czwartek, 23 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
psy, ważne

Ważne dla osób kupujących psy: Od pierwszego stycznia 2012 roku JEST PRAWNIE ZABRONIONE SPRZEDAWANIE ORAZ KUPOWANIE PSÓW POZA ZAREJESTROWANYMI (w ogólnokrajowych organizacjach społecznych) HODOWLAMI PSÓW . Nie wolno również kupować ani sprzedawać psów na targowiskach, targach i giełdach ani gdziekolwiek jak poza miejs...cami ich chowu lub hodowli (USTAWA z dnia 16 września 2011). To po to by ludzie kupujący wiedzieli o zmianach w prawie i zdawali sobie sprawę z tego że powinni kupować psy z hodowli rodowodowych a nie z hodowli bez papierowych bo wówczas łamią prawo. Mało kto chcący kupić psa o tym wie, więc myślę że trzeba wszędzie taka informacje zamieszczać do ich wiadomości.


http://www.psiarnia.naszepsy.eu/art.php?art=98

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

A sklepach mięsnych będzie można ???



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Kupie psa gdzie mi sie spodoba i co?

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

I złamiesz prawo. To już twoja moralność, zrobisz, co zechcesz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

zbychu, z takiego suchara to nikt by się nie roześmiał, więc popracuj nad poczuciem humoru. ;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

mialem sie wpisac ale jak sa tu w temacie łamacze prawa to ręki nie przyłożę :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Poppy widać że byłeś tylko poza granicami Łomży ale najdalej w Jednaczewie.
Pojeździj troszkę po świecie poznaj kulturę i obyczaje innych państw i będziemy w tedy dyskutować. OK ???



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Jakie prawo takie prawo (moralne na przykład) do prawa i bezprawia.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Poppy masz racje,tylko jest jedne ale.Psy z rodowodem niestety są bardzo drogie,ja osobiście mam Nowofundlanda i kupiłam go od osoby prywatnej bez rodowodu.Zawsze chciałam miec takiego psa,niestety nie stac mnie na rodowód.Pies wygląda jak Nowofundland i ma taki charakter.Jestem z niego bardzo zadowolona,mam go już 3 lata i przy nim moje małe dzieci bawią się.Wiem,że złamałam prawo,bo takich psów nie powinno się kupować.Myślę,że większość piesków rasowych w Łomży i okolicy,tylko nieliczne mają rodowód i pewnie dalej tak będzie mimo zakazów,ustaw itd.Pozdrawiam.

Dr.Sciana jest dobrym lekarzem.Chodze do niego do przychodni i jest ok,bylam pare razy prywatnie i tak samo mnie potraktowal.Polecam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Ten przepis w ustawie tyczy się również kotów :)
Na sprzedających oraz kupujących będą nakładane grzywny.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

A jak kupować kundle? Swego kupiłem na wsi. Zapłaciłem pół litra czystej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Jakie prawo takie prawo (moralne na przykład) do prawa i bezprawia.

A dotyczy osłów ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

A jak ktoś odda za darmo, to co? Zapłaci podatek od darowizny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

To teraz schroniska będą pełne towaru z rodowodem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Czytacie te bzdety i się nakręcacie durnym tematem.
Poppy też jest bez rodowodu matka urodziła go w stodole i trzy dni patykiem szturchała bo nie wiedziała co to jest, ale żyje bo pisze posty.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

hahahhaa;-)))
Prawo jest po to by je łamać!!;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Nie będę się przecież kłócić z bandą baranów. ;-) Oczywiście, maaacie rację, prawo to głupota, trzeba je łamać. I kraść i zabijać itd. Aż ten świat całkiem zejdzie na psy. Wasze wypowiedzi świadczą tylko o tym, że już jest na dobrej drodze do tego. Wstydźcie się i tyle.
Btw. jestem kobietą. I nie mieszkam w Łomży, tylko z niej pochodzę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

