piątek, 03 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kurs przedmałżeński

Witam!
Mam pytanie czy ktoś może doradzić mi gdzie najlepiej zrobić kurs przedmałżeński w Łomży? Gdzie są najmniej restrykcyjne zasady i jakie są orientacyjne ceny?
Z góry dziękuje za wszelkie informacje:)
Pozdrawiam!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kurs przedmałżeński

Niedługo powinien być organizowany kurs przedmałżeński w parafii Krzyża Świętego w Łomży. Jest tzw. weekendowy czyli sobota i niedziela po 5 godzin. Koszt ok 30-40 zł.

km

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kurs przedmałżeński

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kurs przedmałżeński

A po jaką cholerę komuś coś takiego?
Czyżby klecha przekazywał coś z własnego doświadczenia?

Kokosz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kurs przedmałżeński

u kapucynów trwa caly czas, możesz się zgłosić w każdej chwili, z tym że trwa on 10 tygodni. przynajmniej tak bylo na początku roku i się chyba nawet nic nie placi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kurs przedmałżeński

Dziękuję bardzo za odpowiedzi!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kurs przedmałżeński

Zastanawiam sie z jakiej paki o małżeństwie ,macierzyństwie,seksie ,bo o takich sprawach rozmawia się podczas tego kursu,uczą duchowni którzy zielonego pojecia nie mają na ten temat.zadziwiająca jest naiwność ludzi którzy licza że taki kurs do czegokolwiek ich przygotuje w życiu małżeńskim.życie samo uczy najlepiej ,wolałabym porozmawiać z doświadczonym małżeństwem ze stażem niz z klechą który udaje że pozjadał rozumy!!!i jeszcze trzeba mu za to zapłacić!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kurs przedmałżeński

irmina:
nikt nie kończy tych kursów z myślą,że czegoś się dowie,ale dlatego,że kwit o ukończeniu potrzebny jest,aby udzielono Ci ślubu kościelnego.A z tego co pamiętam,to jakaś świecka prowadziła u Kapucynów godziny o tematyce kalendarzyka itp.Kapucyn bardziej o sprawach duchownych i na temat rodziny.
ale fakt,sami(klech) wymyślają kursy i jeszcze chcą za nie kasy.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kurs przedmałżeński

A ja sie zastanawiam z jakiej paki wypowiadaja sie ludzie, ktorzy na takim kursie nie byli i wiedza najlepiej co tam jest i jak tam jest... ?


>> jeszcze trzeba mu za to zapłacić!!!

U kapucynkow nic nie trzeba placic.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kurs przedmałżeński

ja kończyłem tam z 10 lat temu i chyba też zyla nie chcieli,ale w innych parafiach to ma swoją cenę,wiem,bo zaczynałem przy kościele obok kaufa,ale za długo trwał czy coś i zaprzestałem.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kurs przedmałżeński

Data: 28-08-12 09:51

***duchowych***



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kurs przedmałżeński

irmina:
W Krzyżu zajęć nie prowadzi ksiądz, tylko bardzo miła Pani :)

Ogólnie polecam, było bardzo wesoło i życiowo :)
2 spotkania popołudniami, koszt chyba 40zł nie pamiętam dokładnie :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kurs przedmałżeński

i jeszcze jedno, cały kurs trwał krócej niż 5 godzin :))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kurs przedmałżeński

u kapucynków to w ogóle wszystko przejdzie!najgorsze rzeczy zamiotą pod dywan!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kurs przedmałżeński

ja zrobiłem kurs w 30 min u pana tadzia co uczy w zdz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kurs przedmałżeński

to o czym pisałam ja to chyba będą nauki przedmałżeńskie ;)))))) bo kurs to zazwyczaj odbywa się w ramach religii w szkole średniej i jak się tego nie ma to trzeba się troszkę nachodzić tak jak pisał M@ster :))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kurs przedmałżeński

irmina
wiadomo,to nie twoja zamiejska parafia,w której *najgorsze rzeczy*z ambony wykrzyczą,bo nie dałaś komu trzeba i jak,bądź ile trzeba...skoro nie Masz nic do powiedzenia w temacie to Sklej wary na wieki wieków...



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kurs przedmałżeński

dowiedz sie na wojska polskiego w tym kosciele przy salonie fiata brama na tyłach kosciola 20zl to jest za nauki a to jest tylko oplata za przymusowa ksiazke z kursem juz jest problem trwa on dlugo tszeba bylo skączyc srednio szkole by sie wiedzialo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kurs przedmałżeński

Naprawdę z tym kursem przedmałżeńskim taki kłopot? ktoś dokładnie wie kiedy i gdzie będzie organizowany?

___________________________________________________________
-->>SMSy<<--

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kurs przedmałżeński

a ty wolny niewolnik co ,obrońca uciśnionych jesteś?taka ta jedność w tym kościele więc chyba parafia nie ma nic do rzeczy ,wszędzie jedna nauka i jeden pasterz więc po co selekcjonujesz ....na lepsze i gorsze ....? intelektem nie błysnąłeś spoko luz....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kurs przedmałżeński

musicie rozróżnic dwie sprawy: kurs i nauki przedmałżeńskie to dwie różne rzeczy. jeden prowadzi ksiądz a drugi pani " o tych sprawach" który trwa 3 spotkania, a w rzeczywistości jedno które trwa z godzinke czasu. słyszałem że w białymstoku ma byc weekendowy kurs przedmałżeński z obiadem, koszt około 120 zł jeśli dobrze pamiętam, wpisz w google i na pewno znajdziesz.powodzenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kurs przedmałżeński

irmina
nie jestem żadnym obrońcą uciśnionych,wręcz przeciwnie,ale uprawnia mnie to do walenia wszystkich duchownych,czy wszystkie parafie do jednego wora.Kapucyni nie zawijają kasy wedle cennika za ślub,pogrzeb czy takie tam.Traktują to jako tzw.duszpasterski obowiązek,za który jeśli Masz ochotę i potrzebę Dajesz *co łaska*,jeżeli nie to nie.Tak jest i z tym kursem.
A co do jedności w kościele....hmm....nie wiem jak tam jest,bo zaglądam tam tylko na *rodzinne uroszystości*więc luz,na stosie nas za to nie spalą:-))
kurs i nauki to faktycznie dwie sprawy,ale zazwyczaj połączone w jedne *szkolenie*



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kurs przedmałżeński

nie uprawnia(miało być) sorki



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kurs przedmałżeński

kurs można zrobić w katedrze lub u kapucynków

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org