piątek, 03 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ciężka praca listonosza

Ostatnio często bywam na poczcie (miejsce przemilczę). Coraz częściej słyszę przedziwne słowa pań z okienka przyjmującego listy polecone. Otóż proponują wysyłanie listów priorytetem (w porządku, nie mam zastrzeżeń, każdy chce jak najwięcej zarobić). Ale kolejne propozycje są moim zdaniem nie do przyjęcia. "Tę przesyłkę należy wysłać paczką" - mówią do klienta wysyłającego listem przesyłkę o wadze ok. 1 - 1,5 kg. Dlaczego? "Bo listonosz nie zaniesie do domu, tylko zostawi awizo i trzeba będzie samemu przyjść na pocztę. " Dzisiaj pewna pani na taką propozycję zapytała, czy zmieniły się przepisy i listonosze nie przynoszą przesyłek ze względu na wagę, chociaż takowe mogą być wysyłane. Usłyszała, że listonoszom jest ciężko i nie chcą nosić ciężkich przesyłek.
Czy listonosze mają prawo nie stosować się do przepisów ustalonych przez ich pracodawców, bo jest im ciężko? Mnie w pracy też nie jest lekko, sprzedawcom też nie jest lekko, o budowlańcach nie wspomnę...

luiza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Listonosze nie mogą nosić paczek ponieważ muszą mieć miejsce na reklamy oraz miejsce na artykuły przemysłowe (gazety-proszek do prania-papier toaletowy itp:

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Widocznie mają takie prawo i dlatego z niego korzystają...osobiście do listonoszów nic nie mam, bo nie maja lekko. Ale Poczta Polska pozostawia wiele do życzenia niestety...

Nie idę do nieba...mam lęk wysokości

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Jeśli listonosze nie mogą nosić przesyłek listowych powyżej 1 kg, to dlaczego można takie przesyłki wysyłać i są one tańsze niż paczki? Oto przykład: list zwykły od 1-2 kg cena - 6, 30; paczka zwykła od 1-2 kg - 11.00 zł. ... Nie wiem jak Wy, ale ja często kupuję "przez internet", chcę oczywiście zapłacić jak najmniej, za przesyłkę także. Zdarzyło mi się, że listonosz niosąc przesyłkę poleconą powyżej kilograma oznajmiał, że więcej mi do domu takowej nie przyniesie... Może warto, żeby listonosze zgłosili swoje problemy do pracodawców, a nie wyżywali się na klientach?

luiza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Ale masz problem...ponoś torbę listonosza to zobaczysz czy będziesz chciała nosić listy,które ważą kilogram...mi osobiście ich szkoda...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Mała, a czy szkoda Tobie kierowcy autobusu miejskiego, który przez osiem godzin siedzi za fajerą, by po kilku latach mieć żylaki w d... i chory kręgosłup? Czy żal ci nauczyciela, który po kilku latach ma uszkodzone struny głosowe? Czy żal Ci pracujących przy komputerach, którzy po kilku latach mają znacznie pogorszony wzrok? Czy żal Ci górników, hutników, murarzy, robotników drogowych... Proponuję inną dyskusję - w jakich zawodach zyskuje się zdrowie, a w jakich traci. Chętnie się dowiem... Listonoszy mi nie żal, taka praca....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Dokładnie-taka praca. Większość narzeka na działanie Poczty Polskiej, ale trzeba najpierw rozłożyć sobie wszystko na czynniki. Jeżeli listonosz nie wywiązuje się ze swoich obowiązków jest jednym z powodów słabego funkcjonowania w/w instytucji. Nie ma "nie chce mi się", a jeśli już to proszę zrezygnować z posady ustępując tym samym innemu, który będzie konsekwentny i odpowiednio wywiąże się z obowiązków.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Niby wszystko się zgadza, ale jeśli jesteśmy w stanie komuś ulżyć w pracy to tak róbmy w miarę możliwości. Nikt nie będzie za nauczyciela prowadził zajęć, za listonosza nosił torby, ani za murarza rozrabiał cementu, ale nie wymagajcie od postmana żeby Wam kilogramowe przesyłki po całym osiedlu nosił. Jak będzie to jedna sztuka to ok ale jak się przytrafi 20 + jakieś niepotrzebne większości mieszkańców ulotki + listy i katalogi to koleś by musiał taczką to wszystko wozić.
Listonosz prawdopodobnie nie ma zbyt wiele do gadania. Skoro PP posiada w ofercie taką usługę, więc przypuszczam że postman po załadowaniu torby dorzuca tylko tyle gabarytowych przesyłek ile się da i proste że po godzinach nie będzie za free roznosił pozostałych, więc w skrzynkach ląduje niekiedy awizo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

