sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Płaszczak mistrz propagandy pisobolszewi

Wszystkie dobre ekipy są już napewno zajęte. Teraz pozostaje albo brać partaczy którzy nie złapali jeszcze roboty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płaszczak mistrz propagandy pisobolszewi

Od około 4 lat zauważyłem dziwną modę - powrót wąskich dżinsów tzw. rurek.
Dziwne to jest dlatego, bo wąskie dżinsy to klasyczny męski krój dżinsów, typowo męskie spodnie, w latach 80-tych były nieodłączną częścią ubioru rockersów i metalowców (do skórzanych kurtek ramonesek), kupowało się za komuny zwykłe proste dżinsy i zwężało od kolana w dół u krawca i ścierało pumeksem.
A teraz jakimś dziwnym trafem stały się modne wśród dziewczyn ( ? ).
Nie żebym się czepiał, ale dziewczyna w ciasnych dżinsach wygląda mało kobieco.
To samo się tyczy oldschoolowych adidasów za kostkę, takie (białe) kiedyś nosili metalowcy.
Każde spodnie są męskie, nie ważne jaki krój. Zwłaszcza wąskie dżiny.
Chciałbym powrotu czasów, kiedy laski chodziły w miniówach i na obcasach.
A teraz jakieś rurkopodobne portki, trampki... co to ma być ?
Tak na marginesie chcę dodać, że sam jestem (od dosyć dawna) metalowcem i cały czas wyglądam jak metalowiec w latach 80-tych. Wtedy metale nosili skórzane kurty ramoneski często z nałożonymi dżinsowymi kamizelkami, ciasne dżinsy i białe adidasy za kostkę (lub ewentualnie kowbojki).
I to w Polsce, tu w Polsce było pełno metalowców i zespołów metalowych.
Dla młodych niedowiarków trochę starych zdjęć polskich metalowców z lat 80-tych, z czasów PRL:
http://metalgodsradio.com/Metallum%20Band%20Pages/Encyclopaedia%20Metallum%20-%20Wolf%20Spider_files/2624_photo.jpg
http://dorosledzieci.trixy.pl/vaderband.jpg
http://dorosledzieci.trixy.pl/echband.jpg
http://dorosledzieci.trixy.pl/exhaustband.jpg
http://dorosledzieci.trixy.pl/prosectorband.jpg
Najbardziej to było związane z thrash metalem, który najczęściej grano w drugiej połowie lat 80-tych.

PS: Po co to wypisuję ? Bo chcę, żeby to było jasne. Sorry, ale to, co ma miejsce teraz, jak by nie patrzeć, to podchodzi to trochę pod kradzież.
Grupa pedałów (jakichś projektancików mody) wprowadziła do mody damskiej mocno zmienioną wersję takich dżinów.
Projektanci to pedały, więc raczej mają małe pojęcie o tym, co jest męskie, a co kobiece. Dla mnie zawsze spodnie będą męskie a spódnica/sukienka damska.
Nie żebym był nietolerancyjny (bo jestem tolerancyjny), ale tak to jest, jak pederaści dorwą się do ustalania trendów. Bezpłciowa, dziwna moda.
Wiecie w ogóle po co jest moda ? To machina do zarabiania pieniędzy.
Brakuje projektantom kasy, więc wymyślą nowy trend, a ogłupiałe masy będą bezkrytycznie to kupować i nosić. Bo to trend i prestiż.
Za modą podążają głównie puści ludzie, szare roboty.
Jak dla mnie moda mogłaby w ogóle nie istnieć. W latach 80 w Polsce praktycznie nie było w ogóle mody. Ubiór metalowców czy punków to był underground, podobnie jak muzyka. Wszystko trzeba było załatwiać samemu pokątnie, przerabiać itp. Bo nic nie było łatwo dostępne.
A i milicja czasem krzywo na to patrzyła.
Po prostu wąskie dżinsy nie są dla jakichś modnych lasek i tyle.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płaszczak mistrz propagandy pisobolszewi

Do wioski Smerfów hehe



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płaszczak mistrz propagandy pisobolszewi

co do rurek powiem jedno - są pedalskie :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płaszczak mistrz propagandy pisobolszewi

i ja też się pisze
a po ciachu może browarek

Niech moc będzie z Wami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płaszczak mistrz propagandy pisobolszewi

ja też i jestem ogólnie za zakupami w internecie nie tylko allegro
a towar kurierem masz na drugi dzień

