" boki zrywać.

Niestety surowy boczek w tortilli i mi się trafił...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polska \\\"prawica\\\" boki zrywać.

*Sun*
Dzień dobry Sun :)
Jak tam Sun ,wyspana ? Miałaś jakieś fajne sny ? ;)

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Polska \\\"prawica\\\" boki zrywać.

idź na energetykę na PB :) 50% studentów na tym kierunku dostaje stypendia ;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org