piątek, 26 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Mazda 323f tdid rok 99

Podczas jazdy zapala się kontrolka świec żarowych i słabnie moc silnika. Jaka może być przyczyna ? Turbina była sprawdzana i okazało się,że jest dobra.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mazda 323f tdid rok 99

o czlowieku to masz ostry kocioł , u mnie w focusie jak sie paliła kontrolka swiec zarowych to myslelismy ze swiece , ale ... objawy byly takie : predkosc 110-120kmh dodanie gazu i sie mulił ,moc spadała a czasami w trasie gasnął , jedz do autoryzowanego serwisu i ci sprawdza u nas to były wtryski u ciebie pewnie to samo , koszt nie chce nawet sobie przypominac bo cena za 1 wtrysk to ~1000zl , u nas padły 4 moze u ciebie tylko 2 , nie wiem ale sprawdz



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mazda 323f tdid rok 99

to sie dzieje czasami , jeśli jedziesz 5 biegiem przy 90km/h to jest wszystko ok

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mazda 323f tdid rok 99

Najpierw powinieneś zacząć od świeć posprawdzaj wszystkie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mazda 323f tdid rok 99

a sprawdzaleś błędy na kompie?>

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mazda 323f tdid rok 99

http://forum.mazdaspeed.pl/viewforum.php?f=33, człowieku,jeśli masz internet to weź sobie jakieś forum np. dotyczące mazdy. Tutaj to możesz co najwyżej dowiedzieć się o amnesii,fryzjerach ewentualnie o czeczenach!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mazda 323f tdid rok 99

skocz do Las vegas na starej stancji WZGS mialem podobny problem tez w mazdzie 323f powinni ci pomoc mi pomogli

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mazda 323f tdid rok 99

swiece ktorych kontrolka swieci nic do tego nie maja , to sa wtryski na 100000% , tylko ze w naszej pieknej i madrej łomży , kazdy mówił ze to jakiś błąd na komputerze , albo ze swiece padły albo tamto , gówno prawda , jedna osoba powiedziała mi że to wtryski i tak naprawde było , nie bede robil reklamy , ale radze ci zajechac gdzies i popytac gdzie wtryskiwacze sprawdzaja, u nas padły 4 wtryskiwacze +pompa , na tym forum to samo ci powiedza



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mazda 323f tdid rok 99

bym zapomniał na wymiane jedz tylko do ASO , najblizsze chyba w białym jest , bo tutaj nikt ci tego nie zrobi



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mazda 323f tdid rok 99

Chłopie nie wyskakuj z wtryskami bo tylko człowieka straszysz. Trzeba jechac podpiąć kompa i obadać wszystko.
Świecąca kontrolka swiec sygnalizuje awarie i ten stan rzeczy zapisuje sie w ECU. Auto przechodzi w stan awaryjny. Wystarczy odjąc noge z gazu, lub ponownie uruchomić silnik i na jakiś czas jest oki? możliwe że padło tylko sterowanie turbo i masz przeładowanie bądź niedoładowanie, trzeba sprawdzić.
Przy lejących wtryskach występuje dymienie, czkawka, bujanie obrotami...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mazda 323f tdid rok 99

z tego co wiem w mazdach jest możliwość sprawdzenia błędów bez podpinania do komputera, wszystko jest opisane na forum mazdy którego adres podał marek12. tylko nie jestem pewien czy w tej generacji która ty posiadasz jest to mozliwe bo w starszych 323F na pewno. polecam te forum bo to kopalnia wiedzy.pare razy mi pomogło naprawić swoją F-kę i dzieki temu zostało parę groszy w kieszeni.
pierwsze co powinienes zrobić to własnie zczytać błędy z kompa, no chyba że chcesz wymieniać wszystkie części po kolei aż trafisz na właściwą która padła.życzę powodzenia w naprawie i daj znać co tam było nie tak jak już sie uporasz z awarią. może przyda się przyszłym pokoleniom ;P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mazda 323f tdid rok 99

co do wtryskow - silnik TDCI Forda to dosyć nowoczesna konstrukcja, wrażliwa na jakość paliwa. Przypadek Focusa potwierdzam, mialem doczyniena z takowym w Mondeo. Ale w Mazdzie silnik jest dosc archaiczny i nawet gdyby byly to wtryski to ich wymiana nie bylaby tak droga jak w Fordzie. Kolega w mazdzie 626 z 99 roku, nie wiem czy z takim samym silnikiem(diesel 2.0, 101 koni mocy), mial taki sam problem jak 3 bit i wyszlo ze to zawór EGR sie zacinał. Bledy odczytał po tym jak je wywołał poprzez gniazdo serwisowe i wyswietliły się "morsem" przez jedną z mygających kontrolek. Naprawił to sam. Wiec nie straszyć mi tu chlopaka

Poza tym -> forum Mazdy, skarbnica wiedzy

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mazda 323f tdid rok 99

Moja mazda była podpinana pod komputer i nie pokazywało żadnej usterki. Dzięki za link do strony mazdy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mazda 323f tdid rok 99

Przycinanie EGR nie ma wpływu na wpadanie silnika w stan awarii. Niesprawny EGR to twardsza praca silnika na jałowym i poddymianie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mazda 323f tdid rok 99

Najlepiej skontaktować się z mechanikiem samochodowym, który dokładnie przeanalizuje problemy i podejmie odpowiednie bitlife działania naprawcze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org