sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Czym czyścić szybę w kominku...?

Witam,

Może ktoś z forumowiczów mógłby mi polecić jakiś dobry sposób na czyszczenie szyby w kominku? Może mógłby polecić jakiś preparat do tego, jakiś środek i dać namiar gdzie to kupić?
Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

_____________________________
Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym czyścić szybę w kominku...?

udaj sie do sklepu SANMET na legionow i popros o plyn do czyszczenia szyb, nei pamietam nazwy. Spryskujesz szybke odzcekasz chwile az sadza troche pusci, przecierasz ( najlepiej papierowy recznik), pozniej zeby wychuchac na blysk plyn do mycia szyb uzywasz. Caly zabieg trwa kilka minut, ale efekt dobry... sam tak robie od kilku lat. Niestety po 2-3 dniach szybka znow zachodzi...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym czyścić szybę w kominku...?

Dziekuje SN4P. A nie pamietasz moze ile (mniej więcej) taki płyn kosztuje i ile jego jest w butelce? A może jakieś cechy rozpoznawcze: kolor butelki, etykiety...
Dziekuje raz jeszcze i pozdrawiam.

_____________________________
Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym czyścić szybę w kominku...?

Ten, ktorego teraz uzywam ma tylko napis "Płyn do mycia szyb kominkowych" 500ml (+200 gratis). Producent ZUHW TOO-TAK Brodnica, biala butelka (z rozpylaczem) z niebieskimi wstawkami, koszt 19,00 PLN. Jak wejdziesz do SANMETU powinien stac na regale po lewej stronie od wejscia od strony spawarek itp. Zapytaj i ci dadza, jak nie znajdziesz. A i jeszcze jedno zaopatrz sie w rekawiczki gumowe, bo srodek jest zracy to po 1', a po 2' ciezko pozniej rece odmyc...Powodzenia



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym czyścić szybę w kominku...?

Spróbuj w Leader Price , ja kupywałem Płyn do czyszczenia kuchenek grillów i kominków niedrogi a bardzo skuteczny . Jest w białej butelce o pojemności 450 ml z zieloną nalepką . Pozdrawiam nwladek .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym czyścić szybę w kominku...?

Bywają też w areozolu koszt od 9 do 16 zł. spytasz w sklepie to wiedzą bo to bardzo popularny temat. praktycznie w każdym sklepie z agd itp.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym czyścić szybę w kominku...?

Bywają też w areozolu koszt od 9 do 16 zł. spytasz w sklepie to wiedzą bo to bardzo popularny temat. praktycznie w każdym sklepie z agd itp.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym czyścić szybę w kominku...?

"Spróbuj w Leader Price , ja kupywałem Płyn do czyszczenia kuchenek grillów i kominków niedrogi a bardzo skuteczny . Jest w białej butelce o pojemności 450 ml z zieloną nalepką ."

Dokładnie, chyba nie rzeczy, która tej płyn nie ruszy :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym czyścić szybę w kominku...?

Czyszczenie szyby odbywa się za pomocą szmatki i płynów czyszczących na bazie sody kaustycznej.

Ale najlepszym bo darmowym sposobem jest:
- namoczenie lekko gazety ewentualnie gąmbka
- dodanie do tego troszkę popiołu z paleniska (bez grudek bo mogą porysować szybę)
- następnie przecieramy szybę.
Po takim zabiegu cała sadza na szybie nam się rozpuszcza i możemy wtedy zwykłym płynem do mycia naczyń, bądź szyb przecierając ręcznikiem papierowym doprowadzić do lśnienia naszej szybki.
Od lat tak stosuje i wszystko jest ok, tanio szybko i szybka dłużej zachowuje swoją przejrzystość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym czyścić szybę w kominku...?

Bardzo dziekuję wszystkim za porady!

Pozdrawiam.

_____________________________
Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym czyścić szybę w kominku...?

Szybę kominkową można również wyczyścić za pomocą mieszanki wody z amoniakiem. Jest to dokładniej opisane tutaj: http://sprzataniedomu.blogspot.com/2012/06/czyszcznie-szyby-kominka.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym czyścić szybę w kominku...?

Szybę w kominku czyściłam kiedyś popiołem z drewna,a później woda z płynem do mycia naczyń i na glans płyn do szyb.Szybko i tanio,bez żadnych specjalnych środków.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym czyścić szybę w kominku...?

Kup na Allegro taki niemiecki spray do tego.Bedziesz bardzo zadowolony.
Oferta nr.2462492101

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym czyścić szybę w kominku...?

detergentem na pewno :D

smoke that shi* like that shi* :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym czyścić szybę w kominku...?

najszybciej wyczyścisz aerozolem do piekarników ... spryskujesz wytworzy się biała piana i przecierasz papierem odrazu... nic nie czyścisz tylko cały osad z szyby zbierasz z pianą w papierowy ręcznik . potem żeby szyba lsniła możesz przetzeć płynem do okien jest to najszybszy sposób ... próbowałam już wszystkiego i ten jest najlepszy .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym czyścić szybę w kominku...?

w www.teczalomza.pl jest preparat z firmy HG z przeznaczeniem tylko do szyb kominkowych bardzo skuteczny polecam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym czyścić szybę w kominku...?

Ja polecam płyn z firmy Gold Drop - DIX professional przeznaczony do kominków, kuchenek i grila (w zielonej butelce, bo sa rózne rodzaje z tej serii), 500ml za ok 8 zł. Dostepny w zwykłym sklepie z chemią. Super środek na wszelkie sadze i przypalenia na szybie kominkowej, pryskasz, chwile czekasz i wycierasz:), używamy do od trzech lat, wczesniej kupowalismy inne - droższe/profesjonalne , jednak ten jest najbardziej ewfektywny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym czyścić szybę w kominku...?

W sklepie z chemią niemiecką przy blaszaku możesz kupić taki płyn do kominków, piekarników, rusztów i grilla. Wg. mnie jest lepszy od tego z Sanmetu.
Ale ten Sanmetowski też nie jest zły.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym czyścić szybę w kominku...?

ja mam indavox kominek, bardzo dobrze się spisuje, daje radę nawet z nawiększym brudem, a wierzcie mi wczesniej próbowałam juz wszystkiego - soda + ocet też nie dawała rady

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym czyścić szybę w kominku...?

W Rossmanie można kupić domol o octem. Bardzo fajnie się sprawdza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czym czyścić szybę w kominku...?

Aby oczyścić szybę w kominku, należy postępować ostrożnie i używać odpowiednich środków. W pierwszym kroku, upewnij się, że kominek jest wyłączony i całkowicie zimny. Następnie przygotuj środek czyszczący, który może być gotowym produktem do czyszczenia szyb kominkowych lub domowym roztworem, w którym mieszasz wodę z popiołem drzewnym lub sodą oczyszczoną.

Nanieś środek czyszczący na powierzchnię szyby i rozprowadź go równomiernie za pomocą gąbki lub miękkiej ściereczki. Pozwól mu działać przez kilka minut, aby rozpuścić nagar i zabrudzenia.

Następnie delikatnie usunąć zabrudzenia i pozostałości środka czyszczącego za pomocą miękkiej ściereczki, gąbki lub papieru do czyszczenia szyb. Może być konieczne kilka prób, aby całkowicie usunąć zabrudzenia.

Po usunięciu zabrudzeń dokładnie umyj szybę w kominku czystą wodą, aby usunąć wszelkie pozostałości środka czyszczącego. Możesz również użyć środka do polerowania szyb kominkowych, aby nadać jej połysk.

Na koniec, starannie osusz szybę przy użyciu miękkiej ściereczki lub papieru do czyszczenia szyb, aby uniknąć pozostawienia smug.

Podczas czyszczenia szyby, zwróć uwagę na stan uszczelek i upewnij się, że są w dobrym stanie. Regularne czyszczenie szyby w kominku pomoże utrzymać ją w czystości i zapewnić klarowny widok na ogień. Unikaj agresywnych substancji chemicznych, które mogą uszkodzić powierzchnię szyby.

https://www.lolapopp.pl/kominki/

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org