sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Gitara

Czy ta gitara nadaje się do czegokolwiek. Jestem początkująca.

http://allegro.pl/gitara-klasyczna-dodatki-hiper-promocyjna-cena-i1640896123.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

Nie polecam tej gitary. Dozbieraj kasy i kup coś lepszego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

no taka najlepsza to ona niejest ale do nauki moze byc, na początek taka powinna Ci wystarczyć, a jak juz tam cos bedziesz brzdąkac wpadnij do mniie to razem pogramy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

Z tym graniem to może być ciężko to moje drugie podejście do gitary mam nadzieję że będzie trwało dłużej niż te pierwsze. :)
Nie chce wywalić dużo kasy bo nie wiem czy mi zapał nie minie po pierwszym zdarciu palców...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

ja radzę kupić coś lepszego!! wręcz koniecznie ;/ za taką cenę gitara? i koniecznie przez internet? - w ogóle takie kupowanie może nie wyjść ci na dobre. lepiej idź do sklepu tam zawsze sprzedawca może ci pomóc albo weź ze sobą kogoś kto ogarnia gitarowy temat. poza tym na pewno klasyczna??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

adelita jest koszmarem:> lepiej kupic juz klasyczna za te 250 nawet i sie na niej nauczyc, to sklejka która po penym czasie sie rozpadnie, a poza tym ma bardzo ostre struny, którymi mozna sobie palce pokaleczyc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

nelli prawde pisze... ja zaczynałem od klasyka




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

robciu, wiem, ze prawde, bo ja tez zaczynalam od klasyka, i te Adelite wszędzie odradzali:>

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

teraz szarpie elektryka




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

a ja akustyka ;d

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

JA WYMIATAM CIĘZKI ROCK I NIE TYLKO...... A TY NELLI CO WYMIATASZ NA SWOIM WIOŚLE??




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

Wiesz wydaje mi sie ze ten łysy co gra ma odpowiednią gitare

http://www.youtube.com/watch?v=fLp63WBV-Ic



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

a ja wymiatam techno :D nie ta gitara jest pe i sobie tylko słuch spierdaczysz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

kejs: To nie jest nawet produkt gitaropodobny! To nie ma prawa stroić To nie ma prawa brzmieć w jakikolwiek sposób.. jedyne co ten przedmiot może to sie rozpaść po mocnym uderzeniu w ścianę! Poza tym opis niezgodny ze zdjęciami (na fotach sa struny do gitary akustycznej a nie nylonowe). Jeżeli naprawde chcesz pograc na gitarze i ma być to klasyk to proponuję założyć buty i wybrać sie do sklepu muzycznego KAM-i i zapytać o YAMAHĘ C-30. Najlepszy wybór dla początkujących. ewentualnie Hohner HC 06. Wydasz około 350zł ale będziesz miał gwarancję dobrej jakości i chośby tego ze instrument da sie nastroić i nie rozklei sie za 2 miesiące. Taka jest moja opinia
Powodzenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

Dobra a teraz powiedzcie mi na czym lepiej zaczynać na klasycznej czy na akustycznej? I doradźcie mi jakąś gitarę taką do 300-350zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

osobiscie wybralbym akustyczna, ale to dlatego ze gram na elektryku... Co do wyboru to nie mam czasu przejrzec oferty bigbeat'a czy kami, ale jak podjedziesz do sklepu to na pewno doradza Ci na miejscu. Z Krzyskiem jak i Czarkiem spokojnie cos wybierzesz i jakis rabacik dostaniesz, szczegolnie w BB. Wstepnie wejdz na ich strony i zobacz co maja. Odpusc sobie gitary przez allegro, bo najczesciej nie jest taniej a i do reki nie wezmiesz, a znajdziesz rozne egzemplarze jednego modelu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

YAMAHA C30 i nie ma sie nad czym rozwodzić.

