poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Dopłata za centralne ogrzewanie

Witam
Jak u Was z rozliczeniem za ogrzewanie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za centralne ogrzewanie

Za ostatnią zimę jeszcze nie mam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za centralne ogrzewanie

A u Ciebie, jak?

xxxxx

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za centralne ogrzewanie

A u Ciebie, jak?

xxxxx

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za centralne ogrzewanie

Łagodna zima była to pewnie będą spore zwroty. Prezesi nas nie skrzywdzą. Dobrze że zimy ciepłe, bo jak byłyby tak jak dawniej, to wypłata szłaby na ogrzewanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za centralne ogrzewanie

Zima była łagodna, dwa kaloryfery grzały oszczędnie i psie pieniądze dostałam nadpłaty.

Nic z tego nie rozumiem, to po co oszczędzać.

Prezesi to mają to w nosie.

xxxxx

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za centralne ogrzewanie

Zima była łagodna, dwa kaloryfery grzały oszczędnie i psie pieniądze dostałam nadpłaty.

Nic z tego nie rozumiem, to po co oszczędzać.

Prezesi to mają to w nosie.

xxxxx

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za centralne ogrzewanie

Ciesz się, że masz nadpłątę. My oszczędzaliśmy w tym roku wiedząc, że będzie drożej, ale żeby aż tak? Musimy dopłacić i to wcale niemało.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za centralne ogrzewanie

Utzrymanie całej tej wierchuszki spółdzielnianej to też kosztuje. A prezesi nie zarabiają średniej krajowej, tylko trochę więcej, nawet 50 tyś. A i reszta pracowników też swoje bierze. I dlatego są niedopłaty, bo część kosztów administracji, chyba około 40 %, jest dokładane do kosztów co i cw.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za centralne ogrzewanie

To Ci prezesi tyle zarabiają? Kilkanaście razy więcej jak zwykli ludzie. To i opłaty za wszystko powinny być płacone procentowo od wynagrodzeń.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za centralne ogrzewanie

\"Informujemy po raz kolejny, że MPEC sp. z o.o. w Łomży, wprowadzając od 1 września 2023 roku nową taryfę, nie podniósł opłat za dostarczania ciepła mieszkańcom Łomży. Ośmioprocentowa podwyżka wynikająca z taryfy zostanie zrekompensowana przez upust w takiej samej wielkości i ostatecznie sumaryczna opłata za ciepło, czyli za energię cieplną oraz jej przesył nie ulegnie zmianie. Udzielenie przez spółkę upustu jest możliwe dzięki produkcji i sprzedaży energii elektrycznej.

Dlatego też, podnoszenie opłat za centralne ogrzewanie lub ciepłą wodę użytkową przez spółdzielnię, wspólnotę mieszkaniową czy zarządcę nieruchomości i powoływanie się przy tym na wprowadzenie przez MPEC nowej taryfy - jest zwykłym oszustwem.\"

Radosław Żegalski
Prezes Zarządu MPEC Sp. z o.o. w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za centralne ogrzewanie

Włączyliśmy grzejnik 1 raz gdyż mamy mieszkanie rogowe i bardzo ciepłe i nie ma potrzeby go dogrzewać ogólnie w zimę po domu chodzimy na krotki rękawek i jest ciepło więc grzejnik był włączany raz jeden i mamy zwrot na 250 zł 🤣 nie chce myśleć ile mielibyśmy niedopłaty gdy grzejnik był włączany częściej...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za centralne ogrzewanie

Weźcie sobie markusek i rino60 i wam podobni pozakładajcie wspólnoty i sami choćby za darmo ogarniajcie swoje blokhausy :D
Albo idźcie do firm zewnętrznych - tam się wami po taniości zaopiekują :P

Piszę poprawnie po polsku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za centralne og66rzewanie

Przecież i tak wiadomo o co chodzi. Czarny Kler = się czarna mafia =czarna polityka. Tak samo jak było ze ze szpitalem, razem zamknęli i udawali że nie wiedzą o co chodzi. I ze wszystkim jest tak samo. Najlepiej jest jak jedni mają przez kadencję wille, a drugich na nic nie stać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za centralne ogrzewanie