Niech moc będzie z Wami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płaszczak mistrz propagandy pisobolszewi

A ja jestem zdania,niech każdy chodzi jak mu się podoba. Też lubię mocniejszą muzykę- czyli muszę nosić ciemne ubrania i skóry? Nie. Zdarza się nawet ,że założę kolorową sukienkę i obcasy zamiast glanów ( których nie mam swoją drogę ). Po co na siłę się szufladkować?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płaszczak mistrz propagandy pisobolszewi

Pewnie że kupuję:kosmetyki,buty, biżuterię,książki,torby.Kilka razy kupiłam tez ubrania i drobiazgi do wystroju wnętrza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płaszczak mistrz propagandy pisobolszewi

Ja polecam stronkę torrenty - duży wybór filmów :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płaszczak mistrz propagandy pisobolszewi

Zdjęć nie mam,Tylko składniki to sam musisz mi powiedzieć jakie chcesz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płaszczak mistrz propagandy pisobolszewi

Ile kosztuje wynajęcie mieszkania 3 pokojowego w Łomży?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płaszczak mistrz propagandy pisobolszewi

Trasher, mówisz, że jesteś tolerancyjny, ale homoseksualistów nazywasz 'pederastami', czy 'pedałami'. To chyba nie jest przejaw tolerancji. To po pierwsze.
Po drugie to każdy może ubierać się dokładnie tak, jak jemu się podoba. Laska lubi rurki, ok, chce nosić bluzy, nie ma problemu. Człowieku, żyjemy w XXI w., trochę wolności.
No i proszę Cię, jak ktoś mówi, że jest prawdziwym metalem albo punkiem, to pukam się w głowę z politowaniem. O ile dobrze wiem te subkultury opierały się na buncie. A dzisiaj przeciwko czemu się buntujesz? Bo krytyka dziewczyn w rurkach nie może być podstawą ideologii.
Ludzie, bądźmy autentyczni, nie udawajmy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płaszczak mistrz propagandy pisobolszewi

Olkidolki
To co w tym temacie pisze, ma się nijak do moich poglądów i do poglądów innych ludzi.
Może o tym napiszę, ale nie w tym temacie. Nie o tym miał być.
Ci którzy trochę słuchają metalu, na pewno wiedzą, o co w tej muzyce chodzi.
Metal, a zwłaszcza thrash, który powstał na bazie punka, dostrzega to, czego woleli byśmy nie widzieć. Teksty o szeroko pojętym złu tego świata.
Koniec z hipisowskim "peace and love". Tutaj jest "war and hate". Polityka, , robienie biznesu na wojnie, zimne gry (jak na przykład popularny w latach 80 temat groźby ataku atomowego), śmierć. Ale też sprzeciw wobec kleru, jego pozycji w państwie, używania religii jako narzędzia do manipulacji społeczeństwem, czy wreszcie kwestionowanie istnienia boga i przeciwstawianie nihilistyczno-ateistycznej filozofii LaVey'a (satanizm racjonalny), tak jak np. polski zespół KAT.
Takie generalnie przekrój tematów miały zespoły thrash metalowe. Jakkolwiek że teksty antychrześcijańskie bardziej kojarzą się z death metalem, czy black metalem, to w thrash metalu było wszystko: antychrześcijanizm, antyklerykalizm, nihilizm, piętnowanie wojen i robienia na nich interesów, klimaty zagłady atomowej, anty-faszystowskie teksty (jak np. mocno antyfaszystowski zespół Wehrmacht-nazwa to prowokacja), czy też bardziej jajcarskie teksty, np. o chlaniu, jak zespół Tankard.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Płaszczak mistrz propagandy pisobolszewi

Kazdy bedzie wiedział czy przyjdzie dzień wcześniej. Ale można już robić przymiarki na godzinę, tak mniej więcej 19, 20, 21, czy może 22. Zapowiedzi wyglądają nieźle, wygląda na to że nie będzie brakowało płci pięknej ;), wiec impreza jest z góry udana. Łomża ma 60 tys ludzi, a my forumowicze 4lomza.pl jestesmy jej reprezentacją, to byloby cos gdybyśmy odgrywali wieksza role w funkcjonowaniu miasta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org