wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Może porozmawiajmy o dodatkowym oszczędzaniu na emeryturę w ramach III filaru, który został wprowadzony na rynek na początku 2012 roku.
Mniejszy podatek w bieżącym roku i jednocześnie odkładanie określonej kwoty z przeznaczeniem na przyszłą emeryturę.
Jak myślicie warto inwestować w swoją przyszłość ? od kiedy zacząć ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Może byłoby to i dobre żeby wpłaty były dowolne, tak jak było z IKE :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

wpłata jest dowolna do 4495zł, 4% dochodu z pitu:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Maruda, jeżeli chcesz porozmawiać o IKZE to polecam spotkanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

A dlaczego nie mogę wpłacać po 50 pln miesięcznie na przykład?

Tylko 4495 pln muszę wpłacić jednorazowo?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

4495 to maksymalna kwota jaka można wpłacić.. jak najbardziej po 50 zł miesięcznie można. Sami decydujemy ile przeznaczamy pieniędzy do odkładania na konto indywidualne. to tylko górny próg jest podany, i tych pieniędzy przeznaczonych na IKZE nie wpisujemy w picie. czyli jeżeli nasz roczny dochód to np: 25 000 zł, a na IKZE wpłaciliśmy 1000 zł to w dochodzie wpisujemy 24 000 zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

W jakiej firmie nawijasz makaron na uszy ?? oferty ergo i allianza znam masz cos nowego ? jestes pewna ze mozna odliczy kase od dochodu osoba prywatna czy jedynie pracodawca ??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Każdy, oferty Compensy nie znasz :)w sumie IKZE jest ułożone z godnie z prawem III filaru :) oczywiście że odlicza się pieniądze od dochodu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Może to dobry pomysł, ale dla naiwnych. Po 20-30 latach z tych wpłaconych pieniędzy niewiele będzie albo firma splajtuje. II filar też oferował dobre warunki, a tak naprawdę już one nie istnieją. Żadnej gwarancji nie ma na tę dodatkową emeryturę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

wrzuc symulacje dla 200 pln/mc okres skladkowy 35 lat , niech kazdy zdecyduje czy warto w ogole zawracac glowe sobie spotkaniem ;);) nie trzeba miec wielkiej wiedzy ekonomicznej aby wiedziec ze to delikatnie piszac mierne zabezpieczenie przyszlosci wychodzi ok 1500 pln mc przy skladce 2400/rok po 35latach placenia wiec lipton biorac pod uwage inflacje caly ch...j ;);) ** ale lepsze takie niż żadne !!**



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

no Tak w sumie motylku masz rację. Wybór od 1 kwietnia do 31 lipca masz czy chcesz OFE czy nie. Ale to są oddzielne kwestie, dodam tylko ze w IKZE jak masz jakieś pieniążki wpłacone to po pełnym roku możesz przenieść je bez utraty do innej firmy:) także Twoje pieniążki mogą być w stałym obrocie i Ty sam decydujesz kiedy je przenieść.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Dodając do tego dewaluację pieniądza to naprawdę niewiele będzie do wypłaty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Wybór OFE czy ZUS to inna bajka. Jak można wybierać coś nie wiedząc jakie warunki będą obowiązywać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Motylku żeby zbierać 35 lat to mysisz mieć teraz 30 :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Czuję się na 25 lat i kończę kolejne studia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Czuję że musisz się ze mną skontaktować ponieważ mam inną ofertę dla Ciebie i musimy wszystko przeanalizować, ponieważ jeżeli chodzi o długi okres inwestowania jeszcze są inne programy w zależności od Twoich potrzeb.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Chętnie przedstawię symulacje z tym ze tu nie mogę dodać załączników. Zapraszam na maila, wszystkich zainteresowanych swoja przyszłością.
Mój mail: paulinarytel@wp.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Motyl kasę trzeba inwestować bo te co masz w skarpecie też bedziesz musiał wymienić :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Symulacje instytucji finansowych to piękna sprawa:)

Tym bardziej że nie biorą pod uwagę dewaluacji i inflacji :)

Nie trafiłem jeszcze na symulację która by to uwzględniła :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Maruda weź mi napisz na chłopski rozum co to znaczy dewaluacja i jak szary Kowalski ma się do niej dostosować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

chcesz się tu darmo reklamować ???

WSTYD !!!

te wszystkie zabezpieczenia, filary itp.

tooooo o kant tyłka potłuc

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Na chłopski rozum to będzie tak :):)

Kowalski będzie wpłacał co roku po 4459 pln i po 30 latach wpłacania rok w rok, zostanie mu cały chvj bo Państwo postanowi obniżyć kursy walut :)

Chyba głupia nie jesteś i wiesz że wartość złotego zależy od kursu walut:):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

się ? no mnie reklamowac nie trzeba :P chcę porozmawiać o tym bo to temat na gorąco.. pani domu jezeli Ty się nie myślisz o swojej przyszłości, o przyszłość swoich dzieci również, jest Ci obojętna to tylko pogratulować. Głęboki ukłon w kierunku Twojej bezmyślności.
Ja nie lubie jak sie za mnie decyduję jak większość na tym forum sama wybieram oferte najlepszą dla mnie i ja nie namawiam tylko rozmawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

no ale powiedz mi marudo moi rodzice odkładali kase przez 21 lat no juz prawie 22 lata, na wiosne mają budować dom bo to był cel składania pieniędzy. W tym czasie rok w rok rozliczali się z urzedem skarbowym z całości dochodów. ogólnie na wykącznie domu kase by mieli z zaoszczedzonych pieniedzy nie wprowadzanych do zus a na IKZE. Powiedz mi czy od roku 1992 nie było dewaluacji?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego




Ale były i odsetki bankowe konkretnej wysokości a IKZE niczego takiego nie gwarantuje niestety:)

IKZE nie gwarantuje nawet wypłaty po 35 latach wpłacania :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Co ty gadasz?
Wszelkie takie polisy mają to do siebie, że wyglądają ładnie w momencie podpisywania.

I tak jak pisze maruda, inflacja zjje wszystko.

Ludzie się nabierają jak na umowie jest napisana np. kwota 100000 zł za 35 lat co z tego jak za te 35 lat te 100000 będzie miało zupełnie inną, o wiele niższą wartość realną i w sumie będzie to wartość mniejsza od łącznej kwoty składek w najlepszym wypadku równoważna.

Mnie wkurza, że osoby "doradca paulina" za jakąś tam prowizję namawiają ludzi to wchodzenia w zobowiązania na tyle, tyle lat.

Potem ani się z tego wycofać bo grożą przepadkiem wpłaconych składek albo wręcz żądają indeksacji czyli corocznej podwyżki składek.

Tak w ogóle to temat czysto komercyjny i powinien być wywalony z forum przez admina. Czy "doradca paulina " nie wie, że reklama kosztuje? Dlatego próbuje to ominąć ciągnąć ten temat na forum. Nieładnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Ale prowadzenie konta kosztuje a podatek jest wysoki. IKZE jeszcze ma swoje ubezpieczenie na życie za 8zł na rok szaleństwo :) Indywidualne Konto - IKZE to dodatkowe oszczedzanie bo odpisujesz od podatku.. jak konczysz 65 lat to wypłacasz kase bez odprowadzania żadnego procentu albo rozkładając na raty na 10 lat. Jezeli coś Ci się stanie to wszystko jest dziedziczone..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Podaj wysokość Twojej prowizji to dowiemy się wszystkiego o Twoim bezinteresownym doradztwie.


Adminie - widzisz i nie grzmisz, zresztą jak w większości tematów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Wielka mi atrakcja jakieś ubezpieczenie na 1000 pln :)

A dlaczego tylko na 10 lat? A jak pożyję jeszcze lat 30 to już bez pieniędzy z IKZE ?

Po to mam odkładać 30 lat żeby tylko 10 lat dostawać kilka groszy ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Te polisy to są korzystne w krajach cywilizowanych w naszym bantustanie to tylko wyciąganie kasy za pomocą złudzeń.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

to nie jest polisa tylko IKZE :) moja prowizja ? jak ładnie ze mną porozmawiasz to wpisuje 0 % i to wpływa na Twój fundusz :) ile według Was lat należy zbierać na swoją przyszłość z miesiąca na miesiąc wydawać całą pensje i wtedy bedziemy mieli w du.. szy inflacje i inne pierdoły ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

przez 10 lat bedziesz dostawał to co nagromadziłeś do emerytury albo od razu idziesz po cala kaske i masz do konca zycia pieniądze na wszysko.. Powiedzcie mi że oszczedzanie i przyszłość dzieci to nie piorytet ..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Twoim rodzicom zapewnienie sobie przyszłości zajęło 21 lat :):)

A ty nam proponujesz 35 lat , więc sama napisałaś które odkładanie jest bardziej korzystne :):)


Poza tym, opłaty za konto w banku, są kilkadziesiąt razy tańsze niż opłaty za prowadzenie IKZE :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Nie rozumiem co piszesz :)

Jak wezmę kasę z IKZE jednorazowo, to starczy mi do końca życia a jak firma będzie wypłacała to tylko 10 lat ?


To znaczy żę firma nie wypłaci mi wszystkiego ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

moi rodzice nie mieli do wyboru IKZE.. Zapewniają sobie teraz dom co nie znaczy ze wczesniej żyli pod mostem, i nie dbali o emeryturę dla siebie chociaz do emerytury jeszcze troszkę bedą musieli poczekać.. w następnej odpowiedzi napiszę ile stracili przez odprowadzanie podatku z całości dochodów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

wszystko Ci wypłaci z rozłożeniem na raty czyli zgromadzone pieniądze dostaniesz w ciągu 10 lat czyli w 120 ratach. ale zeby wypłacić trzeba zacząć oszczędzać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

juz wiem z ulgi podatkowej w ciągu 2 lat mieliby 29 787,65 zł. A ty ile stracisz odprowadzając do zus 18% dochodu ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

w ciągu 22 lat tam jest pomyłka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Pomniejszone o koszty obsługi wcale nie małe i prowizję pośrednika wcale nie mała· i wypłacaną od każdej wpłaty.

To jest niestety droższe od podatku :):):)


Ale dalej nie rozumiem . jak wypłacę wszystko jednorazowo, to starczy mi do końca życia a jak firma będzie mi wypłacała to tylko przez 10 lat.

To dlaczego firma nie może wypłacać mi do końca życia?

Dlatego że po 35 latach, niewiele tego zostanie po odliczeniu wszystkich kosztów :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

takie jest założenie ze rozkładają wypłatę na 10 lat :) no nie ja to układałam :) no ja rozumiem ze zaraz dostane wiadomość ze jak mam 22 lata to powinnam martwić się kolejnym pozionmem w candy crush zamiast rozmawiać o emeryturze ale mysle skoro mogę sie rozliczyć to dlaczego mam nie mysleć o zabezpieczeniu się.. na rynku nie tylko IKZE jest, MEGA fundusz, itp.. kwestia przemyslen.. także zostawiam do siebie kontakt:
515 860 493
paulinarytel@wp.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Autor: doradca_paulina (---.centertel.pl)
Data: 11-03-14 15:53

wszystko Ci wypłaci z rozłożeniem na raty czyli zgromadzone pieniądze dostaniesz w ciągu 10 lat czyli w 120 ratach. ale zeby wypłacić trzeba zacząć oszczędzać.



O ile nie padnie. Bank też może paść, ale mniejsze ryzyko:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

fundusz padnie ? zus nie padnie i tam bedziecie rozliczac sie ze wszystkich swoich dochodów juz teraz i dzieci odpisać nie można :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

A mało to funduszy i firm ubezpieczeniowych padło?

Na szkoleniu o tym nie wspominali :):)

A powiedz mi jeszcze , ile ja dostanę z powrotem, jeżeli będę miał ciężka sytuację po pięciu latach wpłacania po 4459 pln ?

Bo różnie w życiu bywa a tu wcale nie małe pieniądze odłożone :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

oki już mówie jak wypłacasz po 5 latach to 32 % tracisz (nie chce już dzwonic i się upewniać teraz ) ale chyba 32.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

ale nie musz płacic rok w rok.. mozesz wpłacac 5 lat i przestac. nic nie przepadnie.:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

A na koncie w banku leżała by cała kwota i puchła od odsetek :):)

Jednak konto w banku jest tańsze niż to całe IKZE :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Maruda, zadzwoń do mnie i umów się na spotkanie IKZE to jedna z ofert. Jeżeli poważnie myślisz o swojej przyszłości to nie masz na co czekać :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Dlatego że myślę o swojej przyszłości to wolę bank niż IKZE :):)

Pewniejsze i tańsze:):):) Nie zadzwonię :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

przemyśl jeszcze może akurat mam coś ciekawego dla Ciebie:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Są lepsze inwestycje niż fundusze. Co z tego, że uzbierasz dużo na koncie jak te pieniądze będą wiele warte. Ja inwestuję w pewniaki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Ja wolę chyba babcine metody - ciepłe skarpety hehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Dziewczyna jest nasycona korpo-bzdurami & marzeniami tylko nie ma pomysłu jak to sprzedać stad jej obecność na forum. Każdy robi z kasa co uzna za stosowne, ale bez sensu zabawa w takie oszczędzanie ponieważ żadna firma to nie Jezus i nie zmieni naszych drobnych w grube! niczym wody w wino ;) aby miec dużo trzeba wkładać dużo szczególnie na przestrzeni wielu lat są rożne cykle w ekonomi lata chude i tłuste a jak widzimy największe mózgi straciły oszczędności wielu pokoleń, oni ogłaszają upadłość a my zostajemy z kawałkiem papierku wartym tyle co mat. z którego został wykonany.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Mam dla Was złe wieści jak teraz mam mało to na stare lata nic nie bede miała, bo z czego bedzie moja emerytura? sama musze na nią zarobic i psikus i odkładać ?

Kto wie czy ja mając 40 lat bede zdolna do pracy? jak jestem aktywna na rynku pracy to odpowiedni moment żeby pomyśleć o tym co ja moge na ikze wrzucic zeby miec z czego zyc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Paulinko, znam branżę w której pracujesz. I od razu widać, że dopiero zaczynasz. To raczej nie jest miejsce na tego typu wywody. Poza tym zastanów się o czym piszesz i przede wszystkim w jaki sposób. Twój język kiepsko pasuje do tematu finansów i zabezpieczenia rodziny, o których dużo piszesz. Nabierz ogłady i wiedzy i dopiero zacznij poruszać tak ważne tematy. Poza tym sama wiesz, że na IKZE fortuny się nie dorobisz. A poza tym, czy w swoich symulacjach uwzględniłaś podatek, który jest odprowadzany od wypłat? :P Informujesz o tym swoich klientów??? Czy mydlisz oczy symulacjami???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Autor: doradca_paulina
Jaki kapital reprezentujesz : wloski , niemiecki , holenderski , amerykanski. Z polskich spółek-córek w trakcie kryzysu płynęły miliardy złotych do zagranicznych właścicieli. IKZE to pułapka. Dzisiaj pozwoli odliczyć 18 proc. rocznych wpłat, a kiedy będziemy konto likwidować, podatek może być wyższy, bo podatki wzrosną.
Zachęty podatkowe to zło. To forma redystrybucji środków od biednych do bogatych.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Najbardziej stabilną formą oszczędzania, najbardziej bezpieczną - wydają się być lokaty. Z jednej strony nie generują spektakularnych zysków ale z drugiej - prawda jest taka, że jest to najbardziej efektywny sposób. Patrząc na tą porównywarkę lokat - liczyć możemy na 4% w skali roku To dużo i nie dużo. Ważne, że powyżej wskaźnika inflacji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

ta wplacajcie a po 30 latach tylek se obetrzecie tymi pieniedzmi ,a firmy je zainwestuja tylko glupich trzeba znalesc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Autor: doradca_paulina dobrze cie wierszyka nauczyli mam paru kolegow z wawy sami mi powiedzieli ze to bzdura tylko taki maja zarobek na zycie bo lubia kity zenic i skoncz pierdolic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: IKZE-Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

kto ma wiekszo kase to inwestuje w rynek a nie jakies lokaty ia na rety twoje dzieci zarobia na nas jak my na twoich rodzicow

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org