sobota, 04 maja 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

Majówka powina się odbyć na Miejskim Śmietnisku na Poznańskiej.

Ma zowsze Łomża

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

Człowieku po co mi te petowniki jak ja nie pale szlugów a jeśli zapale to do kosza walam dopałki, i mi to rybka czy powstaną te WCaki bo ja mam swój i wystarczy ale mnie wszystko dziwi czemu wszyscy uczepili się tej kwadratowej uliczki co ma niecałej 30 m. albo mniej albo więcej +> zrobili kilka metrów i się cieszą i wszystko walaja w jedne miejsce . W Augustowie takich uliczek po kilka km. jest hoho. i nie tylko takie bajery maja .

ściemka wszystkim

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

Napewno bysmy chcieli zeby wogle nie było tak zwanych petów na ulicy tylko bysmy chcieli żeby były w jakimś miejscu specialnie dla nich wyznaczonym a nie jak sie idzie po ulicy to tych petów leży na ulicy na każdym kroku.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

I will be there !!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

A] Będzie sie dobrze jeździc jak dziury polątaja w drogach.
B] trzeba chcieć
C]Iść do sklepu i se kupić
D] to sie wsiada na rower jeździ sie po dziurach po całym świecie a potem zmienia sie rower kupując nowy
E] Jak sie jeździ po dziurach to sie niedziwie
F]...

Via Baltica najkrótszą trasą - to szansa na rozwój Łomży


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

Hmm pomyślmy... :)

a + b = c
a + b - c = 0
b = c - a

Tak jak myślałem, odpowiedź b) :)))

-----------------------------------------------------------
Hańba więc klechom, wszystkim oszczercom,
co lud tumanią i z niego drwią

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

jutro wszyscy na mecz, musimy pokazać grajewiakom jak potrafi Łomża dopingowć swój zespół

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

Jaką piłkę należy grać pokazała nam Drwęca Finishparkiet. Wszyscy ich piłkarze szybcy i dynamiczni. Niektórych z nich już na początku 2 połowy łapały skurcze . Z pomocy do ataku przechodzili w tempie 5,6 zawodnikami. Nasi profesorowie chcą wygrywać mecze na wpół stojąco , a tak wygrywać się nie da. Zobaczymy co będzie w sobotę z Warmią , czy trener i zawodnicy wyciągną wnioski z tego co doświadczyli. Mam nadzieję , że tak.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

wychodzę z założenia, że jak się nie ma nic sensownego do powiedzenia, to poprostu lepiej się nie wypowiadać. Być może właśnie z tego powodu sama nie zbyt często komentuje posty ;P A tak poza tym to ja do Ciebie Ptysiu nic nie mam... POzdrawiam!

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

Chyba na forum nie jest zabronione pisanie statystyki, a że wypadło to akurat na 14-04-2005 r to tylko zbieg okoliczności. Po prostu przeczytałem posty o Ptysiu i przyszło mnie na myśl żeby sprawdzić ile kto napisał w tym dniu, co nie jest może odzwierciedleniem, ale jak wynika z obliczeń kolegi Guźca jest przybliżone, chociaż jestem od początku lutego to też mam już ponad 440 postów, myślę że jakbym pisał cały rok to nie wiem czy nie wyprzedził bym Ptysia. Nie miałem zamiaru nikogo urazić, a kto poczuł się urażony, bo widzę że tacy są, , niech puści to mimo uszu i nie bierze sobie do serca.

Pozdrowienia.
Ps. Tak się składa, że to też jest dzień moich urodzin, ale w pażdzierniku.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

Napewno jeszcze mnie wyprzedzicie



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

Ptysiu to gdzie one leża na ulicy czy na kroku? Jesli na kroku to dobrze jeśli bylyby dokładnie wygaszone.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

chyba nowy blok mieszkalny zamiast roztrząsanego stadionu :]



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

Dziś sie wszystko okaze...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

Rozbudowuja Łomże moze nastepny hipermarket ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

Pewnie kolejną stację benzynową :D
Tego nigdy u nas za wiele...

Ma zowsze Łomża

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

No i czego się wpieprzacie? Macie problemy z osobowością? Lex ciebie biedactwo to już chyba naprawdę jakieś mega nieszczęście musiało spotkać i starasz się sobie naprostować rozumek? Biedny...Maciuś z klanu weź się powstrzymaj od sądów ok? Prosiłam cię o wyrażenie swojej opini na ten temat? Nie nauczyli w podstawówce czytania ze zrozumieniem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

allinka troche pomyśl :P

mario

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

www.pwsiip.edu.pl

Tam powinno być wszystko.

Aj Ptysiu jak ty cos czasem napiszesz to az... oj oj

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

Guziec!. Ile to wypada na 1 osobę dziennie w/g Twoich obliczeń?

Pozdrowienia.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

1766 postów - stan na dziś (niedziela - god. 8:12)

zaczynam się obawiać że do długiego weekendu się nie wyrobimy. A wtedy mogą byćproblemy z zebraniem całej ekipy w środku tygodnia... ale i na to znalazłem sposób. Z adminem trzeba by zagadać... przy 1999 poście - jeśli wypadnie po długim weekendzie dać Ptysiowi bana na dni kilka - tak żeby się przed kolejnym weekendem wyrobił :]
Prawda że mądrze gadam??


pozdrawiam...

Ma zowsze Łomża

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

"Romeo i Julia" z którego aktu??:P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

nazis twoim zdaniem to każdy jest ... a kto wie czy ty taki niejesteś ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

Lex: biedactwo, chyba jesteś homoseksualistą, bo widzę u ciebie ogromną niechęć do płci przeciwnej.No cóż, taki już jesteś, skrzywienia się zdarzają. Co do emocji, nie bój się umiem nimi dobrze kierować. Ty niestety nie bardzo. Widzę, że jesteś życiowym nieudacznikiem i życzysz mi tego samego.A co do osobowości-ile lat się znamy, bo jakoś ciebie nie kojarzę? Do ZDZ się nie przeniosę,tam trafiają tylko takie ofiary jak ty. Wogólę się nigdzie nie przenoszę. Miałam chwilowy kryzys a ty się tak podniecasz jakbyś 6 w lotka wygrał.
Maciek: Co do zdybywania-wiesz dużo hektarów w Wiźnie mnie nie pociąga, zdobędę coś innego niż ty. Do nauki przykładam się tylko z tego, co mnie interesuje. Z inteligencją jest u mnie o niebo lepiej niż u ciebie. Widzisz przyszłość w czarnych kolorach? Czyżbyś był prorokiem?
PS: Nie prosiłam o poradę. Zadałam konkretne pytanie. Człowieku cofnij się do gimnazjum,tam uczą CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

Chcę zaproponować temat który był szeroko propagowany przez media. Kto już o tym czytał to niech będzie dla przypomnienia, a kto nie, to niech przyjmie do wiadomości.

W ubiegłym tygodniu odbyła się akcja policyjna "Zapnij pasy", mająca na celu uczulić zarówno kierowców jak i pasażerów na zapinanie pasów również na tylnych siedzeniach.
Używanie pasów bezpieczeństwa na tylnych siedzeniach jest obowiązkiem w Polsce od roku 1991, jednak jak wynika z badań tylko 9% Polaków stosuje się do tego przepisu.
Policjanci w całej Polsce sprawdzali , czy kierowcy i ich pasażerowie jeżdżą z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Podobna akcja przeprowadzana jest w 23 krajach europejskich.
Według policji, używanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy zmniejsza ryzyko śmierci w razie wypadku o 65 proc.
W/g raportu policji kierowcy nagminnie łamią te przepisy. Na skontrolowanych 10 kierowców w miastach tylko 1 miał zapięte pasy, a poza miastem na 10, 9 miało zapięte pasy. Akcja pod hasłem "Pasy" ma na celu przypomnienie kierowcom i pasażerom o obowiązku jazdy w zapiętych pasach. Nie jest to przepis, który ma przeszkadzać kierującym, pamiętajmy, że pasy wielokrotnie uratowały zdrowie, a nawet życie osobom jadącym w samochodzie, który uczestniczył w wypadku. Za złamanie tego przepisu drogowego grozi mandat w wysokości 100 złotych plus 2 punkty karne dla kierowcy. Dotyczy to nie tylko kierowców, ale również pasażerów.
Z analizy wypadków drogowych wynika, iż najczęściej do śmierci pasażerów lub kierowcy dochodzi właśnie z powodu niezapinania pasów.
Poduszka powietrzna zmniejsza ryzyko śmierci zaledwie o 8 proc. Natomiast pas bezpieczeństwa wraz z poduszką mogą zmniejszyć je nawet o 68 proc. Pamiętajmy też, że podczas wypadku przy prędkości 70 km/h człowiek o wadze 50 kg, który jedzie z tyłu bez zapiętych pasów, uderza w osoby siedzące z przodu z siłą 3 ton, stanowiąc ogromne zagrożenie także dla ich życia i zdrowia.
Według policji zapięte pasy o połowę zmniejszają też prawdopodobieństwo obrażeń głowy i klatki piersiowej i tym samym trwałego kalectwa. Policjanci sprawdzali też czy dzieci przewożone są w fotelikach.
Człowiek, który podczas wypadku dzięki pasom zostanie w samochodzie ma pięciokrotnie większe szanse na przeżycie, niż ten, którego olbrzymia siła wyrzuci z samochodu.
Doświadczenia szwedzkie pokazują, że odpowiednia akcja edukacyjna może spowodować wzrost liczby osób, które zapinają pasy na tylnych siedzeniach, przez co może zostać zredukowana liczba śmiertelnych wypadków na drogach.