Zapomniałem zakręcić na czas...Jeden mały pokoik i bum! ponad jedna jednostka... Ponad stówka do zapłaty. Kiedy jedna jednostka jest liczona jako 0,98bleble.
Rachunek obniżony o prawie 10 zł miesięcznie na CO. Czyli, tak sobie rozliczyli by wyjść na zero... Tylko chyba zapomnieli o podwyżce w lipcu, której nie powinno być, nie wspomnę o podwyżce za ciepłą wodę. ŁSM.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za centralne ogrzewanie

Mam przed sobą 2 rachunki - z zeszłego roku i obecny. Ogólnie jest katastrofa. Wg wszelkich danych dostępnych ogólnie cena ciepła wzrosła jakiś czas temu łącznie o 60% w MPEC-u - jakby zrozumiałe. ŁSM zastosował mi w ciągu poprzedniego sezonu podwyżkę ponad ten procent!!!! Dzisiaj mam dużą dopłatę!!! I wracamy do rachunków... koszty stałe ŁSM wzrosły o 75%, a koszt ciepła wzrósł o 105%. TO WSZYSTKO CZYTAM Z ROZLICZENIA TECHEM. Pytanie co to jest koszt stały? Utrzymanie grzejnika na części wspólnej czy utrzymanie człowieka z ŁSM??? Spółdzielnia się chwali że nie zapłacę więcej niż faktury MPEC-u?? To może poproszę o ujawnienie... blok Prusa 8 podobno kosztował Was niespełna 164 tys. brutto.

W woli wyjaśnienia... zużycie mam takie samo jak rok temu, wiem co to jest kaloryfer.

Płacę spółdzielni 315 zł za CO za 36 mkw - co już uwzględnia chyba od stycznia podwyżkę 60%.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za centralne ogrzewanie

Dlaczego ŁSM zastosował wysoka podwyżkę w ciągu trwania sezonu grzewczego? Bodajże LISTOPAD 22 + STYCZEN 23 i dalej żąda dopłaty?

Powtarzam CENA ZA JEDNASTKĘ WZROSŁA NA PRUSA 8 O 105%.

Czy w tym rozliczeniu na pewno nie doliczanie ciepla wody użytkowej za którą już zapłaciliśmy?

Jaka jest u Was w ŁSM cena za GJ ???? MPEC nam poda a Wy nie...

Proszę rozbić na części pierwsze co wchodzi w skład kosztów stałych...

To wszystko przyniosę na piśmie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za centralne ogrzewanie

W ŁSM czy więcej oszczędzasz tym masz większą dopłatę.
Każdy chce żyć, ale pracownicy ŁSM chcą żyć lepiej niż inni :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za centralne ogrzewanie

Oni nie mają świadomości że żyją z tego za co my płacimy, można by im to w jakiś sposób uświadomić:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za centralne ogrzewanie

U Was też pewnie co roku jest drożej i drożej. Ceny nieadekwatne do tego wszystkiego oraz do zarobków. Opłaty za mieszkanie już są zupełnie przesadzone. Mamy obecnie najdroższy prąd w Europie i podobnie też z wodą oraz wywozem śmieci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za centralne ogrzewanie

Zawsze miałam zwroty, a już rok temu za mniejsze zużycie dopłata była wymagana. Ale może sąsiedzi nie płacili za ogrzewanie i za kogoś trzeba płacić . Nie wiem.

Kamila

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za centralne ogrzewanie

Moje rachunki za ogrzewanie nie są duże, ponieważ korzystam z energooszczędnych urządzeń grzewczych. slither io

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za centralne ogrzewanie

Jak niby mamy oszczędzać skoro po wymianie podzielników nie możemy zakręcić grzejników na 0, ? SP Perspektywa wymieniła nie we wszystkich blokach zdzierstwo , po otworzeniu okna grzejnik sam się włącza i to ma być oszczednosc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za centralne ogrzewanie

Już wiesz, o co w tym wszystkim chodzi. Czarni duchowni równają się czarnej mafii i czarnej polityce. Zamknęli go razem, burrito craft podobnie jak szpital, i udawali, że nie wiedzą, co się dzieje. Cała reszta jest taka sama. Lepiej jest, jeśli niektórzy mają wille na ograniczony czas, a inni nie mogą nic kupić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org