A jak ja sobie sprawię kundelka lub wezmę do domu bezpańskiego to kto wyda mi rodowód na tego Owczarka Podlaskiego ??? :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

To nie bierz!!!Wykop go na bruk!!!Bo inaczej złamiesz prawo!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Omanio :)
Dziękuję za dobrą radę , napewno tak zrobie kiedy jakis bezpański psiaczek bedzie plątał sięmoimi pod nogami .
PRAWA PRZECIEŻ ŁAMAĆ NIE MOŻNA !!!!!!!!!!!!!!!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Nie ważne że piesek miałby dobrze,miałby co jeść ,przytulny kąt.Trzeba go pogonić ,wykopać i się pozbyć oby nie łamać prawa!!!I kto tu jest baranem???Ten co chce się zaopiekować i stworzyć schronienie dla psiaka czy ten co dużo gada i nie robi nic???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

To znaczy, że od 1 stycznia wszystkie psiaki będą starsze o rok? To się teraz weterynarze na korupcji wzbogacą, hahaha.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Już od 1997r w Ustawie o ochronie zwierząt (art 6.1 p.11) zabrania się porzucania zwierząt, a jednak ilość porzuconych psów się nie zmniejsza. Ludzie ciągle łamią prawo, a schroniska są przepełnione. Nie liczmy na cuda, że handel psami się skończy. Tak jak zabroniony jest handel ruskimi fajkami, a ciągle się nimi handluje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

To będzie kolejny martwy przepis, bo zwierzęta hodowlane niestety są zbyt drogie. Pomimo tego, że bardzo chcę rodowodowe, nie mogę sobie pozwolić na zakup zwierzęcia za 1500zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Tak myśli niestety większość, która decyduje się kupować "kundle". To są realia;/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Psa zawsze można wziąć ze schroniska.Wybór jest ogromny,małe,duże,szczeniaki,dorosłe.Nawet z rodowodem się trafiają i prawa się nie łamie.
Większość wszystkich yorków,schi-tzu i innych niby rasowych,które widujemy na ulicach to mieszańce z pseudohodowli.Krzyżowane są ze sobą matka z synem,ojciec z córką albo rodzeństwo.Nie dość,że maluchy rodzą się często z wadami to jak cierpią ich rodzice.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Mam nadzieję, że urzędnicy, SM, policja i US wezmą się porządnie za przestrzeganie tego przepisu.
Narzekacie na dziury w budżecie. Wiecie, że gdyby każda osoba sprzedająca psy i koty rozliczała się z urzędem skarbowym, to dziura budżetowa zmniejszyła by się o kilka - kilkanaście procent?

Wielu polaków jest dziwnych, nieogarniętych. Kupując psa w hodowli ma się umowę, która zobowiązuje dwie strony, więc jeśli ze szczenięciem/kocięciem jest coś nie tak, to hodowca za to odpowiada. Ale po co się do niego zwracać, skoro można siedzieć w domu cicho i tylko na forum płakać.

Do tego nie ma czegoś takiego jak szczenię bez rodowodu po rodowodowych rodzicach. Żadna hodowla nie sprzedaje "czegoś takiego", a osoba prywatna nie ma prawa rozmnażać zwierzęcia zakupionego w hodowli, chyba, że kupiła je na zasadach hodowlanych, ale i tak w tym przypadku może pule genów zwierzęcia udzielać tylko w hodowlach, nie poza nimi.

Zastanawialiście się kiedyś czemu w innych krajach nie ma tylu bezpańskich psów i kotów? A może dlatego, że oni też maja takie przepisy i jakieś 98% społeczeństwa się do nich stosuje?

