niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Wyprawka dla dziecka

Witam.
Mam pytanie co trzeba mieć na wyprawkę u nas w Szpitalu dla dziecka??????
Z góry dziekuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam

ropuszka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wyprawka dla dziecka

tez przyłaczam sie do tego pytania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wyprawka dla dziecka

1000 zl dla lekarza z 500 dla pigul

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wyprawka dla dziecka

nie chodzi mi o płacenie lekarzom tylko o to co trzeba mieć ze soba dla dziecka jak idzie się rodzić w Łomży a poza tym jak ktoś nie wie to niech się nie wypowiada.
PS.Nie zamierzam nikomu płacić oni i tak niezłą kasę dostają

ropuszka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wyprawka dla dziecka

Hej. Ja rodziłam miesiąc temu,trzeba miec swoje ubranka dla dzidzi,pieluszki,pare pieluszek tetrowych,troche przyborow toaletowych dla dziecka,kocyk,poduszke do karmienia.

***Ewcia ***

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wyprawka dla dziecka

Są potrzebne pampersy,chusteczki do pupci i nic poza tym.Podczas kompieli noworodki myją kosmetykami firymy BUPCHIEN-NIEWIEM CZY DOKŁADNIE TAK TO SIE PISZE i nie trzeba miec swoich kosmetyków,przebieraja też w szpitalne ciuszki. Chyba że chcesz aby dzidzius wygladał ładnie to dajesz im swoje ciuszki i wtedy po kąpieli je zakładaja.Pieluszek tetrowych też nie trzeba miec bo dają je również (ale ja miałam swoje i sie przydały)natomiast przy wypisie musisz im dac nowe pieluszki tetrowe chyba 2 szt. Ja ubierałam swoją dzidzie w swoje ciuszki.Przydadzą ci sie śpioszki,kaftaniki,pajace,i body pamietaj wszystko rospinane wtedy łatwiej i szybciej ubierzesz pocieche a nawet wygoda przy obchodzie raz dwa i maluszek rozebrany.Nieprzejmój sie jak czegoś zabrakniesz to wszystko dostaniesz dla dzidzi. PAMIETAJ wez sobie jedzenia bo po porodzie bedziesz strasznie głodana:D powodzenia bedzie wszystko ok

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wyprawka dla dziecka

Dziękuję bardzo za informacje bardzo cenne, napewno sie przydadzą.
Pozdrawiam

ropuszka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wyprawka dla dziecka

HEJ!zapewne weż ubranka dla dziecka bo jak Ci ubiorą w szpitalne to pożal się Boże(brak guzików,tasiemek)i wogóle stare sztywne szmatki!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wyprawka dla dziecka

zapomniałam dodac że jest taki zwyczaj że przy wypisie zostawiasz kaftanik i pieluchy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wyprawka dla dziecka

co do zostawiania to podobno jak sie cos zostawi, kaftanik pieluchy czy cokolwiek to ze sie szybko to wraca ;) jak moja siostra rodzila to taka krazyla heh plotka :P



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wyprawka dla dziecka

dobre z tym powrotem!Szanelka nie zawsze tak bywa ja zostawiłam kilka rzeczy, a mineło juz troszkę lat i nie wróciłam na szczęście albo i nie szczęście!pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wyprawka dla dziecka

jak zostawiasz to zeczy nowe a nie uzywane wiec ten przesąd nie jest własciwy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wyprawka dla dziecka

przesądy ludzie wy jeszcze w to wierzycie.łatwo jest pisać że te szpitalne są zniszczone bez guzików tasiemek itp ale żeby zostawić coś przy wypisie to już przesąd że się szybko wraca .śmiech.
a tak na marginesie weźmiesz co uważaszi tak będzie dobrze, nawet jeżeli nic nie weźmiesz to ciebie nikt nie wygoni,wszystko według własnego sumienia.
ale dobrze by było gdybyś nie zapomniała o czapeczce oraz jakiś rękawiczkach na rączki.to napewno sie przyda.

15234

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wyprawka dla dziecka

zaraz po urodzeniu ubierają maluszka w szpitalne ciuszki. warto mieć juz na potem własne pieluszki i chusteczki do pupci, po 3 szt body spioszki i pajacyki aby nie chodzić i nie prosić bo sie zabrudziły. i łapki niedrapki koniecznie,!! i ze 3 pary skarpetek zazwyczaj ubranka sa za duże a skarpetki przytrzymają je na miejscu.
ja żadnych kosmetyków nie brałam dla małego, pielęgniarki wszystko maja. na wypis potrzebny jest pełen komplet ubranek stosownie do temperatury na zewnatrz, pielęgniarka pomaga ubrać maluszka i dopilnowuje aby wszystko było dobrze. a i moja położna mowiła ze powinny to być nowe ubrania na wyjście aby dziecko miało szczęsliwe życie :) to tak do kolejnych przesądów :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wyprawka dla dziecka

Autor: Ewa Wałkuska (---.techtel.pl)
Data: 10-12-08 14:20

Hej. Ja rodziłam miesiąc temu,trzeba miec swoje ubranka dla dzidzi(...)

Nie trzeba mieć własnych ubranek, aby tylko na wyjście ze szpitala były. WSzpitalne wcale nie są takie złe, poza tym w szpitalu kikut pępowiny smarowany jest fioletem więc i tak wszystko jest usmarowane.

Oto lista ze strony:
http://www.planujemydziecko.pl/index.php/Porod/Co-zabrac-do-szpitala-Wyprawka-do-szpitala



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wyprawka dla dziecka

I jeszcze tu. http://www.mamydziecko.pl/artykuly/ciaza_i_porod/co_zabrac_do_szpitala.html



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wyprawka dla dziecka

Jeżeli szukacie rozwiązania na pieluchy i pampersy, to zdecydowanie polecam Wam sprawdzić stronę https://kosznapieluchy.pl/ , gdzie znajdziecie szczelne kosze na pieluchy i pampersy. Sam korzystam z ich produktów i szczerze polecam osobom zainteresowanym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wyprawka dla dziecka

I want to remind everyone to drink water every day heardle to stay healthy and protect their own skin

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org