środa, 22 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Poprzednia wiadomość  |  Następna wiadomość 
szczepienia... autyzm,asperger...?

Jak to jest z tymi szczepieniami? Nie dawno widziałam o tym temat że przyczyną np autyzmu u dzieci są właśnie szczepienia. Mało wiem na ten temat i myślałam że mnie to nie dotyczy aż od nie dawna u swojego 3,5-rocznego synka zaczęłam zauważać różne dziwne zachowania typu :

- mówienie w swoim języku zrozumiałym tylko dla niego
- skakanie i trzepotanie rączkami ( nie cały czas tylko kilka,kilkanaście razy na dzień)
- bieganie od ściany do ściany

Może to być autyzm, asperger..
Zaczęło to się wkradać niepostrzeżenie, myślałam że to normalne bo widziałam dziecko koleżanki z typowym ciężkim autyzmem ( nie zwraca uwagi na otoczenie, nie patrzy w oczy, całkowicie nie mówi,itp )

Obawiam się że u mojego synka faktycznie może mieć to związek ze szczepieniami które miał - a dodam że miał tylko te obowiązkowe, dodatkowych nie robiłam ale słyszałam że po tych skojarzonych ( tych które robi się 3 na raz w dwa ramiona i nóżkę ) mogą być później takie powikłania... Zaczynam panikować bo nie wiem co mam robić.. Co sądzicie o takim zachowaniu mojego synka? Czy wasze pociechy może też tak miały i wyszły z tego.. Mam cichą nadzieję ze ktos mi odpowie : "Tak, moje dziecko też tak miało ale wyrosło z tego."

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor  Data
 szczepienia... autyzm,asperger...?   
*Mamcia* 18-12-13 11:03 
 Re: szczepienia... autyzm,asperger...?   
beta 18-12-13 11:33 
 Re: szczepienia... autyzm,asperger...?   
aniag78 18-12-13 11:57 
 Re: szczepienia... autyzm,asperger...?   
kaanna 18-12-13 13:55 
 Re: szczepienia... autyzm,asperger...?   
*Mamcia* 18-12-13 14:16 
 Re: szczepienia... autyzm,asperger...?   
kaanna 18-12-13 14:32 
 Re: szczepienia... autyzm,asperger...?   
Mija 22-11-16 18:13 
 Re: szczepienia... autyzm,asperger...?   
Kasia Olender 18-12-13 16:03 
 Re: szczepienia... autyzm,asperger...?   
oburzonamama 18-12-13 16:19 
 Re: szczepienia... autyzm,asperger...?   
*Mamcia* 18-12-13 17:57 
 Re: szczepienia... autyzm,asperger...?   
*Mamcia* 20-12-13 16:11 
 Re: szczepienia... autyzm,asperger...?   
stokrotka22 20-12-13 16:24 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org