oK awizo mozna przezyć, ale to, że poczta w ten sam dzień nie wyda przesyłki z awizo a dopiero na następny to chyba przesada. Z zapłaconej przesyłki priorytetowej, która powinna być na drugi dzień, robi się przesyłka "trzydniowa". I to swiadome działanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

a ja nie raz miałem starcie na poczcie za te awizo
skoro płacisz za przesyłkę to ma być ci dostarczona a nie samemu po nią zapierdzielać
niech zrobią usługę odbiór paczki na poczcie t za pół ceny czy jeszcze taniej to nie było by problemu
jak im tak ciężko ni niech idzie do szpadla na 10 h






Hans Kloss to wszystkich szpiegów boss.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Jędrulas, a niby dlaczego za swoje pieniądze mam ulżyć w pracy listonoszowi? A mnie listonosz pomaga w pracy i sam zawozi sobie meble do domu, oczywiście płacąc za dowóz i rozładunek? Może ulżymy górnikom i sami se będziemy kopać węgiel, sami wytwarzać prąd, by ulżyć pracownikom elektrowni, sami wydoimy krowy, zaoramy pole, posiejemy, by ulżyć rolnikowi, a potem bez szemrania zapłacimy za mleko i chleb?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Ruch to zdrowie , każdy listonosz ci to powie ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Winna jest poczta Polska powinny małe wózki dać dla listonoszow tak jak w innych krajach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Gdyby każdy listonosz posiadał samochód,a nie tylko niektórzy, problemu by nie było. Pakował by w torbę tylko przesyłki przeznaczone na dany budynek, było by u lżej.
To nie jest problem zwykłego Kowalskiego, że PP ma przepisy jakie ma. Każdy płaci za usługę dostarczenia listu i chce go dostać do domu. Jeśli ktoś ma blisko na pocztę i nie przeszkadza mu podskoczyć po awizo - ok.
A pomyślał ktoś o osobach, które muszą na pocztę zapierdzielać kilka kilometrów, o matkach z małymi dziećmi, itp? Nie bez powodu ktoś wysyła poleconym.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Miyu bez przesady nie samochod..prawie we wszystkich krajach listonosze posiadaja rowery zapewnione im przez poczte.to akurat PP powinna zrobic i rowery wprowadzic...ale niedlugo juz wogle spadna na psy jesli tak beda robic..Powiem przyklad..firma kurierska przesylki do 30kg 13zl,nastepna 17zl,,listy itd sa tansze..

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Listonosz, który pracuje na trasie na której mieszkałam ma samochód, rowerem by raczej oszalał, zważywszy, że miał do objeżdżenia duży teren, a i przesyłek i listów od groma - niejednokrotnie tylną kanapę.
Nawet rower jest już jakiś rozwiązaniem, lub wspomniane wózeczki. Chociaż znając polskie społeczeństwo, zaraz by to zostało ukradnięte lub zniszczone :/

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

akurat o kradziez bym sie nie martwila..te rowery sa znakowane i wpisane do rejestrow wiec nie ciezko byloby potem znalezc...ale znajac PP maja na to wyj....e i kaa nosic...tak niestety Polska nie nalezy do krajow cywilizowanych gdzie respektowane sa prawa pracownikow