Poproś sprzedawcę żeby sprawdził egzemplarz, czy stroi, czy struny nie za wysoko itd.
Tu masz link.




http://kami.sklep.pl/show.php?id=77

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

Dobra...ale klasyk czy akustyczna?Moja koleżanka jest początkująca i kupiła klasyka i zastanawia się czy nie sprzedać i kupić akustyczną i teraz już sama nie wiem;/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

To spytaj przede wszystkim tej osoby która ma Cię uczyć. Jeżeli samouk to struny metalowe. Plastyki i klasyczna to etap następny (ewentualnie)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

przepraszam fanko bocianka że sie wpiepszam ale mówi sie żyłkowe :)) a nie plastyki, to taka drobna uwaga :))




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

kurcze a ja zawsze myslalem ze mowi sie nylonowe...
Do autorki, kup akustyka i po sprawie. Jak chcesz to w weekend jestem w Lomzy, mozna w muzycznych cos znalezc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

Popieram przedmówców. Nie warto wyrzucać kasy na coś takiego. Za 350 zł uda ci sie kupić w miarę akceptowalne pudło ale lepiej żeby wybrał je ktoś kto ma z gitarami do czynienia bo w tej cenie trafiają się dość często falsyfikaty zdatne tylko do powieszenia na ścianie. Jeżeli chodzi o to czy akustyk czy klasyk to moim zdaniem na tym etapie nie ma to znaczenia. Wazne że nie chcesz zacząć od elektryka. Po prostu weź to, co ci lepiej leży pod ręką.

WrUbEl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

Wrubel a co złego jest w zaczynaniu od elektryka? Oczywiście nie do 350zł, ale ogólnie, bo nie rozumiem za bardzo... Tak na prawdę wszystko zależy od upodobań. Jednego kręcą szanty, gra przy ognisku od święta, to weźmie klasyka. Inny lubi pokombinować, woli szybszy, wygodniejszy dla większości gryf, weźmie akustyka, a jak chce się bawić z efektami itd to elektroakustyka. Jak chce grać dużo, kombinować itp i kręcą do gitary elektryczne, piece, efekty to weźmie elektryka. Tak na prawdę za autorkę tematu nie odpowie nikt na to pytanie, co najwyżej można podpowiedzieć i skierować w którąś stronę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

P.A. Nie mam absolutnie nic do gitary elektrycznej. Uważam natomiast, że przy nauce warto jest usłyszeć dokładnie to co jest wydobywane z instrumentu bez ułatwień, których dostarcza miękkość i gama przeróżnych efektów do gitary elektrycznej. Wygodniej jest też przerzucić się z pudła na elektryk niż na odwrót. Prawda? Dlatego uważam instrument akustyczny za idealna podstawę. Tylko tyle.

WrUbEl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

wszystko zalezy od sprzetu. Oczywiscie, ze gitara elektryczna nie ma pudla (sa wyjatki), gra z dechy i przystawek, do tego piec, modulacje itp. Z reszta za 350zl elektryka sie nie szuka, bo do gitary dochodzi piec itp i wszystko zaczyna sie od kwoty 2razy wiekszej. Gitara akustyczna czy klasyczna daje nam oszczednosc elektroniki i inne brzmienie, jakiego elektryk bez efektow nam nie da. Z reszta szkoda inwestowac w cos, czego nie jest sie pewnym i po 2mies grania pojdzie w kat.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

żyłka i nylon, to wszystko plastik.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

no co Ty?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

Nie kupuj żadnego badziewia z allegro! Ja zaczynałam od klasycznej, była to bodajże yamaha c40 (kupił mi tata w prezencie). Na poczatku sama troche "brzdękałam" a potem pomagał mi znajomy i z czasem przerzuciłam się na akustyka. Tak zaczęła się moja miłość do gitar :)
Na 18stke wybrałam sie do sklepu muzycznego i kupiłam sobie epiphone les paula i piec. Z czasem bylo mało, mało, coraz to nowsze efekty, ciągłe granie itp. Obecnie jestem właścicielka mojego najukochanszego gibsona les paula i gitara to w sumie najwieksza czesc mojego życia, tak jak i muzyka :) Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

Gitara to jedno, a pomieszczenie, w którym będziesz grała to drugie. Ważna jest jego odpowiednia akustyka. Inaczej nawet najlepsza gra może kiepsko brzmieć. Na rynku dostępne są tego typu http://www.mega-acoustic.pl/sklep-online/dyfuzory dyfuzory akustyczne. Rzuć okiem co to i pomyśl - może warto zainwestować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gitara

Szukałem nowej gitary akustycznej dla mojego syna i natrafiłem na ofertę polecanego mi internetowego sklepu muzycznego Music Audio - https://www.musicaudio.pl/gitary-akustyczne/ , gdzie uzyskałem profesjonalną pomoc i bardzo indywidualne podejście do klienta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org