Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

Plany inwestycyjne Łomży

cz cz, 24 czerwca 2004 16:43

Do 2008 roku na inwestycje w mieście ma zastać wydanych ponad 253 miliony złotych. Taka kwota pojawia się w Planie Rozwoju Lokalnego uchwalonym przez łomżyńskich radnych. Gro środków porzeznaczanych na inwestycje mają pochodzić z funduszy unijnych.

Skarbówka w tym roku szybciej zwraca podatnikom nadpłaty

mm cz, 24 czerwca 2004 14:07

Prawie 174 mln złotych oddały do tej pory urzędy skarbowe z województwa podlaskiego podatnikom, którzy w zeznaniach PIT za 2003 r. wykazali nadpłaty. Mimo, iż w większości urzędów akcja zwrotów ma się zakończyć w połowie lipca, są już urzędy, które wypłaciły zwroty wszystkim swoim podatnikom

Szeptel stanie na czele grupy telekomunikacyjnej

cz śr, 23 czerwca 2004 22:04

Szeptel SA buduje platformę usług telekomunikacyjnych i przekształca się w Grupę Telekomunikacyjną Szeptel. Konsolidacja ma pozwolić na zwiększenie dynamiki przychodów do 29 mln zł i zysku netto na poziomie 4 mln zł na koniec 2004 roku, zapowiedział zarząd spółki na specjalnej konferencji prasowej w środę.

PRL Łomży

cz śr, 23 czerwca 2004 08:22

Wydanie ponad ćwierć miliarda złotych na inwestycje w ciągu najbliższych czterech lata – zakłada Plan Rozwoju Lokalnego Łomży. Dokument dziś będzie przedstawiony łomżyńskim radnym. Z opracowania wynika, że gro środków przeznaczanych na inwestycje będę pochodziły z poza budżetu Łomży. Z niemal 60 milionów złotych skierowanych na realizacje PRL w przyszłym roku tylko niewiele ponad 15 milionów to środki własne miasta. Większość pieniędzy ma pochodzić z Unii Europejskiej.

Pierwsze wnioski o dotacje z Phare 2002 – w połowie lipca

cz pon, 21 czerwca 2004 12:19

Już w lipcu małe i średnie przedsiębiorstwa powinny składać wnioski o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Dotacji Inwestycyjnych oraz Funduszu Wsparcia na Doradztwo – informuje Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, będąca na Podlasiu Regionalną Instytucją Finansująca, zajmującą się m.in. przyjmowaniem wniosków.

Pepees chce sprzedać 9 punktów skupu ziemniaków

cz wt, 15 czerwca 2004 18:13

Pepees opublikował ogłoszenie, z którego wynika, że chce sprzedać dziewięć punktów skupu ziemniaków wraz z wyposażeniem. Wszystkie punkty skupu ziemniaków znajdują się na terenie byłego województwa łomżyńskiego. Sa to m.ni: punkty w Jedwabnem i Radziłowie.

Państwowe zarabiają i tracą po równo

cz pon, 14 czerwca 2004 15:34

Co drugie z państwowych przedsiębiorstw podległych Wojewodzie Podlaskiemu za 4 miesiące 2004 r. wypracowało zysk netto. W grupie 13 zarabiających przedsiębiorstw znalazły się m.in.: wszystkie przedsiębiorstwa PKS (Suwałki, Białystok, Łomża, Siemiatycze, Zambrów, Bielsk Podlaski). Niestety obok 13 zarabiających jest w województwie podlaskim jest też 13 przedsiębiorstw w których po I kwartale zanotowano stratę netto.

Mniej nowych akcji Grajewa dla inwestorów indywidualnych

cz pt, 11 czerwca 2004 22:09

Pfleiderer Grajewo zmniejszył liczbę nowych akcji spółki oferowanych w transzy inwestorów indywidualnych ze 150 tys. do zaledwie 40 tys. Zarząd spółki decyzje tłumaczy "ogromnym popytem ze strony dużych inwestorów". Grajewo zaoferowało łącznie 1,6 mln akcji po 180 zł za sztukę.

Prawo budowlane - co się zmieniło

cz śr, 09 czerwca 2004 20:45

Od 31 maja obowiązuje nowelizacja prawa budowlanego, a wraz z nią wiele istotnych zmian Zmianie uległ np. art. 29, zgodnie z którym bez pozwolenia na budowę teraz można zrealizować m.in. : - wolnostojące budynki gospodarcze, wiaty i altany, boiska szkolne. Nie trzeba tez żadnych specjalnych zezwoleń gdy chcemy ocieplić ściany budynków jeśli nie przekraczają one 12 metrów wysokości. Istotna zmianą jest też ścisłe określenie terminu w którym organy wydające pozwolenie na budowę. Zgodnie z nowelizacja ustawy maja one na to tylko 65 dni liczone od dnia złożenia wniosku.

Ankieta dla podatników PUS

mm śr, 09 czerwca 2004 14:33

Podlaski Urząd Skarbowy chcąc obsługiwać swoich podatników na jeszcze wyższym, niż dotychczas poziomie przygotował specjalną ankietę, w której podatnicy będą mogli wyrazić swój poziom zadowolenia z obsługi w tymże urzędzie.