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Po to się płaci za przesyłkę, żeby została doręczona pod wskazany adres. I nie powinno być w ogóle na ten temat dyskusji! A tym czasem z tego co widzę i co czytam, to problem staje się coraz poważniejszy. Sam również wielokrotnie już tego doświadczyłem! Dlaczego mam tracić swój czas i ponosić koszty dojazdu i jeszcze sterczeć w kolejce na poczcie? Tylko dlatego, że torba listonosza była za ciężka? To jest problem poczty, a nie nasz. Dać listonoszowi wózek, rower, skuter, samochód i nie będzie sprawy! Dlaczego jedni sobie z tym radzą, np. roznosiciele gazetek, czy InPost (listy z "blaszką"), a taka instytucja jak poczta nie może?
Tu naprawdę niewiele trzeba. A może trzeba po prostu wymienić dyrekcję?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Ale od wożenia paczek jest Poczta Polska jako kurierzy,a nie listonosz,który targa torbę na ramieniu...On nosi listy i pieniądze,a list,który waży kilogram lub więcej to już paczka a nie list...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

No az sie wkurw...łem czytajac ten BEZNADZIEJNY TEMAT!!!

Po pierwsze ty glupia paniusiu poczytaj sobie regulamin gabarytowy i tam jasno przeczytasz ze list polecony gabarytu B nie moze przepraczac grubosci 3 cm... o innych wymiarach juz nie wspominam !!!!


A ty dziewczynko chandlujesz sobie kur..wa na szafie i innym badziewiu wysylasz buty i zaluejsz dolozyc 2 zlote...

Zobacz sieroto na listonoszy ktorzy oprocz swojej ciezkiej torby ciezko dzwigaja reklamowki z wielkimi listami ktore jako listy nawet nie powinny byc wysylane!

Ponadto dobieraja te listy-paczki kilka razy dziennie z placowki albo skrzynek kontaktowych.

Wiec ty glupia babo stosuj sie do przepisow i szanuj innych prace!!! bo jak wysylasz list 1-1.5 kg to napewno przekracza on gabaryty chyba ze wysylasz olow!!!

Pani w okienku mojego oddzialu poczty tez proponowala komus ostatnio zamiane listu na paczke a wysylal cos rozmiarow butow - chlopaczek pozalowal 2 zl bo woli je sobie zostawic na piwo - a jak sprzedawal na allegro to pewnie przesylke i tak policzyl jako paczke!!

Nie obwiniam Pan z okienek bo pewnie byly by narazone na wiele nieprzyjemnosci ale tak czy siak same NIE POWINNY PRZYJMOWAC TAKICH NIBY LISTOW!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza



Wszystkei te wypowiedzi niedosc ze swiadcza o was jak o debilach to jeszcze roba biedakow!!

Dziewczyny to juz wogole... kazde 20 groszy policza a sa takimi ciemnymi masami ze jeszcze zakaldaja takie tematy robiac z siebie idiotki!!

Listonosz ma nosic listy a nie paczki!!!




I pragne sprostowac to co napisalem wyzej apropo grubosci do 3 cm - aktualne dane podaje ponizej:


GABARYT A to przesyłki o wymiarach:
MINIMUM - wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90 x 140 mm,
MAKSIMUM - żaden z wymiarów nie może przekroczyć: wysokość 20 mm, długość 325 mm, szerokość 230 mm.

GABARYT B to przesyłki o wymiarach:
MINIMUM - jeśli choć jeden z wymiarów przekracza wysokość grubość 20 mm lub długość 325 mm, lub szerokość 230 mm,
MAKSIMUM - suma długości, szerokości i wysokości (grubości) 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm.


jezeli sie nie stosujesz to nie wysylaj buraku!!!


