sobota, 04 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Grzyb w mieszkaniu

jak pozbyć się grzyba który wychodzi na scianach w mieszkaniu, mieszam na ostatnim piętrze w szczytowej klatce czy to może być przyczyną tego paskudztwa. środki w spreju są dobre ale ich działanie krótkotrwałe, czy należy takie coś zgłosić do Spółdzielni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

to co w mieszkaniu (takze grzyb) nalezy do lokatora. do spoldzielni mozesz zglosic ze sciana przemarza albo dach przecieka. na grzyba najlepsze cieplo i wentylacja a nie chemikalia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________________________________

... & vice versa!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

Aby uporać się z grzybem na ścianie trzeba przede wszystkim usunąć przyczynę pojawienia się grzyba. Przyczyn powstawania grzyba na ścianie może być kilka: - przemarzanie ścian,
- brak izolacji pionowej lub poziomej,
- niewłaściwa wentylacja.
Aby stwierdzić, która z nich jest przyczyną pojawienia się grzyba i co należy zrobić, aby temu przeciwdziałać, należy przeprowadzić ekspertyzę budynku. Sugeruję zlecenie jej specjaliście. Natomiast w celu usunięcia powstałego już grzyba, zalecamy użycie produktu marki Tikkurila o nazwie: MOULD EMOVAL(HOMEENPOISTO). Jest to preparat do usuwania pleśni i glonów. Kolejnym krokiem jest osuszenie i zagruntowanie powierzchni produktem: EVERAL GRUNT - jest to alkidowa farba do gruntowania. Jako farbę nawierzchniową proponuję zastosowanie farb z rodziny OPTIVA lub FEELINGS.

http://domoszczedny.info/grzyb-na-scianie-suficie-lub-podlodze-skuteczne-usuwanie-grzyba-ze-sciany/

http://forum.gazeta.pl/forum/w,630,89334091,89334091,Grzyb_na_scianie_sposob_w_5_minut.html

http://www.dom.pl/grzyb-na-scianie-zapobieganie-i-zwalczanie.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

-sprawdzić działanie wentylacji
-pamiętaj ile wpuścisz powietrza do mieszkania tyle pójdzie przez kratkie wentylacyjną
-grzyb może być wynikiem dużej wilgotności w mieszkani
-aby pozbyć się czarnego nalotu należy zmyć miejsca środkiem odgrzybiającym, który możesz kupić w każdym sklepie z materjałami malarskimy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

za mało wentylacje masz w mieszkaniu, zgłoś do spółdzielni bo może gdzieś woda się dostaje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

http://allegro.pl/pochlaniacz-wilgoci-na-wklady-stop-kurier-11-zl-i1900295672.html mozesz kupic cos takiego u mnie tez sie w rogach grzyb robil, no ale w pokoju bylo zawsze takie hmm wilgotne powietrze ,to pomaga. chyba ze wlasnie dach przecieka to lipaaa

nie no taaaaaaa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

Zupe grzybowa zrob :) dobrze zagruntowac na nowo moze .=.+?

Paranoje...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

goostav myślisz że papierem ściernym sobie pomachasz i zamalujesz farbo i grzyba już się pozbędziesz?:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

http://allegro.pl/savo-srodek-przeciw-plesni-500ml-nowosc-i1926280035.html

to jest dobre

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

Zerwij jak najwiecej dokopujac sie doglebnie.Zamaluj dobrym odgrzybiaczem,osusz,potem szklem wodnym,osusz i zaszpachluj.Na koniec pomaluj.Ja tym sposobem pozbylem sie ,huby' u ciotki na scianie.Ale wazne jest znalezc przyczyne jego powstawania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

Najwazniejsza jest dobra wentylacja, cieplo nie jest tu az tak wazne, bo jak wiadomo cieplo i wilgotno = grzybek. Podpisuje sie tez pod tym zeby sprawdzic czy gdzies nei ma przeciekow wodnych - dach, sciana sczytowa itd. I rozsadnie jest jak juz wspomnial siwysiwy odkuc to miejsce gdzie masz grzybka wysuszyc, potrakrowac chemia, i dopiero naprawic - samo poglaskanie go papierem, da tylko chwilowy efekt. W bloku, szcegolnie bo po termomodernizacji wazne jest wietrzenie, wietrzenie, jeszcze raz wietrzenie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

Kiedyś w kilka dni po remoncie w pokoju na szczytowej ścianie pojawił się grzyb. Dodam, że dom był ocieplony, dach zmieniony i pokój prawidłowo wentylowany. Wybrałam się do sklepu, żeby kupić jakiś skuteczny specyfik - cena nie grała roli. Sprzedawca (wielkie dzięki do dziś) dał mi wtedy SZKŁO WODNE, wtedy cena mniej niż 3 zł za 0.5l specyfiku. Po powrocie do domu nałożyłam na miejsce zagrzybiałe. Jedyny minus to taki, że odprysnęła farba w tym miejscu, ale po kilku dniach przetarłam i pomalowałam na nowo. Było to koło 5 lat wstecz, grzyb nie pojawił się do dziś.

Szczerze polecam! Sama spróbowałam i pozbyłam się problemu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

Zetnij go!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

musisz przeprowadzić ozonowanie, firmy które trudnią się sprzątaniem zajmują się i tym, trzeba zapłacić od metra

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

pierwsze co to zglos to w spoldzielni. My pare lat temu przerobilismy to w bloku i jak sie okazalo, pomimo, ze stosowalo sie chemie, malowalo itd, grzyb wychodzil, az na samym koncu poszlismy do spoldzielni i wina lezala po stronie dachu, ktory przeciekal i miejsce w ktorym zbierala sie woda znajdowalo sie nad naroznikiem pokoju. Naprawili i problem nie wrocil.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

najszybciej sprawę rozwiązesz poprzez właściwą wentylację. Jest tzw punkt rossy to wilgotnośc plus temperatura powietrza powoduje wykraplanie pary na powierzchniach o niższej yemperaturze niż temperatura powietrza. Więc tak sprawdż czy ściany nie są zimne . W celu usunięcia tej przyczyny możesz:

- obniżyć temperaturę powietrze
- obniżyć wilgotnośc bez obniżania temperatury powietrza
- popraw wentylację i ocieplenie ścian i sufitu


sprawdż czy to grzyb na ścianie nie jest powodowany przez zwyczajne przecieki i namakanie ściany i sufitu z zewnątrz jak to wyeliminujesz to zajmij się ociepleniem i wentylacja.

Riposta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

Poszukaj dobrych stron, nie musisz jeździć do lasu, aby nazbierać grzybów :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

Witam
Jezeli zauwazylas na dole szyby krople wody, to prawdopodobnie
moze to byc wina zlej wentylacji. Jesli nie szkoda Ci paru groszy,
to zainwestuj w nawiewniki higroskopijne. Jak dobrze pogadasz w
Spoldzielni, to moze Ci pare groszy zwroca lub zaplaca za montaz.
Znam to z autopsji i wiem, ze sie oplaca a problem wilgoci znika.

"Człowiek był, jest i będzie tylko człowiekiem, dlatego jest pełen słabości.."

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

http://www.klimatop.pl/153,pl-osuszacz-powietrza-master-dh-711-font-color-orange-b-i-odbior-od-reki-lub-wysylka-24h-w-cenie!-i-b-font-.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

dzięki za dobre rady , ale do SM się przejdę i tak ponieważ grzyb wychodzi w kuchni i w pokoju tylko na suficie sciany szczytowej, ja osobiście obwiniam jakąś wadę dachu. Jeszcze raz dziękuje za zainteresowanie. Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

Autor: Knott (---.tktelekom.pl)
Data: 22-11-11 07:17

Witam
Jezeli zauwazylas na dole szyby krople wody, to prawdopodobnie
moze to byc wina zlej wentylacji.




Krople wody? To żadna tragedia. Gorzej, jak z okna się leje. A tak niestety jest w coraz większej ilości NOWYCH bloków.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

Tylko dobrze ich opiernicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

Mieszkanie jest za wilgotne ciężko się tego pozbyć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

Polecam spryskac zwykłym ACHE z chlorem.. momentalnie splywa bez niszczenia farby. Jednakże usunięcie jego przyczyny to druga sprawa :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

Utrzymująca się przez dłuższy czas nadmierna wilgotność sprzyja rozwojowi grzybów, pleśni i bakterii chorobotwórczych, na których szkodliwe działanie są narażone w szczególności osoby starsze i dzieci. Stosowanie preparatów grzybobójczych to tylko chwilowe rozwiązanie problemu. Będą się one pojawiały dopóki nie usuniemy ich bezpośredniej przyczyny ? nadmiernej wilgoci. Wysoka wilgotność sprzyja pojawieniu się nieprzyjemnych zapachów.

W starszych budynkach powodem nadmiernej wilgotności mogą być uszkodzone drenaże, lub źle wykonane izolacje pionowe i poziome, których uszkodzenia powodują przesiąkanie wody z ziemi w głąb ściany. Dzięki właściwościom higroskopijnym materiałów konstrukcyjnych budynków, czyli zdolności do przenikania przez nie wody , może się ona przedostać nawet na wysokość trzeciej kondygnacji. W takim przypadku należy najpierw usunąć przyczynę napływu wilgoci. Jedną z metod jest iniekcja krystaliczna. Iniekcja nie jest osuszaniem budynku. To tylko sposób na utworzenie izolacji poziomych. Wilgoć pozostającą w elementach konstrukcyjnych należy usunąć jak najszybciej.

Powszechnie uważa się że jedynym sposobem na obniżenie wilgotności jest intensywne ogrzewanie pomieszczeń. Nie jest to prawdą! Rozwiązanie to jest czaso- i energochłonne, ponieważ pomieszczenie winno być bardzo intensywnie wietrzone (musi następować częsta i całkowita wymiana powietrza !). Przy dużej wilgotności na zewnątrz metoda ta jest całkowicie bezskuteczna! Jednocześnie wyższa temperatura powoduje przedostawanie się cząsteczek wody w głąb materiałów. Gorące powietrze jest w stanie bardziej nasycić się wilgocią, jednak przy ponownym ochłodzeniu, woda wykrapla się na powierzchniach o niżej temperaturze.

Wilgotność powietrza i mających z nim styczność materiałów zawsze dąży do równowagi. Oznacza to, że zbyt wilgotne powietrze spowoduje zawilgocenie pomieszczenia i przedmiotów znajdujących się w nim. Zasada ta działa również w drugą stronę. Jeżeli obniżymy wilgotność powietrza poniżej normalnego poziomu, który waha się w granicach 50% wilgotności względnej przy 20 st. C, spowoduje to oddawanie wilgoci przez mające z nim styczność materiały.

Do tego celu służą urządzenia zwane osuszaczami, które skraplają znajdującą się w powietrzu wilgoć i odprowadzają ją w postaci wody. W pomieszczeniu następuje znaczne obniżenie wilgotności powietrza, które nasyca się wilgocią z mokrych materiałów.. Ta metoda osuszania nie jest ?agresywna? (jak w przypadku suszenia poprzez podgrzewanie lub działanie mikrofalami) i nie stanowi zagrożenia dla osuszanych pomieszczeń i przedmiotów. Jest to naturalny choć przyspieszony proces wysychania.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

Chciałbym ponowić ten temat, od niedawna u mnie w domu pojawił się problem grzyba. Próbowałem już środków chemicznych. Z okien też mi się nie leje, ponieważ tyle co nowe założyłem... Możecie coś poradzić?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

wziąść nożyk ,pościnać i do gara

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

CZasem zbyt szczelne okna i brak wentylacji może wpływać stymulująco na powstanie grzyba - więcej wietrzyć! :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

A normalny płyn przeciwgrzybiczny nic tu nie zdziała?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

Do grzybków najlepsze pół litra gorzały

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

na grzyba polecam osuszanie mieszkania i scian. ja wynajmowalam firme do tego https://www.osuszanie-slim-pol.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

osuszacz powietrza, pochlaniacze wilgoci najlepiej w kanistrach bo wychdozi najtanej https://www.pochlaniacz-wilgoci.pl/pochlaniacz-wilgoci-silikazel-pomaranczowy-kanister-p-11.html i rekuperacja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzyb w mieszkaniu

Część,

Zwykły osuszacz przy grzybie nic nie pomoże. Tutaj trzeba skorzystać z usług firm, które mają profesjonalny sprzęt. Ja polecam https://osuszymy.pl/osuszanie-po-zalaniu/. Inaczej grzyb będzie zawsze wracał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org