Dodatkowa chcę zaproponować poniższe przykazania dla kierowców.

10 przykazań dla kierowcy

Jesteś kierowcą na drodze i nie jesteś na niej sam.

Ponad wszystkim jest Pan Bóg Twój, więc zawsze o tym pamiętaj :

1.Nie bądź egoistą na drodze.
2.Nie bądź ostry w słowach. czynach i gestach wobec innych ludzi.
3.Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu Św. Krzysztofa kiedy wyruszasz w drogę - umiej też podziękować.
4.Szanuj pieszych.
5.Nie zabijaj - bądź trzeźwy.
6.Zapnij pasy - będziesz bezpieczny.
7.Nie bądź brawurowy w prędkości.
8.Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo.
9.Pomagaj potrzebującym na drodze.
10.Przestrzegaj przepisów drogowych, szanuj pracę naszej Policji.

Przykazania te powinni przestrzegać zarówno wierzący jak i ateiści.

Pozdrowienia.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

Jak co każdą akcje bedą kierowcy którzy nie przestrzegaja przepisów i potem są wypadki i mają sami do siebie pretensie że czemu skasowałem samochód ? Ludzie troche rozwagi, zapnijcie pasy i zdeimijcie noge z gazu.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

Pal licho te pasy. Żadna akcja nie pomoże, jak ktoś nie chce ich zapinać to nie będzie. A szkoda. Gdyby tak było więcej rozsądnych kierowców...Gdyby nie wyprzedzali na trzeciego, pod górkę, na zakrętach, we mgle...gdyby nie jechali 160km/h jak jest ograniczenie do 90km/h 10przykazań kierowcy, dobra rzecz,tylko niestety bardzo mało kierowców się do nich stosuje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

Ptysiu pójdż, przyda ci się, może się załapiesz bo tu naprawdę nie zawsze potrzebnie dzióbkiem kłapiesz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

Przykro mi ale to co stało sie z radiem BAB przeszło najśmielsze czarne myśli. Czy Łomża już skazana jest na taki chłam w eterze?. Radio Bab wznowiło emisję bardzo trafnie ciekawa muzyka ,(na czasie) audycje,itd.. było czymś czym sie mogłem poszczycić jako mieszkaniec Łomży.Wreszcie lokalna rozgłośnia z prawdziwego zdarzenia,słychać go było prawie w każdym sklepie,lato- na plaży miejskiej itd,a teraz można policzyć na palcach jednej ręki gdzie BAB można usłyszeć.Niewyobrażam sobie aby to co teraz prezentuje ta rozgłośnia mogło rozbrzmiewać z głośników na plaży , bo ręczę że ani ja moja rodzina ani moje szerokie grono znajomych juz by się tam niewybrało.
Niestety taka forma jaką prezentuje teraz BAB na dłuższą metę skazane jest na ponowną kilkuletnią ciszę w eterze.
Radio BAB- przebój za przebojem- do usłyszenia za kilka lat.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

Masz rację najlepszym przypomnieniem jest mandant nie mówiąc o własnym i pasażerów bezpieczeństwie. Za pasy nie będzie żadnej taryfy ulgowej - 100 zł + 2 karne punkty.

