sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

Znalazłem taki w Sezamie zrobiony wyłącznie z Mąki żytniej typ 2000,gdzie nie pójdę,to jest mieszanka 2 mąk,może ktoś wie gdzie można taki dostać?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

spróbuj sam zrobić - ja robię wg tego przepisu: http://gotuj.skutecznie.tv/2011/09/pierwszy-chleb-nawet-na-mlodym-zakwasie/

żaden sklepowy nie będzie ci już smakował :-)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

Piekarnia na Nowogrodzkiej...lepszego nie jadłeś...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

chleb zytni kupuje w piekarni okolo "blaszka" 2 x w tygodniu .Jest pieczony w duzych blachach i po tygodniu jest jadalny pomimo ze ciut suchy ale NIE SPLESNIALY!.osobiscie robie zakup raz w tygodniu i wystarcza mi do nastepnej dostawy.pawello ale twoj przepis wykorzystam -dzieki

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

Jak ta piekarnia się nazywa? Kupywałem przy Wiacie w tym sklepie żytni po 1.80 taki ciemny długi z dodatkiem jakiś płatków,jak nie było to w Krasce kilka kroków dalej.. ciekawe czy to prawdziwe żytniaki.,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

Czy uważasz że jak napiszesz że kupiłeś chleb przy wiacie, czy w piekarni koło blaszaka, w piekarni na Nowogrodzkiej to inni skorzystają z takiej wiadomości? Otóż w Łomży jest więcej niż jedna wiata, więcej niż jeden blaszak, a ulica Nowogrodzka ma ponad 2 km. W 60 tysięcznym mieście wypadałoby posługiwać się adresami. Nie to żebym się czepiał, ale mi taka grypsera nie pomogła znaleźć żytniego chlebka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

blaszak w Ł jest jeden, rodowity wie o która piekarnie chodzi na Nowogrodzkiej, wiata też jest dobrze opisana

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

hobbit wybacz,ale mi BLASZAK kojarzy sie ze sklepem na przeciw Qube, przy CTO...
Wiec, nie pisz "rodowity", gdy tak jak pisal gadatek, jest duzo miejsc o identycznej nazwie , jaka ktos sobie nadal.

Idac tym tropem, czy jak ktos powie ze idzie do DOMu to idzie do Ciebie do DOMu?:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

tak blaszak przy CTO , na ryneczku jest sprzedaz chleba i zaraz wybieram sie po zakup.Zytni bez zadnych "udziwien" , pieczony w duzych blachach ,sprzedawany na kg - tzn kupisz tyle ile chcesz. najwazniejsze ze "bebechy" po nim nie bola:))

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

hobbit, o jaką tobie piekarnie chodzi na nowogrodzkiej? jak zdaje się tam nie ma już żadnej od dwana...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

Z tego co widzę to naturalnego pieczywa już nie ma a na pewno nie w Krasce.Najlepiej kupować pieczywo z małych piekarni jak już bo tam robią w miarę naturalnie.

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

laur1111xxx, nie wiesz o czym piszesz... wszędzie robią tak samo...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

OjciecR. nie wiesz o czym piszesz.. Wszedzie NIE robia tak samo.. Wystarczy kupic pieczywo z roznych piekarni i roznica jest ogromna. Kazdy wybierze co mu przypasuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

nie ma chleba 100% zrobionego z m.żytniej!!! ten kto ma pojęcie (np.piekarz) wie że to nie prawda, taki chleb jest cięższy... więc zakwas + sama mąka żytnia+drożdze + polepszacz + sól = zakalec !!!
"receptury nie mogę wam napisac bo za wiedzę mi płacą"
{dla tych co wiedzą, uważam że to już jest max ( 50/50 )}

wrrrr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

uwielbiam chleb z zakalcem ---gdzie jest??

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

pawello mam pytanie czy piekles chleb wg. tego przepisu? Tajemnica tkwi w zakwasie--- ale jak zrobic zakwas??

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

P.A. ty piszesz o smaku ja o tym czy robią naturalnie czy nie, więc w Łomży żadna piekarnia nie robi chlebów metodą naturalną, wszyscy dodają polepszacze...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

nie ma piekarni która czegoś tam nie dodaje , kiedyś 10 lat wstecz w carefure robili takie coś jak chleb Bi0, zero drożdży,mąka też była specjalna, zero zakwasu i taki mały okrągły chlebek kosztował 6 zł.

wrrrr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

do OjciecR.wiem co pisze bo mam na ten temat pojęcie akurat bo pracowałam w paru piekarniach jako pielęgniarka i widziałam.Duże piekarnie idą na ilość nie na jakość.Małe piekarnię robią bardziej naturalnie nie wszystkie może ale nie dodają polepszaczy do chleba znam takie piekarnię ale nie będę wymieniać bo zaraz będą pisać, że reklama i właściciel pisze haha poza tym te duże to już nawet podobno dezodoranty używają o zapachu pieczywa żeby chleb pachniał naturalnie.Więc LUDZIE lepiej wybierajcie pieczywo

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

Normalne, ze w Łomży nie robią naturalnego chleba bo nie ma w Łomży małych piekarni chyba logiczne.Poza Łomżą są małe i trzeba kupować od nich.

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

laur1111xxx, jako pielęgniarka? to chyba było w minionej epoce... I co pielęgniarka może wiedzieć o wypieku chleba? Może i są w Polsce ekologiczne piekarnie które nie dodają polepszaczy i innych świństw, ale wtedy zwykły 600gr chleb kosztuje z 6-8 zł, w naszym regionie o czymś takim nie słyszałem, więc nie opowiadaj bajek...
Mała piekarnia tym bardziej żeby się utrzymać na rynku musi dodawać chemii aby jej ciasto urosło i aby wyszła na swoje w konkurencji z dużymi zakładami...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

Na Nowogrodzkiej nie ma żadnej piekarni, na necie widnieje,że jest,ale nie ma.. w Sezamie był Żytni,z tego co patrzyłem to w składzie miał tylko mąkę Żytnią typ 2000 + Drożdze,woda,sól i kosztował gdzieś 3.60.
Póżniej pytałem o niego to tylko ludzie robili wielkie oczy,albo,że dowożą raz na jakiś czas,więc lipa..już go nie ma od jakiegoś czasu.
Wychodzi na to,że trzeba sobie samemu upiec,bo tak to ciężko znaleść,bo raczej chleb za 1.80 i jeszcze 0.5 kg nie można uznać za 100% żytni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

@rzepicha: jasne, że robiłem pod przepisem są nawet fotki moich pierwszych wypieków :-) a tu jest przepis na zakwas - http://gotuj.skutecznie.tv/2011/09/jak-zrobic-zakwas-do-pieczenia-chleba/



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

do OjcaR. tak nastąpiła pomyłka po prostu i nie zauważyłam tego chciałam napisać, że pracowałam jako cukiernik w paru piekarniach.Widzę, że nie masz pojęcia o temacie a najwięcej się udzielasz.Jeszcze raz napisze, że małe piekarnię robią naturalnie wiem widziałam. Porównaj pieczywo z przynajmniej trzech piekarni np.Kraski i jakiejś piekarni z poza Łomży to może wreszcie do ciebie dotrze co się pisze.

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

W Piekarni w Piątnicy na ulicy Stawistowskiej 41 można dostać chlebek 100% z mąki żytniej,gdzieś 2zł za 0.5 kg taki mały.
Na opakowaniu jest napisane,że z samej mąki żytniej typ 2000 jest robiony+woda,drożdze,sól.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

Ja sama robie super spraw. chrupiący :P

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

laur1111xxx, twoja wiarygodność w tym momencie dla mnie jest zerowa... raz piszesz że jestes pielęgniarką w piekarni a później że jednak robiłaś za cukiernika... Nie masz pojęcia o czym piszesz, gdyby małe piekarnie robiły naturalnie nie utrzymałby się na rynku... chyba że małą piekarnią nazywasz jakąś babcie na wsi która piecze kilka bochenków tygodniowo...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

do OjciecR. No jasne śmiać mi się chcę z ciebie i dlatego nie będę wchodzić w dyskusję z kimś kto o temacie nie ma pojęcia.

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

Też jestem ciekawa gdzie można go dostać?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100% Chleb Żytni-gdzie można dostać?

Na pewno nie w supermarketach... Jeśli ktoś jest ciekaw, jak robi się pieczywo do tego typu sklepów, to polecam przeczytać https://hotmoney.pl/pieczywo-z-supermarketu-jaki-ma-sklad-czy-jest-zdrowe/ . Włos się na głowie jeży, jak człowiek pomyśli czym go karmią.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org