sobota, 01 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Jakieś książki?

Chciałabym przeczytać coś bardziej ambitnego od romansideł, ale żeby lekko się czytało, ostatnio jestem strasznie zmęczona. W każdym razie odpadają Coelho i inni rozchwytywani, ponieważ w naszej bibliotece nie ma promyka szansy na to, by zdobyć jakąśkolwiek znaną książkę. Ostatnio przeczytałam Mistrza i Małgorzatę Bułhakowa, książka jest rewelacyjna, aż cud, że nikt jej przede mną nie wychwycił... :) Błagam, polećcie mi coś ciekawego!

NiemoralnieNormalna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

Kup se np. Harego Pottera lub cos innego jakąś fantastyke albo idz do kina.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

Polecam "Achaję" Ziemiańskiego.

http://www.fabryka.pl/ksiazki.php?id=achaja


A jak nie, to zawsze zostaje Pratchett.

______________

Chwała Wielkiej Rzeczypospolitej
(Nie mylić z Wielką Polską :-)
WWW.WIELKA.NET
______________

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

Widze że Matyjasz zna się na rzeczy...;)
"Achaja" jest świetna a Pratchett to wymiata po całości (no momentami troszkę mniej wymiata ale i tak jest świetny). Ponadto polecam Sapkowskiego "Narrenturm" i "Bożych bojowników" - ale ostrzegam - cholernie wciąga;))) Aczkolwiek czyta się szybko, lekko i całkiem zabawnie;)))

Pozdrawiam...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

NN: Nikt przed Tobą nie "wychwycił Mistrza i Małgorzaty"? No to tu się mylisz.
Polecam "Zbrodnię i Karę" Dostojewskiego. Czyta się średnio-lekko. Ale za to opowiada o życiu.
Pozdro

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

Gorąco polecam "Marię i Magdalenę", a co za tym idzie "Zalotnicę Niebieską" autorstwa Magdaleny Samozwaniec. Jak na ironię w lektury te cudnie wpleciony jest wątek łomżyńsko-krakowski.
Ktoś mnie kiedyś pytał o moją drogę do Łomży - to poniekąd "wina" tych książek... :)
"Zbrodnia i kara"? Popieram.
A ponadto:
"Czerwone i czarne" Stendhala,
oraz wszystkie Terakowskie i Whartony, też może nie zawsze przyjemne, ale myślę, że warto...

NN,
Bardzo się cieszę, że poruszyłaś ten temat :)
Może i Śledczy vel Bartez vel ... vel... velvet... zrozumie, że bez tego ani rusz...
:)
Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

Pratchett (jesli lubisz fantastyke można zacząć od serii Świata Dysku, ale najlepsza jego książka to "Dobry Omen"!!!! {moim zdaniem oczywiście}), Ziemiański, Sapkowski (i oczywiscie "Narrenturm" i "Boży bojownicy" - bo Wiedźmin już pewnie oczytany we wszystkie strony).
A jesli lubisz marynistykę to Patricka O'Briana kilka książek się pojawiło na fali "Pana i władcy na krańcu świata" - tłumacz się nie wykazał jeśli chodzi o lotność, ale w kontekście opisów oceanów, bitew i zycia na orzy jest niesamowity. Polecam na długie wieczory końca zimy. Do zobaczenia za rufą!

---
PGG

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

Adamus! Wiem, że mnóstwo mnóstwo ludzi przede mną czytało MiM, rzecz w tym, że książka była dostępna w bibliotece, gdy sama chciałam ją wyporzyczyć :)

Ptysiu, nie lubię Harrego, mam za sobą jeden tom i mówiąc szczerze nie przypadł mi do gustu... Do kina też nie chodzę, bo:
1. Nie mam kasy, żeby marnować na kino, bardziej opłaca się obejrzeć w domowym zaciszy razem z przyjaciółką wyporzyczony film...
2. Nie mam z reguły czasu,
3. Chyba nie ma ostatnio zbyt wielu ciekawych filmów...

A wszystkim gorąco dziękuję za zainteresowanie, szkoda że jutro środa, a dziś już nie mam czasu, w każdym razie w czwartek dziarsko ruszam do Miejskiej Biblioteki Publicznej :) dzięki raz jeszcze :)

NiemoralnieNormalna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

A ja ze swojej strony polecam trylogie "Skrytobójcy" i "Złotoskórego" pisarki Robin Hobb, wszystkie części "Odysei Kosmicznej" no i chyba niesmiertelnego "Władcę Pierścieni" :)

R
-------------------
"Lepsze jest wrogiem dobrego"
"Brak inwestycji w naukę to inwestycja w ignorancję"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

Ja polecam Johna Irvinga, szczególnie "Regulamin tłoczni win"; Whartona, głównie "Spóźnionych kochanków" i "Tato"; Pilipiuka z bezbłędnym Jakubem Wędrowyczem; Rolanda Topora i jego bajecznie obsurdalne opowiadania, ale na pierwszym miejscu polecam zupełnie nielekkiego "Ojca Chrzestnego" Mario Puzo... taki mały przekrój ulubionych :]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

A może coś o Łomży , jest tego dość dużo. Niektóre historyczne , inne w formie wspomnień , a jeszcze inne w formie powieści .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

O Łomży?.. Hmm, ciekawe :) Macie może jakieś sprawdzone tytuły?

NiemoralnieNormalna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

O Łomży to chyba Przewodnik ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

Achaja? Od biedy może być. Wulgarny język, fabuła sklejona na ślinę, akcja dostaje zadyszki średnio co 10 stron. Autor lubi zmieniać perspektywę skokowo, od wielkiej polityki do orania pola na wsi. Bohaterów nosi tu i tam, czasem się wręcz teleportują. Geografii świata z opisów nie da się nauczyć. Dla głównej bohaterki zabijanie jest niekiedy długotrwałą walką a niekiedy szast prast - łba nie ma. Czasem nawet nie rozumiem co Ziemiański pisze, jakby mu się język zmienił na chiński w laptopie.
Mimo to miło się czyta, fajny byłby z tego film. Historyjka przednia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

O Łomży czytałem ostatnio "Niewierną" Stompora. Nie mam pojęcia, czy jest to książka dostępna w bibliotece. Jest to taka komunistyczna propaganda osadzona w realiach wojennej Łomży - dużo miejsc istnieje do dzisiaj (a właściwie wszystkie).
książka lekka.
Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

1)W "Niewiernej" przemieszczamy się wraz z bohaterami , w podświadomości , ulicami Łomży -czyta się przyjemnie.
2) "Łomżyńskie wspomnienia" - Towarzystwo Przyjaciół Ziemii Łomżyńskiej Odział w Warszawie: wspomnienia ludzi (nauka , codzienne życie , wygląd ówczesnej Łomży) żyjących tu przed wojną i w jej czasie. Całość urozmaicona ciekawymi zdjęciami. Muszę się pochwalić , że na jednym ze zdjęć jest moja mama ze swoją gimnazjalną klasą.
3) "Urodzona na wozie" (naprawdę) , czyli pamiętnik Hanki Bielickiej. Wspomnienia łomżyńskie pani Hani , wraz z interesującymi zdjęciami.
Dodam coś jeszcze pózniej (czasy walki), ewentualnie przy dużych trudnościach ,mogę udostępnić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

Dorzucę jeszcze, że ostatnio q własnemu zdumieniu wzięłam się za literaturkę sf. I wiecie co? Dobrze mi tam. Ktoś mnie kiedyś spytał czy to li tylko katarek leciutki , czy też zarażonam już całkiem. Odpowiem teraz:
zarażona. Śmiertelnie! Toż to czysta poezja! Ale nie pytajcie co to za autor i tutuł, bo nie powiem. Nie powiem i już! Bo to moje i ... basta!
Niech każdy, jeśli chce sam se poszuka, co mu pasi najbardziej, ha!

Pozdrawiam, może nieco egoistycznie, ale co mi tam...
:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

A to jak nie powiesz to się nie pytamy :)

NiemoralnieNormalna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

A to jak nie powiesz to się nie pytamy :)

NiemoralnieNormalna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

:D baaardzo się cieszę !!

Ave


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

Twierdza - A. de S. Exupery

°°°°°°°°°°
... evaa ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

Racja Evoo...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

NiemoralnieNormalna... hmm coz Ci mog polecic:
"buszujacy w zbozu" - nie wiem dlaczego ale jakos nie moglem pozbyc sie tej ksiazki z glowy tygodniami
"Mag" - za ten klimat, absolutnie niepowtarzalny
"samotnosc w sieci" - to juz klasyka,
"Rozpoznawanie wzorca" - wspaniale, najbardziej nowoczesna ksiazka jaka ostatnio czytalem, a jednak nie mozna powiedziec ze to sf... mimo ze to Gibson
apropo romansidel czytalas "owocowa trylogie" ? ksiazka zupelnie "dla bab" a cieszy :) ...

--
no roots

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?


Ciekawa jest książka podróże z Herodotem, ale jesli chcesz juz cos bardzo, bardzo lekkiego to proponuje najlżejszą fantasy w wykonaniu Salvatora np. Trylogie mrocznego elfa lub Dolinneę Lodowego Wichru. Sapkowskiego nie trzeba chyba polecać- ON jest fantastyczny, więc też warto. Wreszcie Los Utracony Kertesza-noblisty z 2003 roku bodajże, najlżesjsza książka wynagrodzona tą nagrodą... A jeśli chcesz coś oryginalnego to proponuje "Jak hartowala sie stal".

anna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

hey!
mi osobiscie bardzo sie podobala
"Samotnosc w sieci" swietna ksiazka,
bardzo mocno wciagajaca, polecam!!

Płynę pod prąd, bo z prądem śmieci płyną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

Virginia a czytalas "los powtorzony" ? To jest jakas wlasnie nowa ksiazka tego pana od "Samotnosci..."
Myslalem zeby sobie to kupic, ale nie wiem czy jest rownie dobre.

--
no roots

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

nie czytalam "los powtorzony", ale jesli jest to xiazka tego samego autora to cos mi sie wydaje ze mi sie spodoba :))
trzeba by bylo recenzje przeczytac gdzies w necie...
qde ale "Samotnosc.." jest dla mnie wyjechana, tylko te zakonczenie nie takie jakbym sobie zyczyla :(... ale coz.. tak bywa!!

Płynę pod prąd, bo z prądem śmieci płyną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

proponuje wszystko Neila Gaimana (przede wszystkim "Amerykanscy bogowie" oraz "Nigdziebadz, no i "Dobry Omen - napisany razem z Pratchettem) oraz 2 (poki co) ksiazki pana Gene'a Brewera: K-PAX (tak, na podstawie ksazki byl film) oraz czesc druga "Na promieniu swiatla".

-----------------------------------
Uważam, że należy opodatkować wszystkich, którzy stoją w wodzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

Autor: zovo (---.elomza.pl)
Data: 28-02-05 15:26

proponuje wszystko Neila Gaimana (przede wszystkim "Amerykanscy bogowie" oraz "Nigdziebadz, no i "Dobry Omen - napisany razem z Pratchettem) oraz 2 (poki co) ksiazki pana Gene'a Brewera: K-PAX (tak, na podstawie ksazki byl film)

...i to stosunkowo niedawno... (K-PAX)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

Z tego co ci radzą przeczytać forumowicze będziesz miała już pokaźną bibioteczkę, w tym wiele niepotrzebnych książek. Radziłbym zapisać się do klubu "Swiat Książki", tam masz duży wybór literatury dla każdego.


Pozdrawiam.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

A co jest niepotrzebne, Maćku???

Ryskago

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

No ja to bym poszedł do kina ale jak chcesz ksiażke to niewiem co by ci tu doradzić ja mało czytam ale weź se wypożycz jakiegos horrora.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

Nie ma książek niepotrzebnych, co najwyżej są takie, które nie wzbogacają, są nudne czy jakie tam. Ale jak o książkach niepotrzebnych nie słyszałam jeszcze.. A Świat książki to, wg mnie, kantowanie ludzi.

NiemoralnieNormalna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

A, Ty wszystkie książki czytasz od dechy do dechy, nie zdarza się kupić Tobie książki przereklamowanej, która później zalega na półce.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

Maćku,

Raczej nie zdarza mi się... :)
A kupuję tylko te, które MUSZĘ mieć, bo jak nie to...

Ryskago

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

Dan Brown "Kod Leonarda da Vinci" .
Ostrzegam ! Pozeracz czasu. Rzucasz wszystko i czytasz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

Możesz za mnie przeczytac krzyzaków.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

Frotka, na Kod w bibliotece trzeba czegać latami... :(
Ptysiu:
http://prace.sciaga.pl/24355.html
masz streszczenie, to przynajmniej to przeczytaj. Mogę ci powiedzieć, że nawet jak nie przeczytasz, to jakoś tam będzie. A, i jeszcze jedno: jeśli będziesz jednak czytał oryginał, pomiń pierwsze trzy rozdziały, bo są chyba najbardziej nudne... Dalsza część była w miarę ciekawa :) Narazie :) ja mam już daaawno za sobą Krzyżaków :)

NiemoralnieNormalna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

Moim numerem jeden ostatnio jest książka Adama Amblera \"Seksturysta\". Książka przepełniona jest wątkami erotycznymi dzięki czemu jest ciekawsza. Pokazuje ona całkiem inny rodzaj turystyki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

Polecam czytnik ebooków świetny wynalazek.
www.ebooks4me.pl stąd ściągniesz ebooki, -
lubimyczytac.pl tu możesz znaleźć fajną książkę dla siebie



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

Odkopała wątek sprzed 10 lat

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

nie`dotyczy jakby założył/a nowy wątek to byś krzyczał że już był taki temat.
Zdecyduj się.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

10 lat temu poleciłbym tobie \"wibrator w barwach nadziei\". Dobra lektura erotyczna. Dziś po 10 latach pewnie już jesteś.....................................................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

Baron współczuję ci że o seksie musisz dowiadywać się z książek a nie z życia i doświadczenia.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

niezły tytuł, ale raczej bym nie tego czytał:P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

co kto lubi ;P
Baron z rzeczy na p może już tylko popatrzeć i powspominać a i pomarzyć



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

Polecam Marka Krajewskiego i Jego kryminały. Czyta się bardzo ,,lekko\", wciągają. Świetna fabuła, inteligentne i pomysłowe zagadki kryminalne. Jeżeli Lubisz ten rodzaj literatury, warto poświecić wieczór .
Wczoraj w publicznej przy Długiej były ,,Erynie i Władca czasu\".
W mojej opinii pisze lepiej od Dana Browna. Inteligentne czytadła kryminalne, osadzone w realiach opisywanych epok.
Pozdrawiam
Misia13

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

Soooory, oczywiście ,,Władca liczb\", trochę pospiech i obsuwa.
pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

\" Babska stacja \" Fannie Flagg
\" Botanika duszy\" Elizabeth Gilbert
\" Ostatnia arystokratka\" Evzen Bocek
\" Posłaniec\" Mark Zusak
\" Serena\" Ron Rash
\" Igrzyska śmierci Trylogia\" Suzanne Collins
\" Wszechświat kontra Alex Woods\" Gavine Extence
\" Wyjątkowy depozyt \" Carol Snow
\" Zupa z granatów \" Marsha Mehran
\" Woda różana i chleb na sodzie \" Marsha Mehran
\" Dyskretny bohater \" Vargas Llosa
\" Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął \" Jonas Jonasson
\" Ostatni bus do Coffeeville \" J. Paul Henderson
\" Projekt \"Rosie\" Graeme Simsion

Romansideł w tej grupie brak, a każdą z nich czyta się znakomicie. Polecam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakieś książki?

\"Stulecie chirurgów\" i \"Triumf chirurgów\". Dla mnie rewelacja. No i coś, co moim zdaniem powinien przeczytać każdy medyk, \"Życiodajna śmierć\" Kubler-Ross. Jeśli miałabym wybrać jedną książkę, która autentycznie wpłynęła na moje życie, to właśnie ta. I naprawdę baaardzo pomogła mi wiele zrozumieć i nauczyć rozmawiać z pacjentem o sprawach najważniejszych.

Od siebie polecam zajrzeć sobie też na stronę:
https://ksiegarnia-medycyna.pl/

Jest tutaj wiele wartościowych rekomendacji ksiązkowych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org