-------------------------------------------------------------------------

Apeluje do wszystkich Pan w okienkach by nie przyjmowaly listow ktore powinny byc paczkami.

Ponadto informuje Was ze jesli czesto kupujecie to mozecie podpisac zgode zeby listonosz wrzucal polecone do skrzynek a nie nosil na 3-4 pietro to mu bardzo ulatwi prace.


PS

nie jestem w zaden sposob zwiazany z praca listonosza - a jestem poprostu normalny!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

No i się odezwał Pan listonosz.

Pana wyzwiska źle świadczą o Panu a nie o wypowiedziach powyżej.Tam każdy wyraził tylko zdanie co o tym myśli.A Pan pisząc o debilach czy biedakach pokazał swoją kulturę.Wstyd!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

waldek ale po co az tak..fakt czasem zaluja na wysylke troche wiecej..ja tam wole wyslac kurierem jak cos..sa tanie uslugi nawet do 30kg ale fakt pozostaje faktem PP niezbyt dba o swoich listonoszy..powinni miec rowery lub wozki

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

co az tak?

cala prawda ktora ma wbic do lba bezmyslnym panienkom ze nie sa ksiezniczkami!!!

wozek to pcha sie w sklepie

a roweru nie prowadzi sie z torba 20kg na plecach

samochody maja z regoly listonosze wiejscy - i to wlasne gdzie dostaja grosze za paliwo i pewnie jeszcze musza kombinowac zeby sie wyrobic

listonosz ma nosic listy a nie paczki - a jak ma ich za duz oto dobiera w punkcie

tylko moze miec za duzo listow a nie za duze "listy-paczki" !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

w cywilizowanych krajach listonosze maja rowery z torbami prytwierdzonymi do nich ewentualnie wozki..ale napewno ty nie zaliczasz sie do cywilizowanych ludzi a polska do cywilizowanego kraju

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

W calej rozciaglosci popieram wladka.

Trzeba szanowac ludzka prace. Ponadto jak listonosz wrzuca mi dzis awizo to dzis tego samego dnia moge odebrac list czy paczke po godzinie 17tej.

Jezeli juz tak zamowisz z oszczednosci zlotowki czy dwoch to popieram zeby listonosz nosil same awizo i wrzucal je do skrzynek. Bo jak cie nie bedzie w domu to co? Bedzie nosil pudelko z butami pod pacha? Razem z 10 innymi tego typu gabarytow paczkami!!!

Oszczedzasz 2 zlote to idz na poczte i odbierz!!!

Zamawiasz perfumy bluzke czy dlugopis to zamow je listem. A reszte paczka!!!

Dalsze drazenie tematu jest zbedne! Wszystko zostalo powiedziane.

Znalezli sie panicze oczekujacy az im listonosz doniesie i wtarga paczke na gore - dziady nie panicze!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Pozdrawiam tez wszystkie sympatyczne Panie z Łomża 6 :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Zgadzam się, niektórzy nagminnie wysyłają listy, które listami nie są. Jednak to już wina PP, że panie w okienkach przyjmują takie przesyłki, chociaż nie powinny.
Jeśli jednak list polecony nie przekracza wyznaczonych gabarytów (dajmy przykład kupię małą książkę), a mimo to listonoszowi nie chce się jej dostarczyć i zostawia awizo to jest to już nie w porządku.
Niejednokrotnie kupowałam drobne rzeczy przez internet, dostarczane listem poleconym. Pomimo, że byłam w domu, najczęściej zastawałam awizo. Nie po to płacę za polecony, by lecieć prawie 3km na pocztę z małym dzieckiem na ręku. Dlatego pozdrawiam byłego pana listonosza, mam nadzieję, że znalazł pan odpowiednią pracę dla siebie po skargach moich oraz sąsiadów.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Bez przesady, jak im ciężko to niech zmienią robotę. Nie jeden na ich miejsce. A poza tym, to dobre napiwki mają z emerytur. Podobno i po 500 zł miesięcznie potrafią uzbierać. Zależy jaki rejon.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

kowalski:)

To zostań listonoszem i też będziesz zgarniał napiwki targając torbę z piętra na piętro z klatki do klatki :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Bardzo przepraszam, a ile zarabia listonosz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Nie mam pojecia ile zarabia listonosz

1500zl ???

