czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
szczepienia... autyzm,asperger...?

Jak to jest z tymi szczepieniami? Nie dawno widziałam o tym temat że przyczyną np autyzmu u dzieci są właśnie szczepienia. Mało wiem na ten temat i myślałam że mnie to nie dotyczy aż od nie dawna u swojego 3,5-rocznego synka zaczęłam zauważać różne dziwne zachowania typu :

- mówienie w swoim języku zrozumiałym tylko dla niego
- skakanie i trzepotanie rączkami ( nie cały czas tylko kilka,kilkanaście razy na dzień)
- bieganie od ściany do ściany

Może to być autyzm, asperger..
Zaczęło to się wkradać niepostrzeżenie, myślałam że to normalne bo widziałam dziecko koleżanki z typowym ciężkim autyzmem ( nie zwraca uwagi na otoczenie, nie patrzy w oczy, całkowicie nie mówi,itp )

Obawiam się że u mojego synka faktycznie może mieć to związek ze szczepieniami które miał - a dodam że miał tylko te obowiązkowe, dodatkowych nie robiłam ale słyszałam że po tych skojarzonych ( tych które robi się 3 na raz w dwa ramiona i nóżkę ) mogą być później takie powikłania... Zaczynam panikować bo nie wiem co mam robić.. Co sądzicie o takim zachowaniu mojego synka? Czy wasze pociechy może też tak miały i wyszły z tego.. Mam cichą nadzieję ze ktos mi odpowie : "Tak, moje dziecko też tak miało ale wyrosło z tego."

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szczepienia... autyzm,asperger...?

Nie powinnaś się nakręcać, dzieci naprawdę różnie się zachowują, jestem mamą dwójki dzieci i chyba przeżyłam już wszystko.Jeżeli niepokoi cię zachowanie maluszka zapytaj lekarza,po co się martwić.

beta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szczepienia... autyzm,asperger...?

Z autyzmem jest powiązana szczepionka MMR. Niestety co raz więcej dzieci ma po niej problemy immunologiczne. Obecny poziom zanieczyszczenia środowiska, naszego pożywienia i wiele innych czynników kumuluje się w malutkim organizmie w czasie ciąży. Wiele maluchów rodzi się z autyzmem, inne są "podatne", a mocna dawka chemii zawarta w szczepionce może go "wybudzić".
Drugi przypadek mam w rodzinie, jednak jeśli szczepionka jest sprawcą widać to po niedługim czasie, dziecko cofa się w rozwoju, zamyka w sobie. Jednak niektóre dzieci mają lekki stopień autyzmu i trudno to wyłapać w wieku wczesnodziecięcym. Specjalista stwierdzi autyzm (na papierze) dopiero po ukończeniu 3 r.ż. Wcześniej może jedynie określić grupę ryzyka.

Jeśli niepokoją Cię jakiekolwiek zachowania u dziecka, lepiej dmuchać na zimne i przejść się do specjalisty. Przy autyzmie, jak i innych zaburzeniach oraz chorobach ważne jest wczesne wykrycie. Wprawdzie nie jest uleczalny, jednak dzięki odpowiedniej diecie, farmakologii, terapii można osiągnąć dobre efekty.
Inna sprawa, że ciężko dostać się do dobrego specjalisty, a większość zwykłych lekarzy sprawę olewa. Totalną porażką jest, że lekarze pierwszego kontaktu o autyzmie nie wiedzą prawie nic, gdyby było inaczej u wielu dzieci wykryto by go o wiele wcześniej. A tak rodzice orientują się dopiero jak dziecko jest już duże.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szczepienia... autyzm,asperger...?

@ Mamcia - czy Twój Maluch chodzi do przedszkola? Ja odkąd Młody poszedł do przedszkola zauważyłam ogromną zmianę w zachowaniu, też się wyłączał, burczał coś w swoim języku. Nie chciał rozmawiać, stał się nerwowy i bardzo nieposłuszny. Już zaczęłam poszukiwania psychologa, ale okazało się, że problem leży gdzie indziej. Przez te wszystkie przedszkolne wirusy, infekcje itd dziecku bardzo przytępił się słuch. Odkąd zaczęliśmy leczenie laryngologiczne jest znaczna poprawa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szczepienia... autyzm,asperger...?

kaanna moje dziecko nie chodzi do przedszkola ..
Może to nie autyzm tylko kilka cech tej choroby które wymieniłam powyżej. Do specjalisty już się zapisałam tzn do psychologa i neurologa dziecięcego, zobaczymy co powiedzą..
Ale jeśli to po szczepionce to myślę że wiele mam by się tu odezwało które mają dzieci w tym wieku i byłu szczepione w tym samym czasie, tak mi się wydaje.. Już sama nie wiem co mam myśleć..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szczepienia... autyzm,asperger...?

Rozumiem. Też jestem zainteresowana tym tematem, bo jak mówię, na razie jest poprawa, znaleźliśmy problem ze słuchem i staramy się go rozwiązać. A co będzie później - zobaczymy. W każdym razie trzymam kciuki i mam nadzieję, że z Maluszkiem nic złego się nie dzieje!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szczepienia... autyzm,asperger...?

Specjaliści w dziedzinie autyzmu:


Dr.Chrzanowska psychiatra tel: 602-480-559 Białystok

Neurolog Marzanna Wołk tel.858744334 adres: Szpitalna 39 NZOZ FOCUS Białystok

Marzanna Radecka psycholog tel: 609140133 adres: Białystok ul. Lipowa 1/18

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szczepienia... autyzm,asperger...?

...i wszystko masz jak na dłoni-;)skorzystaj z jednego podanego adresu powyżej (Kasia Olender) i będziesz spokojna:)mój syn w tym wieku uwielbiał czytać,pisać. Nie denerwuj się takimi zachowaniami,obserwuj kiedy to robi(wtedy ,kiedy się cieszy,czy też kiedy jest niezadowolony)--to ważne !!


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szczepienia... autyzm,asperger...?

Czy do tych w/w specjalistów trzeba mnieć skierowanie czy to poprostu prywatnie.....?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szczepienia... autyzm,asperger...?

może ktoś jeszcze się wypowie na ten temat?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szczepienia... autyzm,asperger...?

Mamcia ale dzis tak przy okazji tego tematu przeczytałam gdzieś, że łączy się szczepienia z autyzmem gdyż mniej więcej po tym szczepieniu, które daje się dziecko w tym wieku (około 3lat), również dopiero zauważalne są objawy autyzmu. Może to też jest powód tego, że za autyzm oskarża się szczepionki. Nie wiem, nie znam się na tym ale myślę, że nie powinnaś mieć żadnych wyrzutów sumienia. Z całego serca życzę Ci żeby to nie była żadna choroba. Bądź dobrej myśli. Córka mojej kuzynki też zaczęła się dziwnie zachowywać- uderzała głową o ścianę robiąc sobie krzywdę i robiła to tak jakby świadomie. Również biegała jak szalona albo w kółko albo podobnie jak u ciebie-od ściany do ściany. Fakt, że lekarz powiedział, że nie jest to normalne i z tego co kojarzę to mała jeździła na jakąś rehabilitację czy coś podobnego ale przebadał ja neurolog i psycholog i wykluczyli autyzm jak narazie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szczepienia... autyzm,asperger...?

Polecam wspaniałą terapię dla dzieci autystycznych tlenoterapia.lomza.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org