Cenne akcje Pfleiderer Grajewo

cz śr, 09 czerwca 2004 06:58

Cena emisyjna akcji serii D spółki Pfleiderer Grajewo została ustalona na 180 zł za jedną akcję. Grajewo chce przeprowadzić ofertę publiczną miliona 600 tysięcy nowych akcji jeszcze w czerwcu. Zarząd przewiduje że dzięki temu uzyska około 270-290 mln zł. Środków u mają być przeznaczone na przejęcie spółki Pfleiderer Prospan SA oraz na inwestycje na rynku rosyjskim. Po opublikowaniu ceny emisyjnej nowych akcji spółki stare jej papiery poszły w górę. Wczoraj na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych za jedną akcję spółki płacono 197 złotych.

Nowa masłownia w Grajewie

cz wt, 08 czerwca 2004 12:50

Nowa linia do produkcji masła została uroczyście uruchomiona w SM Melkpol w Grajewie. Przecięcia wstęgi dokonał m.in. Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jerzy Plewa. Nowa inwestycja grajewskiego Mlekpolu kosztowała ponad 18 mln zł, z czego 5 840 tys. dofinansowane zostało z unijnego programu SAPARD. Linia jest najnowocześniejszą tego typu w kraju. Jest w pełni zautomatyzowana. Jej budowa i uruchomienie odbyło się we współpracy z niemiecką firmą GEA PROCSS TECHNOLOGY.

Rozpoczęto przyjmowanie wniosków o środki z funduszy strukturalnych

cz so, 05 czerwca 2004 12:35

Podlaski Urząd Marszałkowski rozpoczął przyjmowanie wniosków o strukturalne środki unijne ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR). W latach 2004-2006 beneficjenci na Podlasiu będą mieli łącznie do wykorzystania 526 mln zł, z czego 121 mln zł w tym roku. W samorząd województwa uruchomił przyjmowanie wniosków o środki w ramach pierwszego działania, dotyczącego modernizacji i rozbudowy regionalnego układu transportowego. Kolejne działania w ramach ZPORR będą uruchamiane sukcesywnie, co tydzień.

Na odpis zdecydowali się nieliczni!

cz pt, 04 czerwca 2004 15:20

Tylko 0,2 proc. podatników z województwa podlaskiego zdecydowało się przekazać 1 proc. swojego podatku dochodowego za 2003 rok organizacjom pożytku publicznego. Oznacza to, że zaledwie co pięćsetny podatnik skorzystał z tego prawa. Co ciekawe proporcjonalnie najwięcej w skali województwa odpisów dla takich organizacji zarejestrowano w Urzędzie Skarbowym w Łomży. Były one tu w 0,4% PITach czyli co 250 złożonym w Łomży PIT-ie.

Mlekpol wśród "najcenniejszych"

cz pt, 04 czerwca 2004 07:52

Grajewski Mlekpol znalazł się w gronie 100 najcenniejszych prywatnych firm działających w Polsce. Ranking przygotowany przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową publikuje czerwcowy numer "Businessman Magazine". Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewa zajęła 39 miejsce wyprzedzając m.in. o sześć oczek SM Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego.

Szeptela coraz więcej

cz pt, 04 czerwca 2004 06:19

O 2,5% w maju zwiększyła się liczba abonentów niezależnego operatora telekomunikacyjnego wywodzącego się z Szepietowa. Szepetel poinformował właśnie, że prowadzona akcja pozyskiwania nowych abonentów w Łomży i najbliższej okolicy odniosła pozystywne efekty. W ciągu jednego miesiąca liczba nowych abonentów wzrosła o kilkaset osób, a do końca roku ma się zwiększyć o około 10%.

Nie zapomnij o przebiegu na fakturze!

cz pon, 31 maja 2004 14:27

Osoby kupujące auto w którymś z państw Unii Europejskiej powinny domagać się od sprzedającego wpisania na fakturę przebiegu auta. W znaczny sposób ułatwia to procedurą związaną ze stwierdzeniem czy, w świetle ustawy o podatku od towarów i usług, auto jest nowe czy używane, a co się z tym wiążę czy sprowadzający takie auto musi płacić podatek VAT.

Kontrowersje wokół reklam łomżyńskiego browaru

cz wt, 25 maja 2004 21:56

Browar Łomża ma problem. W swojej ostatniej kampanii reklamowej wykorzystał herby podlaskich miast, nie pytając o zgodę władz. Teraz samorządy pytają o wyjaśnienia Nowe billboardy łomżyńskiego browaru można napotkać również w Białymstoku. Z przechylonej butelki wlewa się do szklanki struga piwa. Na szklance wielki napis: "Białystok", obok zaś herb miasta.

Grajewo planuje wzrost zysku netto o 36% do 84 mln zł w 2004 r.

cz wt, 25 maja 2004 21:15

Pfleiderer Grajewo SA planuje zwiększyć zysk netto w 2004 roku o ok. 36% do 84 mln zł przy planowanym wzroście przychodów o ok. 15% do ok. 634 mln zł, podał producent płyt meblowych i oklein w prospekcie emisyjnym. Zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) ma wynieść 134 mln zł, a zysk operacyjny (EBIT) - 107 mln zł, podano także.

Jeden milioner

cz pon, 24 maja 2004 12:28

Tylko jeden podatnik z Łomży w swoim PIT-ie wykazał dochód powyżej miliona złotych. Z danych Izby Skarbowej w Białymstoku wynika, że aż w 94% złożonych w tym roku PITach podatnicy wykazali nadpłaty co oznacza, że dostaną od urzędów skarbowych zwroty nadpłaconego podatku. W przypadku Łomży rekordowa nadpłata wyniosła 275 tys. zł.

« · «« · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · 44 · 45 · 46 · 47 · 48 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę