Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 13 lipca 2020 napisz DONOS@

Spotkanie Kręgu Instruktorskiego

ZHP wt, 06 sierpnia 2019 11:08

Spotkanie Kręgu Instruktorskiego oraz Spotkanie Organizacyjne Rajdu Wizna W dniu 08.08.2019r. o godz. 17.00 w Hufcu odbędzie się spotkanie Kręgu Instruktorskiego dla czlonków Kregu oraz dla osób, które chcą do niego wstąpic. W tym samym czasie odbędzie sie spotkanie organizacyjne Rajdu Wizna. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą pomoc w organizacji.

Godzina "W" w Warszawie

Foto: Godzina "W" w Warszawie
ZHP pon, 05 sierpnia 2019 15:19

W tym samym czasie gdy w Łomży pod pomnikiem Harcerzy Łomżyńskich harcerze oddawali hołd Powstańcom Warszawskim w Warszawie przy pomniku Małego Powstańca reprezentacja naszego Hufca wystawiła Wartę Honorową w składzie pwd. Martyna Łuba i sam. Agata Domańska a komendant Hufca ZHP w Łomży hm. Wiesław Domański w imieniu harcerzy łomżyńskich złożył kwiaty i zapalił znicze. Po uroczystości pod Pomnikiem Małego Powstańca reprezentacja Hufca udała się na spotkanie z Powstańcami i wspólne śpiewanie (nie) zakazanych piosenek. Uroczystości w Warszawie zostały zakończone przez zapalenie zniczy pod pomnikiem „Akcji pod Arsenałem” przez drużynowych trzech Łomżyńskich drużyn noszących imiona bohaterów związanych z akcją: pwd. Martyna Łuba 18 ŁDH „Agricola” im. Aleksego Dawidowskiego, pwd. Dorota Domańska 23 ŁDH „Wawer” im. Jana Bytnara, hm. Wiesław Domański 32 ŁDH „Dywersja” im. Tadeusza Zawadzkiego. Chwała Bohaterom

75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Foto: 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
ZHP pon, 05 sierpnia 2019 15:17

W dniu 1 sierpnia zuchy, harcerze i instruktorzy Hufca ZHP w Łomży oddali cześć Powstańcom w 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 przy pomniku Harcerzy Łomżyńskich pod przewodnictwem Kapelana Hufca hm. Jana Bońkowskiego i phm Adama Mazewskiego odbyła się zbiórka drużyn. W uroczystościach uczestniczyli członkowie 13 ŁDH „Agada”, 15 DH „Wataha”, 18 ŁDH „Agricola”, 32 ŁDH „Dywersja”, DW „Fuego”. Przy pomniku została wystawiona Warta Honorowa a delegacja złożyła kwiaty i zapaliła znicze. Harcerze zaśpiewali Hymn Harcerski a następnie kapelan Hufca dh. Huragan skierował do zebranych kilka słów o poświeceniu honorze i miłości do ojczyzny – wartościach jakimi kierowali się powstańcy warszawscy. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem Modlitwy harcerskiej.

Nowa instruktorka Hufca

Foto: Nowa instruktorka Hufca
ZHP nie, 21 lipca 2019 14:35

W dniu 02.07.2019 r na Bazie Harcerskiej w Nowym Młynie HO Martyna Łuba złożyła zobowiązanie instruktorskie. Nową instruktorkę Hufca powitali hm. Wiesław Domański HR,hm. Jan Bońkowski kapelan Hufca, pwd. Dorota Domańska drużynowa 23 ŁDH "Wawer", pwd. Wojciech Więtczak skarbnik Hufca, pwd. Sylwia Wykowska członek Komisji Rewizyjnej, 32 ŁDH "Dywersja", 23 ŁDH "Wawer", 18 ŁDH "Agricola". Druhno "Marysiu" serdecznie witamy w gronie instruktorów ZHP, życzymy wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń realizacji planów i samych radosnych przeżyć w harcerskim mundurze.

Imieniny dh. Huragana

Foto: Imieniny dh. Huragana
ZHP pon, 24 czerwca 2019 10:46

Z okazji imienin składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa bożego w posłudze kapłańskiej oraz zadowolenia z pełnienia służby instruktorskiej a także wiele przygód na harcerskich szlakach. Zuchy, harcerze i instruktorzy Hufca Nadnarwiańskiego ZHP w Łomży

Ognisko na Nowym Młynie

Foto: Ognisko na Nowym Młynie
ZHP wt, 25 czerwca 2019 16:10

W dniu 22.06.2019 r. na Bazie harcerskiej w Nowym Młynie zostało zorganizowane ognisko w którym wzięli udział członkowie 23 ŁDH Wawer i 32 ŁDH Dywersja oraz komendant Hufca ZHP w Łomży. Standardowo najpierw trwały prace kwatermistrzowskie i porządkowe. Wieczorem harcerskie ognisko ze wspomnieniami z ubiegłego roku oraz planami na obecne wakacje. Chętni zostali na nocne czuwanie przy ogniu. W niedzielę zostały przeprowadzone zajęcia surwiwalowe.