Chcesz mieć psa rasowego lub w typie rasy bez wydawania dużej ilości pieniędzy? Zaadoptuj. Jest pełno fundacji i instytucji zajmujących się zwierzakami. York? Husky? West? Owczarek? Nie musisz kupować, zaadoptujesz za darmo. Boisz się zaadoptować, bo sądzisz, że wszystkie takie psy mają skrzywiona psychikę? Niektóre mają swoje nawyki, inne sa grzeczniejsze niż pies Twojego sąsiada. Jeśli wciąż się boisz możesz zaadoptować szczeniaka/kociaka. Osobników młodych wcale nie tak mało szuka kochających domków. Możesz takiemu stworzyć dom, wychować go po swojemu.

Wcale nie trzeba kupować z pseudohodowli, mnożarni itp! Psy trzymane w małych pomieszczeniach, nie karmione odpowiednio. A co się później dzieje z takimi matkami? Na przykładzie Perelki, która do mnie się przybłąkała - gdy "hala produkcyjna" suki się zużyje i nie produkuje tak jak kiedyś piesek jest albo wyrzucany, albo zabijany. A niektórzy z Was to popierają, brawo!

Co do przypadkowych miotów, bo komuś się suczka pokryła, albo uważał, że trzeba ja pokryć, bo inaczej zdechnie/zachoruje/oszaleje (im więcej fantazji tym lepiej >.<) to ciekawe ile z takich miotów jest prowadzonych poprawnie. Ciekawe ile osób zdaje sobie sprawę, jak odpowiednio wychować miot. Bo nie wystarczy dać suche suce, a później szczeniakom.
Właściciele nawet nie wiedzą jaka szkodę mogą wyżadzić zwierzakom. Poza tym po co mnożyć, kiedy tyle zwierzaków jest do oddania za darmo? Nawet z rodowodami?

http://ekoprzewodnik.pl/blog/2011/03/6/10_mitow_o_sterylizacji/
http://www.stoppseudohodowcom.org/

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Autor: elina (---.lomza.mm.pl)
Data: 14-12-11 11:16

Psa zawsze można wziąć ze schroniska.Wybór jest ogromny,małe,duże,szczeniaki,dorosłe.Nawet z rodowodem się trafiają i prawa się nie łamie.
Większość wszystkich yorków,schi-tzu i innych niby rasowych,które widujemy na ulicach to mieszańce z pseudohodowli.Krzyżowane są ze sobą matka z synem,ojciec z córką albo rodzeństwo.Nie dość,że maluchy rodzą się często z wadami to jak cierpią ich rodzice.
Rodzice cierpią????Niejeden z Was by chciał tak cierpieć.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

http://www.tvn24.pl/2366317,0,1258651,1,1,tysiac-zlotych-za-umeczonego-psiaka,wideo.html

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Psy z rodowodem są bardzo drogie, nie na kieszeń przeciętnego Polaka. Ludzie kupują pralki, lodówki, meble na raty bo nie stać za gotówkę. Psa z hodowli chyba nie sprzedadzą na raty? W schroniskach w tych co byłam (w nie wielu) bardzo rzadko trafia się pies w typie rasowego, ale nigdy z rodowodem. Psy brane są z ulicy, a papierka nie noszą przy sobie. Psa bierze się na całe życie i jeśli komuś podoba się konkretny typ psa jak york, maltańczyk, itp to nie weźmie ze schroniska zwykłego "burka". Dlatego zaoszczędzą parę setek i kupią w typie rasowego. Ludzie często szukają w schronisku "rasowych" szczeniąt, ale takie nie trafiają i wychodzą rozczarowani.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

1. Niektóre hodowle sprzedają na raty, kwestia dogadania i podpisania odpowiednich papierów. Można też kupić psa rodowodowego, ale niehodowlanego, tzw peta, który ma np wadę zgryzu. Dalej jest rasowy, a o wiele tańszy.
2. Rodowodowe psy zdarzają się w schroniskach, z tym że bez dokumentów, za to z najczęściej rozmytym tatuażem.
3. Jak ktoś chce psa w konkretnym typie to może takiego zaadoptować. Istnieją fundacje zajmujące się pojedynczymi rasami
http://www.pasterze.com.pl/
http://www.fundacja-bokserywpotrzebie.pl/
http://www.fundacjaprima.pl/
Chcieć to móc.
4. Kupując psa u rozmnażacza klienci zaoszczędzą tylko pozornie - często wielokrotność wartości rodowodowego psa zostawią u weterynarza.

Odnośnie tematu - po paru latach pracy nad tą ustawą spodziewałam się czegoś hmmm dobrego, a to jest tylko inne... niektóre rzeczy na plus, inne na zdecydowany minus.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

MIYu, czytając Twój wpis widać, jako socjalizm powypalał ludziom mózgi.
Mam nadzieję, że urzędnicy, SM, policja i US wezmą się porządnie za przestrzeganie tego przepisu.
Narzekacie na dziury w budżecie. Wiecie, że gdyby każda osoba sprzedająca psy i koty rozliczała się z urzędem skarbowym, to dziura budżetowa zmniejszyła by się o kilka - kilkanaście procent?
Słowo daję, ju niedługo nie będzie można się załatwić bez wiedzy i zgody państwa. A ja mam nadzieję, że policja i straż miejska weźmie się za ściganie sprawców przestępstw i wykroczeń a nie za psy i koty:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Nie obchodzą mnie wasze przepisy i inne pierdoły prawne!!
JA SIE PYTAM :
sKĄD JA WEZMĘ RODOWÓD JAK BĘDĘ MIAŁ KAPRYS PRZYGARNĄĆ BEZPAŃSKIEGO KUNDELKA BŁĄKAJĄCEGO SIĘ PO ULICACH ???

I CZY TEŻ ZŁAMIĘ PRAWO PRZYGARNIAJĄC TAKOWEGO ZWIERZAKA???

Może ktoś ze znawców przepisów prawnych odpowie mi na to proste pytanie?
Nie chcę brać ze schroniska , wystarczająco dużo ładnych psiaków kręci się po osiedlach i takiego chcę sobie przygarnąć !!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Dobrze mówią, fundacje to super rzecz. Moja koleżanka ma Goldena z rodowodem wlaśnie z takiej fundacji, na razie jest jego domem tymczasowym, dostaje pieniążki na utrzymanie psiaka, ale raczej go zaadoptuje. Pies był oddany do schroniska, bo zachorował na jakąś chorobę skórną, a właścicielowi się nie chciało leczyć. A teraz jest zdrowy, socjalizowany i wśród dobrych ludzi.

Można? Można! Trzeba tylko poszukać. Wiele fundacji nawet ogarnia podwózkę, jeśli ktoś daleko mieszka. Ale uważam, że jak się naprawdę chce psa , to i kilkaset km można przejechać. ;-)

Są rasy, które nawet z papierami kosztują tanio.
Np.?
Grzywacz chiński odmiana owłosiona.
Koszt? Nawet 300zł z rodowodem w hodowli Catani.
Nie uczula! A ile hodowli. Nawet w B-stoku jest fajna.


Yorka tanio?
http://allegro.pl/york-yorkshire-terrier-yorki-mini-rodowod-fci-i1971895759.html
http://allegro.pl/york-yorki-yorkshireterrier-mini-rodowod-i1996806967.html

Tu jest za 650 i 1000zł.
W Łomży bez papierów za 850-900. Duża różnica? Prawie żadna. Czyli warto dopłacić i wiedzieć, co się kupuje.

Ludzie, po co pieprzyć, że drogo i ciężko kupić psa z FCI. Nietrudno. Tylko trzeba chcieć i się interesować i ZNAĆ. A nie kupować, bo dzieci chcą, a o rasie się gówno wie.
Bo założę się, że cała masa ludzi mająca Yorki nawet nie wie, jaka ta rasa jest ciężka do ułożenia i jak dużo chorób jej grozi.

TAK WIĘC PROSZĘ NIE CHRZANIĆ, ŻE PSY Z PAPIERAMI SĄ TAKIE DROGIE, KIEDY NIE SĄ.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Maruda, to przygarnij. Więcej rób, mniej gadaj. Jak już przygarniesz, to wstaw fotki i się podziel wrażeniami. na pewno cię wesprzemy. A poki tylko umiesz gadać, a nic z tym nie robisz, to wiesz... na nikim to wrażenia nie robi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Maruda, oj poczytaj ze zrozumieniem ;)
Ten przepis tyczy się kupna zwierzęcia, nie adopcji/przygarnięcia. Jak przygarniesz nikt się nie będzie czepiał, nawet pogratuluje, że dobry z Ciebie człowiek :)

Ahmed Twoja sprawa, że masz wypalony móżdżek :)

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Autor: Poppy (---.dynamic.chello.pl)
Data: 15-12-11 16:28

Maruda, to przygarnij. Więcej rób, mniej gadaj. Jak już przygarniesz, to wstaw fotki i się podziel wrażeniami. na pewno cię wesprzemy. A poki tylko umiesz gadać, a nic z tym nie robisz, to wiesz... na nikim to wrażenia nie robi.
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Skąd możesz wiedzieć ile robię ?

Bo nie udzielam się w schronisku? bo nie mam na to ochoty.
Bo nie pokazuje na każdym kroku tego co robię? bo nie robię tego na pokaz .

Robię , wystarczająco dużo robię z niewielka różnicą od ciebie.

Nie krzyczę na każdym kroku o tym co robie :):):):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Póki co o wszystkim mówisz co by było, gdyby. A gdybym przygarnął, a gdybym coś tam. Idąc dalej, gdybasz, mówisz w czasie przyszłym, czyli jeszcze tego nie zrobiłeś. Czyli poradziłam, żebyś najpierw zrobił, potem o tym mówił. O tak, logicznie.

Bardzo dobrze, że robisz, jeśli coś tam robisz. Ale jeśli ci na psiakach zależy, to nie powinieneś krytykować innych ludzi, którzy też chcą im jakoś pomóc, np. wprowadzając takie przepisy. Bo to nie dla widzimisie tylko dla pomocy takim zwierzętom.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

A dla czego mam pisać że to zrobiłem to czy tamto ??

Dla mnie wiekszą wartośc ma człowiek który wieczorem podjedzie pod bramę schroniska , postawi worek karmy i odjedzie , niż ten kto 2x w tygodniu czyści psom misku w tymże schronisku i na forum opowiada ile to dla tych biednych psiaków nie robi :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

A myślisz, że osoby, które tam pracują lub są wolontariuszami nie pomagają materialnie? ja co prawda nie mieszkam obecnie w Łomży, ale tutaj u siebie do najbliższego schroniska zawsze zawiozę karmę, jak tylko mam okazję. Wolontariuszką nie jestem i nigdy nie byłam, ale staram się jak mogę pomóc zwierzętom domy, itd. głównie właśnie przez fundacje. I uświadamianie, że pies z papierami nie jest tak wielkim wydatkiem, nie zawsze w każdym razie. I że zwierzę w domu to wielka odpowiedzialność, itd.

Każdy robi to na swój sposób, Maruda. I każdy chce jakoś pomóc. Lepiej, gorzej, ale się staramy. Więc nie powinniśmy się wzajemnie krytykować, kiedy tak naprawdę gramy w jednej drużynie. Każdy pies z hodowli, czy porzucony na ulicy, czy w schronisku ma prawo do dobrego, godnego życia i jestem za szukaniem ich domów. Ale nigdy nie poprę kupna psa z pseudo, bo ludzie to robią na zwykły zarobek. A jeśli naprawdę naprawdę dbają o psy i je kochaja i się nimi interesują to kilka wystaw i zrobienie hodowlanki nie byłoby przeszkodą... I sprzedawali by pieski z rodowodem.

I to jest oczywista oczywistość z którą nawet nie ma co się spierać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

No to nie będę się spierał :):):)

Dziękuję za wyjaśnienie :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Niestety, ale nie wszyscy są tak doskonale obeznani w komputerze przy którym spędzają pól dnia. Wiele osób w średnim i starszym wieku nie ma do czynienia z komputerem i nie ma pojęcia o tanich hodowlach, psich fundacjach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

W odniesieniu jak wyżej.
Jak siedzą przed ołtarzowymi nauczycielami z rodziny rydzyka zamiast przed prawdziwymi nauczycielami życia społecznego cywilizacyjne godnego uwagi to trudno się dziwić że są społecznie i cywilizacyjnie zacofani jak kapłani i ich paranoiczna religia totalnie rozpowszechniona na "płodnej" Ziemi Łomżyńskiej.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

debi40 - ty chybaa działasz w schronisku, czyż nie? Bo twoje posty świadczą zupełnie odwrotnie, jakbyś pseudo prowadziła, czy coś. Zresztą, ja myślę, że ludzie starsi to nie za bardzo się na rasach znają, więc wystarczy im kundelek ze schroniska. Nie wyobrażam sobie tłumaczenia swojej babci, co to jest York.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

chyba ....
... swojej religijne zacofanej babci wiernej psom* z rodziny rydzyka co to jest York

*Psy w znanej książce i filmie pod tym samym tytułem "Folwark zwierzęcy" były gwarantem trwałości zdobyczy cywilizacyjnej świńskich liderów którzy na własne świńskie potrzeby manipulując społeczeństwem trzymali to społeczeństwo w nieświadomości za pomocą wiernych sobie psów.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Działam w schronisku, pomagam psom, nie kupiłam psa w hodowli, ani w pseudo hodowli, mam suczkę wziętą ze schroniska. Ale nie mam klapek na oczach i nie jestem zapatrzona w siebie i w swoje poglądy. Staram się ludzi rozumieć i nie uważać za głupich tych co myślą i robią inaczej niż ja, dopóki nie krzywdzą zwierząt. Zawsze byłam i będę przeciwniczką wszelkich hodowli
i pseudo hodowli gdzie psy trzymane są w klatkach. Zarówno w hodowlach jak i pseudo hodowlach suki służą tylko do rozmnażania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Mr Andrzej ta religia to już ci w głowie pomieszała, bo cały czas bełkoczesz i nie wiadomo o co ci chodzi :(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Kto ma wiedzieć się dowie jeśli jeszcze nie wie.
A kto nie chce się dowiedzieć ten się nigdy nie dowie.

Ta religia to pomieszała w głowie tym których powaliła na kolana.
Tym którzy bełkoczą w konfesjonałach.

Kiedy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze za które buduje się świątynne interesy i niszczy ład społeczny na świecie targanym przez konflikty religijne za przysłowiowe 30 srebrników utrzymując religijną czystość sumienia poddanego sobie społeczeństwa owiec.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Poppy, co ty za bzdety piszesz o starszych ludziach, myślisz, że starsi ludzie to na koloni za wsią mieszkają , gdzie są tylko 3 dymy ? bez prądu, radia i tv ? ty odróżnisz lecha od łomży a starszy człowiek zna większość z podstawowych ras i jeśli ma życzenie to sobie kupi pieska w typie rasy, bo człowiek starszy nie jest skazany wyłącznie na kundelka - człowiek starszy też ma prawo wyboru.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

Prawo do świadomego wyboru to czemu wybierają "parafialne psy rasy moherowych biretów" z hodowli Ojca Rydzyka naciągani metodą "na wnuczka" a raczej na Ojca ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

a kysz diable

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: psy, ważne

W odniesieniu jak wyżej cytat poniżej:
Autor: tereska25 (---.lomza.vectranet.pl)
Data: 16-12-11 17:45

a kysz diable
____________

Dokąd a kysz ?
a kysz na krzyż (?)or(!)



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org