Jednak kompletnym debilizmem jest mowienie ze listonosz dorabia na napiwkach. To nie jest jego wyplata i on tego nie moze oczekiwac.

Wiec co ty pieprzysz czlowieku!!!!!!!!!


Podobnie jak poprzednik proponuje wyrazic zgode na wrzucanie listow poleconych bez zwrotki odrazu do skrzynki.


PS
Kiedys na rozmowie o prace jako kurier Opek czlowiek powiedzial mi ze wie Pan ja place 1600zl ale zawsze pare groszy od klientow mozna dostac to wyplata sie zwieksza.

buuahahaha i wszystko na ten temat!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

MiYu

Juz nie dodawaj dramaturgii z tym dzieciakiem na rekach.

Ja swojego listonosza szanuje i zawsze wrzuca mi list do skrzynki gdyz nie zamawiam w nich duzych przedmiotow.

Ksiazka powinna byc doniesiona.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Nie dodaje dramaturgii. Jak się ma dziecko z kolką, to nikomu nie uśmiecha się z takim krzyczącym szkrabem lecieć na pocztę, żeby odebrać list. Miło by Ci było w takim przypadku jechać autobusem, a później stać w kolejce, nieczęsto po leki dla tego właśnie dziecka, których listonoszowi nie chciało się donieść do drzwi, bo lepiej zostawić awizo?
Każdy wie jaką pracę wybiera i co się z nią wiąże. Ja w swojej nie narzekałam, ani nie migałam się od wykonywania obowiązków.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

I znowu ta dramaturgia... sluchaj twoje dziecko i jego kolka jest tu niewazna

chodzi o listonosza ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza


Ps

JEstem przekonany ze nikt nie ma do swojej poczty odleglosci 3km - bo to polowa lomzy wiec nie dramatyzuj i pisz trylko fakty!!!

co nie znaczy ze masz poczte za rogiem tak jak ja

i jeszcze raz mowie ze chodzi ewentualnie o twoje nogi nie o dziecko ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

po co ta dyskusja..? to listonosz niech sobie ułatwi pracę np przez jakiś wózek czy coś - albo niech dwa razy obróci jak mu ciężko...proste

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Z resztą co tu dyskutować. Jeśli ktoś nie wypełnia swoich obowiązków, wystarczy złożyć skargę. Uzbiera się ich kilka i taka osoba zostaje wydalona, na jego miejsce jest wielu chętnych, pracowitych ludzi.
Niektóre osiedla mają 3km do poczty.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Szanowny Vladku!
Słusznie zauważyłeś jedną ważną rzecz. Skoro jest problem gabarytowo- ciężarowy to takie przesyłki nie powinny być w ogóle przyjmowane. Wykreślić należy je z zakresu usług poczty i sprawa bądzie prosta, czysta i przyjemna. Jeżeli jednostka ludzka ma wybór w usługach, nie ma co się dziwić, iż wybierze usługę tańszą. A zaoszczędzone 2 złote przeznaczy nie koniecznie na piwo, ale na litrowy karton mleka.

Reasumując.
Przejechałeś się nie po tych co trzeba. Miej pretensje do "wodzów" firmy pt. Poczta Polska S.A. a nie do jej klientów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Ponawiam pytanie: ILE ZARABIA LISTONOSZ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

Średnia płacy to 2000zł brutto.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

skoro taka usługa jest na poczcie, i za to też pobierana jest dodatkowa opłata. Zatem zmień pracę i tyle w temacie

onaion

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ciężka praca listonosza

To ja chętnie zostanę listonoszem! Są wolne etaty?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org