III Gala Ekonomi Społecznej - wyróżnienie

Foto: III Gala Ekonomi Społecznej - wyróżnienie
ZHP nie, 21 lipca 2019 14:38

W dniu 31.05.2019 r. podczas III Gali Ekonomi Społecznej w Piątnicy komendant Hufca ZHP w Łomży hm. Wiesław Domański HR został wyróżniony jako jeden z trójki społeczników łomżyńskich. Nagrody wręczał Paweł Backiel prezes Podlaskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Zaznaczył, że to osoby szczególnie zaangażowane w działalność na rzecz rozwoju społeczności lokalnych. Dh. Wiesław odbierając wyróżnienie powiedział, że ta nagroda nie należy się jemu , ale tym - wskazując na opiekującą się nim podczas gali HO Martynę Łubę z 18 ŁDH "Agricola" - wszystkim młodym ludziom zuchom, harcerzom, którym się chce chcieć, którzy są tam gdzie trzeba, wyglądają jak trzeba i robią to co trzeba. Doceniając zaangażowanie harcerzy mówił, że my starsi jedynie pokazujemy jakimi ścieżkami podążać korzystając z harcerskiego systemu wartości niezmiennego od ponad 110 lat.

100 lecie Szkoły Podstawowej w Wygodzie

Foto: 100 lecie Szkoły Podstawowej w Wygodzie
ZHP śr, 26 czerwca 2019 15:35

W dniu 01.06.2019 r. odbyły się uroczystości 100 lecia Szkoły Podstawowej w Wygodzie. Hufiec ZHP w Łomży reprezentował hm. Wiesław Domański HR - komendant Hufca oraz HO Martyna Łuba drużynowa 18 ŁDH "Agricola". W organizację uroczystości włączyła się 15 ŁDH "Wataha" działająca tu w Szkole Podstawowej w Wygodzie a prowadzona przez dh. Agnieszkę Kombur. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, następnie odsłonięciem pamiątkowej tablicy.

Zajęcia Strzeleckie 7 DH im Kacpra Wielocha

Foto: Zajęcia Strzeleckie 7 DH im Kacpra Wielocha
ZHP wt, 25 czerwca 2019 15:54

W dniu 12.06.2019 r. na Strzelnicy Sportowej w Piątnicy odbyły się zajęcia Strzeleckie 7 DH im Kacpra Wielocha zorganizowane w ramach projektu przez sołtysa Miastkowa Pana Rafała Bąkowskiego. Rozegrano zawody strzeleckie w kategorii dziewcząt i chłopców. W zajęciach uczestniczył komendant Hufca ZHP w Łomży hm. Wiesław Domański HR. Po zawodach uczestnicy zajęć udali się do GOK-u gdzie zostały wręczone dyplomy uczestnictwa i puchary a uczestnicy posilili się daniami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich w Miastkowie.

81 Urodziny dh "Huragana"

Foto: 81 Urodziny dh "Huragana"
ZHP wt, 25 czerwca 2019 14:41

W dniu 28.04.2019 r w kaplicy na uczelni Jańskiego w Łomży została doprawiona Harcerska Msza Święta. Przed jej rozpoczęciem dh "Huragan" otrzymał od harcerzy stułę z harcerskimi symbolami: lilijką i krzyżem a komendant Hufca hm. Wiesław Domański złożył życzenia. Po mszy udaliśmy się do sali, gdzie zostało odśpiewane harcerskie sto lat a ŁDW Fuego ofiarowała kapelanowi własnoręcznie wykonaną kapliczkę. Był oczywiście tort i życzenia.

Harcerska Msza święta

Foto: Harcerska Msza święta
ZHP wt, 25 czerwca 2019 15:39

W dniu 25.05.2019 r w kaplicy na Uczelni Jańskiego w Łomży dh Huragan odprawił Harcerską Mszę Świętą. Po mszy udaliśmy się na lody.

228 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 maja

Foto: 228 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 maja
ZHP wt, 25 czerwca 2019 20:37

228 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 maja W dniu 2 maja 2019 r. w Łomży przed pomnikiem 33 Pułku Piechoty obok Klubu Garnizonowego odbyły się uroczystości Dnia Flagi w których udział wzięli harcerze naszego Hufca wystawiając Wartę Honorową w składzie dh. Zuzanna oraz dh. Patryk Rogowski - 32 ŁDH "Dywersja". O godzinie 10:00 została podniesiona Flaga Państwowa, następnie okolicznościowe przemówienia. W imieniu harcerzy kwiaty złożył komendant Hufca w asyście Kapelana Hufca i członków - 32 ŁDH "Dywersja". 3 maja 2019 r. w Łomży odbyły się uroczyste obchody 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. W uroczystościach wzięły udział: 23 ŁDH "Wawer", 32 ŁDH "Dywersja" oraz Poczet Sztandarowy Hufca w składzie dh. Agata Domańska, dh. Martyna Łuba, dh Mateusz Samsel - 32 ŁDH "Dywersja". Pod pomnikiem 33 Pułku Piechoty w Łomży Hufiec wystawił Wartę Honorową a delegacja złożyła kwiaty. Następnie o godz. 10:00 w Katedrze została odprawiona Msza święta, po której poczty sztandarowe i uczestnicy uroczystości udali się na Stary Rynek.

