poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zmiana ruchu na dwornej

Chciałbym się zapytać rzadzicieli.. Na jaki czort zmieniliscie kierunek ruchu na dwornej? Chyba jedynie po to zeby teraz mandaty ludziom policja i czarnuchy wlepiali... Fajnie sie z gorki jechalo.. Bez gazu, z parkowania tez sie dobrze wyjezdzalo.. Sprzegla sie nie targalo To nie.. Trzeba troche zamotac. Teraz wszystko pod gore ma jechac bo jakis leb w urzedzie chcial sie wykazac ze cos robi. I tak wiemy ze siedzicie i w stolki tylko bąki,sadzicie a jak juz sie ruszycie to jakas durna zmiane wprowadzicie czyt. rondo ze swiatlami na pilsudskiego, rondo na lochtynowo, inteligentne swiatla na legionow, ronda dwa i zakret na przedluzonej spokojnej, basen a teraz odwrocenie ruchu na dwornej... Faken urzad

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

ja widziałem jak już pierwszego dnia po 22 stali panowie w niebieskich mundurkach i czekali na błędy... a po co? dziurę budżetową trzeba łatać lub na podwyżki dla służb i swoich

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

Też właśnie się zdziwiłam tą zmianą ruchu na Dwornej..wjechałam sobie z góry jak gdyby nigdy nic a tu...ups...zaczęto mi pokazywać że jadę pod prąd :D Podobno to po to ze jak np bedą jechać turyści z Wa-wy to se wjadą i np coś skonsumują albo zrobią zakupki w tychże sklepikach :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

Ciekaw jestem ,kto takie zmiany wprowadza w miescie ? . Na czyj wniosek ? . Czy potrzebne sa jakies konsultacje ,opinie, np . spoleczne. ???/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

W mediach była dosyć wyraźnie podana decyzja dlaczego zmieniono ruch na Dwornej. Chodziło o to, aby więcej samochodów jechało w stronę Starego Rynku. Chodziło głównie o turystów. W programie w lokalnej TV emitowanej na terenie Perspektywy rzecznik ratusza tłumaczył, że czas pokaże czy faktycznie uda się odnieść taki efekt.
Co do samej zmiany organizacji ruchu to wg mnie była przeprowadzona jak najbardziej profesjonalnie. Około 10 sierpnia pojawiły się informacje na lokalnych stronach internetowych, potem ustawiono znaki (zakryte), a 20 sierpnia zostały odkryte. Oznakowanie jest czytelne i wyraźne, łącznie ze znakiem "Uwaga! Zmiana organizacji ruchu". Co prawda znaleźli się tacy, którzy jeździli "na pamięć", ale nawet wobec nich policja stosowała taryfę ulgową i jedynie upominali zamiast karać. A dodatkowo przybyło nam trochę miejsc parkingowych.
Osobiście w całej sprawie nie widzę żadnego błędu naszych radnych czy prezydenta, teraz pozostaje się nam mieszkańcom przyzwyczaić do nowego sposobu jeżdżenia i będzie dobrze :) Podobnie było po przebudowie Ronda Solidarności.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

szkoda,że dużo osób nie stosuje się do nowych znaków obowiązujących na tej ulicy, boję się trochę tam wjeżdżać, niedawno 3x usiłowano mnie staranować, zamiast gapić się bezmyślnie na boki nie zaszkodzi popatrzeć też na znaki-apel!!!
Osobiście uważam,że tak źle to nie wyszło - przybyło kilka miejsc parkingowych, przejezdni turyści moga wjechać w dworną i obejrzeć stare miasto, (przybyło też ostatnio trochę gastronomii w tej okolicy) ,także nie trzeba podnosić lamentu bo nic złego się nie stało

Ich bin fur Berlin...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

Czy wy tu wypowiadający się na własne życzenie sobie mandaty fundujecie? Na znaki patrzeć trzeba a nie na nawigację i nie będzie problemu:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

Fakt - z tym się zgodzę, nie zwróciłam uwagi na znak tam się znajdujący..:) Aco do tego czy to dobrze czy źle ze ruch został odwrócony - to czas pokaże, sama koncepcja nie jest głupia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

Wg mnie łatwiej zjeżdżać jak wjeżdżać pod górkę a na turystów nie macie co liczyć. Co oni tam zobaczą? Dziwnie zbudowaną fontannę (nastepna bombowa inwestycja) z ktorej woda leci az na ul. krotka. Starą halę targową? Prawda jest taka że przejezdni zatrzymują się jeżeli już to jedynie na maku na burgera i jada sobie do domku... nie będą na pewno targac fur pod te góre. O rondzie solidarności nawet proszę nie wspominać. Spowalnia ruch i okropnie drogie to było posuniecie. Czy radni słyszeli o rondzie turbinowym? Widocznie nie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

przecież turyści nie jeżdżą tirami z 24 tonami na naczepie,że taka góreczka będzie przeszkodą nie do pokonania....

Ich bin fur Berlin...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

Dzisiaj nie można było zaparkować na starym mieście.. Tylu turystów sie najechalo.. Nawet japonczyki robili sobie foty z Hanią :p

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

Garbaty Aniol rondo turbinowe to swietne rozwiazanie! Popieram



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

rondo turbinowe jak najbardziej, ale najpierw trzeba zmienić człowieka w UM który tak pięknie uprzykrza życie, dla niego takie rondo to zapewne novum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

Na turbinowym będzie więcej stłuczek niż na każdym innym, ale mimo to jestem za. W sumie wystarczyło by stare zwykle dwupasmowe, tylko z dobrym oznakowaniem poziomym:)

----------------------
Wszyscy są w stanie sprawić, żeby w pomieszczeniu stało się jaśniej - jedni jak wchodzą inni jak wychodzą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

Jadąc tam się zdziwiłem tym znakiem. Zatrzymałem się przed nim i zacząłem cofać (zawrócić chciałem), to tak mnie wytrąbili..... Jakoś zawróciłem i oczywiście trzech pojechało i się na radiowóz na dole złapało :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

wszystko spokojnie w urzedzie tez ludzie pracuja i te same mordegi przezywaja
lomza nie jest taka duza zawsze mozna wybrac inna droge

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

A teraz od znowu zmiana...

No ktoś chyba powinien za to beknąć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

< http://4lomza.pl/index.php?wiad=30205>

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

Kiedy przywroca kierunek jazdy, bo ciągle jest pod górkę?

Idiotyzm!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

popdbijam temat

Tupik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

75% ankietowanych chce przywrócenia starego kierunku (w dół)
18% ankietowanych chciało by ruch dwukierunkowy na Dwornej
8% ankietowanych jest za pozostawieniem nowego kierunku (w górę)
http://videolomza.blox.pl/2013/01/Spor-o-ulice-Dworna.html
statystyki mówią same za siebie, a Czerniawski swoje...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

Załozyłeś jakąś dziwna stronke i nabijasz sobie na nia wejścia bzdurnymi ankietmi?

Nikt ich nie bierze pod uwagę :):):)

Tym bardziej że łomża liczy 60000 mieszkańców a na tej twojej ankietce zagłosowało 20 osób:):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

50 Panie Marudo, co nie zmienia faktu że nadal mało :)

http://videolomza.blox.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

To jak będzie kilka tysięcy to wtedy możesz jej wyniki przytaczać :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

Co powiesz na to, że ankiety przedwyborcze robi się na próbie najwyżej kilku tysięcy ankietowanych, gdzie Polska liczy ok 38,2mln mieszkańców? W przypadku 60 tysięcznej Łomży proporcjonalna próba wynosiła by co najwyżej kilkanaście osób. Wiem że 50 osób to nie jest dużo, a kilka tysięcy osób to nawet nie korzysta z ul. Dwornej.

http://videolomza.blox.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

zamiast podbijac te glupie tematy to transparenty w lape i pod ratusz blokowac starowke a tak to se mozecie jak myszki pod miotla wnioskowac i spekulowac a prezydent z was drwi
idioci i naiwniacy...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

DFX
Autor: DFX (---.play-internet.pl)
Data: 05-01-13 12:14

Statystyki mówią same za siebie, jak dotąd starą opcję popiera 64% ankietowanych, nową jedynie 12%, zaś ruch dwukierunkowy 24%.

Poczekaj do poniedziałku,a twoje statystyki znowu się zmienią.kto na to patrzy?popytaj w ratuszu,a wyniki diametralnie się zmienią.

azmolek jak nic nie masz do powiedzenia to poprostu milcz.a idiotów to w rodzinnym domu poszukaj.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

Więc dla kilkunastu osób niema potrzeby zmiany kierunku ruchu , tym bardziej że wiekszości łomzyniaków to odpowiada:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

mnie tam to wisi w którą stronę będzie ruch,lepiej byłoby by ruch odbywał się płynnie.wiem jedno:nieważne co wymyślą i w życie wprowadzą,dla potencjalnych turystów też to też wisi,na starówkę zajeżdżają do banku,albo po fajki w broku,więc organizacja ruchu ich nie zachęci do wizyt.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

i

Tupik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

Od wtorku będzie z górki także uwaga bo znowu posypią się mandaty.

Teraz zmiana będzie kosztowała 15 tysi

Dziękujemy

Zapłacimy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

Dla mnie to w urzędzie siedzi banda idiotów, ktoś powinien z nich zapłacić za te zmiany... Przez tych idiotów nie jedna osoba dostała mandat...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

mandat za brak znajomosci znakow drogowych, niestety tak to jest jak sie jezdzi na pamiec

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

od kiedy

colosseumwawa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

to teraz będzie cyrk

colosseumwawa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

no w końcu będzie normalnie , wygodnie i bezpiecznie. W końcu rozum zwycięzył nad głupotą.

JKK Picic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

Ale niepotrzebnie kosztowało nas to sporo nerwów i $€

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

zmiana ruch od ulicy sadowej w kierunku dwornej jest zła nie wiadomo w która strone jechac czy w prawo czy w lewo!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

za tą podwójną zmianę powinien zapłacić ten urzędas który podjął tą fatalną decyzję... bez konsultacji społecznych... w ciemno... bo tak chciało paru kupców z pod katedry!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

Juz w ratuszu sami nie wiedza jak chca jezdzic?
Ja do tego calego burdelu dostawilbym rondo na przeciwko sadu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

Ktoś wygrał przetarg na zakup znaków i musieli je gdzieś poustawiac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmiana ruchu na dwornej

Anteusz!
Na Boga!

Chyba takim jak Ty potrzebne są znaki do wszystkiego.

Skoro nie ma nakazu ani zakazu to możesz jechać w która chcesz.

Od Sadowej tak jak dawniej - możecie jechać w lewo i w prawo!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org