piątek, 03 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Wiórki z tartaku

Witam,

Czy ktoś orientuje się gdzie dostanę wiórki po heblarce w łomżyńskim tartaku? Byłam w tym na Poznańskiej i Piłsudzkiego ale nie było. Owe wiórki będą służyły jako ściółka dla świnek morskich.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiórki z tartaku

Tobie sa potrzebne wiorki ale z zakladu stolarskiego. Suche i czyste.Najlepiej kupic w sklepie zoo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiórki z tartaku

A mnie interesuje zwykła kora bo w workach trochę drogo wychodzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiórki z tartaku

:) można kupić ale po co jeśli tartaki oddają za darmo? Przy obróbce drewna, desek powstaje ich trochę a co ważne tartaki oddają ze za darmo a w sklepie zoologicznym za paczkę wiórek podkreślę słabej jakości gdyż najczęściej jest to pył lub bez mała miał a nie wiórki trzeba zapłacić ok 12zł za paczuszkę 50l co wie każdy kto ma gryzonie na dużo to nie wystarcza. Mamy czasy kryzysu więc trza kombinować jak się da :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiórki z tartaku

Jak byłam na PKS to mieli i trochę kory, myślę że też trzeba poszukać samemu bo nasi forumowicz raczej nie pomogą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiórki z tartaku

Pomogą , jak na Ostrołękę jedziesz jest firma - sklep -stolarnia- czy jak to nazwać - tam produkują drewniane drzwi, dostaniesz wióry ile chcesz. Ja tez biorę dla świnek morskich.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiórki z tartaku

ALE GAFA! Zrozumiałam że dla zwierzaków :). chyba nikt nie obrazi się za moja pomyłkę :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiórki z tartaku

Znajdź mi tartak który wióry odda za darmo. Albo sami spalają albo idzie na Brykiet.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiórki z tartaku

Trocin już raczej od dawna nigdzie nie dostaniesz za darmo, wszystkie tartaki życzą sobie za to opłatę. Inną sprawą jest, że u świnek morskich, dla ich bezpieczeństwa, trocin się nie stosuje. Wywołują alergie, a po dłuższym stosowaniu choroby układu oddechowego.
Zakup żwirek drewniany (pellet). Nie polecam ze sklepu zoologicznego, bo ceny mają wygórowane. Możesz zakupić worek 40-50l pelletu opałowego (czysty pellet bez dodatków) koszt około 10-15 zł, przy jednej śwince starczy przynajmniej na pół roku, bo jest wydajniejszy od trocin, co ważne bezpieczniejszy i pochłania zapachy.


A trocin z zakładu na Kazańskiej nie polecam nikomu, chyba że ktoś chce mieć "pasażerów na gapę".

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiórki z tartaku

Witam mam takie wiórki i dam za darmo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiórki z tartaku

Kore mozna dostac w tartaku na ul Sikorskiego/przy torach/ Ja bralem kilka lat temu ze 20workow za symboliczna karme dla psa .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiórki z tartaku

Na poligonowej bez problemu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org