Dzień Myśli Braterskiej

ZHP pt, 22 lutego 2019 19:33

„Starajcie się zostawić ten świat troszkę lepszym niż go zastaliście” Robert Baden-Powell W Dniu Myśli Braterskiej życzymy wszystkim zuchom, harcerzom i instruktorom wytrwałości w pełnieniu służby harcerskiej, wielu radości, wspaniałych przyjaciół i niezapomnianych przygód. Aby harcerskie ideały pomagały Wam w codzienności, a wasze działania były dowodem, że harcerze czynią świat lepszym. Komenda Hufca ZHP w Łomży

Wypadek samochodowy naszego komendanta

ZHP pt, 22 lutego 2019 19:26

W dniu 7 grudnia 2018 r. nasz komendant Hufca hm Wiesław Domański w drodze powrotnej z odprawy komendantów, która odbyło się w Komendzie Chorągwi w Białymstoku maił bardzo poważny wypadek samochodowy.

Dzień Myśli Braterskiej

ZHP pt, 22 lutego 2019 19:40

Czuwaj! Hufcowe obchody Dnia Myśli Braterskiej - święta wszystkich harcerzy odbędą się w sobotę 23.02.2019 r. 12.00- spotkanie pokoleń w Domu Harcerza 14.00- Harcerski Bieg Batrolowy po Łomży 18.00- wieczornica Serdecznie zapraszam do aktywnego udziału Komendant Hufca pwd. Dorota Domańska

XXVI OZDS zmiany

ZHP pon, 21 stycznia 2019 09:22

Czuwaj. Informuję że w organizacji tegorocznego Zlotu nie będą brały udziału Poczty Harcerskie a tym samym nie będzie przy okazji Zlotu Druha Szarego Zlotu Poczt Harcerskich. UWAGA. Został wydłużony termin zgłoszeń Poniżej zmieniony regulamin.

XXVI OZDS

ZHP so, 05 stycznia 2019 08:49

Organizatorzy Zlotu Druha Szarego - Hufiec Nadnarwiański ZHP im. Adama Chętnika w Łomży, Naczelnictwo Poczt Harcerskich, PH 101 Łomża oraz wielu, harcerzy, instruktorów ZHP i ludzi dobrej woli z Ziemi Łomżyńskiej, Komendant Chorągwi Białostockiej ZHP który objął Zlot Patronatem Honorowym zapraszają serdecznie na XXVI Ogólnopolski Zlot Druha Szarego.

IV Festiwal Pieśni patritycznej i Harcerskiej w Jedwabnem

ZHP wt, 13 listopada 2018 10:32

W dniu 17.11.2018 r. w Jedwabnem odbędzie się IV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Harcerskiej. Wspólorganizatorem festiwalu jest 21 DH "Agapa-Pomocna dłoń" im. ks. Kazimierza Lutosławskiego w Jedwabnem

11.11.2018 r. Mapping w Łomży

Foto: 11.11.2018 r. Mapping w Łomży
ZHP wt, 13 listopada 2018 21:01

Na zakończenie uroczystych obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę po zakończeniu śpiewania pieśni patriotycznych w Drozdowie 32 ŁDH "Dywersja" z komendantem Hufca późnym wieczorem a w zasadzie nocą udała się na Stary Rynek w Łomży, gdzie specjalnie dla nas został wyświetlony poza wyznaczonymi godzinami video mapping "Łomża dla niepodległej".

11.11.2018 r. Śpiewanie Pieśni Patriotycznych w Drozdowie

Foto: 11.11.2018 r. Śpiewanie Pieśni Patriotycznych w...
ZHP wt, 13 listopada 2018 10:23

Przedostatnim wydarzeniem w jakim harcerze łomżyńscy brali udział podczas Łomżyńskich obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę było śpiewanie pieśni patriotycznych w Drozdowie prowadzone od 19 lat prze Panią Katarzynę Lipską i jej rodzinę. W śpiewaniu uczestniczyli członkowie 32 ŁDH "Dywersja" razem z Komendantem Hufca ZHP w Łomży. W trakcie śpiewania hm. Wiesław Domański przekazał Pani Kasi oraz Pani Annie Archackiej - dyrektora Muzeum Przyrody w Drozdowie śpiewnik swojego autorstwa opracowany na stulecie powstania ZHP oraz pamiątkową kartę i okolicznościowy znaczek w podziękowaniu za wieloletnie wspólne śpiewanie. Śpiewanie pieśni zostało zakończone zaśpiewaniem Hymnu Państwowego.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę