Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Czy na rencie można pracować?

mm śr, 26 lipca 2023 19:01

Osoby, które pobierają rentę z tytułu niezdolności do pracy, mogą podejmować pracę zarobkową, nawet jeśli mają orzeczoną całkowitą niezdolność do pracy. Muszą jedynie pamiętać o obowiązujących progach przychodu, które powodują zmniejszenie bądź zawieszenie wypłaty świadczenia.

O biznesie, inwestycjach, wsparciu i nowych możliwościach w gminie Łomża

mm wt, 27 czerwca 2023 13:36

- Jeżeli ktoś nie składa wniosków o dofinansowanie, to jest bardzo trudno uzyskać dotacje - mówił Dariusz Budrowski prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości pytany o dostępność środków na rozwój biznesu. Zapowiedział wsparcie na gospodarkę obiegu zamkniętego, czyli termomodernizację, kolektory słoneczne, wszystko co się wiąże z oszczędnością czy pozyskiwaniem źródeł energii.

UOKiK zarzuca nieuczciwe praktyki Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol

mm pon, 26 czerwca 2023 15:59

Prezes UOKiK zobowiązał Spółdzielnię Mleczarską Mlekpol do zaprzestania nieuczciwych praktyk wobec dostawców mleka – czytamy w komunikacie. Zdaniem urzędu Mlekpol narzucał spółdzielcom podpisanie umowy zawierającej niekorzystne dla nich postanowienia. Spółdzielnia uniknęła ogromnej kary, ponieważ jak czytamy „niezwłocznie po zapoznaniu się z zarzutami Prezesa UOKiK zaproponowała zmiany umów i praktyk handlowych w kierunku oczekiwanym przez organ”.

Ulgi i umorzenia w 2022 roku

mm pt, 26 maja 2023 14:13

Lista osób i firm, którym Urząd Miejski w Łomży w 2022 roku udzielał ulg, odroczeń, czy umorzeń podatków.

Do 1 czerwca można składać do ZUS-u wnioski o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej

mm śr, 24 maja 2023 09:04

2, 2 mln przedsiębiorców czyli 81 proc. zobowiązanych rozliczyło już składkę zdrowotną. 1,4 mln płatników może liczyć na zwrot nadpłaty. Przedsiębiorcy mają czas na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty przez PUE ZUS tylko do 1 czerwca.

Najwięksi dostawcy OSM Piątnica

mm pt, 19 maja 2023 13:57

OSM Piątnica nagrodziła swoich czołowych dostawców. W 2022 roku najwięcej, bo ponad 10 milionów litrów mleka, dostarczył Adam Pietruszyński.

22 maja mija termin na złożenie rocznego rozliczenia składki zdrowotnej

mm cz, 18 maja 2023 10:37

Jeszcze tylko przez kilka dni - do 22 maja przedsiębiorcy mogą złożyć roczne rozliczenie składki zdrowotnej za 2022 rok. Taki obowiązek mają osoby prowadzące działalność, która była opodatkowana podatkiem liniowym, według skali podatkowej lub ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.

Szkolenia i dyżury dla przedsiębiorców z rozliczenia składki zdrowotnej

mm cz, 04 maja 2023 10:14

W tym roku, po raz pierwszy część płatników składek musi złożyć roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne za ubiegły rok. Rozliczenie do ZUS-u trzeba przekazać do 22 maja.

Nowy obowiązek przedsiębiorców

mm śr, 19 kwietnia 2023 13:35

Do 22 maja przedsiębiorcy opodatkowani na zasadach ogólnych lub ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych muszą złożyć roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne za 2022 rok.

Kto dostanie 4 tysiące złotych pensji na rękę?

mm wt, 18 kwietnia 2023 18:09

25 przedsiębiorstw, firm i instytucji państwowych przygotowało stoiska na Targi Pracy, od 2014 r. organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Łomży dla mieszkańców miasta i powiatu. Chętni absolwenci ze szkół średnich i uczelni i dorośli, również bezrobotni, od przedstawicieli i rekruterów dowiadywali się o warunkach pracy i płacy, składali curriculum vitae i ankiety personalne. - Byli tu pracodawcy, którzy wywiązują się z umów względem pracowników, zarówno z Funduszu Pracy, jak Krajowego Funduszu Szkoleniowego – podsumowuje Elżbieta Olejniczak, dyrektor PUP w Łomży.

Budują gazociąg do Ostrołęki

mm wt, 18 kwietnia 2023 17:56

O zakończeniu prac saperskich przy budowie gazociągu dla elektrowni w Ostrołęce poinformowała dziś Energa w komunikacie. Budowany gazociąg ma połączyć interkonektor Polska-Litwa, biegnący pod Łomżą z powstającym blokiem gazowo-parowym w Ostrołęce.

Elektrownia atomowa w Ostrołęce?

mm pon, 17 kwietnia 2023 14:08

Orlen Synthos Green Energy ogłosiło dziś wstępną listę możliwych lokalizacji reaktorów atomowych BWRX-300. Wśród siedmiu wskazanych miejsc znalazła się pobliska Ostrołęka.

Sklep Diverse z Venedy z pierwszą taką wizualizacją w Polsce

mm pt, 17 marca 2023 15:50

Pierwszy w Polsce sklep sieci Diverse w nowym koncepcie wizualnym otwarto dziś (piątek 17.03) w łomżyńskiej Venedzie. Zwiększyła się jego powierzchnia i oferta.

Co z inwestycjami w Łomży

mm pon, 27 lutego 2023 13:28

Miasto Łomża szuka firmy, która zajmie się promocją terenów inwestycyjnych. Zanim poznamy wykonawcę zlecenia, sprawdzamy ile terenów inwestycyjnych Łomża ma.

Przyrasta legalnie pracujących cudzoziemców

mm pt, 24 lutego 2023 10:29

Prawie 30 tys. cudzoziemców legalnie pracuje w województwie podlaskim. W Polsce ich liczba przekroczyła milion. W stosunku do 2021 roku oznacza to 20% wzrost.

Łomża rzuca rękawicę Orlenowi

mm śr, 22 lutego 2023 21:17

Łomżyński MPEC w Czerwonym Borze planuje budowę spalarni materiałów niebezpiecznych. Podobna instalacja ma powstać w pobliskiej Ostrołęce, gdzie spółka Orlenu za 3 lata zakłada rozruch. Jakie są szanse spółki miejskiej w starciu z gigantem?

Dwie stacje MOL w Łomży

mm wt, 21 lutego 2023 17:55

Dwie stacje paliw w Łomży i kolejna w Zbójnej mają działać w regionie pod marką węgierskiego MOL-a. Nie wiadomo od kiedy dokładnie, ale firma w przesłanej do nas informacji zapewnia, że dla większości stacji chce to zrobić do końca przyszłego roku.

UOKiK zarzuca jednej z łomżyńskich firm udział w zmowie

mm śr, 15 lutego 2023 12:25

Udział w zmowie przetargowej zarzuca UOKiK jednej ze znanych łomżyńskich firm. Sprawa dotyczy 11 przetargów na budowę infrastruktury elektroenergetycznej o łącznej wartości około 9 mln zł.

Minimalna składka na ubezpieczenie zdrowotne w 2023 r.

mm pt, 10 lutego 2023 12:56

Od ubiegłego roku obowiązują trzy nowe terminy przekazywania dokumentów rozliczeniowych i płatności składek. To 5. 15. i 20. dzień danego miesiąca. Przedsiębiorcy mają również obowiązek comiesięcznego składania dokumentów rozliczeniowych przypomina ZUS.

Tylko do końca stycznia zgłoszenia do małego ZUS plus

mm pon, 16 stycznia 2023 10:45

Przedsiębiorcy prowadzący działalność na mniejszą skalę, chcąc skorzystać z możliwości płacenia niższych składek jeszcze w tym roku, mają czas na zgłoszenie tylko do końca stycznia 2023 roku – przypomina ZUS. Dotyczy to osób prowadzących własną firmę, które nie korzystały z małego ZUS plus w ubiegłym roku. Ci, którzy rozpoczęli korzystanie z ulgi w 2022 roku i nadal spełniają warunki, nie muszą zgłaszać się po raz kolejny.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę