poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Armatka hukowa a cisza nocna

Rozumiem wszystko, ale ustawienie armatki hukowej co 30 sekund i walenie z tego w nocy zakłócając ciszę to nieporozumienie.
Dlaczego ludzie myślą tylko o sobie ?
Taka procedura jest niezgodna ze zdrowym rozsądkiem i oczywiście z prawem.
Rozumiem ustawienie strzałów co 5-7 minut, ale co pół minuty ? Sąsiadów doprowadza do szaleństwa a zwierzęta się przyzwyczają i nic z tego.
Mam nadzieję, że ten post wystarczy i niektórzy zrozumieją o co chodzi...

\"- z punktu widzenia przepisów o ochronie środowiska, działania rolnika bądź sadownika prowadzące do ochrony plonów przed zwierzętami niszczącymi uprawy, nie mogą powodować ponadnormatywnego oddziaływania na środowisko, a w szczególności nie mogą przekraczać akustycznego standardu jakości środowiska określonego w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 1 października 2012 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku (Dz. U. z 2012 r. poz. 1109);
- użytkowanie urządzeń „płoszących” w porze nocy (godz. 22.00–06.00), nawet w sposób zgodny z przepisami o ochronie środowiska, nie może skutkować zakłóceniem tzw. ciszy nocnej, gdyż pozostaje to w sprzeczności z treścią ustawy..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Armatka hukowa a cisza nocna

Powinni tego całkowicie zakazać. Strzelają strasząc wszystkie zwierzęta bez pojęcia. Z tego co wiem to potrzebna jest licencja lub pozwolenie na takie rzeczy.
To się powinno z jakimś rozsądkiem robić według jakiś zasad czy logiki, ale czego wymagać dziś po ludziach...


http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/36135/Armata-w-dzika-Mieszkancy-mieli-dosc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Armatka hukowa a cisza nocna

Powinna być armatka połączona z czujką ruchu. Jak stworzenie podejdzie wtedy jest huk. Są to jednak większe koszty. Mam nieruchomość na wsi gdzie jadę wypocząć .Niestety z trzech stron huk .Nikt nie interesuje się zwierzętami. Nikt nie interesuje się że nie mogę spać. A tak naprawdę w tym miejscu od lat może nie bytują dziki. Możemy zgłosić do UG. Ale czy to coś da?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Armatka hukowa a cisza nocna

Trzeba było zostać w mieście a nie teraz płakać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Armatka hukowa a cisza nocna

Niestety ale na tym forum bytują tez dzieci ...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Armatka hukowa a cisza nocna

Szukasz ciszy to wyprowadź się w Bieszczady

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Armatka hukowa a cisza nocna

W lesie strzelają z armatki, w mieście krzyki, bijatyki, nocne pościgi jak nie policja to pogotowie czy straż na sygnale, albo cieć z dmuchawą o piątej nad ranem. Rzeczywiście chyba najciszej będzie w Bieszczadach ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Armatka hukowa a cisza nocna

It is best if we can join trap the cat. We will relax and forget the war.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org