poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Czy sport w Łomży istnieje?

Witam wszystkich. Zobaczyłem dzisiaj news na stronie odnośnie meczu łomżyńskich siatkarek i zaciekawiła mnie jedna kwestia. Kto z nas Łomżyniaków wiedział o takim wydarzeniu. Dziewczyny naprawdę dają sobie nieźle radę, a na mecze przychodzi garstka kibiców, czy takie jest założenie organizatorów??? Z tego co mi wiadomo, to na sobotni mecz przyjechała grupa kibiców drużyny przeciwnej i było ich więcej od naszych miejscowych, jaki jest powód takiej sytuacji?
Ogólnie sytuacja łomżyńskiego sportu jest kiepska. mamy ligę piłki nożnej, koszykówki, siatkarki grają swoje, ale mam wrażenie, że wszyscy grają głównie dla siebie. czy społeczeństwo łomżyńskie jest naprawdę takie szare, smutne i siedzące w domach??? Często narzekamy na to, że nic w Łomży się nie dzieje, czy bycie na meczu w roli kibica to nuda??? Czy to nie jest rozrywka dla nas? Ja o meczach, rozgrywkach i turniejach wiem tylko dzięki tzw poczcie pantoflowej, grający kumple czasami poinformują. Dlaczego nie ma o tym informacji w naszych lokalnych mediach, czy nikomu nie zależy na promocji tego typu wydarzeń? Ligi piłki nożnej i koszykówki są organizowane przez Mossir, ten zaś podlega pod Miasto, to z budżetu ratusza idzie część środków na utrzymanie tych lig (dużą część zasilają składki od osób grających w ligach). jeżeli już miasto daje pieniądze na taka działalność, to dlaczego nie promują wydarzeń, tak aby mieszkańcy mogli przyjść, pokibicować, obejrzeć coś "na żywo"... bardzo często mecze są wyrównane, gra zacięta - fajnie móc czerpać emocje z takich sytuacji.
Dlatego pytam, kto jest odpowiedzialny za promocję tego typu wydarzeń?! Czy komuś specjalnie zależy na tym, aby takie mecze jak sobotni siatkarek przechodziły bez echa, albo jeszcze gorzej, żebyśmy czuli niesmak po tym jak obcy kibice krzyczą na naszych trybunach "I tak nie wygracie, bo kibiców nie macie". O ile lepiej grałoby się dziewczynom, żeby była grupa ludzi głośno ich wspierająca?! Wiem, że od lat trenerem siatkarek jest Pan Skawski, czy On dobrze się czuje z tym, że tak niewiele osób interesuje się jego pracą i osiągnięciami, czy nie ma żadnego wpływu na osoby, które powinny promować drużynę?
Dość niedawno w rozmowie z łomżyńskim radnym (związanym ze sportem) usłyszałem, że :"Sport w Łomży nie istnieje!" Zgadzacie się z tym??

SpongeBob

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy sport w Łomży istnieje?

...tak, chód do Częstochowy...

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy sport w Łomży istnieje?

Z tego co napisałeś wynika że ten radny też nie istnieje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy sport w Łomży istnieje?

Wiesz co? Gdybyś faktycznie się sportem interesował to byś o tym meczu wiedział.
Proszę bardzo - oto informacja z 4lomza http://4lomza.pl/index.php?wiad=34447 w ostatnim akapicie jest wyraźnie napisana data, godzina i miejsce meczu, o którym rzekomo nie było ani słowa w mediach, więc skoro się sportem "interesujesz" to czemu tego nie doczytałeś?
W większości artykułów sportowych czy to tu, czy na innych portalach jest wzmianka (zazwyczaj na końcu artykułu) o następnych planowanych meczach, wystarczy się odrobinę wysilić, zapisać sobie tę datę i można się na mecz wybrać, wystarczy tylko chcieć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy sport w Łomży istnieje?

czyli Twoim zdaniem, na meczu siatkarek nie było ludzi, bo się tym nie interesują?. Jest tylko ok 15 osób, które sprawdziło rodzime portale, tak? Mi chodzi o promocję, a nie o jakąś mini info na dole strony. Chodzi mi o wysiłek organizatorów i patronów, gdzie to jest?

SpongeBob

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy sport w Łomży istnieje?

Tak, tak właśnie myślę, że ludzie się tym nie interesują, a przynajmniej nie na tym poziomie gry. Kiedyś chodziłam sama na mecze siatkarzy w Olsztynie, bo było co pooglądać. Bo tam był wysoki poziom i gra o jakieś cele. A w Łomży, ani to światowy poziom, ani sukcesów nie ma.
A te 15 osób, które było na meczu, to w większości rodzina i znajomi grających siatkarek plus media łomżyńskie, żebyś mógł o tym meczu przeczytać na portalu czy w gazecie :D Niewielu jest prawdziwych fanów siatkówki żeńskiej w Łomży :D
Owszem, uważam, że promocja sportu by nie zaszkodziła, ale teoria teorią, a w praktyce jak zawsze - jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Niestety nikt nic za darmo nie zrobi. Sponsorów mało, kasy mało. Ot i tyle.

Inna sprawa, że fajnie by było gdyby np. na 4lomza na górze głównej strony był jakiś mini pasek z informacjami co i gdzie się danego dnia dzieje. Sama się nieraz wkurzam, jak czytam o jakiś wydarzeniach łomżyńskich, oczywiście już po czasie, w których sama chętnie wzięłabym udział, ale nigdzie o tym ani słowa nie było :/ Gdyby się komuś takie zbiorcze info chciało zrobić to na pewno wiele więcej osób korzystałoby z różnych łomżyńskich, nie tylko sportowych, imprez.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org