Pozdrowienia.

Ma zowsze Łomża

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma


Czytaj niedowiarku. Należysz pewnie do APP "RACJA". Prawdopodobnie jesteś kierowcą, a nie wiesz kto jest patronem kierowców.

KRZYSZTOF , święty
(z greckiego Christo-phoros - noszący Chrystusa) wg legendy żołnierz rzymski z barbarzyńskiego plemienia Kynokefalów, który poniósł męczeńską śmierć za czasów Dioklecjana; według innej wersji - olbrzym-pustelnik przenoszący podróżnych przez rzekę; jednym z nich miało być Dzieciątko Jezus; czczony od V w. jako patron podróżnych; w sztukach plastycznych utrwalony m.in. przez J. van Eycka, Memlinga, Rubensa.

Święty Krzysztof

Męczennik podczas prześladowania Decjusza (III w.). Wiele sprzecznych legend na jego temat, m.in. że był barbarzyńcą z rodu olbrzymów psiogłowców, pustelnikiem syryjskim, czyniąc pokutę przenosił podróżnych przez rzekę (także Dzieciątko Jezus).

Patron kierowców i podróżnych, a także rycerzy, poszukiwaczy skarbów i żeglarzy.

Patron kierowców św. Krzysztof staje się coraz bardziej popularny. Na Mszę św. przybyło około 600 wiernych. Poświęciliśmy około 200
samochodów.

Pozdrawiam.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

Jeśli ktoś nie chce zapiąć pasów to chyba jego broszka - co komu do tego, czy chce sobie rozwalić nos a może nawet żebra (lub stracić życie).
Nie za daleko policja wkracza w sferę naszych wolności osobistych? Nożem też można zrobić sobie krzywdę - to może zabrać wszystkim noże (a kroić chleb tylko pod nadzorem policji)? Na sznurówkach można się powiesić - to może zakazać sprzedaży butów sznurowanych ?

Jeśli się komuś wydaje, że zapięte pasy dają poczucie bezpieczeństwa, że jak się je zapnie to można jeździć szybciej i mniej ostrożnie to się myli. Jest wręcz odwrotnie - im mniej bezpieczny czuje się kierowca tym ostrożniej powinien jeździć (chyba, że chce się zabić na najbiższym drzewie - ale to już jego sprawa).

Innymi słowy - nie widzę pozytywnego związku między zapinaniem pasów a bezpieczeństwem (innych uczestników ruchu) na drodze.

Poza tym: Najczęściej pasy ratują ale.... w części wypadków (uderzenia boczne, pożar samochodu itp...) zapięte pasy to prawie wyrok śmierci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

Autor: kolumb (80.240.171.---)
Data: 17-04-05 19:46

Zgadzam się ja tam pasów nie zapinam w mieście tylko na trasie moja sprawa jak sie rozwale wolny wybór a policja nie bedzie ograniczać mnie.



mylisz pojecia kolego to nie policja cie ogranicza a prawo polskie. pogadaj z ministrami jak sie nie zgadzasz moze znowelizuja dla ciebie przepisy. poza tym jak masz gruby portfel i stac cie na stowki za pasy to prosze bardzo:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

hehehe szkola jest powazna bes kitu ;] polecam goraco ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

Usiądę!!!Można?Pozdrowko.Upadły.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

...oby nie było standardowego scenariusza....
1. Pozbycie się trenera.
2. Sprzedaż najwartościowszych zawodników.
3. Spadek na samo dno.

Ma zowsze Łomża

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

nie twierdze ze ne jestem swirem maciusiu, kazdy ma cos ze swira.
a chodzi mi o to ze robicie cyrk !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

No nic dobrego nie wróży po tym jak ŁKS teraz gra i zmiana trenera nie bende gadał ale możliwe jest to co Tester napisał , oby tak nie było !! Ale tak naprawde to ŁKS nie jest gotowa grać w II lidze .



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

...jeśli już chce się rasowego, no nie Adamus?
Ale ja wolę wielorasowe...:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie pomarańczowa wstążka Panie Piorunek?Na plakatach nie ma

taaa

"nadzieja matka glupich, ale jak kazda matka - dzieci swe kocha"

;)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org