wtorek, 30 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Szpital łomżyński

Nawiązując do pism dotyczących przewidywanych wypowiedzeń ze stosunku pracy wobec pielęgniarek i położnych podkreślamy negatywne stanowisko Zarządu Zakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy szpitalu Wojewódzkim w Łomży w sprawie zwolnień pielęgniarek z bogatym doświadczeniem zawodowym uzyskanym przez kilkadziesiąt lat ciężkiej pracy w Szpitalu, które odbywa się kosztem obniżania jakości opieki nad pacjentem.

Czy zmniejszająca się z roku na rok liczba pielęgniarek sprosta standardom opieki nad pacjentem i oczekiwanym zarówno przez społeczeństwo, jak i wymagane przez NFZ kryteriami wykonywanych procedur medycznych? Zdaniem Zarządu OZZPiP zdecydowanie nie!

Z informacji uzyskanych od Dyrekcji Szpitala wynika, że zwiększyła się ilości zatrudnionych w Szpitalu emerytów i rencistów (z 36 do 41 w roku 2012), czyli rozumiemy, że zwalnia się pielęgniarki w sile wieku, a utrzymuje stosunek pracy z osobami chorymi lub starszymi, które to maja sprostać stale zwiększającym się obowiązkom zawodowym w sferze intelektualnej, jak i fizycznej, co jest oczywistą konsekwencją zmniejszającej się liczby osób zatrudnionych w naszym Szpitalu.

Jaka jest w takim razie polityka kadrowa Dyrektora Szpitala w kontekście Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 28 grudnia 2012 roku w sprawie ustalenia minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych w podmiotach leczniczych?

Słyszy się już głosy środowiska kadry zarządzającej szpitalami, które biją na alarm, że trzeba będzie zatrudniać zwiększoną niż obecnie liczbę pielęgniarek i położnych, aby zorganizować zatrudnienie tej grupy zawodowej na prawidłowym poziomie zgodnie z wyżej przytoczonym rozporządzeniem.

Zdaniem Zarządu OZZPiP Dyrekcja Szpitala prowadzi politykę kadrową dowolną i nietransparentną. W związku z tym zwracamy się z prośbą o przekazanie naszej organizacji związkowej " Planu restrukturyzacji", na który powołuje się Dyrekcja dokonując redukcji etatów w Szpitalu, której ma trwać do 2019 roku i jak rozumiemy, do tej pory polega na zwalnianiu pielęgniarek i położnych oraz pracowników z innych grup zawodowych, w celu zmniejszenia wydatków Szpitala i maksymalnego wykorzystania pracy pozostałych pracowników, czyli praktycznie doprowadzić do wygaśnięcia działalności medycznej Szpitala, do której został powołany przez Urząd Marszałkowski Woj. Podlaskiego.

Zgodnie z ustawą o związkach zawodowych naszym obowiązkiem jest ochrona praw pracowniczych i reprezentowanie członków związku, dlatego znajomość "osławionego" już planu restrukturyzacyjnego Szpitala jest zdaniem Zarządu niezbędna do prowadzenia działalności związkowej, aby współdziałać z Dyrekcją w kierunku utrzymania prawidłowych standardów działalności leczniczej Szpitala w Łomży

Zarząd OZZPiP

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpital łomżyński

szok

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpital łomżyński

A to co ? W Szpitalu taczek nie macie ??
Posadzić pana dyrechtora i przwieźć przez miasto :):)




Jeśli obrabiasz mi dupę , to nie zapomnij mnie w nią i pocałować :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpital łomżyński

W dupie mam takie tematy! Użalacie się, że niby polityka szpitala zła i dyrekcja oszczędza tylko na pracownikach. Ale prawda jest taka, iż ci właśnie pracownicy zadbali o to aby szpital był bardzo źle postrzegany wśród ludzi. Wiem, tyle lat większość z tych pielęgniarek dosłownie nic nie robiła lub wykonywała swoją pracę źle. Więc za takie zasługi mało tego, że należy im się podwyżka, ale trzeba jeszcze dać dożywotnią rentę, oraz jak górników po przepracowanych 15 latach na emeryturę wysłać. Mają teraz zostać tylko stare pielęgniarki które i tak jak za kare siedzą w pracy rozmawiając z Krysią przy kawce?
Nie mogę się doczekać aż was sprywatyzują i nie mówcie chociaż, że płacić trzeba bo i tak chcąc być zdrowym trzeba
Pier.....ol się OZZPiP i cała służba zdrowia
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpital łomżyński

To może poszukajcie wsparcia u lekarzy?
Zawsze ich wspieracie kiedy o swoje interesy walczą a wy przy tym dostajecie po dvpach :)
Niech oni z raz za was dvpy nadstawią :):)




Jeśli obrabiasz mi dupę , to nie zapomnij mnie w nią i pocałować :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpital łomżyński

.....jaki zarządca ...taki i szpital....;(((wybieraliście sami samorządowców do sejmiku wojewódzkiego i powiatowego...jak chcieliście tak macie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpital łomżyński

Nie rozumiem dlaczego to pismo się znalazło na psim forum?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpital łomżyński

Laik, zwykły widz TV, niezwiązany z tematem, ani strukturami tego związku śmiało może wywnioskować, że ten twór jest chyba najbardziej niezorganizowanym i skłóconym związkiem, jaki istnieje w Polsce.
O zawiści i stosunku kobiet do siebie nie wypada pisać, ale niekompetencja osób, które to napisały owszem,
bo nie ten dział i nie w ten sposób. Bylejakość można tłumaczyć tym, że głównym działaczkom nic nie grozi, one ze szpitala nie zostaną zwolnione ze względu na przynależność związkową. O ile kojarzę, to wśród radnych jest przedstawicielka tego zawodu, i co?
Moja rada, to zmienić zarząd i zmusić do roboty osoby, które wystawiają negatywny wizerunek pielęgniarkom wykonującym uczciwie swoje obowiązki, wtedy wspierających i pozytywnych wpisów by nie zabrakło, jak dzisiaj.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpital łomżyński

Piorunem uruchomić Piorunka i Olbrysia niech działają jeśli chcą na kolejne lata się załapać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpital łomżyński

A zamknąć to wszystko w .izdu, zaorać i nie będzie niczego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpital łomżyński

Leżałem w naszym Szpitalu -Jeżeli tam jest za dużo personelu to ja jestem wróżka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpital łomżyński

największy zakład pracy w Łomzy - porażka

i niczego nie bedzie

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org