niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Dlaczego PiS nie będzie rządził - bo ludzie tego nie chcą!!!

'

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dlaczego PiS nie będzie rządził - bo ludzie tego nie chcą!!!

Bigi2004, zgadzam się z Tobą, ale jest jedno ale. Nawet jeśli drogi powstają, to ich stan też daje wiele do myślenia. Najlepszym przykładem jest droga Łomża-Ostrołęka. Niedawno powstała, a już jest rozjeżdzona i pełna kolein.
Fakt, drogi powinny być odnowione i powinny powstać nowe (czego życzę sobie i Wam), ale nie oszukujmy się, samochodów nie ubędzie. Poza tym drogi, które powstają też wiele do życzenia, nie wiem kto je projektuje. Brakuje dosłownie pół metra więcej na 1 pasie jezdni i byłoby nieco bezpieczniej.
Kierowców i samochodów na drodze też przybywa. Nawet jeśli powstaną obwodnice i uciekną na nie samochody ciężarowe, to i tak na drogach będzie mnostwo kierowców osobówek, którzy czują sie władcami szos. Sam raport o wypadkach i ofiarach śmiertelnych w Polsce w odniesieniu do wypadków w całej Unii Europejskiej daje też wiele do myślenia, na ok. 37000 ofiar w UE, ponad 5000 ofiar to Polacy. Na drodze nieważne czy nowej czy starej zawsze potrzebna jest wyobraźnia. Prędkość, alkohol, niedostosowanie się do warunków na drodze, wymuszenia, a przede wszystkim brak kultury na drodze to winowajcy wypadków, za które odpowiadają ludzie, a nie drogi. Więcej wyobraźni na drodze, a będzie nam się żyło lżej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dlaczego PiS nie będzie rządził - bo ludzie tego nie chcą!!!

Ja nie negutuję istnienia policji i patroli drogowych, bo te są jak najbardziej potrzebne. Przede wszystkim by wyłapać pijanych i piratów drogowych. Problem tkwi w mentalności Polaków. Patrząc na ulicę na samochodach pojawia się coraz więcej zamontowanych anten od radia CB. Nie chcę oceniać, ale owszem radia takie mają swoje plusy i minusy. Można się dowiedzieć, jaka trasa przed nami, które drogi omijać. Ale część osób kupuje taki sprzęt po to, by wystrzeć się właśnie nałapania punktów i wysokich mandatów. Wiedzą gdzie stoją policjanci i gdzie wolniej jechać. Przejadą obok patrolu, a potem znów w długą, a za zakrętem "ola boga". Jeśli chodzi o głupotę to i tysiąc patroli na drodze nie pomoże. Chwila spokoju, dobry kierowca, a za chwilę i tak robi swoje.
Czy w obu wypadkach jakie miały miejsce wczoraj by pomogła policja? Wydaje mi się, że nie. W tamtych miejscach, zwłaszcza na trasie do Zambrowa, nie ma miejsca gdzie policja mogłaby się rozstawić. Tam jest górka, zakręt i okropne koleiny. Lepiej nie jechać tamtędy za szybko, bo można szybko na tych koleinach stracić panowanie nad pojazdem. Zaś na trasie do Stawisk za dużo jest samochodów ciężarowych i też górki i zakręty. A w wakacje ruch jest jeszcze większy, bo ludzie wyjeżdzają urlopować, samochód za samochodem, trzeba być pewnym przy wyprzedzaniu, bo w takich warunkach jest to bardzo niebezpieczny manewr. Tu był ewidentny błąd kierowcy. Nie chcę oceniać, bo tej sytucji nie widziałem.
W mieście jak najbardziej powinno być więcej patroli, bo o nieszczęście jest tu o wiele łatwiej. Niestety ale pieniędzy brakuje na wszystko. A jak nastąpi nieszczęście to wszyscy na około szukają winnych. Póki co postarajmy się myśleć na drodzę i stosować do przepisów drogowych, bo tych nie wymyślono ot tak sobie. Może wtedy nie będzie tyle nieszczęść na drodze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dlaczego PiS nie będzie rządził - bo ludzie tego nie chcą!!!

697 902 044 - w razie pytań proszę dzwonić.



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org